Ochrana osobnosti v době informačních technologií
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 22, 23, 24, 25  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Současnost a její projevy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=b4d4db90f07a7204aa4a6ceddf6d36f9Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Wilwarin
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 12.3.2011
Příspěvky: 1102
Bydliště: six feet under

PříspěvekZaslal: po říjen 03, 2011 12:11 pm    Předmět: Citovat

Souhlasím s Jenne. Záleží hlavně na tom, co tam člověk zveřejňuje a snad není tak těžké používat FB s rozumem. S mým přítelem jsme se přes FB dokonce poznali, trávil tam hodně času, ale od té doby, co mu smazali účet strašně machruje, jak ten FB vůbec nepotřebuje, že je to největší zlo na světě a já závislačka a budu toho litovat Laughing
_________________
Owner of a lonely heart

www.goodreads.com/marketad
http://www.cbdb.cz/uzivatel-19999-marieke
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Jenne
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 29.3.2010
Příspěvky: 1939

PříspěvekZaslal: po říjen 03, 2011 1:34 pm    Předmět: Citovat

Lord Draco: je taky potvrzeno, že pravou závislost vyvolává kafe, čokoláda, televize, počítač, sport a spousta dalších věcí. Přestaneš tohle všechno používat jen proto, že nějaký vědec řekl, že se na tom dá vyrobit závislost? Smile

Jak už jsem psala, všechno je to o přístupu. Rozumný člověk si na závislosti dá pozor jak u ksichtoknihy, tak u čehokoliv jiného. Nic není jen černobílé, že ano Smile
_________________
Swooping... is... bad.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lord Draco
161-320
161-320


Založen: 20.9.2011
Příspěvky: 278

PříspěvekZaslal: po říjen 03, 2011 2:44 pm    Předmět: Citovat

Jenne: Je mi jasné, že FB není jediná katastrofa světa:) A moje snaha není udělat z FB bubáka, který za všechno může, ale ukázat co způsobuje bez opatrnosti s jeho používání.

Vše co jsi vyjmenovala mělo již svoji dobu "humbuku" za sebou... ovšem sport, čokláda, kafe má i své přednosti... stejně jako počítač...
Vše potřebuje svoji kritiku, aby se objevili výhody nevýhody a ukázali se nebezpečí a jak se jim vyvarovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
astrid
***moderátorka***


Založen: 1.8.2010
Příspěvky: 1774

PříspěvekZaslal: po říjen 03, 2011 2:45 pm    Předmět: Citovat

Též souhlasím s Jenne.
Ani já nemám ráda Fb-boom, nechápu týpky, co na něm zveřejňují kde co a vadí mi ta kontrola, která je s ním spojená. I tak ale věřím, že je to o tom, jak si to člověk zařídí - koneckonců, v přátelích nemusím mít každého, sdílení soukromí si také nastavuji sama a pokud mi to pomůže v kontaktu a sdílení novinek s lidmi, od kterých jsem zrovna odloučená, pak je to dobrá věc.

K debatám typu radikálního Fb ANO/ Fb NE... Vždycky se najdou lidé, kteří budou mít vyhraněný názor a umanutě si za ním budou stát. Někteří na základě hlubší úvahy, někteří ale jenom poté, co se dozvěděli pár povrchních dat a informací. Konkrétně třeba ty typické články o závislosti na Fb mi přijdou naprosto záměrné a zjednodušující. Jasně, že u někoho se to může přihodit, ale takto by se dalo argumentovat prakticky se vším. Pokud to někdo bere za bernou minci (mluvím obecně) a bez dalších úvah a zvážení se rozhodne, že Fb je zlo a je proti němu třeba bojovat, zavání mi to povrchností, předpojatostí a pozérstvím. Když se k něčemu nechci připojit a vím, že lidé kolem mě už na to svůj názor mají, proč za každou cenu pokračovat v šíření "pro a proti"? Tak se prostě smířím s tím, že oni se rozhodli po svém a já taky. V opačném případě jsou to pak věčné spory, které pramení už jen z navyklosti a ve svojí podstatě nemají praktický účel...


Naposledy upravil astrid dne po říjen 03, 2011 2:54 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lord Draco
161-320
161-320


Založen: 20.9.2011
Příspěvky: 278

PříspěvekZaslal: po říjen 03, 2011 2:51 pm    Předmět: Citovat

Wilwarin napsal:
Souhlasím s Jenne. Záleží hlavně na tom, co tam člověk zveřejňuje a snad není tak těžké používat FB s rozumem. S mým přítelem jsme se přes FB dokonce poznali, trávil tam hodně času, ale od té doby, co mu smazali účet strašně machruje, jak ten FB vůbec nepotřebuje, že je to největší zlo na světě a já závislačka a budu toho litovat Laughing


Very Happy Rád slyším, že FB je i k něčemu Very Happy Hned na začátek přeji ať vám to klape:)
A jeho reakce není na škodu:D Takhle reagoval i další člověk, který ho mělSmile

http://www.videacesky.cz/kratke-filmy-online-zdarma/musite-si-zrusit-facebook-c

To je jen pro zajímavost:)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: po říjen 03, 2011 3:15 pm    Předmět: Citovat

Lord Draco napsal:
ilona: Ovšem, každá věková kategorie je tam zastoupena jinak. Jenže já se bojím i o tu nejmladší. Jedu autobusem a vidím tam děti (puberťáky) jak se tam Baví o FB. Jdu po ulici a zase FB.

Jakoby už neexistovalo nic jinýho.


Ano, máš pravdu - ale za dva-tři roky může být vše jinak. Si živě pamatuji, když syn začal hrát "wowko" neexistovalo pro něj nic jiného,pak přišlo léto,prázdniny - a kdeže byl této hře konec.
FB je momentální frčák, který zřejmě časem ztratí své kouzlo - tak jako vše... když měla dcera 14 let byly velmi populární stránky lide.cz na seznamu,libimseti.cz - a ted po nich neštěkne pes.

Dokonce jsem četla, že FB je sledovaný, informace z něj zůstanou zachovány i po zrušení profilu ... no nevím ...možné to je, ale co z toho kdo má, že někde eviduje puberťácké řeči o mlácení prázdné slámy?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lord Draco
161-320
161-320


Založen: 20.9.2011
Příspěvky: 278

PříspěvekZaslal: po říjen 03, 2011 3:33 pm    Předmět: Citovat

Ilona:

Věřím tvé zkušenosti, ale stále vidím rozdíli mezi hramy a FB. I mezi libimseti, lide, xchat,.... Všechny tyhlety se zaměřovali buď na jeden aspekt, či špatně propagovaly více aspektů čím chtěli uživatele zaujmout.
FB je v tomhle nový. Je velmi důmyslný v tom co nabízí neustále se inovuje (také díky sledování uživatelů) a nabízí nové a lépe směřované atrakce... vytváří prostě velmi dynamický virtuální svět. Plný užitečných věcí, na které láká a blbostí, kterými svazuje uživatele. A hodně by mě vyděsilo, kdyby se na FB zapomělo a přitom se nic nezměnilo.

Změnu myslím v přístupu uživatelů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZaBukem2
321-600
321-600


Založen: 27.12.2007
Příspěvky: 337

PříspěvekZaslal: pá listopad 04, 2011 11:43 am    Předmět: Citovat

ilona napsal:

Dokonce jsem četla, že FB je sledovaný, informace z něj zůstanou zachovány i po zrušení profilu ... no nevím ...možné to je...


Tak tohle je zdá se pravda Confused
Před rokem umřel jeden známý, nebyli jsme "FB kamarádi". Když umřel tak jsem se jen tak ze zajímavosti dívala, jestli jeho profil stále existuje a byl fuč. Což mi přišlo normální.
Ale dnes mi ho FB nabízí, jakože máme spoustu společných přátel, tak se jdu podívat na ten profil a zdá se, že to byl ten smazaný. Shocked
Nemá tam žádné příspěvky na zdi (píše to tam, nepíše to, že jsou mi skryté), žádné fotky, jen přátele. A ti jsou tam podle mě z toho smazaného profilu, protože jsou tam mezi nimi i lidé, kteří by si ho nepřidali do přátel v případě, že by někdo vytvořil nějaký vzpomínkový profil.
V tomto případě mi to příjde takové ... no, ani mě nenapadá vhodné slovo. Neříkám, že když někdo umře, že se po něm mají vymazat všechny stopy, ale stejně... Nerada bych si jednoho dne zakládala rozlišování na živé a mrtvé Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ivet
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.2.2009
Příspěvky: 780

PříspěvekZaslal: pá listopad 04, 2011 12:03 pm    Předmět: Citovat

Já jsem profil na FB na jaře zrušila a co vím, tak se zdál být zrušený kompletně. Cca po půl roce jsem jej založila znovu, přes stejný e-mail a stejné heslo a žádné stopy po předchozím profilu nikde nezůstaly. Když někdo zemře, tak ten profil snad ani zrušit nejde, pokud někdo nezná přístupové údaje, jen se dá na nahlášení třetích osob nějak "zakonzervovat", jak se dá dočíst na FB, takže je dost dobře možné, že některé informace pak mohou zůstat přístupné, jako seznam přátel apod.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Paola
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 5.4.2009
Příspěvky: 625

PříspěvekZaslal: so listopad 05, 2011 8:53 pm    Předmět: Citovat

Ivet napsal:
Já jsem profil na FB na jaře zrušila a co vím, tak se zdál být zrušený kompletně. Cca po půl roce jsem jej založila znovu, přes stejný e-mail a stejné heslo a žádné stopy po předchozím profilu nikde nezůstaly. Když někdo zemře, tak ten profil snad ani zrušit nejde, pokud někdo nezná přístupové údaje, jen se dá na nahlášení třetích osob nějak "zakonzervovat", jak se dá dočíst na FB, takže je dost dobře možné, že některé informace pak mohou zůstat přístupné, jako seznam přátel apod.

Toto je pravda. Tiez som jeden profil zrusila, druhy zalozila (s tym istym e-mailom) a po starom profile ani stopy, ani len prispevky pod fotkami nezostali (ako kazdy vravi ze tam vsetko ostava). Co sa tyka mrtvych, myslim ze aj toto maju osetrene, da sa ten profil nejako spristupnit pribuznym na zaklade neviem akych dokladov - ale spomienkove profily moze zalozit kludne ktokolvek. Kludne taky profil zalozim aj ja hocikomu. Toto sa zial asi ovplyvnit neda, jedine ze by ho niekto nahlasil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 22, 23, 24, 25  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.