Zahalovani muslimek
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 16, 17, 18, 19  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Historie
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=8a91b92b53ed63b96437e2d3e740daacZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
*Housenka
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 22.2.2011
Příspěvky: 1524

PříspěvekZaslal: pá srpen 19, 2011 4:28 pm    Předmět: Citovat

MrE napsal:
Housenka napsal:
Mě by zajímalo, jestli ony jsou tak zvyklé, že jim to nepřijde, a nebo jestli jim je šílený horko, ale prostě to vydrží ...


If this ninja Muslim was Arabian, she is used to wearing her ninja clothes in hot weather. If she was Czech, it must be difficult. Could you see her face, or only eyes?


Tvář nebo spíš předek tváře zahalený neměla - ten šátek jí tu tvář obepínal zezhora, zboku i ze spoda, ale do obličeje jí vidět bylo. Ale jestli to byla Češka nebo ne, to nedokážu říct. Sice neměla úplně světlou pleť, ale to nakonec nemá spousta Češek. Kolem ní běhaly tři malý děti, ty byly normálně v tílku a šortkách. To byl docela kontrast.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jitty
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 16.4.2007
Příspěvky: 2999

PříspěvekZaslal: pá srpen 19, 2011 6:15 pm    Předmět: Citovat

Housenka napsal:
MrE napsal:
Housenka napsal:
Mě by zajímalo, jestli ony jsou tak zvyklé, že jim to nepřijde, a nebo jestli jim je šílený horko, ale prostě to vydrží ...


If this ninja Muslim was Arabian, she is used to wearing her ninja clothes in hot weather. If she was Czech, it must be difficult. Could you see her face, or only eyes?


Tvář nebo spíš předek tváře zahalený neměla - ten šátek jí tu tvář obepínal zezhora, zboku i ze spoda, ale do obličeje jí vidět bylo. Ale jestli to byla Češka nebo ne, to nedokážu říct. Sice neměla úplně světlou pleť, ale to nakonec nemá spousta Češek. Kolem ní běhaly tři malý děti, ty byly normálně v tílku a šortkách. To byl docela kontrast.


Holčičky se zahalují až v pubertě,ne?A ta paní byla v černé barvě? Jinak si myslím, že je asi původním zvykem se proti slunci obléct,myslím někde na poušti apod. Takže kdo ví, jak v tom je.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Housenka
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 22.2.2011
Příspěvky: 1524

PříspěvekZaslal: pá srpen 19, 2011 6:25 pm    Předmět: Citovat

jitty napsal:

Holčičky se zahalují až v pubertě,ne?A ta paní byla v černé barvě? Jinak si myslím, že je asi původním zvykem se proti slunci obléct,myslím někde na poušti apod. Takže kdo ví, jak v tom je.


Oblečení měla barevné, všechno to bylo tak nějak do vínova nebo červenohněda. Byly to tmavší tlumené barvy.

Jinak přikrýt se něčím, aby se člověk nespálil, to chápu, ale přece horko pod tím bude stejně? Já teda když mám dlouhý rukáv a je teplo, tak je mi děsně a rukávy si musím vyhrnout.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jitty
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 16.4.2007
Příspěvky: 2999

PříspěvekZaslal: pá srpen 19, 2011 6:38 pm    Předmět: Citovat

Housenka napsal:
jitty napsal:

Holčičky se zahalují až v pubertě,ne?A ta paní byla v černé barvě? Jinak si myslím, že je asi původním zvykem se proti slunci obléct,myslím někde na poušti apod. Takže kdo ví, jak v tom je.


Oblečení měla barevné, všechno to bylo tak nějak do vínova nebo červenohněda. Byly to tmavší tlumené barvy.

Jinak přikrýt se něčím, aby se člověk nespálil, to chápu, ale přece horko pod tím bude stejně? Já teda když mám dlouhý rukáv a je teplo, tak je mi děsně a rukávy si musím vyhrnout.


mně přijde nejhorší ta hlava zahalená,v tom musí být horko,rukávy a nohavice se dají,pokud to neni víc vrstev.mně bývá horko hodně,ale asi je to i o zvyku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Caithlin
***moderátorka***


Založen: 18.5.2009
Příspěvky: 2495

PříspěvekZaslal: pá srpen 19, 2011 6:54 pm    Předmět: Citovat

Mě přijde, že je často ve volném dlouhém oblečení líp než v krátkém a těsném...jediné co ve vedru nesnesu jsou zavřené boty Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*MrE
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.4.2008
Příspěvky: 1098

PříspěvekZaslal: pá srpen 19, 2011 7:08 pm    Předmět: Citovat

Housenka napsal:
Kolem ní běhaly tři malý děti, ty byly normálně v tílku a šortkách. To byl docela kontrast.


They start dressing the girls as ninjas when they reach puberty. Before that, they let them wear normal European clothes.

@Jitty: You're a hot-blooded devil Very Happy Smile

I also feel hot if any part of my body is covered Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jitty
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 16.4.2007
Příspěvky: 2999

PříspěvekZaslal: so srpen 20, 2011 11:05 am    Předmět: Citovat

MrE napsal:


They start dressing the girls as ninjas when they reach puberty. Before that, they let them wear normal European clothes.

@Jitty: You're a hot-blooded devil Very Happy Smile



Tak jsem si to myslela dobře.
no devil možná,ale spíš cholerik:)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
anonymous2
81-160
81-160


Založen: 7.2.2011
Příspěvky: 154

PříspěvekZaslal: so srpen 20, 2011 1:25 pm    Předmět: Citovat

Abych se tedy taky zapojila do této složité debaty svojí zkušeností. Znala jsem jednu muslimskou rodinu z Pákistánu ještě když žili v uprchlickém táboře. Mamince nebylo ještě ani 30 a už měla 4 děti a nejstarší bylo 14 let zhruba. S tou 14 letou jsem se nejdenou bavila a padla řeč i na zahalování. Ptala jsem se jí jestli jí to nevadí a ona mi řekla že ne že se na to vlastně těší až bude moci konečně šátek nosit protože jí budou konečně brát jako ženu a jako rovnoprávnou do té doby byla jen dítětem ptala jsme se jestli jí do toho táta nutí a ona mi řekla že ne že je to její svobodné rozhodnutí. Tento rozhovor ve mě zůstal do dneška do té doby jsem to brala taky jako jistou formu omezování a nesvobody ale ona se na to vyloženě těšila ptala jsme se jí od kdy se tedy může a začne zahalovat a řekla mi jakmile se dívka stane ženou tedy jakmile dostane svojí první menstruaci. Dneska když jí potkám někde na ulici je to jedna z těch krásně upravených vždy naprosto žasnu jak se dokáže upravit (když si vzpomenu jaké věci jsme jim vozily na oblečení do tábora Very Happy) dneska je vždy krásně upravená, např. šaty pod nimi tedy dlouhý rukáv, moderní legíny, baleríny nebo boty na podpatku a k tomu sladěný šátek, je vždy sladěná barevně, nalíčená a ozdobená nějakými šperky. Neodpustím si nikdy nějaký přitroublý výraz který je ale výrazem mého naprostého úžasu Smile protože sama bych něco takového neuměla obdivuji jí. Prostě je u ní vidět že si to snad opravdu užívá a vůbec jí to neomezuje.
Na druhou stranu co se týče ramadánu na ten nadávala pořádně ani se jí nedivím být například v těch šílených vedrech celý den ve škole pak se ještě starat o sourozence a nemoct se ani napít no nic moc. Každopádně zde platí taky určité pravidlo a to že žena pokud má menstruaci ramadán dodržovat nemusí což je zajímavé neboť pokud vím ramadán trvá měsíc takže se pokaždé týká každé ženy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stargei
0-7
0-7


Založen: 18.6.2011
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: so srpen 20, 2011 5:56 pm    Předmět: nazor Citovat

do uvahy treba brat viacero faktorov
1 strach zeny z pekla, mozno bola naucena ze dajme tomu aby jej bolo vidiet pery je 7ram (zle)
2 oddanost zeny k nabozenstvu a jej potesenie z toho
3 argumentacia napr. ze nechcu byt vnimane ako objekty
4 hrdost /z nabozenstva, moralneho hladiska ...)
5 tzv. "cest" rodiny a seba (nutnost sa zahalovat)
6 ci manzel/tec/brat nuti alebo nie

moslimky vacsinou nosia satku a dlhsie splyvave saty alebo nohavice a dlhe tricko. potom tie co nosia cador, abaju atd.
potom su tu zeny, co si zahaluju vlasy ciastocne (caste v Irane)
niektore zeny si dokonca davaju aj rukavice a casto maju problemy s ocami(spod ninje vukykajuce okuliare)
v afganistane sa nosia burky a niqaby skor v saudii abo kuvajte atd
v kazdej krajine, rodine, etniku je to inak a zavisi (niekedy) aj na individualnom pristupe cloveka.

js moslimkami suhlasim v tom, ze nechcem byt vnimana ako objekt. tiez sa obliekam slusne, ale zaroven pekne a zensky. je rozdiel medzi byt krasnou a byt vyzyvavou. ttento rozdiel si neuvedomuje mnoho Europaniek, nieto este moslimky a moslimovia. napriklad to ide tak daleko, ze ani peknu farbu si neoblecu, lebo je pekna. alebo maju zakazane nausnice (rozne veci u roznych ludi). proste sa zamiena nevinna krasa s vyzyvavostou.
moj kamarat /z mosl. krajiny/ mi raz povedal, ze by mu bolo neprijemne chodit po boku zeny s niqabom (zahalenou tvarou). ja uplne suhlasim s jeho argumentaciou, a to : ked takto muz vyzadjue, aby zena bola oblecena, je to signal pre okolitych muzov, ze su vlastne povazovani za prasata, ktore sa nevedia ovladat pri pohlade na zensku tvar (pozor, nehovorime o stehnach, prsiach atd!) ale zaroven sa tomuto kamaratovi paci, ako sa obliekam ja. jednoducho, pekne, nevyzyvavo. nemam problem nosit satku, ostatne dost casto nosim celenky asatky, ale nezakryvam si cele vlasy. ked idem k moslimskym priatelom, obycajne si dam satku, lebo je to vhodne.

co sa tyka krasy, nezalezi na dlzke oblecenia, lebo zena moze byt krasna rovnako v dlhych satoch ako v rifliach a tricku. nehovorim o vyzyvavosti. ja praveze ocenujem, ked mozem chodit vonku bez toho, aby na mna muzi zizali, pokrikovali. nerada drazdim muzov, o to viac, ak su zadani, su niekoho manzelia, priatelia atd. pre zenu je skor pozitivum obliect sa normalne, aby si ju ludia nevsimali pre vyzor.

mne osobne sa pekne vyzdobene abaje a rozne tradicne oblecenia moslimskych krajin pacia. rovnako sa mi pekne slovenske kroje, vyzdobene kosele, vesticky a dlhe pekne sukne. aj v minulosti sa u nas zahalovalo (dlhe oblecenie a satky) a u nas stare babicky satky nosia a myslim, ze aj v CR. satky su fakt peknym doplnkom zeny (moj nazor)

takze jednu cast argumentacie moslimiek chapem a s druhou nesuhlasim. ako som raz pocula dobry citat: podstatne je, co ma zena v hlave, nie na hlave.
je smutne, ze viacero moslimiek citia, ze cenu maju len vtedy, ak "dobre" reprezentuju svoju rodinu. zial vacsinou sa v mesitach vkuse opakuju kazne "davajte pozor na svoje sestry'bla bla bla a nie v pozitivnom slova zmysle, ale v nepraktickom obmedzovani. nie som za svojvolnost a sebeckost (ze ma netrapi, ze kratke oblecenie rusi muzov), ale hento je prilis.
aj niektori moslimovia svojim neuctivym spravanim k zenam bez satky alebo s kratkym oblecenim dokazuju moju teoriu, ze niekedy zeny u nich maju cenu len preto, ako sa obliekaju, kolko su vonku a ci sa rozpravali s cudzim muzom. akoby muzi mali vzdy byt neuctive prasata. alebo zeby mozno prave preto je to nutnost v tych krajinach??? zodpovednost nie je len na zene (primerane sa obliect), ale aj na muzovi (kontrolovat sa).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jitty
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 16.4.2007
Příspěvky: 2999

PříspěvekZaslal: út září 06, 2011 5:38 pm    Předmět: Citovat

stargei: souhlasím s tím,že i tady to bylo běžné, i když teď už ani babičky šátky moc nenosí. Ale u krojů to poznat jde-vdaná žena-zakryté vlasy.
Minulý týden jsem potkala jednu paní od nás z města, je muslimka, ale češka.a měla na sobě tuniku a kalhoty světlé barvy, žabky a tmavý šátek.takže jí nejspíš horko nebylo,bez toho šátku bych si ničeho nevšimla.
tak mě napadlo,tady přece ženy mají mužské lékaře, jdou na operaci a mají zakryté vlasy?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 16, 17, 18, 19  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.