Politika
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 16, 17, 18  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Současnost a její projevy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=fd1fc734b47d616a1e48cb5a9166197bZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Můj vztah k politice:
Zajímá mě i mimo volby, jsem aktivní (člen politické strany)
10%
 10%  [ 5 ]
Chodím volit, zajímá mě před volbami, čtu volební programy
52%
 52%  [ 24 ]
Volím, ale moc mě nezajímá, programy příliš nestuduji
21%
 21%  [ 10 ]
Nevolím, nezajímá mě
4%
 4%  [ 2 ]
Jsem znechucen(a), nevolím, nemá to cenu
10%
 10%  [ 5 ]
Celkem hlasů : 46

Autor Zpráva
Kataska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.8.2008
Příspěvky: 2214

PříspěvekZaslal: so listopad 13, 2010 5:09 pm    Předmět: Citovat

Jenne, já nemám pocit, že by tenhle problém se školstvím měli v USA - dítě rodiče v 16 vykopnou téměř bez prostředků a starej se - když chce dítko studovat, začne pracovat třeba po večerech, postaví se na vlastní nohy, vezme si půjčku na studium a vystuduje, pak se svým vzděláním půjčku docela jednoduše splatí - funguje to a nikoho to nediskriminuje.

Poplatky ve zdravotnictví vznikly za zcela zřejmým účelem, tj. zneužívání zdravotnictví mnoha lidmi, především jednou určitou skupinou lidí. 30 korun je naprosto směšná částka proti tomu, co se platí jinde v Evropě. V našem státě nejsou opravdu chudí lidé - každý má střechu nad hlavou, nikdo netrpí hlady a neznám lidi, kteří by neměli televizi, protože si ji nemůžou dovolit. 30 korun je výchovná částka, která ze zdravotnictví dělá něco, čím se neplýtvá.
Nemyslím, že se najde moc lidí, kteří nemůžou jít k doktorovi jen proto, že nemají 30 korun...

Co se týče toho "každý sám za sebe" - ano, když vidím, jak se chová mnoho mých spoluobčanů, tak bych s nima teda firmu (přirovnání ke státu) vlastnit nechtěla ani náhodou Wink
Aneb nechvalně známe důsledky znárodňování...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jenne
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 29.3.2010
Příspěvky: 1939

PříspěvekZaslal: so listopad 13, 2010 5:19 pm    Předmět: Citovat

Kataska napsal:
Jenne, já nemám pocit, že by tenhle problém se školstvím měli v USA - dítě rodiče v 16 vykopnou téměř bez prostředků a starej se - když chce dítko studovat, začne pracovat třeba po večerech, postaví se na vlastní nohy, vezme si půjčku na studium a vystuduje, pak se svým vzděláním půjčku docela jednoduše splatí - funguje to a nikoho to nediskriminuje.

Poplatky ve zdravotnictví vznikly za zcela zřejmým účelem, tj. zneužívání zdravotnictví mnoha lidmi, především jednou určitou skupinou lidí. 30 korun je naprosto směšná částka proti tomu, co se platí jinde v Evropě. V našem státě nejsou opravdu chudí lidé - každý má střechu nad hlavou, nikdo netrpí hlady a neznám lidi, kteří by neměli televizi, protože si ji nemůžou dovolit. 30 korun je výchovná částka, která ze zdravotnictví dělá něco, čím se neplýtvá.
Nemyslím, že se najde moc lidí, kteří nemůžou jít k doktorovi jen proto, že nemají 30 korun...

Co se týče toho "každý sám za sebe" - ano, když vidím, jak se chová mnoho mých spoluobčanů, tak bych s nima teda firmu (přirovnání ke státu) vlastnit nechtěla ani náhodou Wink
Aneb nechvalně známe důsledky znárodňování...


Z toho, co jsem slyšela od známých z USA, nemám pocit že by to splácení půjček bylo zas tak bezproblémové jak píšeš.

Ohledně zdravotnictví nemám na mysli těch 30 korun, ty se celkem osvědčily, ale plánovanou reformu, která zahrnuje finanční spoluúčast na některých výkonech. Opravdu nemám pocit, že když si platím pojištění, tak bych si zvlášť měla platit ještě operace. Jestli tohle projde, tak jediný kdo z toho bude mít prospěch budou pojišťovny, stát ani lidi ne.
_________________
Swooping... is... bad.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
321-600
321-600


Založen: 11.10.2008
Příspěvky: 327

PříspěvekZaslal: ne listopad 14, 2010 9:17 am    Předmět: Citovat

Nechutné, zuřím a nejen proto, že se mě to úzce dotýká Evil or Very Mad
citace:

To je přesně ten důvod, proč nevolím pravici - protože po jejich zásazích ti kteří měli málo, mají ještě míň, a ti kteří měli hodně, mají ještě víc. Nezlobte se na mě, ale já v tom žádnou logiku fakt nevidím...


Ano, jenže si člověk moc stejně nevybere. Jen mě zaráží, to stálé strašení s Řeckem a návratem Paroubka. Asi by to chtělo volit menší strany, nebo vážně už nevím...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Margueritte
321-600
321-600


Založen: 11.7.2010
Příspěvky: 494

PříspěvekZaslal: ne listopad 14, 2010 10:35 am    Předmět: Citovat

Volit menší strany... SZ tu byli a po jednom volebním období skončili, dalšínepřekročili 5ti %tní hanici. A letošní volby? Lidi volili VV a TOP 09. Přesto, že tam jsou ti samí lumpové, přeběhlíci, který prošli lecjakou stranou a cíleně si chtějí jen najít zdroj peněz. Říkala jsem si jestli to někdo vidí, nebo je většina občanů politicky nevzdělaná a rozhoduje se těsně před volbama pod slibů, nebo koblihy, kterou dostane v metru. Sad

Jakkoliv se nám to líbit nemusí, máme vládu, která teď bude škrtat, kázat vodu a pít víno - ale pořád je to vláda, kterou si zvolila většina (vyhrála sice levice, ale převahu měla pravice). Sad

Myslím, že jsem natolik všímavá, abych prohlásila, že blud typu "Řecko" byla jen ve správný čas, správným člověkem nasazená lež.
_________________
Navšivte mě na http://www.facebook.com/MargueritteW nebo http://margueritteweinlich.blogspot.cz Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
321-600
321-600


Založen: 11.10.2008
Příspěvky: 327

PříspěvekZaslal: út listopad 16, 2010 5:45 pm    Předmět: Citovat

Margueritte napsal:
Volit menší strany... SZ tu byli a po jednom volebním období skončili, dalšínepřekročili 5ti %tní hanici. A letošní volby? Lidi volili VV a TOP 09. Přesto, že tam jsou ti samí lumpové, přeběhlíci, který prošli lecjakou stranou a cíleně si chtějí jen najít zdroj peněz. Říkala jsem si jestli to někdo vidí, nebo je většina občanů politicky nevzdělaná a rozhoduje se těsně před volbama pod slibů, nebo koblihy, kterou dostane v metru. Sad

Jakkoliv se nám to líbit nemusí, máme vládu, která teď bude škrtat, kázat vodu a pít víno - ale pořád je to vláda, kterou si zvolila většina (vyhrála sice levice, ale převahu měla pravice). Sad

Myslím, že jsem natolik všímavá, abych prohlásila, že blud typu "Řecko" byla jen ve správný čas, správným člověkem nasazená lež.


Ano, Topka není žádná nová strana. A VV je teda pseudostrana, která si za čtyři roky ani neškrtne. Ale u nich nikdo netušíl, "co jsou zač". Myslím, že Topka to měla dobře promyšlené, tu předvolební taktiku. Spíš by to - nějakou jinou, ale je to vážně těžké, člověk si moc nevybere.

Žel, zrovna tu taťka nadává, že budou snižovat již tak malé platy, jestli zruší i benefity, zavedou zápisné, tak to bude dost divoké.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lucy W.
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.3.2008
Příspěvky: 978

PříspěvekZaslal: út září 11, 2012 5:40 pm    Předmět: Citovat

Vřele doporučuji otestovat si vlastní politický názor, bohužel pouze v angličtině, takže trochu nereflektující domácí prostředí, ale nejde o to zvolit stranu, ale politický směr:
http://zadny.blog.cz/1006/srelka-politickeho-kompasu
Ale základní test http://www.politicalcompass.org/ má dostupný překlad
http://ulozto.cz/hledej?q=politick%C3%BD+kompas
_________________
Rozhlizeni po svete nic nestoji­, plati­ se teprve za komentare.
Nebudu se menit v hada, nikdy to nepomaha.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Wilwarin
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 12.3.2011
Příspěvky: 1102
Bydliště: six feet under

PříspěvekZaslal: út září 11, 2012 8:26 pm    Předmět: Citovat

Já rozumím otázkám, ale moc nerozumím výsledku Embarassed Ale pokud to správně chápu, tak nejblíž mám k Gándhímu a jako kreslené postavičky mi vyšli ještě Obama a Castro Laughing
Na volbomat.cz je celkem dobrý test v češtině. Tam jsem měla nejvíc společného s ČSSD a Topkou Laughing Nejmíň shod se Zelenýma, což mě překvapilo, navíc jsem je kdysi volila.

Jinak, když už se tohle téma otevřelo, co si myslíte o Nečasově výroku, že podpora dalajlamy apod. škodí českému exportu? Rolling Eyes Myslela jsem, že mě kecy těch ubožáků v naší vládě už ničím nepřekvapí, ale stále se jim to daří, myslela jsem, že vrhnu Shocked
_________________
Owner of a lonely heart

www.goodreads.com/marketad
http://www.cbdb.cz/uzivatel-19999-marieke
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Nicole
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2008
Příspěvky: 6825

PříspěvekZaslal: út září 11, 2012 9:11 pm    Předmět: Citovat

Ano, budeme si hrabat na svém písečku, abychom si nikoho náhodou nerozzlobili a aby si ty naše stroječky kupovali všichni. A ještě nejlíp se s nima vraždili navzájem.

A co že to Češi vyčítali světu v 68. roce? Rolling Eyes

Sorry, ale Nečas je ňouma, který na politiku osobnostně nemá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lucy W.
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.3.2008
Příspěvky: 978

PříspěvekZaslal: st září 12, 2012 7:02 am    Předmět: Citovat

Wilwarin napsal:
Já rozumím otázkám, ale moc nerozumím výsledku Embarassed Ale pokud to správně chápu, tak nejblíž mám k Gándhímu a jako kreslené postavičky mi vyšli ještě Obama a Castro Laughing
Na volbomat.cz je celkem dobrý test v češtině. Tam jsem měla nejvíc společného s ČSSD a Topkou Laughing Nejmíň shod se Zelenýma, což mě překvapilo, navíc jsem je kdysi volila.


Výsledek je červený bodík v grafu doleva-doprava, autoritativní liberální viz zdehttp://cs.wikipedia.org/wiki/Politick%C3%BD_kompas
_________________
Rozhlizeni po svete nic nestoji­, plati­ se teprve za komentare.
Nebudu se menit v hada, nikdy to nepomaha.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
danny1691
***moderátor***


Založen: 18.12.2011
Příspěvky: 1634
Bydliště: Ravenholm

PříspěvekZaslal: st září 12, 2012 9:19 am    Předmět: Citovat

stran Nečase- má vcelku pravdu. Když se podíváme jak s Čínou kšeftuje USA či Německo...

A ještě něco k Tibetu. Ok je to na písečku Číny. Ale račte si uvědomit, koho podporuje/podporovalo USA. Např Bahrajn a Katar, dále spousty vojenských diktatur. A tam to sakra s dodržováním lidských práv skřípe.

Jo až bude někdo vyvěšovat vlajku Tibetu, přidejte tam i vlajku Jižní Osetie či Palestiny. Oni taky chtějí žít svobodně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 16, 17, 18  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.