Dáváte spropitné?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Současnost a její projevy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=86b69c0534f43579a617b670cfdd4308Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Ivet
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.2.2009
Příspěvky: 780

PříspěvekZaslal: po červen 28, 2010 10:24 am    Předmět: Citovat

TiinnaLazer napsal:
Allean napsal:
TiinnaLazer napsal:
Allean napsal:
Dýško nechávám vždy a všude, i když jdu do obchodu nakoupit. Nevím, prostě to mám tak naučené.
Ještě se mi nestalo, jak tu píšou holky přede mnou, že by mě někdo někde naštval. Kdyby ano, tak se na nějaké dýško samozřejmě vykašlu Smile


Ten obchod mě zajímá, to zaokrouhlíš nebo jak? Já třeba zaokrouhluju, ale netuším, jak to udělat, když nakoupím a mám to třeba přesně za 300 Smile


Zaokrouhlím, no Very Happy Nákupy přesně za...se mi moc nestávají, ale když jo, tak to prostě nechám a "nepřihazuju" Very Happy


Tak to děláme stejně Very Happy


Vidíte to, a mě by nikdy nenapadlo dávat dýško i v obchodě. Laughing Jinak v restauracích apod. dávám vždy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
verisek
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 23.2.2010
Příspěvky: 769

PříspěvekZaslal: po červen 28, 2010 11:08 am    Předmět: Citovat

Dřív jsem zaokrouhlovala na desetikoruny nahoru, případně +10 když to číslo končilo na 8,9. Jak stárnu a nejsem chudý student, nechám těch cca 10%. V obchodě nechávám koruny (jinak prodavačky z toho většinou stejně nic nemají, musí dávat vše do kasy a nic nebrat...takže případně jen pomůžete s mankem, kdyby měli, jinak pro zaměstnavatele) a u větších nákupů, kde se mi obsluha věnuje při výběru zboží (notebook, drahá kosmetika, elektronika, desky) nechávám 20/50/100 (podle nákupu a trochu zaokrouhlování) ale rozhodně né 10%.

Plus taky nedávám dýška v hospodách, kde kasíruje vrchní číšník. Chci dát dýško milé obsluze ne aby to schrábl nebo přerozděloval někdo kdo kvůli mě nehnul prstem. Takže tam dávám minimální.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Narcis
81-160
81-160


Založen: 13.5.2010
Příspěvky: 119

PříspěvekZaslal: po červen 28, 2010 11:51 am    Předmět: Citovat

Ja mam rodinou dispozici nechavat vzdy vsude 10%, do obchodu nechodim, takze tam to neplati, ale vsude jinde vzdy 10%...nemuzu jinak:D,obcas kdyz sem fakt hodne zpokojena nebo v oblibene restauraci davam 15%Very Happy,uchylka z domova no:D
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TiinnaLazer
81-160
81-160


Založen: 10.5.2010
Příspěvky: 153

PříspěvekZaslal: po červen 28, 2010 12:34 pm    Předmět: Citovat

Ivet napsal:
Vidíte to, a mě by nikdy nenapadlo dávat dýško i v obchodě. Laughing Jinak v restauracích apod. dávám vždy.


Ono je to spíš myšleno jako takové to, když si jdu koupit třeba žvejky a paní prodavačka řekne, "Tak to máme 18 Korun", tak já dám dvacku se slovy, "To je dobrý", takže to mi nepřijde jako vyloženě dýško, spíš drobné od cesty Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: po červen 28, 2010 12:42 pm    Předmět: Citovat

Mě to přijde celkem normální i v tom obchodě... ne přímo v supermarketu, ale třeba v květinářství - kde pro tebe ten prodavač i něco vytvoří a u podobných krámků - třeba s přírodními věcmi, kde zase poradí Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TiinnaLazer
81-160
81-160


Založen: 10.5.2010
Příspěvky: 153

PříspěvekZaslal: po červen 28, 2010 12:45 pm    Předmět: Citovat

Lalaith napsal:
Mě to přijde celkem normální i v tom obchodě... ne přímo v supermarketu, ale třeba v květinářství - kde pro tebe ten prodavač i něco vytvoří a u podobných krámků - třeba s přírodními věcmi, kde zase poradí Wink


Jj, taky to ještě rozlišuju, jestli jdu pro rohlíky a nechám tam dvě kačky nebo jestli pro mě někdo něco vytvoří nebo poradí, tam nechávám o něco navíc Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Babu
321-600
321-600


Založen: 8.7.2008
Příspěvky: 380

PříspěvekZaslal: po červen 28, 2010 3:49 pm    Předmět: Citovat

pokud jsem spokojena, tak davam Smile ... pokud ne - smula Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jenne
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 29.3.2010
Příspěvky: 1939

PříspěvekZaslal: po červen 28, 2010 5:45 pm    Předmět: Citovat

Já spropitné v obchodě nedávám, ani tam kde se mi obsluha věnuje Embarassed Prostě mě to nikdy nenapadlo a ani rodiče to nedělali. Asi bych se měla polepšit Smile Jinak v restauraci dávám tak deset, dvacet korun, podle toho jak se to dá zaokrouhlit. Chudá studentka, no Embarassed
_________________
Swooping... is... bad.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
karas.Martinka
161-320
161-320


Založen: 3.10.2009
Příspěvky: 260

PříspěvekZaslal: st červenec 14, 2010 6:25 pm    Předmět: Citovat

v obchodě nenechávám nic, nikdy nevíte, kdy se vám právě ta jedna kačka bude hodit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ceresnicqa_3
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 13.2.2010
Příspěvky: 1182

PříspěvekZaslal: st červenec 14, 2010 8:36 pm    Předmět: Citovat

Pohlad z druhej strany mince... Very Happy

Pracujem s peniazmi takze vidim kto na to ma a kto nie, šrác vyobliekaný v adidas mi vždy zaokruhli na 50 centov alebo euro.. Jedna pani mi vzdy zaokruhluje na cele euro , no ale su ludia co si zoberu aj jediny centik... Ako - chapem ze v dnesnej dobe nie je najlahsie vyzit ale cent je predsa 30 halierov, no a koho to vykupi z biedy? Very Happy Len pokrytim hlavou nad takymi...

No a ja nechavam podla toho ci bola obsluha mila alebo ked mam naladu Very Happy
_________________
Nikdy nebolo tak, aby nemohlo byt este horsie...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.