Staří Slované
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Historie
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=841dc31ecc4460a0d4e4fb23ff45437eZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
sobebor
321-600
321-600


Založen: 9.1.2008
Příspěvky: 331
Bydliště: B?????¶hmen und M?????¤hren

PříspěvekZaslal: ne červenec 11, 2010 8:12 pm    Předmět: Citovat

Pravda, textil, kůže a dřevo se mohou dochovat jsou li v kontaktu s kovem. Oxidy kovu potom prostoupí a konzervují předmět (byť i z části). To jsem opomněl.

Lebka s vlasama je z třeba bažiny v Osterby poblíž Eckenförde v Německu. Dochovala se kompletní frizůra se svévským uzlem (germán z 1. století n.l.).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
poppy
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 18.11.2009
Příspěvky: 608

PříspěvekZaslal: po listopad 14, 2011 7:23 pm    Předmět: Citovat

a ako ten cop drží spletený? Smile ja na ňom nevidím vôbec nič, čo by ho držalo...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Déscantes
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 18.5.2007
Příspěvky: 4735

PříspěvekZaslal: po listopad 14, 2011 7:32 pm    Předmět: Citovat

Na tom copu...to vůbec nejsou pěkné konce. To tak opelichalo až potom nebo to vydrželo do dnešních dnů tak jak to vypadalo za života?
A taky si je očividně tehdejší lidi nechávali narůst co to šlo.
No vida. A my tu básníme o dechberoucí kvalitě, co měli lidi kdysi. Asi jak kdo.
Ale zase je mi jasné, že z jedné zkreslené fotky se toho moc vykoumat nedá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wolfishness
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 12.2.2010
Příspěvky: 2787

PříspěvekZaslal: po listopad 14, 2011 9:57 pm    Předmět: Citovat

Četla jsem něco o tom, že vlasy se rozkládají dosti špatně, ale krucinál, kde to bylo? Zkusím pohledat nějakou literatůůůru...
_________________
http://kocicinadeje.cz/

Studies show:
Intelligent girls are more depressed
because they know
what the world is really like
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sobebor
321-600
321-600


Založen: 9.1.2008
Příspěvky: 331
Bydliště: B?????¶hmen und M?????¤hren

PříspěvekZaslal: po listopad 14, 2011 11:17 pm    Předmět: Citovat

Mohl být původně svázaný řemínkem, nebo šňůrkou a ta se dochovat nemusela, což je běžné. Podmínky většinou vyhovují jen jednomu organickému materiálu. Pravděpodobně to drží pohromadě tím v čem to bylo (ble Smile ), většinou se podobné věci najdou v žumpě. Teď už je to samozřejmě nakonservované Very Happy

V životě nezapomenu na barokní paruku co jsme vytáhli právě z bývalé jímky. Šedomodrá, smrdutá vrstva plná peciček... Very Happy Takovej hnus jsem v životě neviděl Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sobebor
321-600
321-600


Založen: 9.1.2008
Příspěvky: 331
Bydliště: B?????¶hmen und M?????¤hren

PříspěvekZaslal: po listopad 14, 2011 11:22 pm    Předmět: Citovat

Déscantes napsal:
Na tom copu...to vůbec nejsou pěkné konce. To tak opelichalo až potom nebo to vydrželo do dnešních dnů tak jak to vypadalo za života?
A taky si je očividně tehdejší lidi nechávali narůst co to šlo.
No vida. A my tu básníme o dechberoucí kvalitě, co měli lidi kdysi. Asi jak kdo.
Ale zase je mi jasné, že z jedné zkreslené fotky se toho moc vykoumat nedá.


Hlavní je si uvěldomit, že cop ležel v tom svinstvu cca 700 let, takže konečky bych neřešil Very Happy Současný stav se rozhodně nemusí podobat - a určitě ani nepodobá - původnímu stavu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Adluska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 30.10.2007
Příspěvky: 1458

PříspěvekZaslal: po listopad 14, 2011 11:27 pm    Předmět: Citovat

No...když dovolíte, abych se vmísila do debaty o tom copu. On být svázaný nemusel třeba. Kamarádka má lehce vlnitější vlásky a když si uplete cop, tak se jí primárně nerozplétá, ale drží. Nevím, jak to dělá,ale ten cop drží.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Déscantes
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 18.5.2007
Příspěvky: 4735

PříspěvekZaslal: út listopad 15, 2011 8:58 am    Předmět: Citovat

sobebor napsal:
Hlavní je si uvěldomit, že cop ležel v tom svinstvu cca 700 let, takže konečky bych neřešil Very Happy Současný stav se rozhodně nemusí podobat - a určitě ani nepodobá - původnímu stavu.

Aha, nevím, vůbec se v tom nevyznám, myslela jsem že je to z nějakého suchého hrobu nebo tak, když se skoro celý zachoval.
A u tohohle vlákna se nesmí jíst, snídám tu a přečetla jsem si to o té rozblemcané paruce tažené z žumpy a normálně mě navalilo Mr. Green hnus.
S tím se dá ještě něco dělat, i takový ekl se dá nějak restaurovat?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sobebor
321-600
321-600


Založen: 9.1.2008
Příspěvky: 331
Bydliště: B?????¶hmen und M?????¤hren

PříspěvekZaslal: út listopad 15, 2011 11:51 pm    Předmět: Citovat

Déscantes:
Možná bych i někde našel fotku té paruky, ale není nad to ji mít v ruce Very Happy Ne, dobře, pokusím se omezit tak názorné protisnídaňové popisy Very Happy

U nás máme bohužel smůlu na prostředí a organické věci se dochovají výjimečně a většinou na takhle "chutných" místech. Když už se to dochová, tak to lze velmi úspěšně restaurovat a konservovat, s tím problém nebývá. Jinak třeba z krypt a hrobek je takových věcí celkem dost, ale to už jsme v době o hodně mladší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Medová Elyshabet
0-7
0-7


Založen: 8.3.2012
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: út červenec 17, 2012 12:11 pm    Předmět: Citovat

Mě by spíše zajímalo, jak to bylo se Slovany a karetkováním? Byla jsem v Chotěbuzi, tam nám pan průvodce říkal, že jsou doloženy, ale byly rozšířeny i více na jihu (tj. okolí archeoskanzenu Modrá)?
Poměrně dobrým zdrojem informací je stránka slovane.cz, ale tam se zas tak moc o tom nemluví. Zná někdo, prosím, přesnější definici rozšíření tohoto způsobu tkaní (prý bylo rozšířeno až v Laponsku...)?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.