Prááce a my
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Současnost a její projevy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=f1619c83e2d70eae7590203a8365e35eZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Aha Admin
ADMIN


Založen: 9.4.2006
Příspěvky: 1798
Bydliště: Zazrcadli

PříspěvekZaslal: po leden 22, 2007 12:14 pm    Předmět: Citovat

A.d.é.l. napsal:
Daniela napsal:
Já dělám to, co mě baví, a co jsem i vystudovala, takže to je téměř ideální situace. Stejně mě ale baví muzika, a tu dělám taky hodně, pokud to jde. Vlastně jsem kdysi nešla na konzervatoř hlavně proto, že jsem s muzikou začala pozdě, ale ještě že to tak dopadlo, protože bych byla příliš úzce zaměřená, kdežto v architektuře je od všeho trochu - je tam i historie, urbanismus, sociologie, technické obory - člověk musí přemýšlet zároveň ve více rovinách, aby to, co udělá, mělo trochu smysl.

Co nechci dělat a musím je komunikace s kolegyní, se kterou sedím v místnosti - je to takový ten negativistický typ, všechno je špatně, daří se jim špatně, nemají peníze, jsou těsně před smrtí, dostává nejhorší práci, v místnosti je buď moc zima nebo moc vedro...
Taky už to mezi námi několikrát bouchlo. Teď tam naštěstí pár let nebudu Wink


Ach jó, to znám, dělat s někým, s kým si prostě nerozumím. O to horší mu je pak šéfovat... no jo, no. Ještě, že už je to za mnou.... Smile


Vím že se tomu bude těžko věřit, ale ještě horší mít takového člověka jako kolegu formálně "pod" vámi. Měl jsem rok jednoho takového borce a málem jsme z toho oba dostali kopřivku, nakonec jsem se jako první rozhejbal já a ukončil to.... dodnes je mi z toho blivno.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Aha Admin
ADMIN


Založen: 9.4.2006
Příspěvky: 1798
Bydliště: Zazrcadli

PříspěvekZaslal: po leden 22, 2007 12:22 pm    Předmět: Citovat

day napsal:

To znám, mám bratránka, který cestoval asi 3 roky po celém světě, vždycky chvíli někde se svou přítelkyní pracovali a pak zas někam odletěli...byl na Novém Zélandu, v Thajsku, v Jižní Americe...a teď dojel sem, že se usadí v Brně, vydržel to asi dva měsíce, už se cuká, že pojede pracovat do Španělska:-)


No, já to měl taky. Poté, co jsem skončil v JAR, kam jsem se dostal z belgie, austrálie a USA, jsem měl možnost jít do Hong Kongu a pak Brazílie... a mně to v tu chvíli přestlo bavit..

a víte co mi vadilo nejvíc? To věčné loučení se. Vždycky jste někam přijeli, pár měsíců se zabydlovali, našli tam pár skvělých lidí... a pak jste je museli nechat nenávratně za sebou. Fakt mi to začlo hodně vadit. A taky jsem si začal připadat strašně rozervanej... na jednu stranu vás tyhle cesty hodně donutí k tomu, abyste si osahali nějaké své vnitřní "jádro", protože to je tak to jediné pevné, co v tomto stylu života máte jisté. Na druhou stranu jste pak maximálně neukotvení, nikde. Já se s tím dodnes peru, vůbec neumím koncept "domova", nenaučil jsem se svůj byt nikdy používat jako zdroj energie, protože jsem nikdy vlasntě žádný svůj byt pořádně neměl....... Nemluvě o tom, že v tomhle stylu života člověk pak pořádně nenavazuje ani vztahy, je to vlastně sebeobranný mechanismus před nutným následným rozchodem..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Daniela
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.11.2006
Příspěvky: 2201

PříspěvekZaslal: po leden 22, 2007 1:19 pm    Předmět: Citovat

To Aha: ono to funguje i opačně, což je zase můj případ. Já jsem vždycky byla ukotvená až moc, doma se mi líbilo a měla jsem obvykle nějaký uspokojivý vztah, takže jet někam do ciziny na delší dobu než krátkou se mi nechtělo, i když profesně bych to potřebovala jako sůl. Pak jsem sice sháněla nějakou stáž, ale když to nevyšlo, tak mi to zas až tak moc nevadilo. Smile
Ponaučení pro rodiče: děti včas vykopnout, aby se někam podívaly, dokud to jde.
Ale snad ještě není všem dnům konec Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kkk
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.7.2006
Příspěvky: 1447

PříspěvekZaslal: po leden 22, 2007 6:03 pm    Předmět: Citovat

Aha napsal:
A.d.é.l. napsal:
Daniela napsal:
Já dělám to, co mě baví, a co jsem i vystudovala, takže to je téměř ideální situace. Stejně mě ale baví muzika, a tu dělám taky hodně, pokud to jde. Vlastně jsem kdysi nešla na konzervatoř hlavně proto, že jsem s muzikou začala pozdě, ale ještě že to tak dopadlo, protože bych byla příliš úzce zaměřená, kdežto v architektuře je od všeho trochu - je tam i historie, urbanismus, sociologie, technické obory - člověk musí přemýšlet zároveň ve více rovinách, aby to, co udělá, mělo trochu smysl.

Co nechci dělat a musím je komunikace s kolegyní, se kterou sedím v místnosti - je to takový ten negativistický typ, všechno je špatně, daří se jim špatně, nemají peníze, jsou těsně před smrtí, dostává nejhorší práci, v místnosti je buď moc zima nebo moc vedro...
Taky už to mezi námi několikrát bouchlo. Teď tam naštěstí pár let nebudu Wink


Ach jó, to znám, dělat s někým, s kým si prostě nerozumím. O to horší mu je pak šéfovat... no jo, no. Ještě, že už je to za mnou.... Smile


Vím že se tomu bude těžko věřit, ale ještě horší mít takového člověka jako kolegu formálně "pod" vámi. Měl jsem rok jednoho takového borce a málem jsme z toho oba dostali kopřivku, nakonec jsem se jako první rozhejbal já a ukončil to.... dodnes je mi z toho blivno.


.... a teď si představte: je vám 22 let, jste vyjukaný z novýho prostředí, nový práce, hotely, atd. "Tak a budeš dělat mistra"(stavby, montáže...) ...pod váma je třeba i přes 50 lidí a to většina byla kolem padesátky, ostřílený větrem, alkohol jim taky není cizí. A to je teprve cvičení Very Happy . Ale on si člověk zvykne. Jen když si na to vzpomenu, tak se musím smát Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 28.12.2006
Příspěvky: 2341

PříspěvekZaslal: út leden 23, 2007 1:52 pm    Předmět: Citovat

kkk napsal:
Aha napsal:
A.d.é.l. napsal:
Daniela napsal:
Já dělám to, co mě baví, a co jsem i vystudovala, takže to je téměř ideální situace. Stejně mě ale baví muzika, a tu dělám taky hodně, pokud to jde. Vlastně jsem kdysi nešla na konzervatoř hlavně proto, že jsem s muzikou začala pozdě, ale ještě že to tak dopadlo, protože bych byla příliš úzce zaměřená, kdežto v architektuře je od všeho trochu - je tam i historie, urbanismus, sociologie, technické obory - člověk musí přemýšlet zároveň ve více rovinách, aby to, co udělá, mělo trochu smysl.

Co nechci dělat a musím je komunikace s kolegyní, se kterou sedím v místnosti - je to takový ten negativistický typ, všechno je špatně, daří se jim špatně, nemají peníze, jsou těsně před smrtí, dostává nejhorší práci, v místnosti je buď moc zima nebo moc vedro...
Taky už to mezi námi několikrát bouchlo. Teď tam naštěstí pár let nebudu Wink


Ach jó, to znám, dělat s někým, s kým si prostě nerozumím. O to horší mu je pak šéfovat... no jo, no. Ještě, že už je to za mnou.... Smile


Vím že se tomu bude těžko věřit, ale ještě horší mít takového člověka jako kolegu formálně "pod" vámi. Měl jsem rok jednoho takového borce a málem jsme z toho oba dostali kopřivku, nakonec jsem se jako první rozhejbal já a ukončil to.... dodnes je mi z toho blivno.


.... a teď si představte: je vám 22 let, jste vyjukaný z novýho prostředí, nový práce, hotely, atd. "Tak a budeš dělat mistra"(stavby, montáže...) ...pod váma je třeba i přes 50 lidí a to většina byla kolem padesátky, ostřílený větrem, alkohol jim taky není cizí. A to je teprve cvičení Very Happy . Ale on si člověk zvykne. Jen když si na to vzpomenu, tak se musím smát Very Happy


úplně to slyším.... takový cucák a bude nám tu říkat, co máme dělat Very Happy Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kafin
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 16.10.2006
Příspěvky: 1044

PříspěvekZaslal: čt leden 25, 2007 10:14 am    Předmět: Citovat

Je ale zase pravda,že se kolikrát stane,že vedoucím udělají mladýho inženýra kterej právě vylez ze školy a ještě nemá všechno tak v malíčku,kterej se musí zaučovat.A jak se na něho maj koukat chlapy co sou v oboru už 30 let a věděj přesně jak co dělat a zvládly by to kolikrát líp jak on a místo toho mu maj dělat chůvu?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Vlkun
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 4.12.2006
Příspěvky: 662

PříspěvekZaslal: čt leden 25, 2007 10:19 am    Předmět: Citovat

Kafin napsal:
A jak se na něho maj koukat chlapy co sou v oboru už 30 let a věděj přesně jak co dělat a zvládli by to kolikrát líp jak on a místo toho mu maj dělat chůvu?


Třeba si udělat večerní školu jako ve filmu "Marečku podejte mi pero," aby měli potřebnou kvalifikaci i papírově, a pak to šéfovské místo získat sami? Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kafin
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 16.10.2006
Příspěvky: 1044

PříspěvekZaslal: čt leden 25, 2007 10:32 am    Předmět: Citovat

Vlkun napsal:
Kafin napsal:
A jak se na něho maj koukat chlapy co sou v oboru už 30 let a věděj přesně jak co dělat a zvládli by to kolikrát líp jak on a místo toho mu maj dělat chůvu?


Třeba si udělat večerní školu jako ve filmu "Marečku podejte mi pero," aby měli potřebnou kvalifikaci i papírově, a pak to šéfovské místo získat sami? Wink
Bohužel v určitým věku jim to už za to ani nestojí.Co víš,třeba je mladej a nezkušenej vedoucí lehce manipulovatelnej.Možná ti zkušenější přece jenom šéfují.To sou intriky v intrikách jiných intrik Very Happy Very Happy Very Happy .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
kkk
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.7.2006
Příspěvky: 1447

PříspěvekZaslal: út únor 06, 2007 6:51 pm    Předmět: Citovat

Ahojky, taky jste slyšeli kolem 16.00 tu obrovskou ránu???
To mě v Praze a mýmu vedení v Pardubicích spadl kámen ze srdce.

Já tu zkoušku uďáááál Very Happy Very Happy Very Happy

Všem co mě drželi palečky, pěstičky a nebo co se ještě dá držet DĚKUJU Very Happy Very Happy

Táák a teď se pěkně virtuálně zmatláme..... Twisted Evil ...a žerééém:...táá náášééé...hóóóspóódááá....vod shoráááá....vod spodááááá, tóóó je pěééékný zařízéééníííí.....
a všichni......dám si sedum piv a jednu zelenou..............
Asi jste pochopili, že z toho mám opravdu velkou radost. Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kafin
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 16.10.2006
Příspěvky: 1044

PříspěvekZaslal: út únor 06, 2007 6:59 pm    Předmět: Citovat

kkk napsal:
Ahojky, taky jste slyšeli kolem 16.00 tu obrovskou ránu???
To mě v Praze a mýmu vedení v Pardubicích spadl kámen ze srdce.

Já tu zkoušku uďáááál Very Happy Very Happy Very Happy

Všem co mě drželi palečky, pěstičky a nebo co se ještě dá držet DĚKUJU Very Happy Very Happy

Táák a teď se pěkně virtuálně zmatláme..... Twisted Evil ...a žerééém:...táá náášééé...hóóóspóódááá....vod shoráááá....vod spodááááá, tóóó je pěééékný zařízéééníííí.....
a všichni......dám si sedum piv a jednu zelenou..............
Asi jste pochopili, že z toho mám opravdu velkou radost. Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Sem se lek,že sem málem za židle spad Very Happy .Blahopřeju Wink .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.