Vonné oleje
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Dlouhé vlasy a tak dál...
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=caf181a13c637304059a8dce945b7eb4Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
xyzz
81-160
81-160


Založen: 21.3.2010
Příspěvky: 144

PříspěvekZaslal: po červenec 19, 2010 9:39 am    Předmět: Vonné oleje Citovat

Nevedela som kde to zaradiť, ak tak to niekde presuňte Embarassed
Môžem pridať vonný olej do kokosáku? Ten čo som si objednala totižto nejak nevonia a rada by som tam tú kokosovú vôňu Very Happy Máte niekto skúsenosti s tým? Môžem to tam dať či radšej nie? Podotýkam že ho chcem využívať len na vlasy a telo, nie na jedenie Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Herminka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.8.2007
Příspěvky: 3260

PříspěvekZaslal: po červenec 19, 2010 10:21 am    Předmět: Re: Vonné oleje Citovat

xyzz napsal:
Môžem pridať vonný olej do kokosáku?

S přidáním éterického oleje do kokosáku (samozřejmě rozpuštěného) v zásadě není problém. ALE problém je v tom, pokud chceš přidat právě kokosové aroma. Mám totiž obavu, že přírodní kokosovou vůni neseženeš, leda syntetickou, kterou bych na pokožku dávat nedoporučovala (vlasy jsou mrtvá tkáň, tak tam ještě jakž takž).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xyzz
81-160
81-160


Založen: 21.3.2010
Příspěvky: 144

PříspěvekZaslal: po červenec 19, 2010 10:35 am    Předmět: Re: Vonné oleje Citovat

Herminka napsal:
xyzz napsal:
Môžem pridať vonný olej do kokosáku?

S přidáním éterického oleje do kokosáku (samozřejmě rozpuštěného) v zásadě není problém. ALE problém je v tom, pokud chceš přidat právě kokosové aroma. Mám totiž obavu, že přírodní kokosovou vůni neseženeš, leda syntetickou, kterou bych na pokožku dávat nedoporučovala (vlasy jsou mrtvá tkáň, tak tam ještě jakž takž).

A ako zistím či je prírodná? Very Happy To asi nebudú tie oleje čo sa dávajú do tých lampičiek, že? Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
porcelainswan
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 24.7.2009
Příspěvky: 2865

PříspěvekZaslal: po červenec 19, 2010 10:43 am    Předmět: Re: Vonné oleje Citovat

xyzz napsal:
Nevedela som kde to zaradiť, ak tak to niekde presuňte Embarassed
Môžem pridať vonný olej do kokosáku? Ten čo som si objednala totižto nejak nevonia a rada by som tam tú kokosovú vôňu Very Happy Máte niekto skúsenosti s tým? Môžem to tam dať či radšej nie? Podotýkam že ho chcem využívať len na vlasy a telo, nie na jedenie Very Happy


já si do kokosáku éterák přidávám běžně, kousek odeberu, dám do speciální skleničky, kápnu pár kapek zvoleného éteráku a je to...vůně se krásně drží, fakt super Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Herminka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.8.2007
Příspěvky: 3260

PříspěvekZaslal: po červenec 19, 2010 10:47 am    Předmět: Re: Vonné oleje Citovat

xyzz napsal:
A ako zistím či je prírodná? Very Happy To asi nebudú tie oleje čo sa dávajú do tých lampičiek, že? Embarassed

Oleje, které se dávají do lampiček, můžou být přírodní nebo syntetické, je to kus od kusu a i firma od firmy. U firmy Salus mají přírodní oleje logo na zeleném podkladu a syntetické na hnědém. Pokud je na lahvičce napsáno české i latinské jméno dané rostliny a něco o tom, že se jedná o 100% éterický olej (doma dohledám a opíšu přesně), mělo by se jednat o přírodní olej. U syntetického oleje bývá psáno, že je vhodný pouze do aromalamp a bývá obvykle levnější.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
porcelainswan
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 24.7.2009
Příspěvky: 2865

PříspěvekZaslal: po červenec 19, 2010 10:58 am    Předmět: Citovat

aha, teď jsem si všimla, že se jedná o kokosový éterák...tak o tom jsem taky bohužel neslyšela, že by existoval... Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xyzz
81-160
81-160


Založen: 21.3.2010
Příspěvky: 144

PříspěvekZaslal: po červenec 19, 2010 11:51 am    Předmět: Citovat

porcelainswan napsal:
aha, teď jsem si všimla, že se jedná o kokosový éterák...tak o tom jsem taky bohužel neslyšela, že by existoval... Confused

Nemusí byť nutne kokosový, ja len aby mal nejakú príjemnú vôňu Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
porcelainswan
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 24.7.2009
Příspěvky: 2865

PříspěvekZaslal: po červenec 19, 2010 12:10 pm    Předmět: Citovat

xyzz napsal:
porcelainswan napsal:
aha, teď jsem si všimla, že se jedná o kokosový éterák...tak o tom jsem taky bohužel neslyšela, že by existoval... Confused

Nemusí byť nutne kokosový, ja len aby mal nejakú príjemnú vôňu Wink


tak v tom případě je to jednoduché...záleží jen na tom,jakou vůni máš ráda:-)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xyzz
81-160
81-160


Založen: 21.3.2010
Příspěvky: 144

PříspěvekZaslal: po červenec 19, 2010 2:12 pm    Předmět: Citovat

porcelainswan napsal:
xyzz napsal:
porcelainswan napsal:
aha, teď jsem si všimla, že se jedná o kokosový éterák...tak o tom jsem taky bohužel neslyšela, že by existoval... Confused

Nemusí byť nutne kokosový, ja len aby mal nejakú príjemnú vôňu Wink


tak v tom případě je to jednoduché...záleží jen na tom,jakou vůni máš ráda:-)

No a to práve neviem Very Happy Dneska som nejaké olejíčky čo máme doma čuchala, bolo ich pár aj nejakých prírodných, ale všetky hrozne smrdeli Evil or Very Mad Buď fakt máme nejaké smradľavé alebo to proste neznesiem Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
porcelainswan
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 24.7.2009
Příspěvky: 2865

PříspěvekZaslal: po červenec 19, 2010 4:12 pm    Předmět: Citovat

zkus zajít do nějakého obchůdku, kde jich mají hodně a počichat to. já třeba miluju geránium Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.