Jak si myjete vlasy?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 46, 47, 48  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Péče o dlouhé vlasy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=0bb798abe9f41dd176e2ef11676b3f5cZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Miňule
81-160
81-160


Založen: 30.8.2009
Příspěvky: 109
Bydliště: Duchcov

PříspěvekZaslal: út květen 13, 2014 2:03 pm    Předmět: Citovat

Myji 2x týdně. A pouze v předklonu. Jinak si dám trochu šamponu do misky (většinou míchám hennu šampon a kopřivový), sprchou ho zředí s vodou, zamíchám a vzniklou vodu s pěnou nanesu k vršku vlasů a do vlasů (ejch, blbě se to popisuje), masíruji a tím, co steče, umyji délky. Opláchnu pořádně a přidám kondicionér do délek, pročešu prsty a oplachuji pořádně. Někdy je spláchnu studenou vodou, jinak myji teplou až vlažnou.
Pak je vymačkám do vany, potom do ručníku (ale jemně) a zabalím do suchého ručníku do turbanu (a zajistím kolíkem, ať se mi nerozmotá). Po asi půl hodině ručník sundám a nechám je proschnout na vzduchu a pak je češu a dál o ně pečuji.
_________________
Serenity Basteela *Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Raketka
321-600
321-600


Založen: 19.6.2010
Příspěvky: 474

PříspěvekZaslal: po březen 23, 2015 7:25 am    Předmět: Citovat

Objevila jsem nový způsob mytí vlasů (možná to znáte ale mě to nikdy dřív nenapadlo). Dřív jsem myla vlasy normálně v předklonu, nebo v záklonu ve sprše. V tom předklonu jsem je často myla i jen v umyvadle, v poslední době mi už ale začalo vadit, že se vcucnou do toho odpadu a pak celej ten pramen vymotávat je fakt děs. Takže v předklonu ve vaně mi ale začalo vadit, že jak se předklonim tak se už šmrdlají po dně té vany, ale když potřebuju umýt jen vlasy tak je to fajn. Perfektní je ale když si napustím normálně vanu a vlasy umyju v té vodě, místo pod tekoucí vodou. Normálne sí lehnu na záda a namočím, našamponuju a pak jak když protřepávám pod tou vodou. Pak je vytáhnu nachám z nich vytéct vodu a zabalím do ručníku. Vlasy jsou po umytí tímto způsobem daleko načechranější a méně krepaté než po umývaní sprchou. Asi je tam dobré že voda do nich nenaráží a necuchá je, navíc v tom záklonu se na hlavě uspořádají tak jak rostou a nelezou kam nepatří a tím se uhladí. Myslím, že to je šetrnější než sprchování, jdou lépe rozčesat a nepotřebuju ani kondiš.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meadow
***moderátorka a Strážkyně tématu***


Založen: 12.11.2008
Příspěvky: 4062

PříspěvekZaslal: po březen 23, 2015 9:38 am    Předmět: Citovat

To jsem též praktikovala, ale dokud jsem měla jen krátké vlasy (tak 5cm). Nebyla jsem pak už schopná ten šampon z toho vymýt... Ale jinak potvrzuju výhody. Wink
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: út březen 24, 2015 6:03 pm    Předmět: Citovat

Tak takhle myju odjakživa. Sprcha akorát přinejhorším zachraňuje, co se nepodaří vymýt ve vodě (ale lepší než sprcha je trochu vlasy prodrbat pod vodou prstama).
Jeden čas jsem zkoušel i mýt v předklonu, ale bylo to o dost pracnější. A vlasy se stejně nakonec rovnaly do svého obvyklého tvaru.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
víla
161-320
161-320


Založen: 31.10.2009
Příspěvky: 191

PříspěvekZaslal: út březen 24, 2015 7:06 pm    Předmět: Citovat

Je to určitě šetrnější co se týče ztrát vody a přesto se tak vlasy dají umýt. Možná je to šetrnější i k vlasům. Já si v misce zas umývám vlasy v bylinných lektvarech. A dřív to ani jinak mýt nemohli, když neměli sprchu - to si taky myli vlasy v miskách a lavorech.
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/counter/wfzW1Ih/]

[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sidonie
ADMIN


Založen: 3.1.2008
Příspěvky: 4131

PříspěvekZaslal: út březen 24, 2015 7:52 pm    Předmět: Citovat

Já takto myla dřív. Ale teď by to chtělo větší vanu (a taky lépe izolovanou, bo v té naší je hrozná zima). A taky můžu potvrdit, že vlasy pak byly o fous lepší. I když jsem je většinou ještě pak vzala sprchou, abych z nich dostala všechen šampon.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Lelenka
8-20
8-20


Založen: 5.4.2015
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: čt duben 09, 2015 3:05 am    Předmět: Citovat

Asi budu mít hloupou otázku (zvlášť s vlasy po zadek), ale proč se nesmí rozčesávat mokré vlasy? To je to tolik ničí? Já si odjakživa vlasy rozčesávám při mytí v předklonu, když si do nich vetřu balzám, nechám chvíli působit, OPATRNĚ rozčešu Tanglem, jsou krásně hlaďoučké, pak si je dám pod koupací čepici (takovou tu babičkovskou s krajkou na okrajích Very Happy ) a nechám to tak hodinu a pak opláchnu. Vlasy se pak nemusí téměř rozčesávat a když, tak vůbec nekudlají.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Harik
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 16.3.2012
Příspěvky: 1270

PříspěvekZaslal: čt duben 09, 2015 6:08 am    Předmět: Citovat

Lelenka:
Asi to vadí hlavně citlivým lámavým vlasům. Taky sem roky česala hned po umytí a nic to s nima neudělalo. Wink Teď je nečešu úplně mokrý proto, že mi hřeben trochu dráždí kůži, když je rozmočená. A vlasy prý jsou nejzranitelnější.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: čt duben 09, 2015 11:53 am    Předmět: Citovat

Lelenka: Tak tuhle poučku jsem taky nikdy nechápal. Se svými kudrnatými vlasy totiž jinak než za mokra ani rozčesávat nemůžu. Podle mě rozčesávání za mokra může vadit tak maximálně za celkem specifických podmínek (typ a kvalita vlasů, nevhodný hřeben a tak).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lelenka
8-20
8-20


Založen: 5.4.2015
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: pá duben 10, 2015 1:12 am    Předmět: Citovat

Harik, Portos:
díky, to jste mě uklidnili, že nebudu muset měnit zažité mycí zvyky Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 46, 47, 48  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.