Ochrana osobnosti v době informačních technologií
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 23, 24, 25  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Současnost a její projevy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=1e69aa3781c985ee8a090315e669e493Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
SilvieP
161-320
161-320


Založen: 12.8.2011
Příspěvky: 170

PříspěvekZaslal: po listopad 07, 2011 9:49 pm    Předmět: Citovat

Jenne napsal:
Lord Draco: je taky potvrzeno, že pravou závislost vyvolává kafe, čokoláda, televize, počítač, sport a spousta dalších věcí. Přestaneš tohle všechno používat jen proto, že nějaký vědec řekl, že se na tom dá vyrobit závislost? Smile

Jak už jsem psala, všechno je to o přístupu. Rozumný člověk si na závislosti dá pozor jak u ksichtoknihy, tak u čehokoliv jiného. Nic není jen černobílé, že ano Smile



...tu závislost na čokoládě tedy mám.... Na té na vaření, ta mi stačí.... a pak kakao, všechny kakaové a čokoládové buchty.

FB nepotřebuji. Stačí ta čokoláda... Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tonda
161-320
161-320


Založen: 14.8.2006
Příspěvky: 289

PříspěvekZaslal: út listopad 08, 2011 5:14 pm    Předmět: Citovat

Možná to sem nepatří do tohoto tématu, ale co si myslíte o stránkách typu www.kdovolal.cz www.kdo-volal.cz whocallsme.com atd.? Já si myslím, že se jedná o svým způsobem altruistické stránky, ale není vyloučeno ani jejich případné zneužití, takže babo raď Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Dalarius et Laixi
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 20.7.2010
Příspěvky: 2541

PříspěvekZaslal: út listopad 08, 2011 5:27 pm    Předmět: Citovat

Problém je, že zneužít se dá všechno. Třeba i papír, papírem taky někoho můžeš mučit tím, že ho budeš řezat. Lidi by vůbec neměli mít touhu něco zneužívat.
Stránky to jsou zajímavý, jen by to chtělo vytvořit nějakou databázi pro mobily, kde by byly tyhle čísla a místo neznámého čísla by se zobrazilo, co to je zač, de facto jako kdyby to bylo uloženo v kontaktech, až na to, že by nebylo. Pak by to doopravdy pomohlo, aspoň by lidi nezvedaly hovory těm různým firmám, co budou stejně jen tahat peníze.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Lord Draco
161-320
161-320


Založen: 20.9.2011
Příspěvky: 278

PříspěvekZaslal: so únor 11, 2012 9:24 am    Předmět: Citovat

O toto se s vámi musím podělit.
Sic to není přímo související s tímto vláknem, ale ano souvisí to.

http://www.novinky.cz/internet-a-pc/258787-muz-brutalne-zavrazdil-mlady-par-ktery-vyskrtl-jeho-dceru-z-pratel-na-facebooku.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: so únor 11, 2012 9:31 am    Předmět: Citovat

Lord Draco napsal:
O toto se s vámi musím podělit.
Sic to není přímo související s tímto vláknem, ale ano souvisí to.

http://www.novinky.cz/internet-a-pc/258787-muz-brutalne-zavrazdil-mlady-par-ktery-vyskrtl-jeho-dceru-z-pratel-na-facebooku.html


Ten člověk musí být hodně narušená osobnost , psychopat.. Vraždil by zřejmě i z jiného důvodu - FB byla v jeho případě jen vhodná záminka...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lord Draco
161-320
161-320


Založen: 20.9.2011
Příspěvky: 278

PříspěvekZaslal: po únor 13, 2012 4:02 pm    Předmět: Citovat

Dal jsem to jsem proto, že to ukazuje na vliv FB. Je koncipovaný, tak aby, co nejvíce vyplňoval čas jeho uživatelů čímkoli, co by mohli chtít a působyl na ně jako na konzumenty.
Ovšem už nikoho nenapadne, že tato snaha nahradit realitu nepřináší jenom dobré. Tady je prostě vidět výsledek, který jasně ukazuje kam až může nahrazování reality skrze iluze. FB je teď nejprofláklejší je to pravda, ale jsou tu další ještě profláklejší, které už ani nepovažujeme za nebezpečné.

Média, noviny, filmy, hudbu, atd... Cokoli, co se snaží nahradit skutečnost je ve výsledku škodlivé.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
SilvieP
161-320
161-320


Založen: 12.8.2011
Příspěvky: 170

PříspěvekZaslal: po únor 13, 2012 6:54 pm    Předmět: Citovat

Lord Draco napsal:
Dal jsem to jsem proto, že to ukazuje na vliv FB. Je koncipovaný, tak aby, co nejvíce vyplňoval čas jeho uživatelů čímkoli, co by mohli chtít a působyl na ně jako na konzumenty.
Ovšem už nikoho nenapadne, že tato snaha nahradit realitu nepřináší jenom dobré. Tady je prostě vidět výsledek, který jasně ukazuje kam až může nahrazování reality skrze iluze. FB je teď nejprofláklejší je to pravda, ale jsou tu další ještě profláklejší, které už ani nepovažujeme za nebezpečné.

Média, noviny, filmy, hudbu, atd... Cokoli, co se snaží nahradit skutečnost je ve výsledku škodlivé.


Máš pravdu,není nad osobní setkání. Na FB nejsem a nebudu, s lidmi si ráda "pokecám" třeba přes Skype a pak se potkáme třeba na vandru u ohně, ve fotoateliéru, nebo někde na chalupě nebo tak. Ale "jen" přes internet to je pitomost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jenne
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 29.3.2010
Příspěvky: 1939

PříspěvekZaslal: po únor 13, 2012 7:22 pm    Předmět: Citovat

SilvieP napsal:
Máš pravdu,není nad osobní setkání. Na FB nejsem a nebudu, s lidmi si ráda "pokecám" třeba přes Skype a pak se potkáme třeba na vandru u ohně, ve fotoateliéru, nebo někde na chalupě nebo tak. Ale "jen" přes internet to je pitomost.


Neodsuzuj to, prosím. Třeba pro mě je facebook skvělou věcí, jak udržet kontakt s lidmi, se kterými se osobně vídat nemůžu (nebo aspoň ne tak často, jak bych chtěla). Kdybych prohlašovala, že internet je pitomost, přišla bych o přátelství se skvělými lidmi z různých koutů republiky i světa Confused
_________________
Swooping... is... bad.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: po únor 13, 2012 8:31 pm    Předmět: Citovat

Vsechno ma sva pro a proti ... osobne jsem sice proti FB respektive me pritomnosti na nem (netusim, co by mi to mohlo prinest, s prateli, kteri se ke mne stale jeste hlasi se kontaktuju skrze osobnejsi programy, pokud se nemuzeme videt "an sich"), ale na druhou stranu se pro mne internet stal skutecne jedinym kontaktem s "vnejsim svetem".

Pro lidi, kteri se ven proste nedostanou (z ruznych duvodu) je to jedina cesta, jak byt s nekym, mit moznost si popovidat, pokecat, neco spachat ... osobne priznavam castecnou "zavislost" na online hrach: Je to svet, ve kterem ziju a moji momentalne jedinou starosti je, jak vylepsit sve postave vybavu, a kde ji povysit na dalsi level (a za jak dlouho).
Samozrejme az po vlasech, ze Wink
(Berte to s nadsazkou)

Lidi, kteri tu hru hraji taky jsem v zivote nevidela, ale je mi prijemne byt alespon takhle v jejich spolecnosti (s nekterymi, nekteri jsou fakt uleti Laughing), a tak si svoji "realitu" muzu naplnovat alespon tam, kde nejsem (temer) nicim omezena.

Nicmene jakmile mi da nekdo prilezitost vybehnout ven a nechat se unaset opojnym pocitem svobody, ktery mi dava pohyb (beh, skakani, splhani, ...), tak mne doma neudrzi ani retezem Twisted Evil

Co jsem ale chtela rict: je dobre obcas neutesenou realitu nahradit virtualnim svetem tvorenym jednickami a nulami, ale clovek nesmi ziskat pocit, ze je to jediny svet, ktery existuje ... Na coz ale spousta lidi s "uspechem" zapomina a to je na tom to smutny Sad
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: út únor 14, 2012 1:44 pm    Předmět: Citovat

Lord Draco napsal:
Dal jsem to jsem proto, že to ukazuje na vliv FB. Je koncipovaný, tak aby, co nejvíce vyplňoval čas jeho uživatelů čímkoli, co by mohli chtít a působyl na ně jako na konzumenty.
Ovšem už nikoho nenapadne, že tato snaha nahradit realitu nepřináší jenom dobré. Tady je prostě vidět výsledek, který jasně ukazuje kam až může nahrazování reality skrze iluze. FB je teď nejprofláklejší je to pravda, ale jsou tu další ještě profláklejší, které už ani nepovažujeme za nebezpečné.

Média, noviny, filmy, hudbu, atd... Cokoli, co se snaží nahradit skutečnost je ve výsledku škodlivé.


FB nemám, takže nedokážu posoudit, jak moc s lidmi manipuluje. Ale FB má dcera a syn, je pravda, že na něm tráví víc času, než s mi zdá vhodné....ale co tak vím, většinou na FB plkají ( o ničem Smile ) se spolužáky ze školy a kamarády. Ano - můžeš namítnout, že není nad osobní setkání - ale ne vždy to jde, zvlášt, bydlí-li každý na jiném konci okresu. Jinak jim FB do života nezasahuje, oba mají (až moc) rušný společenský život.

Nevím přesně jak myslíš onu škodlivost filmů a hudby... Smile .

Já osobně bych mohla patřit mezi ty, kteří neustále brblají nad závislostí dnešní mládeže na internetu - nejlépe se slovy, že tohle tedy za mých mladých let nebylo. Laughing Ano, nebylo - a proto nikdo z nás starších nemůže posoudit,jak moc by zrovna on v mládí internetu propadl. Za sebe - já bych kouzlu internetu propadla určitě,byla jsem hodně neprůbojná, zakřiknutá, celé dny jsem trávila s knížkou - a věřím tomu, že internet by mi přinesl do života větší dávku komunikace s vrtevníky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 23, 24, 25  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.