Tolerance
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Hyde park aneb Pokec
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=9e22200a8114739414b18525007fdf5fZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Nicole
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2008
Příspěvky: 6825

PříspěvekZaslal: pá červen 04, 2010 6:22 pm    Předmět: Citovat

Já to mám s tolerantcí tak, že je mi šuma fuk cokoli, co mě nějak neomezuje. Jakmile už to zasahuje do mé vlastní svobody, jde samozřejmě tolerance stranou.
Například je každého věc, jaký vede osobní život, s kým, jak a v jakém počtu se intimně stýká. Je jeho věc, co jí a pije a co si obléká.
Ovšem v případě, že mě obtěžuje opilec, nebo kuřák mě nutí dýchat jeho exhalace, tam už nejde o toleranci. To by si nechal líbit jen blázen.
Takže pokud jde o mě, pokud ten člověk nedělá něco, co mi přímo zasahuje do života, je to jeho život, zdraví, názory atd.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lucy W.
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.3.2008
Příspěvky: 978

PříspěvekZaslal: pá červen 04, 2010 6:44 pm    Předmět: Citovat

Jo, tohle bych chápala, to si asi myslí většina normálních lidí, až na to, že já si úplně nejsem jistá, co všechno už mi zasahuje do života...
Kdy prostě mám mlčky trpět, že si v zapoceným vlaku/autobuse nemůžu otevřít okno a kdy ne. Pak totiž vychází, že lidé netolerantní a sebejistí si prosadí svoji a lidé, co se nechtějí hádat vše po Popelkovsku snášejí.
Mně třeba vadí a urážejí mě sexistické reklamy a jako správný puritán nepodporuji veřejnou nahotu. A teď obtěžuje mě, že je na plakátu nahá baba? Je to projev svobody nebo ohrožování mravnosti? A jistě, co si kdo dělá doma, do toho fakt nemá smysl zasahovat (až na zvláště výjimečné případy), ale když to dělá veřejně... Kde je ta míra tolerance kdy mám odvrátit cudně zrak a kdy ho už praštit slunečníkem?
_________________
Rozhlizeni po svete nic nestoji­, plati­ se teprve za komentare.
Nebudu se menit v hada, nikdy to nepomaha.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
curupury
81-160
81-160


Založen: 11.9.2008
Příspěvky: 105

PříspěvekZaslal: pá červen 04, 2010 7:13 pm    Předmět: Citovat

janah napsal:
Vezmu to trochu jinak. Netoleruji ženy. Nejsou rovné, čestné a jsou čitelné až běda. Samozřejmě jsou vyjímky, ty si většinou pouštím blíže k sobě. Většinou se jedná o využívání slabosti mužů a nechutné zacházení s nimi jako s onucí.Nezáleží na vzdělání, dělají to vysokoškolačky i děvčata se základkou.Příkladem je jedna ženuška-21 let, která má bizardní koníček a to rozvracení již klapajících vztahů. Zavrtí zadkem, odláká muže, napojí se z jeho peněženky a odhopsá. Hodí za hlavu všechem hnus,co způsobila. Nazývá to "zkoušením hranic". Toto, čili zahazování věcí za hlavu mají společné všechny, o kterých píšu. Jiným příkladem je, že tato parazitka o sobě ráda rozhlašuje a tvrdí, že je nádherná a může mít cokoliv. To, za co by muž už schytal facku či pěst ženám klidně projde,projde jim toho mnohonásobně víc. Jiným příkladem může být moje matka, která 12 let psychicky vydírala a manipulovala s otcem. U soudu zmanipulovala i právníka, který pak na otce koukal jako na mnohonásobného vraha. Přiblížení okolností: škubala ho o prachy, nestarala se o mě ani o sestru, chodila do práce i z práce opilá, tahala si domů chlapa, s kterým pak od otce odešla. Ostatním tvrdila, že otec je násilník (otec je typ takového plyšového medvídka)
Další příklad: žena 26 let. Stavěla barák, ale neměla na jeho dokončení. Poprosila tedy svého přítele ať jí dá pár melounů. Dal a rád, byla to pro něj ta pravá, s kterou chtěl mít děti. Mimo něj měla ještě jednoho.Po dostavění baráku svého hodného platiče vykopla s tím, že ten další má víc peněz a bude jí dál živit. Kluk se z toho dával dva roky dohromady. Ona to hodila za hlavu.Mohla bych v příkladech pokračovat dál, ale většinou se děj opakuje, muž vystupuje jen coby chodící kasička...
Nechci žádné násilí na ženách, abyste mi dobře rozuměli, ale spíše mě zaráží to, že daní muži ty ženy nezabili. Proč jim to tak prochází? Proč se jim takové mizérie tolerují?

A nebude tvůj postoj k ženám hodně ovlivněn chováním tvé matky?Třeba moje sestra je děsná manipulátorka,ale já jí to neberu,když dělá něco co se mi nelíbí,tak se ozvu.Ono je to taky dost o tom co všechno si člověk nechá líbit.Svou sestru znám a mám jí ráda ,protože vím ,že kromě manipulátorských sklonů má taky spoustu hezkých vlastností.A vážně se mi nechce věřit ,že je kolem tebe taková spousta mrch,já ať přemýšlím jak chci tak mám kolem sebe docela fajn ženský vážně nevím o žádné která by se zachovala takhle hnusně.Ano mám kamarádku ,taky manipulátorka,která bezostyšně se svým partnerem zametá,na druhou stranu ho vytáhla z tolika průśerů a podporovala ho finačně ve chvílých kdy by jiná vzala roha.A co se toho tolerování žen týče,ono u můžů je taky pár věcí které jim projdou snáz než ženám.Třeba nevěra když si odskočí chlap je za borce ,když to udělá žena je za děvku.Nebo když si chlap zajde deně po práci na pivko je to normální ,kdyby tohle dělala ženská ,tak se na ní budou při nejmenším koukat divně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: pá červen 04, 2010 7:30 pm    Předmět: Citovat

Souhlasím s již vyřčeným názorem, že toleruji to, co mě osobně nijak nezasahuje do života... Ovšem jsou právě věci, které se mě přímo nedotýkají a tolerovat je nechci - týrání zvířat, dětí (jak už zaznělo), zneužívání starých lidí (nebo spíš jejich manipulace, někteří už v dnešním světě prostě "neumí chodit" a někdo toho prachsprostě využívá...), nízké tresty za některé zločiny... Pak je tu i otázka potratů (to by bylo sakra na dlouho...)
A toho by se našlo dost... Ovšem je tu zase otázka, jestli to souvisí přímo s tolerancí?!? Možná ne, možná už je to nesouhlas s nějakými "chybami v systému", ale člověk to sám o sobě moc neovlivní (myslím globálně...)
Oproti těm závažným a zásadním věcem jsou i určité drobnosti, se kterými se setkáváme denně (ano, opakovaně někým zavřené okýnko v autobuse, který byl narvaný, přetopený, smradlavý - opakovala jsem tomu dědovi, že mi není moc dobře ať to nechá otevřené - nenechal, omdlela jsem...) Nebo zapáchající lidé (opět mhd) - každý je schopen dodržovat hygienu...
V Praze - byla jsem šokovaná (dlouho jsem tam nebyla a bydlím na maloměstě) - davy lidí proti sobě a nikdo neuhnul - kromě mě, uhýbala jsem jak jsem mohla a stejně do mě někdo pořád vrážel...
Ale i když se setkám s někým, u koho mi něco vadí - ať už kouření na veřejném místě, nebo to, že mi někde nechce uhnout, pomoct a kdo ví co, tak mu to většinou neřeknu - spolknu to - jsem tolerantní nebo už blbá?!?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: pá červen 04, 2010 7:30 pm    Předmět: Citovat

Jejda to je dlouhý, pardon Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Berušák
321-600
321-600


Založen: 3.12.2009
Příspěvky: 376

PříspěvekZaslal: pá červen 04, 2010 8:28 pm    Předmět: Citovat

Lalaith: Trochu odbočím, ale nedá mi to s těmi davy v Praze... na to je dobrej jeden fígl - fakt funguje, mám odzkoušeno. Když půjdeš přímo u kraje budovy, tak aby mezi tebou a zdí nebylo místo pro nikoho dalšího, vsaď se, že ti každej uhne Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: pá červen 04, 2010 8:33 pm    Předmět: Citovat

Díky Very Happy Já z toho byla tak zoufalá, že jsem nebyla schopná vymyslet nějaké konstruktivní řešení... Ale teď dloooouho do Prahy nepojedu Confused Davy mě trochu děsí (ačkoli jen v Praze, v Paříži mi nevadily...) No nic, pardon, OT...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jenne
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 29.3.2010
Příspěvky: 1939

PříspěvekZaslal: pá červen 04, 2010 8:37 pm    Předmět: Citovat

Lucy W. napsal:

Mně třeba vadí a urážejí mě sexistické reklamy a jako správný puritán nepodporuji veřejnou nahotu. A teď obtěžuje mě, že je na plakátu nahá baba? Je to projev svobody nebo ohrožování mravnosti? A jistě, co si kdo dělá doma, do toho fakt nemá smysl zasahovat (až na zvláště výjimečné případy), ale když to dělá veřejně... Kde je ta míra tolerance kdy mám odvrátit cudně zrak a kdy ho už praštit slunečníkem?


Podle mě je tolerance o tom, umět přijmout i věci, které se ti nelíbí a vadí ti (pokud tě ovšem nějak osobně neomezují nebo neohrožují). To je přesně případ těch nahatých billboardů. Mně taky vadí, ale toleruju je, protože vím že jsou zase lidi, kterým se líbí a třeba jich je daleko víc. Prostě už jsou za hranicemi mé osobní svobody. (Jo a ohrožování mravnosti to podle mě není, to by bylo v případě, kdybys nahou ženskou viděla poprvé právě na tom plakátě Smile ) Na to okýnko ve vlaku bych se ovšem rázně ozvala, případně si přesedla do jiného kupéčka, kde by byli spolucestující podobně naladění jako já Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Berušák
321-600
321-600


Založen: 3.12.2009
Příspěvky: 376

PříspěvekZaslal: pá červen 04, 2010 8:40 pm    Předmět: Citovat

Nejhorší na davech je to, když pospícháš a před tebou skupinka turistů rozlezlá po celým chodníku šneččím tempem a ne a ne uhnout Rolling Eyes

Já jsem teda zvyklá na velkoměsto, ale je fakt, že když přijedu do ještě většího neznámýho, tak mi tak den trvá než si na ten brajgl zvyknu Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nicole
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2008
Příspěvky: 6825

PříspěvekZaslal: pá červen 04, 2010 8:46 pm    Předmět: Citovat

Jé, zrovna dneska se moje tolerance k turistům povážlivě otřásala. Přesně jak píše Berušák, po chodníku jde fronta turistů zleva doprava, plouží se a vykládají. Že v tomhle městě taky někdo žije, nezájem. A k tomu mě jedna rozmazlená italská pipi vzala kabelou po zádech. Tak jsem ji náležitě pojmenovala a šla dál.
Takže obecně můžu říct, že netoleruji bezohledné lidi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.