(M)učíme se cizí jazyky...
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 30, 31, 32
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Současnost a její projevy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=60bb5fcf526767e2e5778e5b9dbca7d2Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Clondyk
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.4.2006
Příspěvky: 1922

PříspěvekZaslal: pá říjen 14, 2016 3:20 pm    Předmět: Citovat

janula napsal:
Ahoj, potřebuju poradit. Pokouším se samoučit rusky, ale jsem teprv v začátcích. Ruština se mi líbí a baví mě, ale je to jen takový koníček. Potřebovala bych poradit s překladem jedné věty, chtěla bych si ji nechat vytetovat, tak abych to měla správně gramatické stránce. V okolí mám lidi, kteří se ruštinu učili za totáče.. ale radši bych to měla od někoho, kdo rusky umí, a věřím, že mezi váma tady někdo takový je.
Takže jde o tuto větu (zTemné věže od Kinga) "jsou i jiné světy než tento (pro jistotu anglický originál, s tou angličtinou jsem taky na štíru: there are other worlds than these)
rusky by to mělo být nějak takhle:
Есть другие миры, чем эти

předem dík Smile


Jsou i jiné světy, jak tyto


Naposledy upravil Clondyk dne st únor 15, 2017 3:54 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
psilocybe
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 28.7.2009
Příspěvky: 2159
Bydliště: Vybrat

PříspěvekZaslal: st únor 15, 2017 3:42 pm    Předmět: Citovat

Ahojte, učíte sa niekto francúštinu? Myslím ako samoukovia? nejaké typy?
_________________
[img]http://www.TickerFactory.com/exercise/wOv1k7j/]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: st únor 15, 2017 8:50 pm    Předmět: Citovat

Já měl fráninu ve škole, takže konkrétní učebnice a tak neporadím. Ale z vlastní zkušenosti musím říct, že intenzivní rozkecání na živo nic nenahradí.
Takže má rada zní: nauč se základy a vyraž aspoň na měsíc do Francie a kecej a kecej... Výhoda Frantíků je, že jsou většinou ochotný, když vidí, že se snažíš mluvit jejich řečí (aspoň na venkově, v Paříži to pravidlem není).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: čt únor 16, 2017 7:11 pm    Předmět: Citovat

psilocybe napsal:
Ahojte, učíte sa niekto francúštinu? Myslím ako samoukovia? nejaké typy?


Začala jsem jako samouk ..ale pro mě to bylo o ničem. Taky po tolika letech rozhýbat mozek ...hrůza. Tak jsem si našla kurz a je to o něco lepší Laughing

Jedem podle těchto knížek - jsou vlastně určené pro samouky :


https://www.ucebnice.cz/francouzstina/28178-francouzstina-nejen-pro-samouky.html


https://www.knihydobrovsky.cz/francouzska-konverzace-ucebnice-13428


Pokud umíš anglicky, bude pro tebe francouzština snažší k pochopení ( aspon to říkají ti, co se mnou do kurzu chodí a anglicky umí )

Ale jak psal Portos - pokud máš možnost, tak vyjed .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: pá únor 17, 2017 12:47 am    Předmět: Citovat

ilona napsal:
Pokud umíš anglicky, bude pro tebe francouzština snažší k pochopení ( aspon to říkají ti, co se mnou do kurzu chodí a anglicky umí )

Však samozřejmě, když díky Normanům pochází podstatná část anglických slovíček z žabožroutštiny. Mr. Green Dokonce bych řekl, že se naopak angličtina nedá plně pochopit a ocenit bez znalosti francouzštiny.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Wilwarin
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 12.3.2011
Příspěvky: 1102
Bydliště: six feet under

PříspěvekZaslal: pá únor 24, 2017 7:47 am    Předmět: Citovat

Já se teda francouzsky cíleně neučím, ale začínám něco málo pochytávat od přítele a sleduju pár francouzsky psaných FB stránek Laughing a opravdu, když člověk umí anglicky, tak se dá hodně věcí vydedukovat + jsem se několik let učila španělsky a z té se dá vycházet taky.
Ale jak říkám, cíleně se neučím, takže nějaké tipy nemám.
Hlavně bych potřebovala osvěžit (nebo spíš úplně zlepšit) němčinu kvůli práci, komunikuju hlavně s Německem, anglicky tedy, ale němčina by se samozřejmě hodila...ale né, já se místo toho začnu zajímat o fráninu, arabštinu a kabylštinu, s tím určitě na našem maloměstě prorazím Laughing
_________________
Owner of a lonely heart

www.goodreads.com/marketad
http://www.cbdb.cz/uzivatel-19999-marieke
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 30, 31, 32

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.