Extrémní lupy aneb seboroická dermatitida
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 16, 17, 18
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Péče o dlouhé vlasy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=81beee362618b5d698b73552ff26c2b1Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Nicole
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2008
Příspěvky: 6825

PříspěvekZaslal: po červenec 27, 2015 9:34 pm    Předmět: Citovat

Titania: Výše jmenované potraviny nemůžu jíst, protože mi způsobují jiné potíže, například u bílé mouky je to cyst. akné Confused
Jsen zvědavá, jak to bude pokračovat. V padesáti skončím jako breatharián Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: út červenec 28, 2015 4:32 pm    Předmět: Citovat

Jasně, ono nejde zpestřovat jídelníček za každou cenu, některý potraviny prostě tělo fakt nezvládá. Sad Akorát je někdy paradox, že je sice nezvládá, ale zároveň se tváří, jako že mu chybí ( i když zrovna u bílý mouky si moc nedokážu představit, jak by z výživovýho hlediska mohla chybět, nějako mi nepijde, že by na ní bylo cokoli prospěšnýho - teda pokud pominu chuťovej faktor). A pokud jde o breathariánství, mám takovej nepříjemnej pocit, že už čistě z ekonomickýho hlediska u něj v důchodovým věku skončíme všichni... Twisted Evil
Každpádně držím palce, ať Tě ty kožní problémy co nejdřív opustí, ono je fakt dost dobře možný, že se na tom hodně podepsaly ty vedra, jak jsi psala. Mně se po nich problémy s přesušenou pokožkou taky vždycky zhoršily (docela se divím, že mi to letos dává pokoj) - a holt i když se pak ochladí, má to ještě chvíli setrvačnost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: pá říjen 02, 2015 10:36 am    Předmět: Citovat

Taky bych se chtěl podělit o zkušenosti:
V první řadě - nejsem si úplně jistý, že je to zrovna seborea (i když asi jo), ale hlavně na začátku linie vousů mám svědivá začervenalá místa, kde se kůže s oblibou loupe.
A přišel jsem na to, že skvělým vedlejším účinkem jogurtového šamponu je, že to úžasně zklidní. Po něm to začne svědit a loupat se jen trochu a až tak za 2 - 3 dny. Přitom nedávno, když jsem myl vlasy kondicionérem, tak na vousy jsem plácl obyč. šampon a zase se to začalo extrémně loupat už druhý den.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Aneka
0-7
0-7


Založen: 3.11.2014
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: pá říjen 02, 2015 11:24 am    Předmět: Citovat

Taky tímto trpím. Mám to nejhorší na temeni hlavy a v menší míře po zbytku hlavy. Hlava mě svědí a bohužel si ji bezděčně drbu. Lepší to mám v zimě a naopak v létě, když se mi asi více mastí nebo z chloru v bazenu, se mi to zhoršuje. Zatím jsem nepřišla na nic, co by výrazněji pomohlo, jedině když jsem si dávala pozor na to drbání.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Morign
0-7
0-7


Založen: 27.1.2016
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: so březen 19, 2016 11:38 am    Předmět: Seborea Citovat

Před deseti lety jsem kompletne změnila svůj život.Do té doby studentka žijící u rodičů, jsem dostala výuční list a rovnou jsem se přestěhovala ke svému příteli.Do půl roka od tohoto činu se mi začali ve vlsech dělat bílé stroupky, každý mi tvrdil, že jsou to lupy.Žádný šampón na lupy nato nezabral.Už jsem z toho byla docela zoufalá a tak jsem navštívila kožní oddělení.Dostala jsem dehtový šampón a nějakou vodičku, ale co to je a jakto že se mi to objevilo ze dne na den jsem se už nedozvěděla.
Bohužel ani přípravky předepsané na kožním nezabrali.Díky internetu jsem se dozvěděla že je to seborea a že se projevila náhlou změnou životozprávy.
V té době jsem také začala experimentovat s barvami na vlasy a zjistila jsem, že po nabarvení vlasů, do dalšího dobarvení seborea není, nebo jen v malinkých stroupcích.Tak jsem záměrně před každým barvení rozškrabala ložiska bílích stroupků a nanesla barvu.Svědění a pálení, které následovalo jsem halt musela po dobu působení barvy vydržet.
Přece se ale nebudu od dvaceti let barvit až do smrti.Díky FB a jedné slečně, kterou mám v přátelích jsem se dostala na tyto stránky a pročítala vaše rady.Byla jsem nadšená a rovnou jsem se vrhla do recetu na urychlení růstu vlasů z hořčičného semínka, cukru, oleje, žloudku a horké vody.Jelokož v návodu bylo, že ho lze použít i dvakrát týdně, tak jsem zábalovala dvakrát týdně.A ejhle, po měsíci, kdy jsem zábaly omezila už jen na jeden týdně seborea najednou není.
Nakonec jak nevalně to začalo, to báječně skončilo, musím si sice zábaly dělat pravidelně každý týden, jinak je seborea zpět, ale to mi nevadí, neboť vidím, že to skutečně funguje.
Děkuji, že tyto stránky existují a jsou plné rad a poznatků vás ostatních, vám totiž patří můj DÍK
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
poppy
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 18.11.2009
Příspěvky: 608

PříspěvekZaslal: so prosinec 25, 2021 4:49 pm    Předmět: Citovat

hlásim sa do klubu seboreotikov Very Happy

už roky mám problémy so seboreou, hlavne v zime. Spolu so stresom a možno ešte nejakými ďalšími faktormi sa mi seborea zrejme podpísala na vypadávaní vlasov, ako som už spomínala vo vlákne o alopécii - http://dlouhevlasy.cz/phpbb/viewtopic.php?p=398554#398554.

Momentálne na seboreu dávam šampón Ducray Kelual DS, po týždni po užívania sa svrbenie zmiernilo a lupín je oveľa menej. Tak si držím palce, aby to takto pokračovalo aj ďalej. A potom... neviem Smile Toto vlákno vyzerá ako bohatý zdroj skúseností, idem si ho naštudovať Smile

Hlavne som musela doktorke sľúbiť, že už nikdy nepôjdem spať s mokrými vlasmi Twisted Evil
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 16, 17, 18

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.