Kýč
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Umění, film, divadlo, architektura, literatura
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=7c27eae8bcce4c5a5c3ddc8351fe9874Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
pomněnka
161-320
161-320


Založen: 8.5.2008
Příspěvky: 176

PříspěvekZaslal: út duben 13, 2010 4:39 pm    Předmět: Citovat

Abych ještě uvedla nějaký konkrétní příklad, tak pro mě je kýč výrobek pro děti (třeba penál, školní taška) s postavičkou od Disneyho. Zvláště, když je ještě divně provedená, neforemná, ošklivá. Z toho mi je nějak od pohledu blivno. Ale kdyby po tom moje dítě strašně toužilo, tak bych mu to asi koupila (teda nejdřív bych se dlouze rozhlédla a vybrala tu z mého pohledu nejméně ohavnou variantu), protože bych viděla, že to na něj evidentně působí jinak než na mě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: út duben 13, 2010 4:45 pm    Předmět: Citovat

pomněnka napsal:
Abych ještě uvedla nějaký konkrétní příklad, tak pro mě je kýč výrobek pro děti (třeba penál, školní taška) s postavičkou od Disneyho. Zvláště, když je ještě divně provedená, neforemná, ošklivá. Z toho mi je nějak od pohledu blivno. Ale kdyby po tom moje dítě strašně toužilo, tak bych mu to asi koupila (teda nejdřív bych se dlouze rozhlédla a vybrala tu z mého pohledu nejméně ohavnou variantu), protože bych viděla, že to na něj evidentně působí jinak než na mě.

Děti si zásadně vybírají ty nejkřiklavější, nejbarevnější a "nejpostavičkovatější" pouzdra a aktovky Laughing - když vidím stát na autobusové zastávce žáky prvního stupně, je to úžasně barevná směsice všeho Laughing ..na aktovce, na pytlíku s tělocvikem , na tričku , na kšiltovce....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
porcelainswan
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 24.7.2009
Příspěvky: 2865

PříspěvekZaslal: út duben 13, 2010 5:06 pm    Předmět: Citovat

jeden hrozný kýč mám přes ulici, rodinný domek ve stylu antiky, trohúhelníkový štít a sloupy Twisted Evil a taky nemám ráda oblečení se třpytkovými nápisy Rolling Eyes taky je pro mě kýč skejťácké boty a v nich nějaké křiklavě (růžové,..) tkaničky Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Hanča
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.3.2009
Příspěvky: 4307

PříspěvekZaslal: út duben 13, 2010 7:13 pm    Předmět: Citovat

abych tak řekla, já sama jsem kýč.. Laughing

jednotlivé věci, které jsou pro někoho kýčem, se pro mě stávají kýčem, když je jich víc jak 5 pohromadě.. Smile já jsem na 4... Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pop.art
321-600
321-600


Založen: 6.6.2009
Příspěvky: 458

PříspěvekZaslal: út duben 13, 2010 8:45 pm    Předmět: Citovat

Pro mně je kýč mít doma v míse umělé ovoce..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
porcelainswan
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 24.7.2009
Příspěvky: 2865

PříspěvekZaslal: út duben 13, 2010 9:00 pm    Předmět: Citovat

pop.art napsal:
Pro mně je kýč mít doma v míse umělé ovoce..


to dnes ještě někdo má??? Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pop.art
321-600
321-600


Založen: 6.6.2009
Příspěvky: 458

PříspěvekZaslal: út duben 13, 2010 9:08 pm    Předmět: Citovat

porcelainswan napsal:
pop.art napsal:
Pro mně je kýč mít doma v míse umělé ovoce..


to dnes ještě někdo má??? Laughing
ono totiž větnamští obchodnící mají teď velký výběr umělých květin a ovoce..a češi kupují..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: st duben 14, 2010 6:47 am    Předmět: Citovat

pop.art napsal:
Pro mně je kýč mít doma v míse umělé ovoce..


Máti má ve váze umělé kfítka. Rolling Eyes Sice ladí s celkovým zařízením obýváku (aspoň to, bo jinak má máti problém s tím, že nedokáže vybírat věci sladěné, ale čím víc barev a vzorů, tím lepší.), a aspoň nejsou umělé jako plastové - spíš z látky (made in IKEA) a tak se dají rozstříhat a použít do vlasů, že Twisted Evil Very Happy

Jinak taky - kýčovité šmejdstva na jarmarcích, nebo i jinde, plastovo sádroví králíčci, kuřátka, Santa Clausové, vpodstate ve většině věcí se shodnu se všemi, co sem už přispěli.
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sharqigirl
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 20.5.2008
Příspěvky: 1167

PříspěvekZaslal: st duben 14, 2010 7:33 am    Předmět: Citovat

No, myslím, že poněvadž jsem silně postižená orientem, kýčů se v okolí mé osoby najde asi docela dost......oni totiž Indové nebo Číňani jsou z našeho pohledu děsní kýčaři - styl čím víc, tím líp, barvy, třpytky, kombinace všeho se vším......
Naopak jsem už z více stran slyšela, za kýč považovaný gothic styl, který je svým způsobem dost vyumělkovaný a někdy až kýčovitý, ale asi to opravdu záleží jak to kdo pojme....

Obecně považuji za kýč něco, so se snaží prvoplánově a lacině zalíbit, hraje to na city nebo na opak na "drsňáctví" - jako třeba nejrůznější keramika s "moudrými výroky"....
Můj asi nejvýraznější střet s kýčem za poslední dobu byl, kdy jsem coby dárek pro kamarádku sháněla fotoalbum pro mimino - všecko růžové, nazdobené obrázky či fotkami "sladkých miminek", prokládané s ještě sladšími ilustracemi, mnohdy očividně technicky nezvládnutými.... nevím, myslím, že i taková věc se dá udělat s vkusem a ve stylu "méně znamená více"....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Judy
161-320
161-320


Založen: 7.1.2010
Příspěvky: 204

PříspěvekZaslal: st duben 14, 2010 9:04 am    Předmět: Citovat

ilona napsal:
Děti si zásadně vybírají ty nejkřiklavější, nejbarevnější a "nejpostavičkovatější" pouzdra a aktovky Laughing - když vidím stát na autobusové zastávce žáky prvního stupně, je to úžasně barevná směsice všeho Laughing ..na aktovce, na pytlíku s tělocvikem , na tričku , na kšiltovce....
Vzpomínám si, že jsem byla úplně stejná. Co nebylo sladce růžové nebo aspoň hodně pestré, kde nebyl mikimauz, šmoulové nebo jiné "roztomilé" postavičky, to se mi nelíbilo. Teď mám ráda, vše střízlivé, tlumené barvy atd.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.