Umí muži pečovat kvalitně o své dlouhé vlasy ?
Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Péče o dlouhé vlasy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=7088e0df2133513bba8d1bd708f54e0cZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Umí muži pečovat kvalitně o své dlouhé vlasy ?
ANO.
20%
 20%  [ 14 ]
ANO, ale až když jsou poučeni.
57%
 57%  [ 40 ]
Spiše NE, protože...
17%
 17%  [ 12 ]
NE.
5%
 5%  [ 4 ]
Celkem hlasů : 70

Autor Zpráva
Rotten_
41-80
41-80


Založen: 9.5.2010
Příspěvky: 48

PříspěvekZaslal: út květen 11, 2010 1:34 pm    Předmět: Umí muži pečovat kvalitně o své dlouhé vlasy ? Citovat

Zdravím Smile

Myslíte si, že dlouhovlasí muži se uměji starat o své vlasy kvalitně?

Můj pohled na věc velmi stručně a obecně :

Dle mého skromného názoru se to musí až postupem času naučit, jelikož s dlouhými vlasy nejsou tak sžiti jako dívky, slečny a ženy, které většinou dlouhé vlasy mají už od mala Wink Toto pravidlo samozřejmně nemůže platit všeobecně a vše zaleží také na jedinci.

Z mých vlastních zkušeností :

Dlouhé vlasy se mi libí odjakživa a sám mám svůj ideál hodně dlouhých vlasů Cool Naštěstí jsem je měl vždy celkem kvalitní a dobré. Nikterak zvlášt jsem se o ně nestaral, ale čím byly delší, tak péče o ně byla náročnější a mé vlasy už nebyli tak "pěkné" , což bylo způsobeno jednak nedokonalou pečí, špatným rozčesáváním a dalšímu entitami Crying or Very sad
Naštestí si toho všimla má úžasná přitelkyně a naučila mě, jak o vlasy lépe pečovat používáním přípravků pro snažší rozčesávání atd.., čimž zachránila nejen mé vlasy, ale i duši, protože ta si na těch vlasech zakládá někdy až pekelně moc Cool

Budu rád za všechny příspěvky jakkoliv související s tímto tématem a nebo i nepřímo souvisejícícih.

P.S Tento článek je zároveň poděkováním mé milé, jak je z něj patrné Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
SilkyJane
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 1.1.2010
Příspěvky: 1680

PříspěvekZaslal: út květen 11, 2010 1:39 pm    Předmět: Citovat

tak, to by mě zajímalo, jak se jí to povedlo Laughing já tě tu vítám a gratuluju, že si sem našel cestu Wink

ten můj má taky dlouhé vlasy (viz galerie) ale aby s nima něco dělal (např. i česal) to nehrozí.. bylo to docela dobré, ale teď mu pořád rostou a už nejsou tak pěkné no... Rolling Eyes

mohl bys mě třeba teda konkrétně poradit, co ty s nima děláš? co bych mu mohla navrhnout, aby to nebylo příliš "holčičí" ? Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jenne
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 29.3.2010
Příspěvky: 1939

PříspěvekZaslal: út květen 11, 2010 1:52 pm    Předmět: Citovat

Myslím, že většina dlouhovlasých mužů to nějak moc neřeší, protože péče o vlasy "je moc holčičí a oni by si připadali jako teplouši" (slova mého drahého). Ten můj by mohl mít nádherné vlasy, kdyby o ně trochu pečoval, ale u něj to začíná a končí umytím jednou týdně a česáním v tomtéž intervalu (zásadně a výhradně před mytím, jindy ne) Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rotten_
41-80
41-80


Založen: 9.5.2010
Příspěvky: 48

PříspěvekZaslal: út květen 11, 2010 1:54 pm    Předmět: Citovat

SilkyJane napsal:
tak, to by mě zajímalo, jak se jí to povedlo Laughing já tě tu vítám a gratuluju, že si sem našel cestu Wink

ten můj má taky dlouhé vlasy (viz galerie) ale aby s nima něco dělal (např. i česal) to nehrozí.. bylo to docela dobré, ale teď mu pořád rostou a už nejsou tak pěkné no... Rolling Eyes

mohl bys mě třeba teda konkrétně poradit, co ty s nima děláš? co bych mu mohla navrhnout, aby to nebylo příliš "holčičí" ? Laughing



Dekuji ti za pěkné uvítání. Smile

Já byl v tomhle stejnej, ale zjisti jsem, že neni na škodu mít vlasy pěkne rozčesanéa třeba a když i pěkně voní Cool Rozhodně to chce nějaký čas s tím .. dneska mi je uplně jedno, že ten přípravek je "určený" pro ženy, hlavně, když pro mě bude mít užitečné využití a zženštilý si tím nepřijdu jelikož známka pěkných dlouhých vlasů u muže je, že se o sebe člověk umí starat stejně jako u ženy Cool Tudiž to nikterak na mé mužnosti neubírá a myslím si, že ani jiným.

Jinak moje rada zní zkus na něj použít třeba občas něco jako regenerační balzam po kterém se vlasy lépe rozčešou třeba se mu to začne líbit jako mě a nakonec to začne vyžadovat Wink A důležitá věc je mu pak vlasy pochopitelně pochválit.. To víš mužská ješitnost a ego ... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
SilkyJane
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 1.1.2010
Příspěvky: 1680

PříspěvekZaslal: út květen 11, 2010 2:10 pm    Předmět: Citovat

Rotten_ napsal:

Dekuji ti za pěkné uvítání. Smile

Já byl v tomhle stejnej, ale zjisti jsem, že neni na škodu mít vlasy pěkne rozčesanéa třeba a když i pěkně voní Cool Rozhodně to chce nějaký čas s tím .. dneska mi je uplně jedno, že ten přípravek je "určený" pro ženy, hlavně, když pro mě bude mít užitečné využití a zženštilý si tím nepřijdu jelikož známka pěkných dlouhých vlasů u muže je, že se o sebe člověk umí starat stejně jako u ženy Cool Tudiž to nikterak na mé mužnosti neubírá a myslím si, že ani jiným.

Jinak moje rada zní zkus na něj použít třeba občas něco jako regenerační balzam po kterém se vlasy lépe rozčešou třeba se mu to začne líbit jako mě a nakonec to začne vyžadovat Wink A důležitá věc je mu pak vlasy pochopitelně pochválit.. To víš mužská ješitnost a ego ... Wink


Mno jo, děkuju za radu Smile Zkusím něco na to rozčesání Smile A chválím většinou pravidelně, ráda mu je hladím i a tak, ale začnu asi cíleně dělat komplimenty Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kataska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.8.2008
Příspěvky: 2214

PříspěvekZaslal: út květen 11, 2010 2:10 pm    Předmět: Citovat

Můj drahý na vlasy klasicky kašlal, jak píše Jenne, jednou týdně umýt a rozčesat (teda když si vzpomněl). Samozřejmě je měl při takové "péči" docela ošklivé, u hlavy mastné, konce přesušené. Snažila jsem se mu jemně podsunout třeba olej po mytí, protože má vlasy typ suché silné žíně, ale když jsem mu ho tam osobně nenapatlala, vlasy nerozčesala, ideálně ještě neumyla, tak ho to nezajímalo. Pak byl poprvé u kadeřnice na zástřih (můj zástřih trval příliš dlouho a prostě to chtěl profesionálně Smile ) a ona mu tam dala jakýsi uhlazovák, po kterém měl krásně měkoučké a nechlupaté vlasy. To se mu tak zalíbilo, že si konečně nechal poradit a dokonce začal sám praktikovat třeba uhlazovátka a změkčovátka, donutila jsem ho přestat používat pořád jeden a ten samý šampón (Fructis) a vlasy má teď mnohem hezčí. A od doby, kdy je v práci, kde musí vypadat 100% upraveně už mu dokonce mytí vlasů a následnou péči nemusím připomínat a ani u ní asistovat Wink
Dokonce mám podezření, že ho to přestává otravovat a krásnými umytými vlásky se mi vždycky chlubí a potřebuje je pochválit Very Happy
Myslím, že rozhodující okamžik bylo první zakusení toho, že vlasy mohou být příjemně měkoučké, jemňoučké a voňavé, ne hrubé, přesušené, chlupaté.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kataska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.8.2008
Příspěvky: 2214

PříspěvekZaslal: út květen 11, 2010 2:13 pm    Předmět: Citovat

Rotten_ napsal:
.. dneska mi je uplně jedno, že ten přípravek je "určený" pro ženy, hlavně, když pro mě bude mít užitečné využití a zženštilý si tím nepřijdu jelikož známka pěkných dlouhých vlasů u muže je, že se o sebe člověk umí starat stejně jako u ženy Cool Tudiž to nikterak na mé mužnosti neubírá a myslím si, že ani jiným.

Já taky nechápu, co je to dnes za divnou módu, že muži se nemají o své vlasy starat a mají je mít krátké, jinak jsou zženštilí. Stačí se podívat na renesanční obrazy, jak se muži tehdy o své kadeře starali Wink A co teprve indiáni, ti si na nich přece úplně zakládali a že by byli zženštilí?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*MrE
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.4.2008
Příspěvky: 1098

PříspěvekZaslal: út květen 11, 2010 2:20 pm    Předmět: Re: Umí muži pečovat kvalitně o své dlouhé vlasy ? Citovat

Myslíte si, že dlouhovlasí muži se uměji starat o své vlasy kvalitně?

The very quick and simple answer to your question is, YES, they can look after their hair if they are interested in looking after themselves Smile

If a man thinks it's gay to be interested in his own hair then he has some inferiority problem with his masculinity Wink

P.S. Haircare for men is not something new. It's a historical fact that men were interested in their hair, and they were normal heterosexual men from lots of different countries Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kataska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.8.2008
Příspěvky: 2214

PříspěvekZaslal: út květen 11, 2010 2:31 pm    Předmět: Re: Umí muži pečovat kvalitně o své dlouhé vlasy ? Citovat

MrE napsal:
It's a historical fact that men were interested in their hair, and they were normal heterosexual men from lots of different countries Smile

Přesně tak Wink To je odpověď na předsudek, že o své vlasy se starají jenom zženštilí muži nebo homosexuálové.
Bohužel si ale myslím, že muži se povětšinou o své vlasy starat neumí a nebo nechtějí (z nevědomosti?) - soudím ze svého okolí. Doufám, že přijde nějaká vlasová renesance a péče mužů o svou mnohdy tak krásnou hřívu se zlepší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
barthezka
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 2.8.2009
Příspěvky: 1327

PříspěvekZaslal: út květen 11, 2010 3:11 pm    Předmět: Citovat

Já si myslim, že to většinou chlapi prostě a jednoduše neřeší... maximálně někteří metloši pravidleně barví, ale to je tak všechno.
Ono to je asi i tim, že v každym ženskym časopisu máte reklamy na přípravky na vlasy nebo články jak se o ně starat. Chlapi tam maj zase jiný věci... Prostě a jednoduše na ně není apelováno, aby měli lesklý a voňavý vlasy... Co se týče šamponů pro muže, vždycky jsou proti lupům a pouze jeden druh od značky (kondicioner neni vůbec). Takže se zase ani nedivím, že se o ty vlasy tak nestaraj, nejsou zvyklý a společnost je nenutí- prostě je to nenapadne, jsou to pro ně jen a pouze vlasy Smile (většinou)
V tomhle tématu je jasně patrná genderová nekorektnost v přístupu péče o vzhled (oblíbené téma tvůrce tématu Very Happy), ačkoliv se to celkem zmírňuje (asi vliv šamponů a diskantů) Laughing

Jinak jsem ráda, že mám takový vliv na svého milého, který nebyl jiný, než ti vaši...Česat jednou týdně, mýt taky...neumět si pořádně ty vlasy umýt, česat stylem "půlka vlasů přetrhaná"... chce to zapracovat na tom, neztrácejte naději! Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.