Osvedcene sposoby nanasania henny vlastnorucne a bez pomoci
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Barvy a henna
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=2e4480fde4ce48585ce6fa063c890c64Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jitty
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 16.4.2007
Příspěvky: 2999

PříspěvekZaslal: út duben 03, 2012 6:46 pm    Předmět: Citovat

Přesně tak to dělám, myslím nanášení, ne tu přípravu.
Jde to praktikovat i jenom na odrosty a na konce jenom rozetřít rukama.
Ty štětce prodávají snad v každé drogerii, kartáček to zas líp pročeše.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Judy
161-320
161-320


Založen: 7.1.2010
Příspěvky: 204

PříspěvekZaslal: st duben 04, 2012 10:35 am    Předmět: Citovat

Napřed si hennu dávám na odrosty. Začnu pěšinkou nahoře a pak odděluju další vlasy pěšinku po pěšince. Nanáším to štětečkem jako normální barvu na vlasy. V koupelně máme 2 zrcadla proti sobě, tak dobře vidím kde už hennu mám a kde ne.
Když už mám hennu na odrostech, smíchám její zbytek s trochou kondicionéru, předkloním se nad vanu a naplácám ji na délky rukama.
Nakonec to celé obalím potravinovou folií a nechám působit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Poki
321-600
321-600


Založen: 19.3.2012
Příspěvky: 362

PříspěvekZaslal: pá červenec 27, 2012 7:28 pm    Předmět: Citovat

Riesila som krakanie a vypadavanie vlasov pocas hennovania, az som prisla k takemu sposobu (a teorii zaroven):
ak robime ten hennovy drdol hore na hlave, je nutne, aby aj vlasy boli cesane zdola nahor (od krku k temenu), teda v smere finalneho zamotania vlasov.
Ja si vlasy pred hennovanim vzdy umyvam v predklone, zmotam ich do uteraka a ked ich potom neskor cesem, tiez som v predklone. Ked sa vystriem, sice mam vsetky vlasy hodene cez tvar, ale tie nahennujem medzi prvymi.
Takze zacnem hore na temene, potom vezmem predne vlasy, aby som vobec nieco videla a tak postupujem dalej a dviham vsetky ostatne vlasy hore.
Vyhodou je aj finalne umyvanie, ktore sa deje opat v predklone, takze netrapim vlasy ustavicnym prehadzovanim a cesanim raz na jednu, raz na druhu stranu, co mi vzdy sposobovalo zamotanie a vypadnutie ovela vacsieho mnozstva vlasov.

Pokial to niekto pochopi a pomoze mu to, budem rada Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Čierna Vlčica
321-600
321-600


Založen: 27.6.2011
Příspěvky: 419

PříspěvekZaslal: pá leden 11, 2013 3:14 pm    Předmět: Citovat

Ja hennujem rok aj niečo..zatiaľ som si dokazala všetko napatlať sama bez pomoci len dvakrat mi moja mamka pomohla ked som niekde nevidela...ale zatiaľ všetko bez problémov..začínam od hlavy kde mam odrasty, potom rozdelujem pramienky a dam tam kde je vidieť najviac tie odrasty a neskôr to už len poriadne premasírujem, potom zabalim do sáčika potom do uteraka a hotovo troška sice okolo umyvadla zašpiním ale žiadna katastrofa dá sa to umyť Wink
_________________
Fantazia je nevycerpatelnym stvoritelom novych svetov...

http://www.facebook.com/ManthenielPhotography
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mixer
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 4.6.2008
Příspěvky: 692

PříspěvekZaslal: ne únor 10, 2013 8:12 pm    Předmět: Citovat

Dnes som skúsila pre mňa nový typ nanášania henny Smile
Vždy som to robila tak, že som si vlasy rozdelila na cestičku a takto som išla 1cm vždy po cestičke najprv jednu stranu - potom druhú stranu a nakoniec vzadu a tu nastával problém, že vzadu mi to už pekne nešlo, vlasy sa mi zamotávali a len som to potom hocijako patlala a vždy som mala pocit, že som to poriadne nenahenila... ale dnes som to robila 1.krát inak a supééér Laughing

Vlasy som si rozdelila štilkou na tri časti:
zadné - potom z predu cestička na stred a pravú a ľavú stranu a tie som po bokoch priškripla škripcami a začala som natierať hennu od zadu zhora smerom nadol - oddelovala som vlasy vodorovne cca po 1cm, napatlala som hennu najprv ku korienkom a potom roztiahla do dlžky a skrútila takého šneka a pricapla hore na temene a takto som pokračovala až dole na krk a vždy som nahennovaný prameň namotávala na toho slimáčika hore ten mi tie vlásky ako keby držal a nezavadzali mi.
Potom som rozpustila pravú stranu a začala som natierať od cestičky smerom k pravému uchu a zase ten nahenovaný prameň natáčala na toho slimáčika takto som nahenila vlásky až k uchu taktiež cca po 1cm, ked to bolo rozpustila som ľavú stranu a postupovala rovnako - super postup veľmi rýchlo nahenované a mala som konečne dobrý pocit, že som nevynechala žiadne vlásky a že sú plne pokryté všetky ... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tiki
81-160
81-160


Založen: 21.10.2012
Příspěvky: 145

PříspěvekZaslal: po duben 01, 2013 8:46 am    Předmět: Citovat

Tak se musím podělit o včerejší zkušenost. Nevím, kam to napsat, když soutěž se zážitky s hennou už skončila, tak to prosím kdyžtak někam přesuňte.
Zatím jsem vždy hennu nanášela vestoje u umyvadla. Včera večer jsem si řekla, že si udělám příjemnou relaxaci ve vaně. Plán byl napatlat na hlavu masku z jogurtu s 1ČL henny, 1ČL cassie a lógrem z kafe. Nechat působit a mezi tím se ve vaně věnovat peelingu obličeje i celého těla a odstraňování zrohovatělé kůže na nohou. Pro zpříjemnění jsem si sebou vzala i sklenku dobrého vína.

Na vlasy jsem to napatlala bez problému, jen trochu nakydala kolem do vody ve vaně. Pak přišel na řadu peeling lógrem z kafe. Voda kolem mě se pomalu začala barvit do hnědooranžova. A já dostala strach, že nabarvím vanu a nepůjde to dolů.

Tak jsem vymyslela, že vodu raději vypustím a vanu rychle umyju, než bude pozdě. Vylezla jsem mokrá a se zábalem na hlavě z vany. Předklonila se do vany a začala odstraňovat barevný pruh z vany. V tu chvíli, jak jsem předklonila hlavu, začal zábal na hlavě neuvěřitelně téct. Myslela jsem, že to ještě zachráním utíráním stékající hmoty toaleťákem, to ale moc nepomohlo. Do toho jsem trnula, kdy do koupelny vkročí manžel. Tak jsem raději letěla k umyvadlu a celý zábal smyla. Pak umyla vanu a pak se šla normálně osprchovat a umýt vlasy šamponem.

Takže místo alespoň 1/2 hodinové plánované relaxace ve vaně, jsem zažila naprosto chaotické chvilky v koupelně. Zábal jsem měla na hlavě všehovšudy asi 5 minut. Ale vana je čistá, manžel nic nepoznal a vlasy mají kupodivu i za tak kraťoučkou chvilku trochu zlatavé odlesky na odrostech a krásně se lesknou. Takže nakonec můžu být spokojená.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: po duben 01, 2013 9:29 am    Předmět: Citovat

Tiki? nevim, jakou mas vanu, ja mam akrylatovou (rikame ji "plastova") a za tech par let, co v ni prasim s hennou (a ze obcas koupelna vypada jak po najezdu divokych cunat a ja jsem lina to hned stirat a uklizet), tam neni ani flicek Smile

To stejny kdyz si hennu z hlavy smyvam a strika to vsude okolo ...

Ale nevim, jak je na tom pripadny smalt.
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: po duben 01, 2013 10:00 am    Předmět: Citovat

Taky tak. Z kachliček i z vany, umyvadla to jde dolu za použití houbičky a tekutého písku. A ještě se mi nestalo, že by nezabralo Savo a to takový hypermangan je podle mne větší držák než henna Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: po duben 01, 2013 10:06 am    Předmět: Citovat

Jediny pruser jsou teda svetle spary, ale i tam to casem vybledne Smile
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tiki
81-160
81-160


Založen: 21.10.2012
Příspěvky: 145

PříspěvekZaslal: po duben 01, 2013 10:48 am    Předmět: Citovat

Máme taky akryl. Jenže já vždy henila v umyvadle. Tam to jde umýt dobře. S akrylem jsem zpanikařila. Takže příště si to vínko můžu v klidu ve vaně vychutnat i s hennou na hlavě. To jsem ráda Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.