Finsko a finština
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Současnost a její projevy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=c967343da885ceccfedc7ff85f4b63eeZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Margarette
81-160
81-160


Založen: 12.1.2010
Příspěvky: 154

PříspěvekZaslal: st listopad 03, 2010 9:14 pm    Předmět: Citovat

Ahoj, za nějaký čas jedu do Helsinek. Vyskytuje se tu ještě někdo, kdo tam přežívá? Mohli bychom někam vyrazit Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
čečetka_wendeshki
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.11.2009
Příspěvky: 639

PříspěvekZaslal: st listopad 03, 2010 11:42 pm    Předmět: Citovat

S finstinou jsou moje pocity rozporuplne, moc by se mi libilo umet jazyk ktery se vyznacuje 22(?) pady ale nejsem si jista jestli se mi zamlouva fonetika....
Kataska napsal:
je to jeden z nejjednodušších jazyků, podobně jako angličtina.

dekuju Smile denne slychavam ze anglictina je ten nejkomplikovanejsi jazyk na nauceni a nikdo si to nenecha vymluvit Very Happy Smile
_________________
&amp;amp;amp;quot;Omry feek antia, ma ghair antia&amp;amp;amp;quot;
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
osminka
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 29.12.2007
Příspěvky: 611

PříspěvekZaslal: st listopad 03, 2010 11:53 pm    Předmět: Citovat

Finština určitě nebude tak těžká, aspoň se to čte stejně, jako se píše. A podívat se do Finska je můj tajný sen, který se nikdy nesplní, pochybuju, že bych někdy v životě na to našetřila. Někdo třeba doporučuje pro uklidnění si představit, jak leží na pláži s palmami. A víte, jak to dělám já? Představuju si nějakou maličkou rozehřátou saunu u lesa. Viděla jsem takové obrázky a moc mě to uklidňuje, a to v této době potřebuju.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mielikki
161-320
161-320


Založen: 4.9.2009
Příspěvky: 200

PříspěvekZaslal: čt listopad 04, 2010 7:31 am    Předmět: Citovat

čečetka_wendeshki napsal:
S finstinou jsou moje pocity rozporuplne, moc by se mi libilo umet jazyk ktery se vyznacuje 22(?) pady ale nejsem si jista jestli se mi zamlouva fonetika....


Len 15, podľa niektorých gramatík vlastne len 14 Smile
A v praxi využiješ tak 4 (3, podľa toho, či gramatika uznáva akuzatív), 6 pádov je lokálnych a fungujú v podstate miesto základných predložiek (inak bežne sa predložky... či skôr postpozície, lebo zvyknú stáť ZA slovom zvyknú skloňovať v pár pádoch Very Happy) a zvyšné pády sa používajú spravidla zriedka Smile

A na fonetike nie je nič strašného.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kataska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.8.2008
Příspěvky: 2214

PříspěvekZaslal: čt listopad 04, 2010 8:02 am    Předmět: Citovat

čečetka_wendeshki napsal:
Kataska napsal:
je to jeden z nejjednodušších jazyků, podobně jako angličtina.

dekuju Smile denne slychavam ze anglictina je ten nejkomplikovanejsi jazyk na nauceni a nikdo si to nenecha vymluvit Very Happy Smile

Přítel angličtinu učí a taky ho tyhle stesky studentů vytáčí Very Happy
Už jen při porovnání s češtinou mi angličtina přijde jako jednoduchost, jednodušší je i v porovnání třeba s němčinou. On každý jazyk je při učení těžký, ale některé jsou těžší a nětekteré jsou extrémně těžké, ale s posledními dvěma kategoriemi se většina lidí stejně nesetká a tak brblají Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: čt listopad 04, 2010 8:31 am    Předmět: Citovat

Jo, dávat studentům angličtiny před začátkem výuky půlrok latiny a jak by si pak angliny vážili Smile

Jinak finsky jsem se snažila naučit asi dva měsíce a nějak jsem k tomu nezískala vztah.
_________________
A co hadi, krtek a vypelichany sokol?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jenne
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 29.3.2010
Příspěvky: 1939

PříspěvekZaslal: čt listopad 04, 2010 11:58 am    Předmět: Citovat

Kataska napsal:

Přítel angličtinu učí a taky ho tyhle stesky studentů vytáčí Very Happy
Už jen při porovnání s češtinou mi angličtina přijde jako jednoduchost, jednodušší je i v porovnání třeba s němčinou. On každý jazyk je při učení těžký, ale některé jsou těžší a nětekteré jsou extrémně těžké, ale s posledními dvěma kategoriemi se většina lidí stejně nesetká a tak brblají Wink


Tak tak. U angličtiny na Čecha čekají v podstatě jen dvě záludnosti - větší počet časů než v češtině a frazální slovesa. A navíc k tomu stejně dostane dáreček v podobě absence skloňování podstatných jmen a podobně Smile
_________________
Swooping... is... bad.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Malonek
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 20.5.2009
Příspěvky: 1461

PříspěvekZaslal: čt listopad 04, 2010 8:04 pm    Předmět: Citovat

Mně se třeba učí mnohem líp francouzština než angličtina a to se ji učím teprve dve roky. Naučit se to je sice těžší, ale zato jsem si pak skoro 100% jistá, že to mám správně. V angličtině vedu nikdy nekončící boj s předložkami a nejistotou. Ale taky je pravda, že se mi ty románské jazyky prostě líp učí, třeba i proto, že líp zní a líp se mi pro ně získává takový ten jazykový cit.
Tento rok máme nově latinu a taky mi přijde jako jazyk co se člověk jednou naučí, a pak si už může být jistý, ale zas na mě působí tak nepřirozeně (třeba skloňování podstatných jmen podle předložek, to mi tam prostě nesedí).

Jinak o finštinu jsem se pokoušela, ale nic mě do toho nenutilo, tak jsem skončila někde v 6. lekci, ale těžká se mi nezdála, taky tam platí, že co nejlíp zní, je správně.

Já mám učení jazyků ale nastavené nějak divně, jde mi to sice snadno, ale klasickými učícími metodami se nenaučím skoro nic.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
čečetka_wendeshki
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.11.2009
Příspěvky: 639

PříspěvekZaslal: po listopad 15, 2010 3:27 pm    Předmět: Citovat

Mielikki: kuju zavyvedení z omylu ale pořád se mi to zdá hodně... já už i při němčině zaznamenala problém s tím kam že to mám upíchnout přebývající český pády Laughing

Kataska: já zase nemůžu z amerických kolegů "proč bych se učil další jazyk už mluvím tím nejobtížnějším jazykem na světě" Shocked Shocked Rolling Eyes
_________________
&amp;amp;amp;quot;Omry feek antia, ma ghair antia&amp;amp;amp;quot;
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eleonen
21-40
21-40


Založen: 30.8.2010
Příspěvky: 27

PříspěvekZaslal: pá listopad 26, 2010 2:48 pm    Předmět: snad Citovat

V létě se chystám do Skandinávie doufám, že mi to vyjde, moc se tam těším. Jsem taky zvědavá, na obyvatele, nebo spíše obyvatelky. Několik lidí nezávisle na sobě se mě ptalo odkud jsem, že vypadám jak Lotyška. Nechápu kde na to přišli Smile Smile...
Těším se na přírodu, vezmu svoji fotovýbavu a pořídím fotky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.