Henna bezbarvá/přírodní
Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 106, 107, 108  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Barvy a henna
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=531bb60c456a9529316d0bd429f5f877Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
TamtaOna
321-600
321-600


Založen: 4.9.2007
Příspěvky: 331

PříspěvekZaslal: čt leden 31, 2008 1:49 pm    Předmět: Henna bezbarvá/přírodní Citovat

Už nějakou dobu používám na regeneraci vitamínovou hennu. Teď by mě ale zajímalo, jaké jsou barevné účinky henny bezbarvé a přírodní... Nevidím v tom moc rozdílů, ale nějaké by přeci měly být, když jsou jiné...
Slyšela jsem, že ta bezbarvá (nebo přírodní?) by měla zjasnit přirozenou barvu... ale z jiného zdroje se linulo, že zezrzavuje... Nechci žádné razantní změny, ale oživení té své zimní ,,bezbarvosti"...

Díky za rady a zkušenosti Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kathory
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 23.9.2007
Příspěvky: 2753

PříspěvekZaslal: čt leden 31, 2008 1:58 pm    Předmět: Citovat

Tak tomu nějak nerozumím Shocked Přírodní budou obě, ne?

Měla jsem za to, že barevná hena, co jde do oranžova je Lawsonia a "bezbarvá henna" je Cassia.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Daniela
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.11.2006
Příspěvky: 2201

PříspěvekZaslal: čt leden 31, 2008 2:19 pm    Předmět: Citovat

Já mám pocit, že Ještěrka tu kdysi psala, že "bezbarvá" henna je normální henna, která se nechá ležet tak dlouho, až přestane barvit, takže se taky bohužel sinžuje ten regenerační účinek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: čt leden 31, 2008 2:31 pm    Předmět: Citovat

No, on je v tý terminologii dost chaos Evil or Very Mad Confused . Většinou se pod bezbarvá/neutrální henna myslí cassia, ta by dozrzava jít neměla (ale někdo tvrdí, že může občas trochu ztmavovat -někdo to zase popírá, takže nevím) - ovšem jakmile se k ní dodá jenom ždibeček lawsonie, tak to jde do oranžova. Pěkný obrázky na www.hennaforhair.com
Pod vitaminovou hennou bych si představila buď cassii s dalšíma bylinkama, nebo ždibec lawsonie, cassii plus další bylinky - to chce fakt bedlivě hlídat složení Confused .

Jinak na zahraničním longhair dělala nějaká holka experimenty s hennou (teda lawsonií) přelitou vodou, kterou nechávala odstát i dva dni - barvilo to sice podstatně míň, ale stejně tam ta oranžová byla. O regeneračních účinkách tam nepsala, ale já bych si tipla, že to s nima fakt půjde z kopce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TamtaOna
321-600
321-600


Založen: 4.9.2007
Příspěvky: 331

PříspěvekZaslal: čt leden 31, 2008 2:57 pm    Předmět: Citovat

Je v tom maglajs- hennecolor nabízí
BEZBARVÁ, OHNIVĚ ČERVENÁ, BLOND ZLATÁ, KAŠTANOVÁ, PŘÍRODNÍ, MAHAGON, SVĚTLE ČERVENÁ, ČERNÁ (90g)
a
BEZBARVÁ, MĚDĚNÁ, MAHAGON, BLOND ZLATÁ, KAŠTANOVÁ, BORDÓ, EBONY, HNĚDÁ, ČERNÁ,VITAMÍNOVÁ (100g)

a teď babo raď...

Vitamínová mi ty vlasy vyživí, ale s barvou neudělá zbla nic (a to i když jsem do ní přidávala kde co)... ale nevím, zda-li si vzít bezbarvou nebo přírodní a hlavně, jaké jsou a co provedou...
Zkusím se tedy optat paní v krámku..., ale i tak by mě zajímaly názory uživatelek (praktiček či teoretiček Laughing ) ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Janis
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 1.1.2008
Příspěvky: 659

PříspěvekZaslal: pá únor 01, 2008 1:16 pm    Předmět: Citovat

ježkovy oči, teď v tom mám chaos! Laughing proč by bezbarvá barvila?..... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TamtaOna
321-600
321-600


Založen: 4.9.2007
Příspěvky: 331

PříspěvekZaslal: pá únor 01, 2008 1:21 pm    Předmět: Citovat

Janis napsal:
ježkovy oči, teď v tom mám chaos! Laughing proč by bezbarvá barvila?..... Smile


Protože by to mohl být název pro hennu, která je bez přidaných (dalších) barvících látek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kathory
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 23.9.2007
Příspěvky: 2753

PříspěvekZaslal: pá únor 01, 2008 1:26 pm    Předmět: Citovat

Právě jsem se dočetla, že ta přírodní henna je klasická čistá pravá henna (Lawosonia) a bezbarvá je tedy ta, co nebarví. Takže po té přírodní bys byla úplně oranžová... Zítra jedu do Olmíku pro vitaminovou hennu, tak se mrknu na složení i té přírodní, jestli ji budou mít.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Janis
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 1.1.2008
Příspěvky: 659

PříspěvekZaslal: pá únor 01, 2008 2:14 pm    Předmět: Citovat

TamtaOna napsal:
Janis napsal:
ježkovy oči, teď v tom mám chaos! Laughing proč by bezbarvá barvila?..... Smile


Protože by to mohl být název pro hennu, která je bez přidaných (dalších) barvících látek.


....aha! Zase jsem o něco chytřejší, děkuju Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Janis
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 1.1.2008
Příspěvky: 659

PříspěvekZaslal: pá únor 01, 2008 2:16 pm    Předmět: Citovat

Kathory napsal:
Právě jsem se dočetla, že ta přírodní henna je klasická čistá pravá henna (Lawosonia) a bezbarvá je tedy ta, co nebarví. Takže po té přírodní bys byla úplně oranžová... Zítra jedu do Olmíku pro vitaminovou hennu, tak se mrknu na složení i té přírodní, jestli ji budou mít.


No pokud ji seženeš, dej mi prosím vědět, dost by mě to zajímalo Shocked A taky místo nákupu Laughing , studuju v Ol......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 106, 107, 108  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.