Extrémní lupy aneb seboroická dermatitida
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 16, 17, 18  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Péče o dlouhé vlasy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=d972e3e5861dc255f5d8724170d5b143Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Adluska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 30.10.2007
Příspěvky: 1458

PříspěvekZaslal: so květen 22, 2010 1:58 pm    Předmět: Citovat

Soni.....to znám...už jsem si zvykla hlavu nedrbat, když si chci mýt vlásky, protože je to fakt hnusný maso.....

bloodQueen.....s tou kůží to mám taky tak.....

mysíte, že by teda nepomohla třeba ta protikvasinková dieta nebo tak?? Mě totiž přijde, že když žeru moc sladkýho, tak mě taky hlava svědí...asi to zkusím a bude po ptákách...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Babu
321-600
321-600


Založen: 8.7.2008
Příspěvky: 380

PříspěvekZaslal: so květen 22, 2010 3:33 pm    Předmět: Citovat

ja jsem tim taky trpela, nekdy kolem 13-15 roku (hodne mi to snizilo sebevedomi - clovek chtel byt pekny a misto toho mel vsude mega lupy a mokvala mu pokozka hlavy Confused ) , pomohl mi Belosalic, ale presto se mi to sem tam, hlavne ve stresovych obdobich, vraci ... uz kdyz citim svedeni, tak se premaham neskrabat a rychle si dam na vlasy bezbarvou hennu, zatim mi to vzdycky pekne uklidnila
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: so květen 22, 2010 4:42 pm    Předmět: Citovat

Já mám slabší formu, hlavně u tý linie čela, někdy se objeví, někdy dává pokoj (ale u doktora jsem s tím nikdy nebyla - beru to jenom podle příznaků). Dost mi to zhoršovaly různý bezoplachový přípravky na jemný vlasy (stříkají se přímo k pokožce) a taky byly dost děsný jakýkoli přípravky s "ovocnýma kyselinama" (třeba fructies). Jednu chvíli se to dost rozlezlo, až jsem si jednou "vydrbala" relativně velikej strup i s asi milimetrem čtverečním vlasů. Což mě vyděsilo natolik, že jsem začala zkoušet různý nizoraly a tak, a dokonce jsem se začala chystat na kožní, ačkoli jinak kožařům moc nedůvěřuju. Ale ještě jsem si řekla, že udělám poslední pokus - koupila jsem si hennu (opravdickou lawsonii, ne bezbarvej zábal) - a ze dne na den to bylo, ne lepší, ale DOBRÝ - konec sněhovým vánicím. Teď se mi to občas v dost mírný formě vrací, už jenom na tý linii čela jenom lehoulince - a henna na to už takhle zázračně nezabírá (ale už žádný sněžení, jenom sem tam šupinka, klíďo můžu bez obav chodit v černým), ale zase jsem tehdy při pátrání po henně objevila tohle fórum, kde jsem se naučila další triky, jak tu vlasovou pokožku nedráždit (co nejmíň tenzidů a tak, takže normálním šamponem teď už myju tak max dvakrát/třikrát do měsíce, jinak používám lávovku/vajíčko/bylinky a podobný dobroty).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Malonek
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 20.5.2009
Příspěvky: 1461

PříspěvekZaslal: so květen 22, 2010 6:16 pm    Předmět: Citovat

Jak čtu o tom sškrábání a stupech, tak na to jsem trpěla taky, na pár místěch jsem si vyškrábala takové "lysiny" Mad, všimla si toho babička, tak jsem s tím byly na kožním, ani nevím, co mi tam na to dali, je to už delší doba, ale od té doby mě to netrápí, jen se nesmím škrábat a občas mě potrápí lupy. Až mě děsí, jak se tady člověk dozvíí, na co všchno trpí/trpěl Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Soniczka
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 2.6.2008
Příspěvky: 1017

PříspěvekZaslal: so květen 22, 2010 8:53 pm    Předmět: Citovat

No... S tím "vyškrabávání", to se mi taky stává, ale častěji, že si se strupem vytrhnu omylem vlas... To mě pak vždycky hrozně mrzí a jsem na sebe naštvaná Sad
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Psychoklara
41-80
41-80


Založen: 19.5.2010
Příspěvky: 51

PříspěvekZaslal: ne květen 23, 2010 9:51 am    Předmět: Citovat

bloodQUEEN napsal:
Vo vlasoch býva seborea aj atopický ekzém. Ja nie som odborník ale z toho čo som čítala mám pocit, že rozdiel je:
seborea - zvýšená tvorba mazu t.j. pokožka je mastná
atopák - pokožka je vysušená


Přítel má dle dermatologa seboreu a má pokožku spíš suchou. Tak nevím...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Psychoklara
41-80
41-80


Založen: 19.5.2010
Příspěvky: 51

PříspěvekZaslal: ne květen 23, 2010 9:54 am    Předmět: Citovat

Soniczka napsal:
Tak moment... přesně to mám já, ale myslela jsem že je to atopický ekzém?? (kterým také trpím). přesně jak píšeš, šupinky, drbu se, zůstává za nehty, loupu, cuchá to vlasy (musím ty strupy odstraňovat ručně tak 2x denně hodím vlasy nad vanu a jedu) je to hodně nepříjemné a fakt někdy krize.. zrovna mám umyté vlasy a je to maso, to je nejhorší, šampon do těch živých míst.
Belosalic, to jsou ale kortikoidy ne? (nejsem si jistá). taky mám.
A nevím co s tím. Je to hodně nepříjemné, ale už jsem se s tím naučila žít, je to lepší než atopák po xichtu. občas musím vytáhnout zrcátko a zkontrolovat zda mi nějaký "lup" netrčí. Very Happy NJN.
Hodně pomáhá to neškrabat, nedráždit (ale často se zapomenu a jedu, např. ve spánku). přítel mě plácá přes prsty když mě nachytá, i kámošku jsem upozornila ať klidně fackuje. Henna by mi asi nepomohla, zkoušela jsem, ještě než se mi to rozjelo, a mám dokonce pocit že mi to zhoršila?


A co na to používáš - co ti doporučil lékař?

Pokud jsi nezkoušela Polytar, tak by ti mohl pomoci. Jsou dva - Polytar AF na předpis a Polytar Liquid bez předpisu. Většinou zabírají, ale děsně smrdí. Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bloodQUEEN
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 13.4.2009
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: po květen 24, 2010 6:03 pm    Předmět: Citovat

Polytar AF je voľne predajný. A Polytar Liquid sa na Slovensku asi nepredáva, teda nemá ŠUKL kód (nie je registrovaný).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Psychoklara
41-80
41-80


Založen: 19.5.2010
Příspěvky: 51

PříspěvekZaslal: po květen 24, 2010 6:09 pm    Předmět: Citovat

bloodQUEEN napsal:
Polytar AF je voľne predajný. A Polytar Liquid sa na Slovensku asi nepredáva, teda nemá ŠUKL kód (nie je registrovaný).


Mně polytar AF nikde nechtěli prodat! Prý jen na předpis! Dali mi jen liquid... ale možná je to jiné na slovensku...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Soniczka
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 2.6.2008
Příspěvky: 1017

PříspěvekZaslal: po květen 24, 2010 6:37 pm    Předmět: Citovat

Jo, polytar jsem měla (taková hnedá lahvička jako šampon co smrdí po dehtu? Liquid). Jo, zabíral ale už ne. Nemám na to vůbec nic, občas dám Belosalic i když vím že to není dobré takhle nahodile. Nechávám to, snažím se nedrbat. Když se nedrbu tak je to docela vpohodě.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 16, 17, 18  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.