Dvoufázové barvení načerno (nejprve henna, pak indigo)
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 13, 14, 15  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Barvy a henna
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=54160526cb061bb5a26f7b769e711649Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Máte po heně kvalitnější vlasy?
Určitě ano a to výrazně
65%
 65%  [ 13 ]
Mám,ale tak středně
25%
 25%  [ 5 ]
Mám je stejné
5%
 5%  [ 1 ]
Nemám,vysušují se mi
5%
 5%  [ 1 ]
Nikdy henu,jen chemii
0%
 0%  [ 0 ]
Celkem hlasů : 20

Autor Zpráva
Armelle
161-320
161-320


Založen: 16.4.2008
Příspěvky: 239

PříspěvekZaslal: st květen 12, 2010 8:00 am    Předmět: Citovat

Koukám, že máš naprostou pravdu, to jsem ani nevěděla. Nejlevnější značkové indigo stojí 250 g 3,5 eur. Já jsem ho nezkoušela, ale podle holek z fr. DV prý moc nebarví.

http://www.aroma-zone.com/aroma/extraits_plantes2.asp

Já používám indigo Shiraz, 150 g stojí kolem 8 eur, není to čisté indigo, ale směs indiga s kampešským dřevem a řasami.

http://www.bio-forme-online.com/index_t10.htm

Ale v indických a arabaských obchůdcích se dá sehnat indigo kolem těch 3 eur, těžko říct, jakou má kvalitu, varuje se tu před nimi, že právě tahle indiga často obsahují kovy. Nevím, jestli tomu mám věřit, chtělo by to vyzkoušet.

Opravdovou radost mám z nákupu Amly, nejprve jsem za ni dala hříšné peníze a objednala jsem si ji z hennaforhair, pak jsem narazila na amlu indické firma Hesh v malém indickém obchůdku, kde krabička stojí jedno euro, tedy asi milionkrát levnější než objednání ze zámoří. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
porcelainswan
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 24.7.2009
Příspěvky: 2865

PříspěvekZaslal: st květen 12, 2010 10:21 am    Předmět: Citovat

já asi amlu taky vyzkouším a budu objednávat zde http://www.cestaprirody.cz/index.php?productID=6147

kolik gramů za takvou božskou cenu kupuješ?

Twisted Evil

já bych asi do indiga z nějakého indického obchůdku šla, pokud to tady někde seženu, kov nekov Embarassed Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: st květen 12, 2010 8:08 pm    Předmět: Citovat

No, já jsem dneska dělala pokusy s indigem od Urtekramu. Výsledek barevný asi veškerý žádný, ale tak třerba to někomu přinese nějaké malé info.

Podle návodu z hennaforhair (tuším, že to bylo od Tanji) jsem tak přibližně smíchala hennu regenerační a indigo, přidala citronovou šťávu a zalila horkou vodou. Pak jsem několik hodin nechala odstát, potom přidala ještě trochu teplé vody, aby to dostalo správnou konzistenci. Pak jsem to měla na hlavě tak cca 2,5 hod, víc bych asi nezvládla - hrozně mi s tou hennou ztěžknou vlasy a už jen za tu dobu mě dost bolela krční páteř.

Směs sice barvila (třeba na prsty mi potom při sundávání sáčku atd. z hlavy chytlo), ale nikoliv na vlasech Laughing Asi by to chtělo přidat obyčejnou hennu, ne bezbarvou, ale tu jsem bohužel doma neměla. Tak vyzkouším příště.

Pozitivně hodnotím to, že se nemusím obávat, že po indigu vylezu s hlavou jako havran Laughing a taky, že jsem si ověřila, že barvu opravdu pustí. Tak teď ji ještě dostat na vlasy Laughing Uvidíme při dalším experimentu Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
porcelainswan
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 24.7.2009
Příspěvky: 2865

PříspěvekZaslal: st květen 12, 2010 8:38 pm    Předmět: Citovat

osobně bych to na hlavě nechala déle, třeba přes noc, to se aspoň spí a nebolí záda
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: čt květen 13, 2010 7:59 am    Předmět: Citovat

No, ono se to hezky řekne, ale s hennou mám na hlavě takovou obrovskou megabouli, že bych s tím dost těžko spala i třeba na boku... Laughing Laughing Laughing

Navíc ta holka z hennaforhair psala, že to nechává dvě hodiny, takže jsem vycházela z toho Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
porcelainswan
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 24.7.2009
Příspěvky: 2865

PříspěvekZaslal: čt květen 13, 2010 11:41 am    Předmět: Citovat

Klarusa napsal:
No, ono se to hezky řekne, ale s hennou mám na hlavě takovou obrovskou megabouli, že bych s tím dost těžko spala i třeba na boku... Laughing Laughing Laughing

Navíc ta holka z hennaforhair psala, že to nechává dvě hodiny, takže jsem vycházela z toho Wink


tak jsem dnes měla poprvé hennu přes noc Laughing no s tou boulí na hlavě se opravdu spít divně Laughing tak jsem si dala polštářek pod krk, takže se ta plocha tak nějak vyrovnala a spalo se mi docela dobře, vzbudila jsem se jen asi 3x Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Armelle
161-320
161-320


Založen: 16.4.2008
Příspěvky: 239

PříspěvekZaslal: po květen 31, 2010 9:25 pm    Předmět: Citovat

Tak jsem dneska vyzkoušela dvoufázové barvení. Barvila jsem jen odrosty, asi 1 cm mých vlastních vlasů plus asi 3 cm, které byly o trošku světlejší než zbytek, ale nebylo to nijak nápadné, šlo spíš jen o takový nenápadný a postupný přechod.

Můj postup:
1.Čistou hennu značky Shiraz jsem zalila horkým černým čajem a nechala ji odstát 15 hodin. Asi trochu hodně, že?
2. Před použitím jsem do ní vmýchala lžící Amly, pak jsem směs napatlala na odrosty a nechala 2 hodiny působit.
3. Po umytí byl ten 1 cm odrostů výrazně zrzavý, dost křiklavě.
4. Zalila jsem indigo značky Shiraz vlažným černým čajem, přidala špetku soli, napatlala na vlasy, nechala působit hodinu a 15 minut.

Výsledek:
Hodně tmavě hnědá barva na hranici hnědá - černá, ale černá černá jako po chemickém barvení to není. Na večerním a umělém světle to vypadá dobře, přirozeně, hodně tmavě. Uvidíme zítra na světle denním ...

Postřehy
Překvapila mě ta zrzavá po 2 hodinách působení henny, byla skutečně hodně výrazná. Je zajímavé, že moje vlastní odrosty ani moc vidět nebyly, přechod na barvené vlasy byl pozvolný a nenápadný, ale s hennou ten 1 cm byl vidět hned.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Leriraine
81-160
81-160


Založen: 23.11.2009
Příspěvky: 127

PříspěvekZaslal: po červen 07, 2010 9:51 am    Předmět: Citovat

Jaká henna se dává na tu první fázi? Normální červená nebo bezbarvá?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: po červen 07, 2010 10:12 am    Předmět: Citovat

Červená. Bezbarvá je v podstaě cassia. Ta červená jakoby "vyruší" modrou indiga, takže vznikne hnědá až černá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Leriraine
81-160
81-160


Založen: 23.11.2009
Příspěvky: 127

PříspěvekZaslal: po červen 07, 2010 12:12 pm    Předmět: Citovat

Titania napsal:
Červená. Bezbarvá je v podstaě cassia. Ta červená jakoby "vyruší" modrou indiga, takže vznikne hnědá až černá.


Modrá barva by mi nevadila, modročerná se mi stejně líbí víc než obyčejná černá.. Takže pokud by to nebyla výrazná, zářivá modrá bych do toho šla.. Výrazná, zářivá modrá by to asi nebyla, že?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 13, 14, 15  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.