Dáváte spropitné?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Současnost a její projevy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=db89d942d84fe002db3dc3be023e7355Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
egle
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 20.5.2007
Příspěvky: 2607

PříspěvekZaslal: st červenec 14, 2010 8:59 pm    Předmět: Citovat

no já jsem asi extrémně divná, ale mě nikdy nenapadlo nechávat dýžko v obchodě a ani neznám nikoho, kdo by to dělal... a ani jsem to neviděla nikoho ciziho dělat v obchodě... tak nevím, možná to je místem, kde bydlím, kdo ví?
ale v hospodě nebo v restauraci nechávám téměř vždycky (jenom když je výjimečně hrozná obsluha a nebo fakt nemám, tak nedám, ale to je fak málokdy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ceresnicqa_3
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 13.2.2010
Příspěvky: 1182

PříspěvekZaslal: st červenec 14, 2010 9:02 pm    Předmět: Citovat

egle napsal:
no já jsem asi extrémně divná, ale mě nikdy nenapadlo nechávat dýžko v obchodě a ani neznám nikoho, kdo by to dělal... a ani jsem to neviděla nikoho ciziho dělat v obchodě... tak nevím, možná to je místem, kde bydlím, kdo ví?
ale v hospodě nebo v restauraci nechávám téměř vždycky (jenom když je výjimečně hrozná obsluha a nebo fakt nemám, tak nedám, ale to je fak málokdy)


No ja som v obchode v bloku.. A ked je good day, tak cez den aj 2€.. Normal je tak od 50 centov do eura... Čašníčky to maju lepsie, viem Very Happy
_________________
Nikdy nebolo tak, aby nemohlo byt este horsie...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nicole
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2008
Příspěvky: 6825

PříspěvekZaslal: st červenec 14, 2010 9:41 pm    Předmět: Citovat

V obchodě má prodavač plat, tam nedávám. V pohostinství má malý základ platu a velká část výdělku je pro něj dýško. Tam hodnotím podle kvality práce.
Minulý týden jsem byla v kavárně, kam chodí jíst hodně manažerů z blízké banky. Číšník byl pomalý, mluvil na nás na půl huby neartikulovanou hatmatilkou, nedonesl všechno, co měl a příbory nám více méně hodil na stůl.
Útrata byla pod 300,- a já mu s velkým sebezapřením dala 7 Kč dýško.

Na druhou stranu jsme měli nedavno v restauraci nestandardní požadavky, servírka s námi měla trochu vyřizování a navíc jsme dělili účet. Tak dostala dýško 3x od každého z nás a nebylo zrovna nejmenší. Prostě za dobrou práci Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 5571

PříspěvekZaslal: st červenec 14, 2010 9:46 pm    Předmět: Citovat

ještě jedna věc. Já dělala za kasou ve fastfoodu a dyško bylo něco, co nám nedávali. Prostě co bylo v kase patřilo podniku. Takže sem "dýška" vracela lidem zase zpatky, at si je nechaj. kamaradka parcovala na kase v hypermarketu a co bylo v kase navíc jim taky nedali.
A v restauraci občas pobíhá víc číšníků a kasíruje jenom jeden..tam si pak nejsem taky jistá, zda má smysl dávat dýško někomu, kdo mě neobsloužil a vlastně přišel jen s učtem...
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/exercise/wKnrlto/]

[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pawluška
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.8.2009
Příspěvky: 1758
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st červenec 21, 2010 7:56 pm    Předmět: Citovat

jjo nechávám.. Very Happy znám to zvlastní zkušenosti,jednu dobu jsem dělala servírku,takže to poteší..ale sposta lidí jsou škrti a i pro korunku by si nechali vrtat koleno Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.