Finsko a finština
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Současnost a její projevy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=ebc10d874b4474a6647e8e79f1d9b5acZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
*
81-160
81-160


Založen: 21.10.2008
Příspěvky: 128

PříspěvekZaslal: pá duben 16, 2010 8:48 pm    Předmět: Finsko a finština Citovat

Docela by mě zajímalo kolik se zde najde příznivců finštiny, ale i dalších severských jazyků. Já jsem se začla učit finštinu nedávno a můžu vám říct, že je pěkně těžká, ale nádherná. Smile
Jinak celkově se mi líbí severské země, jejich mentalita, příroda, chlapi a hlavně metal. Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
maybeee
41-80
41-80


Založen: 14.2.2009
Příspěvky: 66

PříspěvekZaslal: pá duben 16, 2010 9:23 pm    Předmět: Citovat

S popisem severských krás plně souhlasím (hlavně ti chlapi Twisted Evil ), jen je mi mnohem bližší norsko*, ale pokecala bych spíš ve švédštině Rolling Eyes
* Best of black metal, že... Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kataska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.8.2008
Příspěvky: 2214

PříspěvekZaslal: pá duben 16, 2010 9:55 pm    Předmět: Citovat

Přidávám se do klubu, miluju Skandinávii, můj sen je pořádně se podívat do všech skandinávských zemí včetně Finska, Pobaltí a na Island a možná i do Grónska. A úplně největší sen, který si určitě v příštích letech splním, je život v Norsku. Líbí se mi skvělí lidé, mentalita, hrdost na svůj národ a historii, příroda, podnebí, skandinávské jazyky,...
Jinak se pilně učím norsky, je to nádherný jazyk a říká se, že docela jednoduchý (podobnost slovíček s němčinou, podobnost gramatiky s angličtinou a nádherná melodie jazyka). Finštiny bych se bála, protože je prý jakožto ugrofinský jazyk docela dost těžká - ale nádherná.

Ale navrhovala bych, jestliže se nenajde převaha finofilů, přejmenovat diskuzi na Skandinávie, skandinávské jazyky a tak vše okolo severu Evropy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mielikki
161-320
161-320


Založen: 4.9.2009
Příspěvky: 200

PříspěvekZaslal: pá duben 16, 2010 10:08 pm    Předmět: Citovat

Jéj, táto téma bola vytvorená priamo pre mňa? Smile
Asi miesto dlhých rečí postačí povedať, že fínčinu sa učím druhý semester ako povinný predmet Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
osminka
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 29.12.2007
Příspěvky: 611

PříspěvekZaslal: so duben 17, 2010 3:29 am    Předmět: Citovat

Já jsem jednou našla na internetu základy estonštiny, tak jsem zkusila do toho proniknout. Pak mě pořád zajímaly návody k použití všeho možného, obaly od potravin a podobné věci, zkoušela jsem tomu porozumět.
Severské země mám ráda, ale podívat se tam se mi asi nesplní, nejsou peníze, a i kdyby byly, tak se bojím létat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jenne
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 29.3.2010
Příspěvky: 1939

PříspěvekZaslal: so duben 17, 2010 5:41 am    Předmět: Citovat

Jé, Skandinávie Smile To je moje velká láska, miluju všechno skandinávské, filmy, hudbu (teda kromě metalu Laughing ), prostě to jejich naladění je mi blízké... Ale podívat se tam, asi nesplnitelný sen Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Malonek
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 20.5.2009
Příspěvky: 1461

PříspěvekZaslal: so duben 17, 2010 6:32 am    Předmět: Citovat

Taky se přidávám mezi milovníky Finska, moc ráda bych se tam podívala, a to co nejdřív Very Happy O finštinu jsem se pokoušela, ale jelikož jsem líná kůže a byla jsem líná se učit slovíčka, tak jsem se zasekla v páté lekci-. Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
81-160
81-160


Založen: 21.10.2008
Příspěvky: 128

PříspěvekZaslal: so duben 17, 2010 7:48 am    Předmět: Citovat

Kataska napsal:
Ale navrhovala bych, jestliže se nenajde převaha finofilů, přejmenovat diskuzi na Skandinávie, skandinávské jazyky a tak vše okolo severu Evropy.


Určitě by to bylo dobré. Já jsem zadala dost nepřesný název diskuze neboť jsem nevěděla kolik lidí je uchváceno severem a to teda čumim že je nás dost. Smile
Jen prosím tolik nešermovat se slovíčkem finofilové. Dříve jsem nechápala proč na diskuzích nesnáší když někdo prohodil slovo finofilní, ale zjistila jsem proč. Mnoho blogů se zajímá o severské země a Finsko. Na tom neni nic špatného, ale spousta z nich (především těch teen) přirovnávají lásku k Finsku s nemocí. Confused To mi přijde přitažené za vlasy. Navíc slovo finofilní cpou kam můžou a celkově to slovo je takové...Jak bych to řekla...No já s ním asi kamarádka asi nikdy nebudu. Rolling Eyes

Mám problém se dokopat k učení matiky apod. natož finštiny. Musím se ale pohnout z místa. Zasekla jsem se totiž na 3 lekci. Smile Ale je fajn, že už první den jsme se dokázala představit a říct že jsem student. Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
egle
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 20.5.2007
Příspěvky: 2607

PříspěvekZaslal: so duben 17, 2010 8:38 am    Předmět: Citovat

Já jsem svého času chtěla studovat norštinu... ovšem shodou okolností jsem na tu školu nakonec nešla, takže umím prdlajs Laughing ale sever mě láká, ani nevím proč, jenom tak nějak podvědomě asi...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gina
321-600
321-600


Založen: 9.11.2006
Příspěvky: 441

PříspěvekZaslal: so duben 17, 2010 8:42 am    Předmět: Citovat

Výborné téma, nějaký čas jsem ve Finsku žila a bylo tam nádherně. Jezera, hluboké lesy plné zvířat a zajímavá řeč i lidé, moc se mi tam líbilo. Každá skandinávská země má něco do sebe. Norsko má krásné hory a fjordy, Island gejzíry a atypickou přírodu, Švédsko s Dánsko zase historické památky. Ty mi třeba ve Finsku chyběly docela hodně. Všechny tyhle země jsou ale nesmírně zajímavé a mám je ráda.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.