Prááce a my
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Současnost a její projevy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=ca45bb19d5622cb734bc12dd0b09ec86Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Daniela
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.11.2006
Příspěvky: 2201

PříspěvekZaslal: pá leden 19, 2007 1:13 pm    Předmět: Citovat

Fairy napsal:
Jo holka, to bych musela mít Adminovu odvahu a podnikavost. A taky jeho brilantní mozek. Mně tu už 13 let ponižují a ubíjejí, že jsem úplně neschopná a k ničemu, k tomu se teď ještě přidala ta nemožnost najít si slušnou práci - a vůbec to nevypadá na zlepšení. Bohužel nejsem ten typ, který se dokáže teroru vzepřít, jsem srab a neumím bojovat stejnými prostředky. A odvahu trajdat po světě a zakládat tam firmy také nemám. Asi si tu bídu zasloužím. Crying or Very sad


Já žasnu! Démonická motorkářka, soukromá vichřice, baba jak břitva, a tohle napíše! Very Happy
Tak jim to ponižování a ubíjení utni, jdi do nich, něco se sebou dělej, je škoda strávit nejlepší léta života nespokojeností! Cool Wink Twisted Evil

(Hmm, teta Daniela, koukám, už tase radí Rolling Eyes )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Aha Admin
ADMIN


Založen: 9.4.2006
Příspěvky: 1798
Bydliště: Zazrcadli

PříspěvekZaslal: pá leden 19, 2007 1:30 pm    Předmět: Citovat

Daniela napsal:
Fairy napsal:
Jo holka, to bych musela mít Adminovu odvahu a podnikavost. A taky jeho brilantní mozek. Mně tu už 13 let ponižují a ubíjejí, že jsem úplně neschopná a k ničemu, k tomu se teď ještě přidala ta nemožnost najít si slušnou práci - a vůbec to nevypadá na zlepšení. Bohužel nejsem ten typ, který se dokáže teroru vzepřít, jsem srab a neumím bojovat stejnými prostředky. A odvahu trajdat po světě a zakládat tam firmy také nemám. Asi si tu bídu zasloužím. Crying or Very sad


Já žasnu! Démonická motorkářka, soukromá vichřice, baba jak břitva, a tohle napíše! Very Happy
Tak jim to ponižování a ubíjení utni, jdi do nich, něco se sebou dělej, je škoda strávit nejlepší léta života nespokojeností! Cool Wink Twisted Evil

(Hmm, teta Daniela, koukám, už tase radí Rolling Eyes )


Děcka, děcka, jestli jsem píchl do nějakého vosího hnízda, tak to vskutku nebyl záměr. Konkrétně JV asie je nejlevnější neevropská turistická destinace. Za letenku dáte 12000, a pak se tam dá být skoro zadarmo celý měsíc, je tam x krát levněji než u nás. Lítají tam i studenti. Ano, chce to těch 12k, ale vážení, to neni jako 30k za letenku do Austrálie či Mexika či 50k do těch exotičtějších míst zde zmíněných.

A přeci jen mi to nedá zareagovat i na další vznesené téma.... - mám za sebou období, kdy jsem měl třeba 3 zaměstnání najednou (myč nádobí, myč hovnocuců, asistent profesora) a stejně finančně nestíhal, taky dobu, kdy jsem žral rohlík denně, taky dobu, kdy jsem byl naprosto zadlužen kvůli nájmu. Zároveň jsem absolutní humaniťák, vzděláním sociolog a organizační psycholog.

Zbytek za mne řekla Danielka, jako vždy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Daniela
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.11.2006
Příspěvky: 2201

PříspěvekZaslal: pá leden 19, 2007 2:12 pm    Předmět: Citovat

Tedy, Aha, co ty jsi všechno nedělal Shocked Very Happy
Ještě napiš, že jsi vystřihl jednu siluetku z černého papíru, prodal jsi ji, za utržený peníz koupil papír, vystřihl pět siluetek, prodal je a tak dále...jako správný emerický selfmademan Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Aha Admin
ADMIN


Založen: 9.4.2006
Příspěvky: 1798
Bydliště: Zazrcadli

PříspěvekZaslal: pá leden 19, 2007 2:41 pm    Předmět: Citovat

Daniela napsal:
Tedy, Aha, co ty jsi všechno nedělal Shocked Very Happy
Ještě napiš, že jsi vystřihl jednu siluetku z černého papíru, prodal jsi ji, za utržený peníz koupil papír, vystřihl pět siluetek, prodal je a tak dále...jako správný emerický selfmademan Wink


Nejdriv jsem myl nadobi, nacerno, takze za mene nez minimalni mzdu, v cernosskem ghettu. Pak ty hovnocucy, v protichemickem obleku v subtropickem vedru, mnam. To bylo zadarmo, neb jsem si tak odpracovaval moje dalnicni dobrodruzstvi, kdy jsem s pujcenym jeepem boural s kamionem. Pak jsem sel delat housekeepera, coz vzhledem k me maximalni manualni nezrucnosti vyustilo ve vyhazov na hodinu. Pak jsem cistil nadobi na pizzu. Mezi tim jsme zakladali na univerzite firmu Smile Pak jsem sel delat zadarmo asistenta viceprezidentovi jedne velke US firmy. Mezitim myl nadobi v jinem ghettu. Pak jsem ukoncil myci operace a sel delat jako jedinej beloch a chlap do jednoho multikulturniho institutu, kd me meli proto, aby ukazali, jak jsou multikulturni. Mezitim jsme skolili mexicke babicky v internetu. Pak mne najednou viceprezident zacal platit. Taky mne zacali platit v te firme, co jsme zakladali. Pak jsem najednou dodelal skolu a nemusel platit 400k rocne za skolne (zkuste si na to vydelat mytim nadobi, fakt terno). Pak jsem opustil viceprezidenta i rodnou firmu a nechal se prizvat k zakladani jine .com firmy, kde jsem byl technickym reditelem, za ponekud vice nez minimalni mzdu. Pak mne to prestalo bavit a vyrazil jsem domu a do australie a jizni afriky delat outdooroveho instruktora, za minimalni mzdu. Pak jsem se vratil a zral ten rohlik denne, pac se mi nechtelo pracovat, jsa v zasade linym clovekem. No a pak se to zase zaclo pomerne rychle zvedat ale to uz je historie mladsi 6ti let a nebudu ji tady verejne ventilovat Wink


Naposledy upravil Aha Admin dne pá leden 19, 2007 2:47 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Aha Admin
ADMIN


Založen: 9.4.2006
Příspěvky: 1798
Bydliště: Zazrcadli

PříspěvekZaslal: pá leden 19, 2007 2:46 pm    Předmět: Citovat

(udelal jsem z toho samostatne tema, muzeme se tu tedy bavit uz zcela necestovatelsky na pracovni temata... Wink)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Daniela
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.11.2006
Příspěvky: 2201

PříspěvekZaslal: pá leden 19, 2007 3:08 pm    Předmět: Citovat

Aha: To je krásně dobrodružnéééé Cool

Já dělám už od školy pořád to samé, opravuju staré domy, hrady, zámky, zříceniny, kostely, zahrady, a podobně, a to tak, aby na nich nebylo vidět, že jsou opravené, ale přitom se nesesypaly Wink

Jednou jsem taky dělala brigádu - byla jsem telefonistka na mezinárodních informacích o telefonních číslech, ale v té době tam měli jen jeden počítač, jinak se všechno hledalo ručně v obrovských seznamech, které byly v regálech kolem celé místnosti, a to byly jen některé země. Do většiny zemí tam bylo pouze jediné telefonní číslo na ambasádu. Zdá se, že jsem tam zažila poslední záchvěv "neinternetových" časů. Z počítače se telefonovalo do Ruska, kde vždycky člověka nechali půl hodiny čekat, pak mu řekli něco jiného, než chtěl, nebo už pak jen přišli a práskli mu s telefonem. No sranda!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
catenata
81-160
81-160


Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 157
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá leden 19, 2007 4:58 pm    Předmět: Citovat

Jeden multivzkaz:

Fairy, do tebe bych vůbec neřekla, že jsi taková, jak psala. Spíš bych tě tipla na ženskou, která si jde dosti tvrdě za svým a nenechá si nic moc vytýkat a už vůbec se nenechá terorizovat! Držím palce, ať se ti povede najít si pořádnou práci, která tě bude bavit a získáš (spíš vydobudeš) si uznání ostatních Wink

No pááááni Admine!! Tys toho zažil Shocked !!! Věřím, že to bylo občas hoodně těžké, ale zase máš spoooustu zkušeností, které málokdo stihne a má možnost posbírat za celý život! Zajímalo by mě, co ti na takový způsob života říkala ze začátku rodina. Ale odpovídat nemusíš Wink

A Danielo, tvoje zaměstnání vypadá fakt zajímavě, byť velmi náročně. Musíš se tou cestou setkávat se spoustou zajímavých příběhů, které ty hrady či domy mají Smile . A vystudované máš restaurátorství či co? Moc by mě to zajímalo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniela
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.11.2006
Příspěvky: 2201

PříspěvekZaslal: pá leden 19, 2007 5:11 pm    Předmět: Citovat

Já mám vystudovanou Fakultu architektury ČVUT. Možná jsem se špatně vyjádřila - já ty domy neopravuju rukama, ale já ty opravy projektuju. Smile
Zajímavé to je neuvěřitelně, ale veselé povolání to není - památky jsou u nás po padesáti letech komunismu hrozně zhuntované (pokud to přežily), lidi k nim mají vykořeněný vztah (to je vidět na tom, jak nízkou prestiž má povolání "památkář"), a po revoluci to bohužel pokračuje, i když zase jiným způsobem. Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
catenata
81-160
81-160


Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 157
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá leden 19, 2007 5:19 pm    Předmět: Citovat

Jééééé, tak to se omlouvám, asi jsem to blbě pochopila, nevadí. V každém případě je to super obor Smile . Když si ale představím, jak se ničí památky a jak málo peněz se do nich cpe (teda aspoň podle toho, co se říká v mediích) tak to fakt nemůže bnýt veselá situace. Přijde mi, že památka je pro lidi zajímavá jen do té doby, dokud je krásná, pak už na ni (skoro) nikomu nezáleží.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniela
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.11.2006
Příspěvky: 2201

PříspěvekZaslal: pá leden 19, 2007 6:11 pm    Předmět: Citovat

Nic se nestalo, rest\urátorství je super Very Happy

Jinak máš pravdu, peněz jde do památek zoufale málo, a ministr Jandák jim ještě sebral a vůbec v tom udělal takový hokej, že se z toho obor bude vzpamatovávat několik let.

Buhužel chybí kultivovaní investoři, kteří by viděli rozdíl mezi "komerční" rekonstrukcí (památku vyrabovat, nacpat si do ní, co libo, a natřít to veselými barvami), a ohleduplnou rekonstrukcí (zachovat jeji tajemnost, originalitu a autenticitu, což většinou bývá i levnější, než první možnost).
No, nebudu se při pátku rozčilovat. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.