(M)učíme se cizí jazyky...
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 30, 31, 32  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Současnost a její projevy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=42aa24391f9c27ffc87853aacea957ceZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Ivet
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.2.2009
Příspěvky: 780

PříspěvekZaslal: ne srpen 01, 2010 5:42 pm    Předmět: Citovat

Laughing Už týden se chystám založit úplně stejné vlákno. No což, Kataska byla rychlejší. Laughing
Jinak tenhle problém je asi úplně normální a trpí jím spousta lidí. Já jsem se učila jak hodně podobné jazyky, a to španělštinu, italštinu a katalánštinu, tak pak hodně odlišné, jako angličtinu a ruštinu, a světe, div se, ani ty nejpodobnější se mi nikdy dohromady nepletly tolik jako ty úplně odlišné. Momentálně jsem zůstala už jen u španělštiny a katalánštiny, které zvládám oddělit naprosto perfektně, zato angličtina, kterou už jsem téměř pozapomínala a přísahala bych, že už anglicky mluvit neumím, je vždy připravena se mi do těhle jazyků krásně vmísit. Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jenne
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 29.3.2010
Příspěvky: 1939

PříspěvekZaslal: st srpen 04, 2010 6:31 pm    Předmět: Citovat

Teda vy jste tu všichni tak jazykově vzdělaní, až se stydím Very Happy Já jsem se vždycky začala učit nějaký jazyk a pak toho nechala, protože kurz skončil, a všechno mi z hlavy už dávno vypadlo. Takže jediný jazyk, který ovládám plynně, je angličtina - a pak jakž takž něco německy, ale taky mi do toho ta anglina pořád skáče Smile Nejlepší bylo, když jsem dělala zkoušku z němčiny, strčila jsem do věty anglické slovíčko a automaticky se omluvila "Sorry" Laughing
_________________
Swooping... is... bad.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kataska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.8.2008
Příspěvky: 2214

PříspěvekZaslal: st srpen 04, 2010 6:43 pm    Předmět: Citovat

Jenne, ty umíš plynně anglicky a jakž takž německy a nejsi jazykově vzdělaná? Podceňuješ se Very Happy A já si pak připadám jako úplný negramota...

Děkuji všem za postřehy, zatnula jsem se, dřu a překvapivě dobrou znalost jazyka, který se právě neučím ignoruji, doufaje, že se to zlepší Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Berušák
321-600
321-600


Založen: 3.12.2009
Příspěvky: 376

PříspěvekZaslal: st srpen 04, 2010 7:32 pm    Předmět: Citovat

Ono se říká, že jakmile se naučíš dobře dva vzdálené jazyky, tak už se pak naučíš cokoliv. Učit se od začátku dva podobné, tak se mi to taky plete dohromady.

Angličtinu umím poměrně solidně, akorát když člověk dlouho nemluví, tak má pak problém se vyžblebtnout Smile V němčině jsem takovej stálej začátečník už spoustu let (nemám ji ráda), latinu jsem měla dva roky na střední, sice si už všechny ty pády a pravidla nepamatuju, nicméně ačkoliv jsem se nikdy neučila italštinu ani španělštinu, občas právě díky základům latiny jsem schopná pochopit význam nějakého italského nebo španělského textu, což mi přijde dost super Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Majdal_e_e_nka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 16.3.2010
Příspěvky: 1421
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st srpen 04, 2010 7:49 pm    Předmět: Citovat

Taky žasnu jak jste vzdělaní po jazykové stránce Smile
Já se věnuji angličtině, němčinu úplně nesnáším a musela jsem jí trpět 4 roky na střední a stejně jako moji spolužáci nejsem schopná kváknout snad ani slovo... Učitelka nám to všem tak zhnusila, že jsme na to úplně rezignovali a bylo nám jedno zda máme čtyřky nebo pětky.. Confused Latinu jsem měla jen dva roky a to jenom ze zdravotnické stránky a teď to budu mít na vejšce, tak se snad konečně něco naučím Smile

Jinak po nás budou chtít teď v prváku z angličtiny nějaký vstupní test a obávám se, že ho nedám... Sice mám maturitu z angličtiny, ale k čemu mi je nějaký povídání o popisu bytu, když v testu budou chtít určitě něco úplně jiného... A tak nevím, co se mám učit dřív a víc. Jestli gramatiku, nebo slovíčka... :-/ Co myslíte?
_________________
Touzime po tom, co nemuzeme mit a diky tomu nevidime to, co mame...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: st srpen 04, 2010 8:07 pm    Předmět: Citovat

Majdalenka - najdi si predchozi verze toho testu, nebo se poptej na FB, Spoluzacich, nebo kdekoli jinde vyssich rocniku.

Jinak ja jsem se ucila od 3. tridy nemcinu, anglinu od stredni (jazykovy gympl a v moji tride to byl hlavni jazyk, NJ vedlejsi. Takze 8hodin tydne v prvaku, dalsi roky 6). Ve ctvrtaku jsem mela seminare z rustiny a spanelstiny. Z rustiny momentalne kvaknu par zakladnich frazi, nikdy jsem se nenaucila azbuku. Spanelstinu jsem ten rok docela umela, ale pak uz jsem se k ni nikdy poradne nedostala.
Nasledoval rok v Anglii, ktery mi hodne pomohl s rozmluvenim a nasledne prijimackama na VS - dva roky na anglistice UP. Jo a pak jeste polstina, kterou je treba se ucit porad. Nicmene abych to shrnula- anglicky plynně, nebo téměř plynně, polsky komunikativně a ten zbytek někde v dáli... Laughing
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: st srpen 04, 2010 8:09 pm    Předmět: Citovat

Jeste bych dodala, ze se ucim vetsinou jenom jazyky, ktere mi zneji melodicky - zadny seversky, nebo asijsky to neni a nikdy nebude Smile Takova francouzština je sice fajn, ale je zas strašně těžká, takže to až někdy nebudu mít fakt co dělat Wink

NJ sice moc melodická není, ale u nás na Prajzské tvoří minimálně třetinu nářečí, takže se to hodí Wink
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jenne
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 29.3.2010
Příspěvky: 1939

PříspěvekZaslal: st srpen 04, 2010 8:11 pm    Předmět: Citovat

Kataska napsal:
Jenne, ty umíš plynně anglicky a jakž takž německy a nejsi jazykově vzdělaná? Podceňuješ se Very Happy A já si pak připadám jako úplný negramota...


Katas, ono to moje jakž takž zahrnuje tak maximálně představení, povídání o koníčcích a zeptání se na cestu Very Happy

A angličtinu studuju, takže ta se nepočítá. Podtrženo sečteno, nevzdělaná jak Honza za pecí Laughing
_________________
Swooping... is... bad.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lilith.2
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 9.7.2008
Příspěvky: 1396

PříspěvekZaslal: st srpen 04, 2010 8:14 pm    Předmět: Citovat

Majdal_e_e_nka
citace:
Jinak po nás budou chtít teď v prváku z angličtiny nějaký vstupní test a obávám se, že ho nedám... Sice mám maturitu z angličtiny, ale k čemu mi je nějaký povídání o popisu bytu, když v testu budou chtít určitě něco úplně jiného... A tak nevím, co se mám učit dřív a víc. Jestli gramatiku, nebo slovíčka... :-/ Co myslíte?

myslím že to záleží na tom, na jakou školu jdeš, každá to má trochu jinak.nejlepší je se zeptat někoho kdo tam už studuje jestli máš tu možnost
Wink

Jinak já s jazyky neměla nikdy problém, vždycky mě bavilo se je učit. Jinak já budu studovat taky angličtinu doufám v kombinaci s norštinou, tak jsem zvědavá jak mi to půjde Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Majdal_e_e_nka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 16.3.2010
Příspěvky: 1421
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st srpen 04, 2010 8:17 pm    Předmět: Citovat

Morganna: Děkuju, určitě to zkusím někde zjistit. Jsem vykulenej prvák Very Happy nic neznám Very Happy
_________________
Touzime po tom, co nemuzeme mit a diky tomu nevidime to, co mame...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 30, 31, 32  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.