Dáváte spropitné?
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Současnost a její projevy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=f0eac810632f6fbef2fd09dfdaeb6d27Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
TiinnaLazer
81-160
81-160


Založen: 10.5.2010
Příspěvky: 153

PříspěvekZaslal: ne červen 27, 2010 8:50 pm    Předmět: Dáváte spropitné? Citovat

Nedávno jsem byla s přáteli posedět a při placení jsem si všimla jedné věci - asi jako jediná jsem nechala dýško. To ve mě samozřejmě vyvolalo otázku, na kterou se ptám: Dáváte spropitné?
Já jsem z rodiny zvyklá, že spropitné dáváme, takže to z části dělám i tak nějak "podle vzoru", ale hlavně proto, že když kolem mě číšník/číšnice celý večer lítá, tak ať z toho taky něco má Smile A pak si taky většinou říkám: "Když máš na pití (jídlo, případně oboje Smile), tak máš i na dýško." Smile
A jak jste na tom vy? Dáváte? Pokud ne, tak proč?


Naposledy upravil TiinnaLazer dne ne červen 27, 2010 8:53 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: ne červen 27, 2010 8:53 pm    Předmět: Citovat

Pokud si to obsluha a/nebo kuchař alespoň trochu zaslouží, tak jo. Pokud ne, mají smůlu.
_________________
A co hadi, krtek a vypelichany sokol?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 5571

PříspěvekZaslal: ne červen 27, 2010 8:55 pm    Předmět: Citovat

Jako Bonemína

pokud jsem spokojená, nechám dýško. Odcházím-li naštvaná a zhnusená..ať si trhnou...
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/exercise/wKnrlto/]

[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Malonek
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 20.5.2009
Příspěvky: 1461

PříspěvekZaslal: ne červen 27, 2010 9:05 pm    Předmět: Citovat

Mám to taky tak. Beru to jako samozřejmost... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Allean
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 2.8.2008
Příspěvky: 1472

PříspěvekZaslal: ne červen 27, 2010 9:05 pm    Předmět: Citovat

Dýško nechávám vždy a všude, i když jdu do obchodu nakoupit. Nevím, prostě to mám tak naučené.
Ještě se mi nestalo, jak tu píšou holky přede mnou, že by mě někdo někde naštval. Kdyby ano, tak se na nějaké dýško samozřejmě vykašlu Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Nicole
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2008
Příspěvky: 6825

PříspěvekZaslal: ne červen 27, 2010 9:09 pm    Předmět: Citovat

Já to beru jako hodnocení obsluhy. Pokud ten člověk dělá svou práci dobře, dám dýško. Pokud je to ovšem nerudná osoba, hází po mě otrávené ksichty, dělá zmatky, je neschopná, nebo se dokonce chová neurvale, tak svou práci vlastně nedělá. Tím pádem dýško nedávám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TiinnaLazer
81-160
81-160


Založen: 10.5.2010
Příspěvky: 153

PříspěvekZaslal: ne červen 27, 2010 9:09 pm    Předmět: Citovat

Allean napsal:
Dýško nechávám vždy a všude, i když jdu do obchodu nakoupit. Nevím, prostě to mám tak naučené.
Ještě se mi nestalo, jak tu píšou holky přede mnou, že by mě někdo někde naštval. Kdyby ano, tak se na nějaké dýško samozřejmě vykašlu Smile


Ten obchod mě zajímá, to zaokrouhlíš nebo jak? Já třeba zaokrouhluju, ale netuším, jak to udělat, když nakoupím a mám to třeba přesně za 300 Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: ne červen 27, 2010 9:12 pm    Předmět: Citovat

Bonemína napsal:
Pokud si to obsluha a/nebo kuchař alespoň trochu zaslouží, tak jo. Pokud ne, mají smůlu.


Jup. No a taky podle toho, kolik je stav peněženky- ta teorie o tom, ze kdyz ma clovek na jidlo a piti, ma i na dysko, ma trhlinu. Co kdyz to mate presne vypocitane a vic proste nemate? To se mi stava velmi casto Confused
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Allean
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 2.8.2008
Příspěvky: 1472

PříspěvekZaslal: ne červen 27, 2010 9:14 pm    Předmět: Citovat

TiinnaLazer napsal:
Allean napsal:
Dýško nechávám vždy a všude, i když jdu do obchodu nakoupit. Nevím, prostě to mám tak naučené.
Ještě se mi nestalo, jak tu píšou holky přede mnou, že by mě někdo někde naštval. Kdyby ano, tak se na nějaké dýško samozřejmě vykašlu Smile


Ten obchod mě zajímá, to zaokrouhlíš nebo jak? Já třeba zaokrouhluju, ale netuším, jak to udělat, když nakoupím a mám to třeba přesně za 300 Smile


Zaokrouhlím, no Very Happy Nákupy přesně za...se mi moc nestávají, ale když jo, tak to prostě nechám a "nepřihazuju" Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 5571

PříspěvekZaslal: ne červen 27, 2010 9:16 pm    Předmět: Citovat

Morganna napsal:
Bonemína napsal:
Pokud si to obsluha a/nebo kuchař alespoň trochu zaslouží, tak jo. Pokud ne, mají smůlu.


Jup. No a taky podle toho, kolik je stav peněženky- ta teorie o tom, ze kdyz ma clovek na jidlo a piti, ma i na dysko, ma trhlinu. Co kdyz to mate presne vypocitane a vic proste nemate? To se mi stava velmi casto Confused


Ano, to je další věc. Většinou nosím v peněžence jen nutnou hotovost.

Navíc, jedná-li se o oběd v restauraci (u nás v práci není jídelna), tak tam sme dýška moc nenechávali, nekradu, pracuju...
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/exercise/wKnrlto/]

[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.