Co studujete?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 40, 41, 42  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Hyde park aneb Pokec
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=0c6dc1071bb70af7c43106ca69283ad3Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Který "směr" studujete?
humanitní (historie...)
43%
 43%  [ 59 ]
matematický/fyzikální/chemický
22%
 22%  [ 30 ]
pedagogický
14%
 14%  [ 20 ]
ekonomie
19%
 19%  [ 26 ]
zdravotní obor
0%
 0%  [ 1 ]
Celkem hlasů : 136

Autor Zpráva
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: so březen 02, 2013 8:31 pm    Předmět: Citovat

Jo FIT VUT ... jeden rok mi bohate stacil. Mit cviceni (ano, cviceni, kde se ma clovek ptat na to, cemu neporozumel na prednasce a ktera se obvykle delaji tak do 50ti lidi, kdyz moc, opravte mne pokud se mylim) pro 100 - 150 lidi rozdelene do tri uceben, protoze do jedne se cela skvadra nevejde, tak v jedne mistnosti se prednasi a do dalsich dvou se to vysila (!!) aby i ostatni vedeli, co se vlastne deje ... a to prosim byly odborne prednasky (asemblery, operacni systemy, softwarove inzenyrstvi a podobne chutovky).

Podotykam, ze prednasky se poradaly vzdy pro pul rocniku, coz v prvnim semestru bylo 400 lidi a ve druhem okolo 260 - 300. Ze sme se na zacatku roku prakticky nevesli do jedne prednaskove mistnosti je jen takova drobna perlicka ... Laughing

Vyjimka z pravidla byla cviceni z matematiky (30 lidi na cviko) a vypocetka (programovani v jazyce C, 25 lidi, pac to byla kapacita jedne IT ucebny). Aspon neco.

Jesteze sem zjistila, ze informatika fakt neni obor pro mne a zavcasu vyskocila ...

Po techto zkusenostech (a po historkach z prvni ruky z FEKTu, kde studoval pritel) uz ve svete VUT verim uplne vsemu a neprekvapi mne asi nic.

P.S. Jeste jedna perlicka ... na studijni oddeleni se da dostat jedine s platnou vstupni (tedy ISIC) kartou ... jo, co delat, kdyz ji clovek nema aktivovanou? Cekat jako debil, nez pujde okolo nekdo, kdo ho pusti ... ve zkouskovem to fakt nebyla petiminutova cekacka. Na FIT se totiz zvonky nevedou Wink
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Dalarius et Laixi
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 20.7.2010
Příspěvky: 2541

PříspěvekZaslal: so březen 02, 2013 9:08 pm    Předmět: Citovat

Jo, ty VUT videa. Vůbec se na ně raději nechci dívat. Osobní důvody. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Nicole
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2008
Příspěvky: 6825

PříspěvekZaslal: čt leden 30, 2014 11:00 am    Předmět: Citovat

Otevírám znovu toto téma, protože se potřebuju poradit.
Neteř je svou maminkou naočkovaná, aby šla na vysokou. V současnosti je na prestižním a náročném gymnáziu, které zvládá pouze za cenu doučování (hlavně fyzika, chemie) a strašné dřiny. Holka má odjakživa ráda přírodu, zvířata. Teď byla na veletrhu a přišla s tím, že by chtěla na nějakou přírodovědnou vejšku. Její máma ji naopak tlačí na ekonomický obor. Z toho, co vidím, není pro holku vhodné ani jedno, vzhledem k tomu, jak válčí s výše zmíněnými předměty.

Napadlo mě něco jako obchodní management. Je tam trochu té ekonomie, jsou tam jazyky (které teď na gymplu má) a mohla by se pak upíchnout u nějaké zahraniční firmy.
Máte nějakou radu, postřeh, nápad? Neteř je pracovitá, ale není příliš nadaná, co se studia týče a musí to všechno vydřít.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meadow
***moderátorka a Strážkyně tématu***


Založen: 12.11.2008
Příspěvky: 4062

PříspěvekZaslal: čt leden 30, 2014 11:41 am    Předmět: Citovat

Nicole, zaručenou radu nemám, ale píšeš, že gymnázium je prestižní a náročné. To, že nedává bez problémů toto gymnázium, neznamená, že na jiném a ne tak náročném gymnáziu by nezvládala výrazně líp. Rozdíly mezi školami jsou obrovské a že má někdo někde trojky nebo čtyřky neznamená, že jinde by nebyl za hvězdu. Často trojkaři z takových škol u přijímaček na vejšku uspěli - na rozdíl od třeba jedničkářů a dvojkařů z jiných škol... Já bych ji nechala si vybrat a zkusit, co chce. Když se nedostane napoprvé, není to žádná katastrofa. Navíc (pokud to nezrušili) se dá podat víc přihlášek najednou, tak ať podá na to, co chce, a i na to, co chce maminka. Uvidí, jestli a kam se dostane. Pak se dá přestupovat a pod. Ale samozřejmě takto od stolu bez znalosti širších souvislostí je těžké radit.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: čt leden 30, 2014 11:48 am    Předmět: Citovat

Nicole: Hmm, těžko říct takhle... Hlavně aby se ale nenechala natlačit do něčeho, co vážně nechce, to by se potom jenom trápila.
Doufám, že není velká trémistka nebo něco takového, protože v kombinaci s tím, že se musí do školy hodně připravovat, by pro ní psychicky byla VŠ asi strašný záběr.

Ještě mě napadlo - co nějaká VOŠ? Měly by být o něco jednodušší než VŠ, praktičtější, titul z toho taky je, i když ne tak "prestižní", ale ono...se stavem VŠ vzdělání je těžké mluvit o prestižnosti. Rolling Eyes Není jich málo a třeba by se dalo vybrat.
Anebo nějaký obor na zemědělce? Nebo lesárna?Nevím, jen tak zkouším, no...
_________________
http://lalaithaparfemy.blogspot.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
porcelainswan
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 24.7.2009
Příspěvky: 2865

PříspěvekZaslal: čt leden 30, 2014 11:53 am    Předmět: Citovat

Rozhodně ať jde tam, co ji bude bavit. I když tam budou třeba předměty, se kterými teď na gymplu bojuje. Přesně jak napsali ostatní, úroveň středních škol je různá a je dost možné, že nakonec bude v onom předmětu na vš za hvězdu a bude učivo ještě vysvětlovat spolužákům.

Osobně si neumím představit, že bych šla studovat něco, k čemu nemám žádný vztah. Ale nevylučuji, že takoví lidé nejsou.

A nebo jak napsala Lailath. Vhodně zvolená VOŠ je mnohdy větší výhra než VŠ. Při studiu mají studenti orpavdu hodně praxe, takže jejich životopis vypadá po studiu rozhodně jinak, než životopis běžného studenta VŠ. V okolí mám dvě slečny, které VOŠ mají a s uplatněním žádný problém nebyl - a to podotýkám, že našly práci v MS kraji, kde je to s prací dost na prd.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lethality
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 2.2.2013
Příspěvky: 987

PříspěvekZaslal: čt leden 30, 2014 12:57 pm    Předmět: Citovat

myslím, že je důležité si uvědomit jeden rozdíl - a to ten, že gympl není výška a naopak - myslím jako typ školy.... na výšce je jiný režim a předměty sou úzce specializované, kdežto na gymplu musí umět všichni všechno do každého přemětu.... takže určitě bude rodíl mezi chemií na gymplu a chemií při studiu třeba botaniky nebo zoologie, kde se s chemií setká v souvislosti vnitřními pochody apod. záleží, co si taky má člověk představit pod "přírodovědnou" výškou, protože těch oborů sou mraky....

přírodárny sou sice obvykle pokládány za těžší školy, ale pokud ji to bude bavit a vyzná se v tom, tak proč to nezkusit? jestli to chce zkusit, ať to zkusí, přinejhorším si dá pár měsíců prázdnin navíc a pak se rozhodne, co dál.... myslím, že je tu dobré nechat mladého člověka rozhodnout za sebe a ne jí nutit něco, o čem si člověk myslí, že pro ni bude to nejlepší...

jinak já sem taky absolvovala celkem náročný gympl - teda pro někoho, kdo se na základce nemusel vůbec učit a najdenou přišel do gympl-pakárny to byl šok, ale zvládat se to dalo ... no a na výšce sem si užila báječných 5 let takřka se neučení, no, moc sem tomu studiu nedala, když třeba zápočet se nedal obsahově srovnat s nějakou velkou pololetkou na gymplu.... takže já to měla v klidu, své sem si oddřela na gymplu - ale podotýkám, že sem nevolila náročný vš obor Wink
_________________
Kdyz o nic nehrajes, nemas co ztratit....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meeesha
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 13.6.2010
Příspěvky: 3763

PříspěvekZaslal: čt leden 30, 2014 2:21 pm    Předmět: Citovat

Pokud můžu mluvit za biologii, tak chemii se nevyhne, a to docela drsné... (teda aspoň na Masarykově univerzitě). I botanici museli nějakou základní chemii mít. Naopak fyziku jsem měla jen jako volitelný předmět, matika (kromě statistiky) taky potřeba nebyla.
Spíš jde o to, jestli má takový ten analytický typ uvažování, bez něj se v přírodních vědách nehne.
Jinak za sebe taky radím zemědělku, nic proti, sama tam teď studuju, a právě proto vidím, jaká je to oproti přírodovědě na masaryčce pohoda. Dokonce jsou i nějaké hybridní zemědělsko-ekonomické obory - vlk by se nažral a koza by zůstala celá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nicole
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2008
Příspěvky: 6825

PříspěvekZaslal: čt leden 30, 2014 5:28 pm    Předmět: Citovat

Děkuju moc za všechny rady. Pomohlo mi to utřídit si myšlenky a rozmyslet si, co jí zítra říct. Jdeme s ní do restaurace a vzhledem k dnešnímu vysvědčení na to určitě přijde řeč.

Její mamča je taková prostá žena s učňákem, která by nejradši dceru Ing. nebo něco podobného. Bohužel o věci naprosto nic neví, nemá všeobecný rozhled a do holky cpe nesmysly. Druhý věc se následné uplatnění. Neteř je společenská a dost aktivní, takže někde v laborce by asi zdechla :lol:

S tou VOŠkou máte pravdu, neteř by pak mohla mít i nějakou práci/praxi při studiu. Žije jen s maminkou a tak je to s penězi špatné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anywetta
161-320
161-320


Založen: 7.5.2011
Příspěvky: 280

PříspěvekZaslal: čt leden 30, 2014 7:06 pm    Předmět: Citovat

Je jedno, jaký obor bude studovat, ale důležité je, aby si ho vybrala sama a bavilo ji to. I když je nějaký obor hodně náročný, dá se vzládnout i navzdory předsudkům, jestli na to člověk má nebo ne. Pokud ji bude obor bavit, není problém chodit na doučování z "těžších" předmětů, protože by měla motivaci výšku zvládnout. A z vlastní zkušenosti vím, o čem píšu - mám štřední školu oděvní a bakaláře na jaderce na ČVUT... Smile Taky mě od toho všichni zrazovali, ale jsem celkem tvrdohlavá.
_________________
Nic necini cloveka lidstejsim nez laska ke zviratum... (Henry Fielding)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 40, 41, 42  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.