Osvedcene sposoby nanasania henny vlastnorucne a bez pomoci
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Barvy a henna
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=0dcc8734ca70a1881cc8c041f7b1dd8bZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Eiddwen
321-600
321-600


Založen: 21.10.2009
Příspěvky: 520

PříspěvekZaslal: út duben 27, 2010 8:48 am    Předmět: Osvedcene sposoby nanasania henny vlastnorucne a bez pomoci Citovat

Kocky, neviem ako vy ale ja mam vzdy problem naniest si sama hennu tak aby bola vsade a aby mi prekryla vyrastene vlasy uplne vsade Confused musim pak otravovat draheho nech mi to pozre a skontroluje, alebo niekoho ineho a to ma dost otravuje:roll:nenasla som ziadne vlakno o tejto problematike ( mozno som iba nesikovna a ine problem nemate ? ) v kazdom pripade vlasy mam tak 10 cm nad pas, a nazoaj to sama nezvladam. S chemickymi som to vedela hravo , tak som skusila dat hennu do tej flasticky - nepomohlo aj tak som to sama nezvladla Very Happy . Teraz ma tak napadlo,ze ak by som si vlasy zaplietla do copikov dajme tomu 12, a naniesla hennu najskor na cesticky , potom na samotne copiky, bude vysledny efekt kvalitny ? Shocked
Tie ktore mate osvedcene triky a nanesiete hennu bez problemov vsade, rady sem Rolling Eyes Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jenne
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 29.3.2010
Příspěvky: 1939

PříspěvekZaslal: út duben 27, 2010 8:56 am    Předmět: Citovat

Já teda žádný odborník nejsem, taky s tím bojuju, ale třeba ti to pomůže Smile Nanáším odspodu po vrstvách, horní vlasy vždycky sepnu starým skřipcem a pomatlám ty pod tím, pak dám dolů další vrstvu a pomatlám, a tak pořád pokračuju. V téhle fázi nanáším hennu do délky vlasů zhruba po ramena. Úplně nakonec dám hennu i do délek a na konečky (to aby se mi ty pomatlané vlasy všude nepletly a nešpinily). Jinak to matlám samozřejmě rukama v rukavicích, všechny pomůcky jako štětce a tak spíš překážejí Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Eiddwen
321-600
321-600


Založen: 21.10.2009
Příspěvky: 520

PříspěvekZaslal: út duben 27, 2010 9:02 am    Předmět: Citovat

No ja som sa vzdy snazila sofistikovane so stetcom ale asi to je naozaj len na skody. A mas hennu skor riedku alebo hustejsiu ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jenne
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 29.3.2010
Příspěvky: 1939

PříspěvekZaslal: út duben 27, 2010 9:08 am    Předmět: Citovat

No vždycky když jsem ji měla řidší, tak mi po pár hodinách začala stékat vzadu po krku - a fakt mě nebaví běhat každých deset minut do koupelny otírat krk, když henním okolo 7 nebo 8 hodin Very Happy Hustá se trochu hůř nanáší, ale zase tolik nestéká. Teď dělám většinou konzistenci, které soukromě říkám "dětský průjem" Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Eiddwen
321-600
321-600


Založen: 21.10.2009
Příspěvky: 520

PříspěvekZaslal: út duben 27, 2010 9:12 am    Předmět: Citovat

No dnes sa chystam hennit takze vyskusam spravit nieco ako zubnu pastu ( ani riedke ani huste ) a budem dufat ze to sama zvladnem Rolling Eyes som zvedava ci zas neskoncim s krkom ako duha Very Happy naposledy ked som sa pokusala sama si nafarbit zad , tak som vyzerala ako skrtena.
Confused na kozu mi chyta henna takmer okamzite, kedze som biela jak smrt Very Happy a potom to naozaj vyzera divne Smile dakujem za typ SmileSmileSmile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: út duben 27, 2010 9:50 am    Předmět: Citovat

Ja jsem bohuzel/bohudik nemela nikdy nikoho, kdo by mi s hennenim pomohl - takze su samouk. S hennenim jsme zacinala s vlasy pár centáku nad pasem, takže v délce to není - jde o cvik.

Zalezi treba mj. i na tom, jestli si hennis vlasy nad vanou (cili kebuli dolu), nebo pred zrcadlem (kebuli nahoru Very Happy ). Ja mam vyzkousene oba postupy a v posledni dobe je kombinuju.
a/kebuli dólu - umyte, mirne vlhke vlasy trochu procisnout a jmout se patlat bahno od krku nahoru, kolem ušisek a vepředu (kde je to nejvic vidět) to vmasírovávat po kouskách - jakoby do pěšinek.
b/kebulí nahóru - dtto, až na to, že jdeš opačně Smile Tj. nejdřív pěšinky, potom zbytek. Ale je z toho víc bordelu, pane hrábje.

IMHO to, ze bys zapletla/zamotala vlasy do praminku a postupne hennila, je blbost. Jenom ti to pridela praci - ted si predstav, ze mas rukavice zapatlane od henny, oddelavas skripecky, ktere to cele drzi, odcuchavas vlasy. (mam to vyzkousene Twisted Evil )..ve vysledku je z toho víc škody jak užitku.

Konzistence henny - ten termit "dětský průjem" je přesný Twisted Evil Laughing Prostě nesmí to téct po krku.
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sim
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 27.1.2007
Příspěvky: 1062

PříspěvekZaslal: út duben 27, 2010 10:42 am    Předmět: Citovat

Zrovna jsem hennila, no, měla jsem budíček na osm, přes noc ustátou hennu a barvila. Barvím už tři roky - od začátku sama, začala jsem barvit mikádo, teď už barvím vlasy do pasu...stále stejným postupem. před zrcadlem, ale máme takové i to zpětné, že si vidím dozadu. Umyté vlasy nechám odsát v ručníku, když jsou mírně vlhké, protřepu je prsty, oddělím pramínk, ať nejsou zacuchané a hennuju pěkně od spodu - úplně stejně jako Jenne. Spodní vrstvu spustím, vrchní zaskřipcuju, nabarvím ty spuštěné vlasy asi jen do poloviny a pořádně to matlám a masíruju hlavně k hlavě, takhle postupně spouštím vlasy ze skřipce dolů, až mám celou hlavu, potom do zbytku henny přimíchám nějakou masku (od lush) a dám to na dolní polovinu vlasů, kde je potřeba ví vyživit.
Jinak henna nesmí být moc hustá, zrovna dnes jsem si úplně lebedila, jak jsem ji krásně umíchala. Když je moc hustá, tak ti při nanášením odlítávají suchý kousky všude kolem, musí to být takové pěkné matláníčko, že se to pěkně roztírá. V koupelně pod sebe vždycky rozprostřu noviny, ať nešpiním kachličky, ale dneska to nebylo ani potřeba, fakt to chce vychytat konzistenci. Obarvené záda jsem dřív mívala, teď dávám takovou igelitou plachtu kolem krku na suchý zip, jak to dávají kadeřnice při stříhání.
Co jsem zatím moc nevychatala je oranžový proužek kolem čelní linie vlasů - od ucha k uchu, má to vždycky obarvené. Dávám mastný krém, zkoušela jsem olej, ale holt, chci mít pořádně obarvené i ty kraťoučké vlásky vepředu, tak ta henna se dostane i na kůži a když je to pod igelitem pak , tak se to teplem ještě tak trochu "rozlije"...ale po pár mytích se to ztratí Smile
Jo a na barvení používám jen ruce, zkoušela jsem i štětec, to byla hrůza. Na ruce dávám rukavice - z mamčiných chemických barev, takové ty pevné, jsou trochu jak chirurgické Smile
A vždycky jsem na hennu dala igelit a pak čepku, dnes jsem dala jen takový hrubší ručník, který jsem dole zagumičkovala, takže to vypadá jakoby culík...no konečně si při hennění připadám normálně, protože s tím kulichem, to aby mě celý den nikdo neviděl Embarassed Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
porcelainswan
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 24.7.2009
Příspěvky: 2865

PříspěvekZaslal: út duben 27, 2010 11:22 am    Předmět: Citovat

tak já hennovala prvně a žádný z těchto problémů jsem neměla, hennu jsem nanášela od hlavy do délek, přitom jsem měla vlasy rozdělené do dvou polovin jak na copy. pak jsem zavolala přítele aby mi to zkontroloval, tak jsem něco dodělala a v pohodě, hennu jsem měla Logonu, konzistence byla super, vůbec nestékala, nanášela jsem ji na polosuché vlasy. co se týče obarvené kůže, čelo jsem namazala krémem připlácla na to vatu, a vůbec se mi neobarvilo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Eiddwen
321-600
321-600


Založen: 21.10.2009
Příspěvky: 520

PříspěvekZaslal: út duben 27, 2010 11:46 am    Předmět: Citovat

No tak tentokrat stetec zahodim a ani to skusat nebudem...problem s odlietavajucimi kuskami som mala pravidelne - tak skusim spravit trosku redsiu hadam to ustriehnem Surprised nanasat musim urcite pred zrkadlom s hlavou v zaklone, pretoze ked stojim predklonena nad vanou kruti sa mi solidne hlava a skor padnem do nej jak si tie vlasy nahennujem Very Happy dufam ze to zvladnem Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: út duben 27, 2010 12:59 pm    Předmět: Citovat

Já mám podobnej systém jako Morgyš, jenom to dělám obráceně. Napřed napatlám čelní linii vlasů až k uším (tam, kde nechci, aby to bylo kór moc rozpatlaný po kůži a zároveň aby byly ty vlasy pokrytý - kdysi jsem se pokoušela tenhle kousek dělat štětcem, ale ani tam se mi to moc neosvědčilo). No a pak ještě v týhle poloze pořádně nahňácám ty horní vlasy, co jsou nejvíc vidět a zapracuju to hezky co nejvíc do hloubky. U tohohle se mi už daří necákat hennu kolem sebe.
Následuje fáze náklon nad vanou, kde už to beru větším "žavesem", prostě zapracuju na ty dolní vlasy. A nakonec pořád ještě v předklonu napatlám hennu do dýlek a do konečků. Mám ovšem dost výhodu (alespoň projednou), že mám jemný a ne moc hustý vlasy, takže mi nehrozí, že by se ta henna nedostala až k hlavě. No a nakonec zabalím do igelitu, ovážu starejma punčocháčema a nasadím kulicha a hajdy do hajen (protože když s hennou spím, tak ani řidší směska tolik nestýká). Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.