Ochrana osobnosti v době informačních technologií
Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 23, 24, 25  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Současnost a její projevy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=282c88c4eca7d51a9fc58d6b845eccd7Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: st červen 23, 2010 4:43 pm    Předmět: Ochrana osobnosti v době informačních technologií Citovat

Na toto téma se už v jiných diskusích lehce zabrousilo, ale myslím, že by zasloužilo vlastní vlákno.

Jak vážně berete ochranu osobních údajů na netu? Vadí vám na ulicích kamery? Považujete všemožné elektronické karty za dar nebo prokletí? Dáváte si pozor na to, co o svém soukromí kde napíšete?

Neboli je váš osobní postoj k možnostem moderních technologií spíš paranoidní nebo lehkovážný? Smile
_________________
A co hadi, krtek a vypelichany sokol?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lucy W.
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.3.2008
Příspěvky: 978

PříspěvekZaslal: st červen 23, 2010 7:03 pm    Předmět: Citovat

Já asi budu extrémně paranoidní, protože jakýkoliv svůj příspěvek na internetovém fóru, každý e-mail a SMS, kterou posílám (aspoň naprostou většinu), před odesláním promyslím, tak, že si položím otázku: "Vadilo by mi, kdyby tohle o mně věděla StB?"

A kamery jsou mi docela šumák. Nedělám přece nic špatnýho:) (Dokonce ve mně nevyvolává podvědomé obavy kolemjdoucí policajt.)
_________________
Rozhlizeni po svete nic nestoji­, plati­ se teprve za komentare.
Nebudu se menit v hada, nikdy to nepomaha.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meadow
***moderátorka a Strážkyně tématu***


Založen: 12.11.2008
Příspěvky: 4062

PříspěvekZaslal: st červen 23, 2010 7:31 pm    Předmět: Citovat

Taky se hlásím spíš k paranoie, jsou tu i vlákna, kam bych měla co napsat, ale nenapíšu, protože bychu musela odhalit něco víc konkrétního o sobě/své rodině, co by mi vadilo, že si může přečíst spousta lidí, který vůbec neznám. Přece jenom se stačí zaregistrovat a kdokoli může číst všechny výlevky a další velmi osobní témata. Registrovaných uživatelů je tuším přes sedm tisíc, ale kolik z nich znám aspoň z toho, že píšou do fóra? Takže asi tak.

Jinak jestli mě sledujou kamery, to neovlivním, takže to neřeším.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Malonek
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 20.5.2009
Příspěvky: 1461

PříspěvekZaslal: st červen 23, 2010 7:45 pm    Předmět: Citovat

Já to moc neřeším, ale zas na druhou stranu se někam bojím napsat určité věci proto, že by si to mohl naopak přečíst někdo, kdo mě zná... Nevím, jestli má nějaké přehnané skrývání identity cenu, protože když si to někdo chce zjistit, stějně to zjistí...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nicole
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2008
Příspěvky: 6825

PříspěvekZaslal: st červen 23, 2010 8:44 pm    Předmět: Citovat

Já se cenzuruju v normálním životě, takže i tady na netu vybírám co napíšu a co ne. Stane se, že třeba i smažu rozepsaný příspěvek.
Kamery mi nevadí na ulici, ráda si myslím, že to třeba pomáhá dopadnout pachatele trestných činů. Nevadí mi omezování osobní svobody kvůli bezpečnosti, pokud mi je vysvětleno a zdá se mi opodstatněné.
Ale například čtení mailů zaměstnavatelem, jeho vstupování do soukormých věcí jako co budu mít na sobě, kdy a kolikrát denně budu jíst nebo dokonce chodit na toaletu, to už beru hodně kategoricky. To si líbit nenechám.
Pokud jde o internet, karty, mobily atd., jsem velmi opatrná a některé vymoženosti dokonce kvůli zachování soukromí nepoužívám. Namátkou mobilní paušál, twitter, facebook atd.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Adluska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 30.10.2007
Příspěvky: 1458

PříspěvekZaslal: st červen 23, 2010 9:34 pm    Předmět: Citovat

Nicole...zaujalo mě, že nemáš paušál kvůli soukromí. Můžeš to nějak víc rozepsat??
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ceresnicqa_3
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 13.2.2010
Příspěvky: 1182

PříspěvekZaslal: čt červen 24, 2010 1:24 am    Předmět: Citovat

Tiez tu cenzurujem informacie, lebo nikdy nemozem vediet, ze nebudu pouzite proti mne ---> internet je uz raz taky... Aj v beznom zivote si treba davat pozor na slova.. Na internete 100x tolko...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jenne
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 29.3.2010
Příspěvky: 1939

PříspěvekZaslal: čt červen 24, 2010 6:22 am    Předmět: Citovat

Já jsem tohle nikdy moc neřešila. Osobní údaje jako telefon, adresu, mail samozřejmě nikam nepíšu, ale jinak mi nevadí, když si někdo cizí přečte třeba o tom, co jsem dneska dělala nebo jaký je můj oblíbený film. Myslím, že v tomhle jsou lidi někdy až zbytečně paranoidní. Obyčejní lidé nejsou pro nikoho zajímaví, maximálně jenom tím, že díky osobním informacím je na ně možné zacílit reklamu - což je mi docela šumák, protože vůči té jsem myslím celkem imunní Very Happy
_________________
Swooping... is... bad.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Hanča
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.3.2009
Příspěvky: 4307

PříspěvekZaslal: čt červen 24, 2010 7:55 am    Předmět: Citovat

tak já jsem člověk otevřený i mimo diskuzi.. nedělá mi problém mluvit o všem, pokud se mně nebude chtít přímá adresa a tak podobně..

ohledně kamer, nevadí mi, když jsou za nějakým účelem.. takže na veřejnosti se chovám tak, jakoby tam ta kamera byla.. kupříkladu nedrbu se v nose.. Laughing Laughing

ale abych pravdu řekla, chráním si soukromí před svými známými.. tady se nebojím proto, že mě tu nikdo nezná osobně.. paradox, já vím..

paranoidní jsem v tom, že ve svém věku jsou mí známí spíš neznámí a přítel může být i nepřítel.. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Berušák
321-600
321-600


Založen: 3.12.2009
Příspěvky: 376

PříspěvekZaslal: čt červen 24, 2010 10:17 am    Předmět: Citovat

Kamery mi nevadí, jejich účel je přece ochrana, když se něco stane, tak se kouknou na záznam. Pochybuju, že někdo tímto způsobem šmíruje lidi Smile

A co se týče odhalování na internetu... jsem schopná na sebe prásknout dost, aspoň se vykecám a trochu se mi uleví. Samozřejmě důvod je anonymita - nikdy v životě jsem neuveřejnila fotku svýho obličeje a zároveň nepíšu nic, co by mě mohlo jednoznačně identifikovat Wink V profilu mám fotku zezadu, takže jediná osoba, která by mě mohla jasně poznat (kamarád, co to fotil), na fórum o vlasech chodit faaaaakt nebude Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 23, 24, 25  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.