Quenya-elfština
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Za zrcadlem
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=36af6d2765fb95fbbf7e3be4a87e0cc8Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Co si myslite o Panovi Prstenu (filmy,knihy,...)??
Uzasne, jedno z nejlepsich co muze byt
68%
 68%  [ 26 ]
Dobre, ale jsou i stejne dobre
21%
 21%  [ 8 ]
Nic moc
10%
 10%  [ 4 ]
Celkem hlasů : 38

Autor Zpráva
Kataska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.8.2008
Příspěvky: 2214

PříspěvekZaslal: st červen 23, 2010 8:18 pm    Předmět: Citovat

A jaký je rozdíl mezi germánskou a anglosaskou mytologií? Já měla za to, že anglosaská je část germánské, kterážto zahrnuje víceméně podobnou mytologii národů germánské jazykové skupiny, nebo ne? Fakt nevím, kdyžtak mě opravte, nejsem na to odborník Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
čečetka_wendeshki
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.11.2009
Příspěvky: 639

PříspěvekZaslal: st červen 23, 2010 8:26 pm    Předmět: Citovat

Kataska: To me taky zajima... vzdycky mela zato ze Anglosasove byli potomci Germanu z Evropy a puvodniho obyvatelstva Britanie takze jejich mytologie by mela mit prvky z obou dvou... Surprised
_________________
&amp;amp;amp;quot;Omry feek antia, ma ghair antia&amp;amp;amp;quot;
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*MrE
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.4.2008
Příspěvky: 1098

PříspěvekZaslal: st červen 23, 2010 8:47 pm    Předmět: Citovat

Kataska napsal:
A jaký je rozdíl mezi germánskou a anglosaskou mytologií? Já měla za to, že anglosaská je část germánské, kterážto zahrnuje víceméně podobnou mytologii národů germánské jazykové skupiny, nebo ne? Fakt nevím, kdyžtak mě opravte, nejsem na to odborník Wink


No-one makes the distinction between what is originally German, Scandinavian, etc. We have "English" mythology which is a mix of everything Wink

About LOTR - I still enjoy this epic fantasy story. As Star Wars inspired people in the late 1970s, I think LOTR inspired people in the early 2000s.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sadako
321-600
321-600


Založen: 22.5.2010
Příspěvky: 500

PříspěvekZaslal: čt červen 24, 2010 8:54 am    Předmět: Citovat

Lucy W. napsal:
Germánské a anglosaské? To je něco jako řecké a římské mytologie. To nepatří dohromady.

Eh, tohle bude můj bordel v termínech. Píšu "anglosaská" a myslím primárně "keltská" (irská, welšská..), což je něco trochu jiného. Jinak se samozřejmě mytologie starogermánská a anglosaská prolíná.

Lucy W. napsal:
A ještě mám dotaz: Kalevala není součástí vikingské mytologie?

Vikingská jako nordická? Ne, afaik se tam Kalevala nepočítá.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lucy W.
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.3.2008
Příspěvky: 978

PříspěvekZaslal: čt červen 24, 2010 9:04 am    Předmět: Citovat

No anglosaská je syntézou severské/germánské a keltské. Ten rozdíl je asi jako mezi římskou a řeckou. Tj. Římská přejímá řeckou (egyptskou, maloazijskou) a upravuje si ji ke svému obrazu. Takže se to samozřejmě zdá jako totéž, ale pak tam jsou ty podstatné rozdíly jako mezi germánským a anglosaským pojetím elfůSmile, kteří jsou v anglosaském/britském prostředí hodně šmrncnutí Sidhe.
Jestli chcete, tak můžem založit nějaké téma o mytologii. Mě to baví a zajímá.
_________________
Rozhlizeni po svete nic nestoji­, plati­ se teprve za komentare.
Nebudu se menit v hada, nikdy to nepomaha.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Clarett
8-20
8-20


Založen: 4.5.2010
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: so leden 01, 2011 5:31 pm    Předmět: Citovat

S elfštinou jsem začala letos v listopadu, když jsem byla asi dva týdny nemocná, ale teď už moc nestíhám. Pojmenuju nějaké ty přírodniny (strom, tráva, list, květ, kámen, voda, slunce, hvězda...) a sestavím jednoduchou větu typu Anar ná laurea (Slunce je zlaté), salkwe ná wenja (tráva je zelená)... a něco z množného čísla si taky pamatuju. Namárië, mantúlie a mellon se nepočítá, to ví (skoro) každý Very Happy Very Happy Ale rozhodně chci v tomto jazyce pokračovat. Je to nádherná řeč. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Dalarius et Laixi
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 20.7.2010
Příspěvky: 2541

PříspěvekZaslal: so leden 01, 2011 6:11 pm    Předmět: Citovat

Na anketu nemůžu odpovědět. Film byl…dobrý. Vynechali spoustu věcí z knížky, což mi fakt vadilo, občas to bylo takový…divný, ale OK. Dalo se, film byl prostě dobrý.
Knížka je už něco jiného. Daleko lepší, než film. Kompletně nový svět…sice by příběh mohl být spletitější, ale to je jedno, knížka je prostě výborná.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Karmilla
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 20.3.2008
Příspěvky: 1266

PříspěvekZaslal: po leden 10, 2011 1:04 pm    Předmět: Citovat

asi 5-6 rokov dozadu som sa to učila.. žiaľ, všetky učebnice a slovníky ostali pochované niekde v útrobách starého kompu. ak máte nejaké typy, kde sa k tomu dá dostať, sem s tým! Smile myslím, že ocenia viacerí..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Margueritte
321-600
321-600


Založen: 11.7.2010
Příspěvky: 494

PříspěvekZaslal: po leden 10, 2011 1:31 pm    Předmět: Citovat

Taky jsem na tohle kdysi narazila a používala to ve fantasmagórických RP hrách typu "jeskyně", "rozcestí" atd. Very Happy Very Happy
Tolkienova všechna čest a sláva!
_________________
Navšivte mě na http://www.facebook.com/MargueritteW nebo http://margueritteweinlich.blogspot.cz Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Wilwarin
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 12.3.2011
Příspěvky: 1102
Bydliště: six feet under

PříspěvekZaslal: ne březen 13, 2011 9:41 pm    Předmět: Citovat

Tak z mé přezdívky je asi jasné, že elfština se mi líbí moc a chtěla bych ji ovládat : ) Zatím umím jen pár slov a vět.
Ale je zvláštní, že PP mě nikdy nechytl, ani jako kniha ani jako film, ale třeba to ještě někdy zkusím : ) Mám ale ráda fantasy od R.E.Feista a líbil se mi Eragorn.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.