Dovolte, abych vám představila trichotillomanii
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Dlouhé vlasy a tak dál...
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=21dc30b4869b0952438ad9a9206ca4b8Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Setkali jste se někdy s touto poruchou?
Ano
40%
 40%  [ 32 ]
Ne
59%
 59%  [ 47 ]
Celkem hlasů : 79

Autor Zpráva
barthezka
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 2.8.2009
Příspěvky: 1327

PříspěvekZaslal: po duben 12, 2010 8:15 am    Předmět: Citovat

Já jsem slyšela o tom trhání vlasů jako o formě sebepoškozování, nicméně z toho co tady píše Ivet mi přijde, že to je tak trochu kompenzační činnost- někdo si žmoulá vlasy, musí něco jíst atd. když se soustředí a tak. Takže v tom mám nakonec guláš Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Succuba
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 15.9.2008
Příspěvky: 675

PříspěvekZaslal: po duben 12, 2010 8:28 am    Předmět: Citovat

Ivet napsal:
Adluska napsal:
Přijde mi to smutné...já jsem zjistila, že bych si nedokázala takhle ani jinak ubližovat...


Přesně to samé jsem si říkala také, když jsem slyšela o různých formách sebepoškozování, nechápala jsem to a nevěřila, že stres může něco takového vyprovokovat.


Taky mi přišlo divné, jak někdo může sám sobě ubližovat. A i já, která se bojím bolesti, nesnáším odběry krve a ostré předměty, jsem se v emocionálně vypjtých situacích (v pubertě) řezala žiletkou do rukou. (Jako myšleno ze shora, ne že bych si podřezávala žíly).
Takže teď u podobné chování chápu líp...
_________________
Amor tollit timorem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Hanča
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.3.2009
Příspěvky: 4307

PříspěvekZaslal: po duben 12, 2010 8:31 am    Předmět: Citovat

to se tady člověk dozvídá věci...

je fajn vědět, že člověk není jediný psychopat na dv..Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ivet
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.2.2009
Příspěvky: 780

PříspěvekZaslal: po duben 12, 2010 8:40 am    Předmět: Citovat

Jo jo, je v tom zmatek, v mém případě to je kompenzační činnost. Pokud bych si jen žmoulala vlasy, hrála si s tužkou, je to neškodné, ale pokud mi způsobovala dost bolestivá zranění, byla jsem rozškrábaná do krve, už to dost hraničí se sebepoškozováním, v první řadě mě to uklidňovalo. Sebepoškozování má také za cíl uklidnit, odvést pozornost.

Taky jsem ráda, že se k tomu přiznalo více lidí. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Hanča
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.3.2009
Příspěvky: 4307

PříspěvekZaslal: po duben 12, 2010 9:20 am    Předmět: Citovat

těžko říct, jestli to je nebo není sebepoškozování... člověk se má rád a škub.. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Chatny
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 23.3.2009
Příspěvky: 1065

PříspěvekZaslal: po duben 12, 2010 11:48 am    Předmět: Citovat

Já se loni setkala s holčinou, fakt hezkou, trochu bláznivou. Měla jsem ji na starosti když tu byla na praxi. A ta i v těch největších vedrech nosila dlouhý rukávy. Pak jsem z ní vydolovala(prostě mi to vrtalo hlavou, že je to tohle mě nikdy nenapadlo) že má roškrábaný ruce. Že si je ze stresu škrábe. Předtím se řezala žiletkou. A teď si ještě trhala vlasy.... Jednou mi ty ruce ukázala...už jsem pochopila, proč nosí ty dlouhý rukávy. Pohled opravdu nic moc.Trpěla silnejma depresema, dřív fetovala a chodí k psychiatrovy. Už jsem ji dlouho neviděla, tak nevim jak je na tom teď, snad dobře Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Berušák
321-600
321-600


Založen: 3.12.2009
Příspěvky: 376

PříspěvekZaslal: st červen 09, 2010 8:58 am    Předmět: Citovat

Teď jsem taky v poměrně stresovém období, sice si vlasy už dlouho netrhám, ale v poslední době opět když sedím u pc a přemýšlím nebo se na něco soustředím, tak se najednou přistihnu, že už mám zase v ruce vlas a podivně ho natahuju, kroutím s ním a pak další a další vlas a takhle to jede třeba půl dne v kuse... je to příšernej zlozvyk, vlasům to škodí, nejen že se poškodí, potrhávají se a víc vypadávají a jsou pak hned mastný, ale vypadají hrozně...

Jenže stresu se v blízký době zbavit nemůžu, takže vůbec nevím jak se toho vyvarovat? Zkoušela jsem si na hlavu dát dokonce šátek, aby ta ruka nemohla na vlasy, no je to fakt jak droga... když na ty vlasy nemůžu, jsem ještě víc nervóznější a špatně se mi soustředí... jsem z toho teď docela nešťastná Sad Když jsem bez většího stresu, tak to nedělám...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jenne
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 29.3.2010
Příspěvky: 1939

PříspěvekZaslal: st červen 09, 2010 9:11 am    Předmět: Citovat

Já teda nemám zkušenosti s trháním vlasů, ale dřív jsem si ve stresu hodně kousala nehty a pomohlo mi, když jsem se snažila ty ruce zaměstnat nějak jinak. Měla jsem čínské koule, pak takové ty mačkací balónky a další hračičky a vždycky když jsem měla chuť kousat nehty, tak jsem něco z toho popadla a hrála si s tím. No a takhle jsem se toho kousání postupně zbavila. Možná by to stálo za zkoušku i u tebe?
_________________
Swooping... is... bad.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Berušák
321-600
321-600


Založen: 3.12.2009
Příspěvky: 376

PříspěvekZaslal: st červen 09, 2010 12:13 pm    Předmět: Citovat

Jenne napsal:
Já teda nemám zkušenosti s trháním vlasů, ale dřív jsem si ve stresu hodně kousala nehty a pomohlo mi, když jsem se snažila ty ruce zaměstnat nějak jinak. Měla jsem čínské koule, pak takové ty mačkací balónky a další hračičky a vždycky když jsem měla chuť kousat nehty, tak jsem něco z toho popadla a hrála si s tím. No a takhle jsem se toho kousání postupně zbavila. Možná by to stálo za zkoušku i u tebe?


Tak já ty vlasy už taky dávno nevytrhávám, před několika lety když jsem v hlavě našla nějakej hodně poškozenej nebo hnusně krepatej vlas, prostě jsem ho vytrhla... no děs... naštěstí je to už za mnou...

Ruce zkouším zaměstnávat, ale to nutkání je strašný, navíc mě i to tahání vlasů v tu chvíli paradoxně uklidňuje... a pak jak si to uvědomím, mám zas děsný vyčitky Sad Ale asi není lepší způsob jak se toho zbavit než s hračkami, i kuřáci, co se toho chtějí zbavit, musí ruce nějak jinak změstnávat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
aloha
41-80
41-80


Založen: 27.3.2007
Příspěvky: 43

PříspěvekZaslal: st červen 09, 2010 8:17 pm    Předmět: Citovat

Něco takového se u nás taky řešilo, střídavě buď vlasy nebo nehty, a pak zabral B-komplex, teď zabírá střídavě B-komplex a Magne-B-6 . Prostě byl docela nesmysl plácat dítě přes ručičky, pokuď na ty nehty mělo vysloveně chuť. Pakliže chuť přijde, je čas na béčko. Navrhuju žmuchlat místo živých vlasů vyčesané vlasy, prostě to, co zbyde po dotyčném dlouhovlasém v hřebenu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.