Tolerance
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Hyde park aneb Pokec
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=61e3fc9adb504f639fe09789450563bfZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Lucy W.
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.3.2008
Příspěvky: 978

PříspěvekZaslal: pá červen 04, 2010 12:28 pm    Předmět: Tolerance Citovat

Milý přátelé a kolegové,
poslední dobou na toto téma narážíme podstatně častěji. Tak navrhuji zkusit prodiskutovat, jak to vlastně je s tou svobodou a tolerancí obecně. Vím, že je to individuální, ale právě proto je to přece téma k diskusi. Hlavně bych si v tom chtěla udělat jasno sama za sebe. Co tedy považujete za toleranci a kde vidíte její meze?


Trochu jsem přemýšlela o své toleranci, a vím, že ač mám zastarálé, konzervativní názory, naučila jsem se s nimi žít ve společnosti, která schvaluje a podporuje celou řadu věcí, které se mi nelíbí. Možná proto toleruji i věci a názory, které se mohou jevit nepřístojné. Vím, že můj problém (viz téma Jste divní) je: Že ti, kdo jsou shovívaví k viníkům, bývají často nespravedliví k nevinným. Ale taky si myslím, že tolerovat něco, co mi nevadí nebo to sám dělám... Není tolerance. Např. Když někdo řekne, že Romy (Indiány, Ainu, Maory, ...) začne tolerovat, až se budou chovat jako my, je to totéž, jako říct, že začnu tolerovat homosexuály, až přestanou mít intimní styky s příslušníky stejného pohlaví.
_________________
Rozhlizeni po svete nic nestoji­, plati­ se teprve za komentare.
Nebudu se menit v hada, nikdy to nepomaha.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: pá červen 04, 2010 2:38 pm    Předmět: Re: Tolerance Citovat

Lucy W. napsal:

Trochu jsem přemýšlela o své toleranci, a vím, že ač mám zastarálé, konzervativní názory, naučila jsem se s nimi žít ve společnosti, která schvaluje a podporuje celou řadu věcí, které se mi nelíbí. Možná proto toleruji i věci a názory, které se mohou jevit nepřístojné. Vím, že můj problém (viz téma Jste divní) je: Že ti, kdo jsou shovívaví k viníkům, bývají často nespravedliví k nevinným. Ale taky si myslím, že tolerovat něco, co mi nevadí nebo to sám dělám... Není tolerance. Např. Když někdo řekne, že Romy (Indiány, Ainu, Maory, ...) začne tolerovat, až se budou chovat jako my, je to totéž, jako říct, že začnu tolerovat homosexuály, až přestanou mít intimní styky s příslušníky stejného pohlaví.


Až Romové (a další problémové skupinky ) přestanou krást, rušit noční klid, začnou chodit do práce a nebudou parazitovat sociálních dávkách - tak se vlastně už víc přizpůsobovat nemusí ... Laughing

Styk mezi homosexuály - to je dobrovolná věc mezi dvěma lidmi,nikoho tím neomezují,nikomu tím neubližují - a pokud s tím někdo má problém, není to ani tak o toleranci, jako o předsudcích.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Laire
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 26.7.2009
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: pá červen 04, 2010 2:58 pm    Předmět: Re: Tolerance Citovat

Lucy W. napsal:
Např. Když někdo řekne, že Romy (Indiány, Ainu, Maory, ...) začne tolerovat, až se budou chovat jako my, je to totéž, jako říct, že začnu tolerovat homosexuály, až přestanou mít intimní styky s příslušníky stejného pohlaví.


Když pominu, že homosexuálové obvykle nikoho neobtěžují a jejich "nenormálnost" se týká jen jich samotných, tak homosexualita je definovaná tím, mít intimní styky s příslušníky stejného pohlaví. Romové co vím jsou definováni jako etnikum a s etnikem problém nemám. Mám problém s tím, že dělají bordel, kradou, zneužívají sociální dávky a jinak obtěžují ostatní. Tohle netoleruju u nikoho, u nich je to bohužel v trošku větší koncentraci. Když se člověk chová slušně, tak pro mě za mě může být třeba fialový s hvězdičkama a mít intimní styk s kým/čím chce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jenne
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 29.3.2010
Příspěvky: 1939

PříspěvekZaslal: pá červen 04, 2010 3:42 pm    Předmět: Re: Tolerance Citovat

Laire napsal:
Lucy W. napsal:
Např. Když někdo řekne, že Romy (Indiány, Ainu, Maory, ...) začne tolerovat, až se budou chovat jako my, je to totéž, jako říct, že začnu tolerovat homosexuály, až přestanou mít intimní styky s příslušníky stejného pohlaví.


Když pominu, že homosexuálové obvykle nikoho neobtěžují a jejich "nenormálnost" se týká jen jich samotných, tak homosexualita je definovaná tím, mít intimní styky s příslušníky stejného pohlaví. Romové co vím jsou definováni jako etnikum a s etnikem problém nemám. Mám problém s tím, že dělají bordel, kradou, zneužívají sociální dávky a jinak obtěžují ostatní. Tohle netoleruju u nikoho, u nich je to bohužel v trošku větší koncentraci. Když se člověk chová slušně, tak pro mě za mě může být třeba fialový s hvězdičkama a mít intimní styk s kým/čím chce.


Přesně tak. Moje svoboda končí tam, kde začíná ta tvoje. Tolerance je o tom, že člověk nestrká nos do věcí, kterým nerozumí a do kterých mu nic není, i kdyby s nimi tisíckrát nesouhlasil - ale když začnou strkat nosem do něj, tak má právo se ohradit. Tolerovat Romům (nebo komukoliv jinému) to že kradou není tolerance, ale hloupost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
janah
81-160
81-160


Založen: 23.3.2009
Příspěvky: 145

PříspěvekZaslal: pá červen 04, 2010 3:43 pm    Předmět: Citovat

Vezmu to trochu jinak. Netoleruji ženy. Nejsou rovné, čestné a jsou čitelné až běda. Samozřejmě jsou vyjímky, ty si většinou pouštím blíže k sobě. Většinou se jedná o využívání slabosti mužů a nechutné zacházení s nimi jako s onucí.Nezáleží na vzdělání, dělají to vysokoškolačky i děvčata se základkou.Příkladem je jedna ženuška-21 let, která má bizardní koníček a to rozvracení již klapajících vztahů. Zavrtí zadkem, odláká muže, napojí se z jeho peněženky a odhopsá. Hodí za hlavu všechem hnus,co způsobila. Nazývá to "zkoušením hranic". Toto, čili zahazování věcí za hlavu mají společné všechny, o kterých píšu. Jiným příkladem je, že tato parazitka o sobě ráda rozhlašuje a tvrdí, že je nádherná a může mít cokoliv. To, za co by muž už schytal facku či pěst ženám klidně projde,projde jim toho mnohonásobně víc. Jiným příkladem může být moje matka, která 12 let psychicky vydírala a manipulovala s otcem. U soudu zmanipulovala i právníka, který pak na otce koukal jako na mnohonásobného vraha. Přiblížení okolností: škubala ho o prachy, nestarala se o mě ani o sestru, chodila do práce i z práce opilá, tahala si domů chlapa, s kterým pak od otce odešla. Ostatním tvrdila, že otec je násilník (otec je typ takového plyšového medvídka)
Další příklad: žena 26 let. Stavěla barák, ale neměla na jeho dokončení. Poprosila tedy svého přítele ať jí dá pár melounů. Dal a rád, byla to pro něj ta pravá, s kterou chtěl mít děti. Mimo něj měla ještě jednoho.Po dostavění baráku svého hodného platiče vykopla s tím, že ten další má víc peněz a bude jí dál živit. Kluk se z toho dával dva roky dohromady. Ona to hodila za hlavu.Mohla bych v příkladech pokračovat dál, ale většinou se děj opakuje, muž vystupuje jen coby chodící kasička...
Nechci žádné násilí na ženách, abyste mi dobře rozuměli, ale spíše mě zaráží to, že daní muži ty ženy nezabili. Proč jim to tak prochází? Proč se jim takové mizérie tolerují?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*MrE
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.4.2008
Příspěvky: 1098

PříspěvekZaslal: pá červen 04, 2010 3:49 pm    Předmět: Citovat

The negative prejudices and stereotypes that some people have about gypsies are something I understand [but don't agree with]. British people say exactly the same about black people - that they are all thieves, drug dealers, noisy, etc. If you put these labels on a group of people, do you think they will ever try and achieve something in life? Those of you with some background in sociology will understand this self-fulfilling prophecy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
z.pepa
321-600
321-600


Založen: 4.4.2009
Příspěvky: 381

PříspěvekZaslal: pá červen 04, 2010 4:13 pm    Předmět: Citovat

K homosexuálům se vyjadřovat nebudu (byl bych neobjektivní, jsem gay).
Romové mi nijak nevadí (i když používám spíš označení cikáni, ale nemyslím to nijak hanlivě).

Co mě trápí je nevychovanost a bezohlednost dnešní populace obecně, začíná to v MHD (hudba ve sluchátkách vedle mě sedícího mi přeřve moje sluchátka, v narvané tramvaji vlaje stařenka držíc se tyče nad 13 letým puberťákem...), pokračuje v kině, (kde se prostě sedící nezvednou když procházíte uličkou - samozřejmě před začátkem filmu) a konče v nákupních centrech (zde se rozepisovat nebudu, vydalo by to na knihu) a to jsem se zamyslel cca na 3 minuty. Samozřejmě závažnější delikty, jako krádeže, znásilnění....
Tohle všechno dělají jak černí, žlutí, bílí, zelení i fialoví a bohužel mám pocit že je jich většina v každém etniku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lucy W.
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.3.2008
Příspěvky: 978

PříspěvekZaslal: pá červen 04, 2010 5:47 pm    Předmět: Citovat

Tak za prvé... Berou mě všichni čerti, když se snažím sformulovat názor a jediné, co vyvolá nějakou ozvu je příklad, většinou nevhodně zvolený. Problém je ve mně. Používám příklady.

Za druhé: Nešlo mi o rozdíl mezi Romy a homosexuály (který náhodou chápu), ale o pojem tolerance, která prostě není v tom, že ignoruji věci, které mě neobtěžují.

A za třetí: Souhlasím s z.pepou, že problém současnosti není v nedostatku tolerance nebo svobody, ale naopak v absenci pravidel.
Každý by si dělal, co by chtěl. Konečně je to taky důvod mé malé "antikampaně" proti antikoncepci (i když proti antikoncepci nic nemám). Protože v současnosti lidé odmítají zodpovědnost za následky svých činů, protože mají možnost těmto následkům uniknout. Abych citovala svého milovaného Kiplinga. "Ve městě, kde není nic kromě strojů, asfaltu a kamenných budov a vše to je obklopeno mlhou, je přirozené, že skoro každý člověk dojde k přesvědčení, že nad něho není nic vyššího."
Lidé jsou netolerantní a neohleduplní, ale od okolí vyžadují toleranci a ohleduplnost k sobě. Lídé (a samozřejmě, že ne všichni) přestávají rozlišovat mezi dobrým a špatným a dělí věci na ty, které jim vyhovují nebo ne.
Já se teď snažím vést "kampaň", aby si každý z nás uvědomil, že i věci, které se mně líbí nebo mi vyhovují, mohou někomu ubližovat a naopak, že věci, které já osobně nesnáším mohou jiní chtít a potřebovat.
Jen nevím, co s těmi věcmi na hranici, jako je zrovna jinde diskutované kouření.

PS:"hudba ve sluchátkách vedle mě sedícího mi přeřve moje sluchátka" je v mém top 10, hned za zavíráním oken v zapařeným a přehřátým vlaku v létě, v případě, sednu-li si schválně do kupé, abych svým větráním neobtěžovala. Jinak mlčky trpím.
_________________
Rozhlizeni po svete nic nestoji­, plati­ se teprve za komentare.
Nebudu se menit v hada, nikdy to nepomaha.


Naposledy upravil Lucy W. dne pá červen 04, 2010 5:50 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Malonek
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 20.5.2009
Příspěvky: 1461

PříspěvekZaslal: pá červen 04, 2010 5:48 pm    Předmět: Citovat

MrE napsal:
The negative prejudices and stereotypes that some people have about gypsies are something I understand [but don't agree with]. British people say exactly the same about black people - that they are all thieves, drug dealers, noisy, etc.

It's sad but I've never met a polite gypsy. Maybe I'm not lucky, maybe the rude ones can be seen more (at least I think there are more than the polite ones Confused Confused ). If I just go down the street and the gypsies shout at me "co čumíš ty děvko jedna vyjebaná" without any reason I think it would be strange if I wanted to like these ones. And when their little children steal in the shops something and somebody who works there says something these upolite gypsies are like"discrimination, discrimation... I will complain...". And they get some advantages just because they are gypsies...
I understand that it's hard for them to get a job etc. but if they continue stealing and so on, the situation won't be better, not for them, not for us...
I don't say that there aren't polite ones (and unfortunately they must have a really hard life) and I don't say there aren't really rude white people of the same or worse behaviour, I just say my experiences.. Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
čečetka_wendeshki
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.11.2009
Příspěvky: 639

PříspěvekZaslal: pá červen 04, 2010 6:17 pm    Předmět: Citovat

Malonek: ja mam opacne stesti... v zivote jsem nepotkala cikana, ktery by nepracoval, neucil se apod... takze ti definitivne muzu potvrdit, ze existujou... Wink

Ja vim o jedne veci, kterou nedokazu tolerovat za zadne situace a to je tyrani deti a zvirat... V kazde jine situaci si dokazu predstavit, ze bych byla schopna tolerovat lhani, naschvaly apod, ale tohleto stoprocentne ne...
_________________
&amp;amp;amp;quot;Omry feek antia, ma ghair antia&amp;amp;amp;quot;
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.