Terry Pratchett
Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 13, 14, 15  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Umění, film, divadlo, architektura, literatura
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=c194f812040de88bcdd498afeb26883aZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Máte rádi knížky T.P.?
Ano, moc se mi líbí!
72%
 72%  [ 44 ]
Ano, ale mám pár výhrad (styl psaní, děj, anglický humor apod.).
3%
 3%  [ 2 ]
Líbí se mi jen něco, není to tak úplně můj šálek čaje.
13%
 13%  [ 8 ]
Ne, T.P. nečtu, ale fantasy mám celkem rád/a.
6%
 6%  [ 4 ]
Ne, nemusím fantasy, ani knížky T.P.
3%
 3%  [ 2 ]
Nezajímá mě to.
1%
 1%  [ 1 ]
Celkem hlasů : 61

Autor Zpráva
Margueritte
321-600
321-600


Založen: 11.7.2010
Příspěvky: 494

PříspěvekZaslal: pá červenec 30, 2010 6:51 pm    Předmět: Terry Pratchett Citovat

Milé dámy, pánové, myslím, že jsem tady nikde nenašla nic o úžasném anglickém spisovateli fantasy literatury Terrym Pratchettovi. Myslím, že ho spousta lidí čte a je škoda ho pořádně neprobrat. Jak Vám jeho styl psaní sedne? Líbí se Vám nějaká z jeho knížek, nebo postav? Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: pá červenec 30, 2010 7:12 pm    Předmět: Citovat

DNES TY

Myslím, že není co dodat Smile
_________________
A co hadi, krtek a vypelichany sokol?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ajinka
8-20
8-20


Založen: 23.2.2010
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: pá červenec 30, 2010 7:40 pm    Předmět: Citovat

Terry Pratchett .. Laughing jeden z mych oblibencu..minuly tyden jsem docetla Maskaradu..ale uplne mne uchvatila posledni "trilogie" o Tonicce Bolave - je to trochu jiny styl, ale uplne supr..mam rada dily s Babi a carodejkama..taky s Hlidkou, ale tam dej obcas vysumi (Hrr na ne, Nocni hlidka)..zatim snad jeden dil mne vubec nenadchl - Posledni kontinent..ten se nejak rozplizl a docist to bylo utrpeni (i kdyz to bylo jako o Australii, co je muj dreamland)..a popravde jsem ho cetla uz podruhe a ten dej jsem si vubec nepamatovala..a to se mne casto nestava Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Margueritte
321-600
321-600


Založen: 11.7.2010
Příspěvky: 494

PříspěvekZaslal: pá červenec 30, 2010 8:10 pm    Předmět: Citovat

Bonemína napsal:
DNES TY

Myslím, že není co dodat Smile


Určitě není co dodávat. Very Happy Jedna z neoblíbenějších a nejlepších postav. Smile Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Malonek
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 20.5.2009
Příspěvky: 1461

PříspěvekZaslal: pá červenec 30, 2010 8:16 pm    Předmět: Citovat

Margueritte napsal:
Bonemína napsal:
DNES TY

Myslím, že není co dodat Smile


Určitě není co dodávat. Very Happy Jedna z neoblíbenějších a nejlepších postav. Smile Smile

Taky to mám tak.

Jeho knížky můžu hodně, akorát si tak trochu nepamatuju názvy, a tak nikdy nevím co jsem četla a co ne. Vždycky se skvěle zasměju. Co mě překvapilo bylo, že třeba taťka v nich humor vůbec nevidí Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Margueritte
321-600
321-600


Založen: 11.7.2010
Příspěvky: 494

PříspěvekZaslal: pá červenec 30, 2010 8:16 pm    Předmět: Citovat

ajinka napsal:
Terry Pratchett .. Laughing jeden z mych oblibencu..minuly tyden jsem docetla Maskaradu..ale uplne mne uchvatila posledni "trilogie" o Tonicce Bolave - je to trochu jiny styl, ale uplne supr..mam rada dily s Babi a carodejkama..taky s Hlidkou, ale tam dej obcas vysumi (Hrr na ne, Nocni hlidka)..zatim snad jeden dil mne vubec nenadchl - Posledni kontinent..ten se nejak rozplizl a docist to bylo utrpeni (i kdyz to bylo jako o Australii, co je muj dreamland)..a popravde jsem ho cetla uz podruhe a ten dej jsem si vubec nepamatovala..a to se mne casto nestava Laughing


Já se na maškarádu chystám do divadla, ale čekám, že budu na lístky nějakou chvíli čekat - je o ní velkej zájem. Tonička Bolavá, čarodějky, stařenka Oggová, nebo Zlopočasná ... s těmi jsou taky supr knížky. Ještě nemám přečtený všechny, ale snad se k nim brzy dostanu. Cool

Poslední kontinent - ten na mě ještě čeká. Jinak, jednou z mých oblíbených knih, jsou Malí Bohové, kde si Terry hodně na mušku bere křesťanskou církev a vůbec je v tý knížce poschovávaný kde co nad čím by se měl člověk víc zamsylet. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Margueritte
321-600
321-600


Založen: 11.7.2010
Příspěvky: 494

PříspěvekZaslal: pá červenec 30, 2010 8:21 pm    Předmět: Citovat

Malonek napsal:
Margueritte napsal:
Bonemína napsal:
DNES TY

Myslím, že není co dodat Smile


Určitě není co dodávat. Very Happy Jedna z neoblíbenějších a nejlepších postav. Smile Smile

Taky to mám tak.

Jeho knížky můžu hodně, akorát si tak trochu nepamatuju názvy, a tak nikdy nevím co jsem četla a co ne. Vždycky se skvěle zasměju. Co mě překvapilo bylo, že třeba taťka v nich humor vůbec nevidí Confused


S těmi názvy to až tak tolik nevadí, ne? Smile Hlavně, že si třeba pamatuješ co se odehrálo a jaké tam byly postavy. A nevěš hlavu, já taky zjistila, že Pratchett by byl asi to poslední, co by si moji rodiče vzali ke čtení. Laughing Prostě si myslím, že generace našich rodičů byla vychovávaná trochu jinak než my a to, co nám přijde vtipné a úžasné, tak jim ne a naopak. Wink

Ale najdou se vyjímky, třeba můj šéf. Ten s chutí Terryho čte. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kalakai
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 1.2.2008
Příspěvky: 965

PříspěvekZaslal: so červenec 31, 2010 7:03 am    Předmět: Citovat

možná jsem divná, ale mě se líbí SMRŤ Smile vychází ted jeho knihy vázané po dvou, tak si je kupuji Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Caithlin
***moderátorka***


Založen: 18.5.2009
Příspěvky: 2495

PříspěvekZaslal: so červenec 31, 2010 11:03 am    Předmět: Citovat

kalakai napsal:
možná jsem divná, ale mě se líbí SMRŤ Smile vychází ted jeho knihy vázané po dvou, tak si je kupuji Smile


Nejsi divná, taky ho mám nejradši Smile
A viděl jste někdo i filmy? Já Otce prasátek a Barvu magie a oba jsou dobré, asi i díky tomu, že na nich Pratchett spolupracoval...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: so červenec 31, 2010 12:07 pm    Předmět: Citovat

O, ano. Otec prasátek je skvělý Twisted Evil Zvláště Zuzanka je tam famózní. BArvu kouzel ještě nemám, zato jsem si pořídila Zas/lanou poštu Laughing
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 13, 14, 15  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.