Co studujete?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 39, 40, 41, 42  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Hyde park aneb Pokec
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=dad386f9eb47f383924c04dd3d9db236Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Který "směr" studujete?
humanitní (historie...)
43%
 43%  [ 59 ]
matematický/fyzikální/chemický
22%
 22%  [ 30 ]
pedagogický
14%
 14%  [ 20 ]
ekonomie
19%
 19%  [ 26 ]
zdravotní obor
0%
 0%  [ 1 ]
Celkem hlasů : 136

Autor Zpráva
Meeesha
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 13.6.2010
Příspěvky: 3763

PříspěvekZaslal: st únor 06, 2013 1:05 pm    Předmět: Citovat

Lalaith, koukám, že ty jsi věčný student Smile (nemyslím to ve zlém, sama jsem na tom stejně Smile )
Jinak znám kluka z překladatelství-tlumočnictví z angličtiny, ale to je asi něco jiného než chceš studovat ty, co?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: st únor 06, 2013 1:26 pm    Předmět: Citovat

Lalaith napsal:
Je tady někdo, kdo studuje Bc. dvojobor na filosofické fakultě na Karlovce? V podstatě jakékoli jazyky...
Uvažuju o dvouoboru francouzská filologie + anglistika a amerikanistika. Chtěla jsem jen vědět, jak moc je to náročné a jestli má někdo zkušenost. Díky. Smile


O Karlovce ti sice nic neřeknu, ale ber to tak, že budeš mít dva jazyky=2x tolik čtení do literárních kursů, 2x tolik esejí, gramatik. Bude to dost náročné a to anglistika na Karlovce by měla být teoreticky nejáročnější v republice.
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: st únor 06, 2013 2:46 pm    Předmět: Citovat

Meesho, tak trochu Laughing
Jojo, díky za info, už jsem něco vytáhla ze kamarádů kamarádů a takhle dohromady by to byla sebevražda (spolu s posledním ročníkem dalšího oboru dálkově). Takže bych spíš šla buď jen na jednoobor nebo jsem nakonec vymyslela asi něco ještě lepšího, z čeho bych mohla mít i toho blbého Mgr. (a ne třetího bakaláře Very Happy ) Tohle zůstává pořád jako varianta, ale nakonec z toho nejspíš nic nebude Smile Každopádně díky Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hortenzie
161-320
161-320


Založen: 24.9.2012
Příspěvky: 270

PříspěvekZaslal: po únor 11, 2013 10:56 pm    Předmět: Citovat

Studuju dvouobor nizozemštinu a dánštinu Very Happy ano, je pravda, že musíš být "zapálená" do oboru a často jsem byla dost "jetá" Smile Z fj filologie jsem slyšela drby, že nic moc, pokud chceš studovat vyloženě jazyk, tak pak jinam, tam jsou víc zaměření asi na literaturu. Do toho jsem si já magor dala seminář ze staosever. lit. takže mě bude čekat trojnásobná dávka literatury Laughing Rozhodně to ale zkus, sama uvidíš, je to vždycky individuální Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Karmilla
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 20.3.2008
Příspěvky: 1266

PříspěvekZaslal: st únor 13, 2013 6:37 pm    Předmět: Citovat

ja teraz /konečne/ končím prekladateľstvo aj-fj. u nás je to dosť na nervy, v druháku som mala aj 20 predmetov, tak sa tomu človek nemôže venovať do hĺbky všetkému, ani keby chcel. plus desiatky povinných kníh a prekladov.

chcem sa spýtať, kto študuje v Brne:
rozmýšľala som nad Mgr iba francúzštinu + ďalší Bc - Škandinavistika (chcem vymeniť aj za niečo zaujímavejšie, plus ma švédština celkom baví)
viem, že tam majú filológiu a prekladateľstvo/tlmočníctvo ako dva rôzne smery. len neviem, ako to je s jazykom (predpokladám, že to prekladateľstvo by som si nemala dávať kvôli češtine)
a ako je to s ďalším bakalárom, keďže v čr som ešte neštudovala - sú tam nejaké poplatky ?

škoda, že u nás sa nedajú takto nakombinovať odbory, sú všade presne stanovené kombinácie a ešte by som si aj za ďalšie bc štúdium musela platiť, na čo nemám a pri dvoch odboroch ani mať nebudem (čas..)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zlatushiq
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 23.2.2011
Příspěvky: 2345

PříspěvekZaslal: ne únor 17, 2013 12:14 pm    Předmět: Citovat

Karmilla napsal:
a ako je to s ďalším bakalárom, keďže v čr som ešte neštudovala - sú tam nejaké poplatky ?

Na studijnom v SR aj CR mi bolo povedane, ze to medzi sebou nemame poriesene a preto dalsie studium v tom druhom state platit nemusis. Zo zakona ti stat preplaca riadnu dlzku studia (tj. 5, resp. 6 rokov). Ak ju neprekrocis, kludne mozes vystudovat 1 skolu na Slovensku a utekat na druhu do Ceska, popripade opacne. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Dalarius et Laixi
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 20.7.2010
Příspěvky: 2541

PříspěvekZaslal: pá březen 01, 2013 7:30 pm    Předmět: Citovat

Na otázku v názvu tématu bych odpověděl jen: „už nic“. Na následující půlrok…
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zlatushiq
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 23.2.2011
Příspěvky: 2345

PříspěvekZaslal: so březen 02, 2013 3:37 pm    Předmět: Citovat

Sice tam nestudujem, takze neviem potvrdit/vyvratit z osobnej skusenosti, ale toto ma vcelku pobavilo... Laughing
http://www.latrine.cz/mrd-pardon-miluji-te-me-vut
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anywetta
161-320
161-320


Založen: 7.5.2011
Příspěvky: 280

PříspěvekZaslal: so březen 02, 2013 6:12 pm    Předmět: Citovat

Taky přidávám tip na jeden článek a vysokou školu...: http://aktualne.centrum.cz/domaci/zivot-v-cesku/clanek.phtml?id=654605
Když se učím na zkoušky, tak si občas říkám, proč jsem nešla studovat raději nějakou takovou školu než ČVUT, měla bych to jednodušší... ale po zkoušce si většinou říkám, že jsem ráda tam kde jsem Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lethality
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 2.2.2013
Příspěvky: 987

PříspěvekZaslal: so březen 02, 2013 7:35 pm    Předmět: Citovat

Anywetta napsal:
Taky přidávám tip na jeden článek a vysokou školu...: http://aktualne.centrum.cz/domaci/zivot-v-cesku/clanek.phtml?id=654605


to není vysoká škola, to je byznys Very Happy

snad jednou příjde na řadu doba, kde se hledí na to, kde člověk studoval, a ne na to jaké má tituly....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 39, 40, 41, 42  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.