Antyma vypráví o svých nešťastných vlasech

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Jste u nás noví? Představte se, zeptejte se, uvolněte se :)
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=de89152911d66ee35c99233f9b092168Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Antyma
81-160
81-160


Založen: 16.12.2009
Příspěvky: 87

PříspěvekZaslal: so srpen 07, 2010 10:21 am    Předmět: Antyma vypráví o svých nešťastných vlasech Citovat

Ahoj, sice jsem na DV registrovaná už delší čas, přece jen jsem sem nechodila nijak často a spíš jen studovala rady:) A tak nejspíš uzrál čas, abych se Vám představila (nebo spíše své vlasy) a rovnou se i zeptala, zda máte někdo zkušenost s tím, že se Vám na nějaké délce vlasy seknout a dál už prostě nerostou.
Takže jsem 24-letá plavovlasá Antyma s touhou mít dlouhé vlasy už od dětství. Bohužel se mi tento sen zatím nikdy nesplnil a začínám se obávat, že ani nesplní. Vlasy nechávám růst od 5 třídy ZŠ, kdy jsem se vzepřela mamince a odmítla každoroční stříhání nakrátko. Vlasy dorosty někde na délku mezi lopatky a půlkou zad. Pak jsem při nástupu na gympl podlehla vlivům okolí a vlasy nechala sestupně sestříhat. To jsem učinila následně ještě asi 3x, naposled v 21 letech, kdy jsem si ale zadní vlasy nechala co nejdelší. Poslední 3 roky nechávám tedy vlasy růst. Jenže ony nerostou:( Jediné co narostlo byly ty sestříhané vlasy, které dorostly ty ostatní, a tak jsem seklá opět někde na délce mezi lopatky a půlkou zad. Od zimy, kdy jsem přišla na DV, jsem svým vláskům krom jiného dopřála menší zastříhnutí konečků (v únoru, od té doby mi povyrostly vlasy jen o +-2cm, které jsem zastřihla), tabletky biosil plus (u ktreých jsme vypozorovala, že mi nedělají dobře na žaludek) a biohar ( ten byl ze začátku fajn, ale po delší době mě po něm začla kousat hlava a víc padat vlasy, které ale předtím docela zhoustly). Kvůli státnicím ve škole jsem neměla moc času je pozorovat a řešit, a tak jsem si nadějně říkala, jak mají čas vyrůst. Teď už na ně mám zas čas a žádný přírůstek nepozoruju. Spíš mě začly děsit, protože posledních 14 dnů se rozpadaly (denně tak 200-300vlasů) a hodně řídnou. Snad se to brzo zastaví nebo budu plešatá. Toto vše mě pomalu vede k myšlenkám, jestli by je nebylo lepší ostříhat, i když to by mi bylo hodně líto. Když obdivuju hřívy zdejších vlasatic, tak si říkám, proč bych i já nemohla mít aspoň trochu dlouhé vlasy. Myslíte, že jsem už mohla dosáhnout svého maxima délky vlasů nebo mi dáte ještě nadějí na delší vlasy:)?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Noroelle
41-80
41-80


Založen: 4.8.2010
Příspěvky: 64

PříspěvekZaslal: so srpen 07, 2010 1:31 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Antymo, řeknu rovnou, že takové zkušenosti s růstem vlasů nemám, ale jak píšeš, že ti začaly padat vlasy, nebylo či není to způsobené stresem (třeba z tě státnice)? Mně vlasy nějak rostou, ale také mi začaly vypadávat právě kvůli stresu. Nemám nějaké dokonalé rady, jsem tu na webu nováček, ale za sebe mohu doporučit zatím vejcomedový šampon, díky kterému mně přijdou mé vlasy o něco lepší. Ale nevím, podívej se tu ještě na rady, svůj jídelníček atd. Surprised)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Woky
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 1.11.2007
Příspěvky: 513

PříspěvekZaslal: so srpen 07, 2010 9:17 pm    Předmět: Re: Antyma vypráví o svých nešťastných vlasech Citovat

Antyma napsal:
Ahoj, sice jsem na DV registrovaná už delší čas, přece jen jsem sem nechodila nijak často a spíš jen studovala rady:) A tak nejspíš uzrál čas, abych se Vám představila (nebo spíše své vlasy) a rovnou se i zeptala, zda máte někdo zkušenost s tím, že se Vám na nějaké délce vlasy seknout a dál už prostě nerostou.
Takže jsem 24-letá plavovlasá Antyma s touhou mít dlouhé vlasy už od dětství. Bohužel se mi tento sen zatím nikdy nesplnil a začínám se obávat, že ani nesplní. Vlasy nechávám růst od 5 třídy ZŠ, kdy jsem se vzepřela mamince a odmítla každoroční stříhání nakrátko. Vlasy dorosty někde na délku mezi lopatky a půlkou zad. Pak jsem při nástupu na gympl podlehla vlivům okolí a vlasy nechala sestupně sestříhat. To jsem učinila následně ještě asi 3x, naposled v 21 letech, kdy jsem si ale zadní vlasy nechala co nejdelší. Poslední 3 roky nechávám tedy vlasy růst. Jenže ony nerostou:( Jediné co narostlo byly ty sestříhané vlasy, které dorostly ty ostatní, a tak jsem seklá opět někde na délce mezi lopatky a půlkou zad. Od zimy, kdy jsem přišla na DV, jsem svým vláskům krom jiného dopřála menší zastříhnutí konečků (v únoru, od té doby mi povyrostly vlasy jen o +-2cm, které jsem zastřihla), tabletky biosil plus (u ktreých jsme vypozorovala, že mi nedělají dobře na žaludek) a biohar ( ten byl ze začátku fajn, ale po delší době mě po něm začla kousat hlava a víc padat vlasy, které ale předtím docela zhoustly). Kvůli státnicím ve škole jsem neměla moc času je pozorovat a řešit, a tak jsem si nadějně říkala, jak mají čas vyrůst. Teď už na ně mám zas čas a žádný přírůstek nepozoruju. Spíš mě začly děsit, protože posledních 14 dnů se rozpadaly (denně tak 200-300vlasů) a hodně řídnou. Snad se to brzo zastaví nebo budu plešatá. Toto vše mě pomalu vede k myšlenkám, jestli by je nebylo lepší ostříhat, i když to by mi bylo hodně líto. Když obdivuju hřívy zdejších vlasatic, tak si říkám, proč bych i já nemohla mít aspoň trochu dlouhé vlasy. Myslíte, že jsem už mohla dosáhnout svého maxima délky vlasů nebo mi dáte ještě nadějí na delší vlasy:)?
Já má taky podobnou zkušenost, mě se sekly už někde nad lopatkama. Člověk prostě má od přírody danou délku, kam vlas roste, pak se růst zastaví a vlas vypadne. Pak je ale možné, že si to můžeš způsobvat tím, že si je ničíš a vlas se tak odlomí a potom nedosahuje vysněné délky. Třeba barvením/odbarvovačem, žehličkou,... Nevím, zda používáš něco nešetrného či ne. A krátkodobéhého zvýšení počtu vypadnutých vlasů bych se nijak neděsil. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Woky
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 1.11.2007
Příspěvky: 513

PříspěvekZaslal: so srpen 07, 2010 9:18 pm    Předmět: Citovat

Spoustu rad na daná témata tady najdeš ve specializovaných vláknech, stačí jen hledat. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Iwin
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.4.2010
Příspěvky: 866

PříspěvekZaslal: so srpen 07, 2010 9:57 pm    Předmět: Citovat

ahoj, já sama s tím zatím zkušenosti nemám, ale kamarádka má vlasy dlouhý něco mezi půlka zad a boky a asi už dva roky se jí to nehlo ani o cenťák a to se o ně stará myslím že dost. takže si myslím že někdo má určenou délku vlasů už od přírody
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Hanča
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.3.2009
Příspěvky: 4307

PříspěvekZaslal: ne srpen 08, 2010 7:36 am    Předmět: Citovat

jj, já jsem ten typ.. několik let mám stejnou délku a můžu se třeba stavět na hlavu.. tedy ještě jsem nikdy nezkoušela lopušák nebo biohar...

každopádně geneticky dáno mám něco mezi pasem a boky..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: ne srpen 08, 2010 7:49 am    Předmět: Citovat

S tou genticky danou dýlkou na tom něco bude, ale někdy to může být i v tom, že člověk zatím nepřišel na to, aby vlasy ukecal, aby ještě poporostly. Já jsem si po několika pokusech nechat si narůst dlouhý vlasy myslela, že delší než po ramena prostě nebudou - a pak jsem začala hennovat, našla jsem dv.cz, omezila jsem používání šamponů s tenzidama, masíruju lopušákem a bioharem/bioaquanolem (teď už dost nepravidelně), sem tam si dám nějakej vitamín, sem tam naolejuju koečky... a vlasy mám najednou kus pod lopatkama a tvářej se, že dál rostou - sice nijak závratně, ale přece. I když poslední dobou se taky pustily do většího padání, tak jenom doufám, že je to jenom sezónní a že je to přejde. Ale je taky možný, že jak je mám od přírody hodně jemný, tak od určitý dýlky kořínky prostě začnou vzdávat boj proti gravitaci. No, v nejhorěím je šmiknu někam k lopatkám, tam se jim docela líbilo a i tak budou delší, než jsem kdy doufala (a půjde s nima čarovat s jehlicema a podobnejma legráckama).
A Tobě moc držím palce, ať se vlasy umoudří, přestanou padat a ještě alespoň kousek popolezou! Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Antyma
81-160
81-160


Založen: 16.12.2009
Příspěvky: 87

PříspěvekZaslal: ne srpen 08, 2010 8:14 pm    Předmět: Citovat

Děkuju všem za odpovědi:) To vypadávání zatím moc neřeším, vždycky mi hodně padaj vlasy na podzim, tak se to možná letos uspíšilo nebo sehrál svou roli stres. Spíš mě štve ta délka, tak jsem chtěla vědět, jestli to tu někdo taky zažil. Jinak vlasy nebarvím, nefenuju, nežehlím, ... ale je pravda, že se mi hodně lámou a třepí konce, tím by to taky mohlo být. Mým snem bylo mít vlasy pod nebo aspoň po zadek, ale to už jsem se smířila, že nebude. Ale kdyby se umoudřily a dotáhly to k pasu.. Nj, kdybych neměřila 180 cm, tak by sahaly dál.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: po srpen 09, 2010 10:24 am    Předmět: Citovat

Antymo, jak už jsem psala - já si dlouho (ehm, v podstatě přes dvacet let) myslela, že moje hraniční dýlka je po ramena a dál ani ťuk. A najednou jsem na starý kolena pod lopatkama... Wink Cool Nejsem si úplně jistá, co ze zdejších rad a postupů mi pomohlo nejvíc - podezírala bych každodenní masáže hlavy (ať už domácím lopušákem, bioharem, bioaquanolem nebo reghaarem - ty přípravky podle mě pomůžou, ale samotná ta masáž je možná ještě důležitější). A asi dost pomohlo i občasné naolejování konečků a sérum proti třepení od Reelee (dneska Balea professional). Teda ne že by se mi konečky vůbec netřepily, ale mám podezření, že před tím se mi od tý dýlky po ramena začaly rovnou ulamovat, a to byl taky jeden ze zásadních důvodů, proč vlasy zůstávaly zdánlivě na stejné délce, jenom bez zastřihování vypadaly čím dál zbědovaněji. A určitě svoje udělala i henna a domácí zábaly a to, že jsem poskytla pokožce hlavy delší pauzy mezi drážděním pěnidlama obsaženýma v šamponech (tímto se připojuju k Noroelle a radím vyzkoušet alespoň občas na prostřídání vejcomedový šampon Wink ).
Přeju Ti, ať si vlásky dají ještě říct a dorostou alespoň do pasu! Cool Very Happy Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
verisek
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 23.2.2010
Příspěvky: 769

PříspěvekZaslal: ne srpen 15, 2010 8:51 am    Předmět: Citovat

Mám stejnou zkušenost...vlasy jsem dlouho nosila kousek pod ramena, protože nerostly a když jo, tak byly ty konce po chvíli tak hnusný, že jsem to odstřihla. Ještě rok po tom, co jsem odstříhala všechny barvený konce, vůbec nerostly. Ale já se nedala, protože kdysi jsem měla vlasy skoro pod zadek, takže se si stále opakovala, že to musí jít. Navíc na odrostech dřív bylo vidět že rostly tempem skoro 2 cm za měsíc.Někdy k minulýmu podzimku konečně vyrazily - od tý doby mi těch 12 čísel přirostlo (a to jsem párkrát střihla konečky tak o 2 cm.
A co mi pomohlo nejvíc byl asi olejíček od relee - balea prof. Je fakt skvělej, konečky jsem měla v bezva kondici (dokud mi nedávno nedošel a já skoro měsíc naivně nepoužívala kokosák, kterej mým vlasům bohužel nestačí). Takže na tvém místě bych se zaměřila na konečky a našla co jim vyhovuje. A počítej, že je stejně párkrát budeš muset střihnout, aby ses dohrabala k neporušenýmu vláknu, který se nebude ulamovat.
A když ti nesedí biosil, zkus čaj křemíková bomba. Na další péči zkus pročíst další vlákna ve foru. Držím palce, věřím, že je nakonec překecáš jako já.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.