Dáváte spropitné?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Současnost a její projevy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=11806247da054ee822671f1767fc8af4Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
TiinnaLazer
81-160
81-160


Založen: 10.5.2010
Příspěvky: 153

PříspěvekZaslal: ne červen 27, 2010 9:20 pm    Předmět: Citovat

Morganna napsal:
Bonemína napsal:
Pokud si to obsluha a/nebo kuchař alespoň trochu zaslouží, tak jo. Pokud ne, mají smůlu.


Jup. No a taky podle toho, kolik je stav peněženky- ta teorie o tom, ze kdyz ma clovek na jidlo a piti, ma i na dysko, ma trhlinu. Co kdyz to mate presne vypocitane a vic proste nemate? To se mi stava velmi casto Confused


Jasně, uznávám, já to beru čistě podle sebe Wink Zatím se mi nestalo, že bych třeba aspoň dvacku nemohla přihodit (teď zrovna nemyslím při obyč nákupu), protože nemám.


Naposledy upravil TiinnaLazer dne ne červen 27, 2010 9:25 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TiinnaLazer
81-160
81-160


Založen: 10.5.2010
Příspěvky: 153

PříspěvekZaslal: ne červen 27, 2010 9:21 pm    Předmět: Citovat

Allean napsal:
TiinnaLazer napsal:
Allean napsal:
Dýško nechávám vždy a všude, i když jdu do obchodu nakoupit. Nevím, prostě to mám tak naučené.
Ještě se mi nestalo, jak tu píšou holky přede mnou, že by mě někdo někde naštval. Kdyby ano, tak se na nějaké dýško samozřejmě vykašlu Smile


Ten obchod mě zajímá, to zaokrouhlíš nebo jak? Já třeba zaokrouhluju, ale netuším, jak to udělat, když nakoupím a mám to třeba přesně za 300 Smile


Zaokrouhlím, no Very Happy Nákupy přesně za...se mi moc nestávají, ale když jo, tak to prostě nechám a "nepřihazuju" Very Happy


Tak to děláme stejně Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sixteen
321-600
321-600


Založen: 14.10.2008
Příspěvky: 379

PříspěvekZaslal: ne červen 27, 2010 9:46 pm    Předmět: Citovat

Tak já se snažím dýško dávat. Pokud je obsluha normální, dávám taky. Pokud je výborná, dám i větší. Pokud ale spokojená vůbec nejsem, tak nedávám nic. Můj muž nedává dýško vůbec. Kde mu dají ,,podmíráka", tak si nechá vysázet i ty nejdrobnější šušně. A argumentuje tím, proč by měl vůbec dýško dávat, když obsluha přece dostává plat...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Allean
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 2.8.2008
Příspěvky: 1472

PříspěvekZaslal: ne červen 27, 2010 9:58 pm    Předmět: Citovat

To mi připomnělo historku trochu OT, ale musím vám to říct Very Happy Kamarád šel na pivo a dostal podmíráka jako blázen. Upozornil na to číšníka, který mu odpověděl: "To dojde."
Dobrý, kamarád si pivo dopil a chtěl platit. Číšník po něm chtěl 15 Kč. Kámoš mu dal deset a když číšník chtěl zbytek peněz, dostalo se mu odpovědi:"To dojde." Very Happy
Takže i takhle to funguje Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Meadow
***moderátorka a Strážkyně tématu***


Založen: 12.11.2008
Příspěvky: 4062

PříspěvekZaslal: po červen 28, 2010 8:02 am    Předmět: Citovat

Al: Laughing

Já to mám jak kdy - rozlišuju, jestli jdu v práci na oběd nebo soukromě na posezení. S tím obědem to mám podobně jako Wen - jídelnu sice máme, ale dost mizernou, takže často zajdem do restaurace, za oběd tam platím stravenkama, fasujem s mužem stravenky různých hodnot, tak si je vždycky nějak rozdělíme a já se snažím to nakombinovat tak, abych zaplatila jima a tak nějak to vyšlo. Něco jim tedy obvykle zbyde, ale ve stravenkách a není to moc. Nejdu tam za zábavou, ale najíst se uprostřed pracovní doby. Když jdu soukromě - posedět s rodinou, přáteli a tak, tak obvykle dýško dávám, leda bych byla naštvaná na obsluhu.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
porcelainswan
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 24.7.2009
Příspěvky: 2865

PříspěvekZaslal: po červen 28, 2010 8:20 am    Předmět: Citovat

já taky dávám dýško jak kdy. často platím stravenkama, tak nedávám, leda že by mi byla obsluha tak sympatická, tak dám, ale to se stává málokdy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pinkalinka.p
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 15.2.2009
Příspěvky: 704
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po červen 28, 2010 9:10 am    Předmět: Citovat

dávejte, dávejte! my se snažíme, i když někdy vypadáme jako nemelha:D a v naší výplatě se s dýškama počítáVery Happy

né, taky dávám, jen, když jsem spokojená a vidím, že obsluha se snaží.

dělám v takové malé rodinné nekuřácké hospůdce a dýška mi dělaj - když je dobře tak i 40% výplaty. když v měsíci květnu dělali noví brigoši a chybělo zboží, bo jim to prostě nenapsali na lístek a pak to tudíž nebylo zaplaceno, tak naráz jen 25%:/

já jsem většinu času milá, usměvavá, hodná, starající se obsluha:)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: po červen 28, 2010 9:44 am    Předmět: Citovat

Dávám, když jsem spokojená - takže prakticky vždycky, nestalo se mi, že bych byla vyloženě nespokojená s obsluhou nebo s jídlem... (nejsem moc náročná Wink )
A dávám jen když mám - občas jdu někam na Kofolu s dvackou v peněžence, nebo vím, že pak ještě musím něco koupit... Nechávám i v obchodech, pokud mám zrovna chuť a prodávající je snaživý, příjemný, nevlezlý apod. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TiinnaLazer
81-160
81-160


Založen: 10.5.2010
Příspěvky: 153

PříspěvekZaslal: po červen 28, 2010 9:59 am    Předmět: Citovat

pinkalinka.p napsal:
já jsem většinu času milá, usměvavá, hodná, starající se obsluha:)


Právě přesně takovou obsluhu jsme měli, když mě napadlo toto téma Wink
Slečna byla velice milá, ochotná a v rámci možností i velmi svižná a proto jsem jí nechala poměrně slušné dýško. Vždy se snažím, aby to bylo alespoň těch 10% (snad to tak pořád je, abych nám náhodou obsluhu nešidila Smile), téhle, protože jsem byla hooodně spokojená, to hodilo skoro 20% z útraty (zas to nebyla tisícová suma, abyste si nemysleli, že kolem sebe házím pětistovky Very Happy) a právě mě dost zarazilo, že třeba ani náš pánský doprovod jí nic nenechal a to ti přes to, že slečna byla i moc hezká (když už na ně teda nezapůsobily její barmanské schopnosti Very Happy). Takže mi to skoro připadlo, že dávat dýška se dneska mezi mládeží (tím nechci nikoho urazit, beru to čistě podle věkového průměru těch, co tam byli Wink ) asi nenosí. Tož, proto vyzvídám Smile


Naposledy upravil TiinnaLazer dne po červen 28, 2010 10:01 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Succuba
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 15.9.2008
Příspěvky: 675

PříspěvekZaslal: po červen 28, 2010 10:01 am    Předmět: Citovat

Já tedy v obchodech nezaokrouhluju, pokud se nejadná o nějaký výjmečně odůvodnitelný případ, tam mi to nepřijde patřičné.
Ale v restauracích, kavárnách a čajovnách (především Smile ) dýško nechávám, pokud nejsem vyloženě znechucena obsluhou, nebo pokud není jídlo hnusné.
A od doby, co to znám ze strany obsluhy, opravdu dávám aspoň malé dýško, a když je obsluha příjemná, tak i větší.

A i u nás se s dýšky při výpočtu platu počítá.
_________________
Amor tollit timorem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.