Feng shui - "Vítr a voda"

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Příroda, ekologie a žití v souladu s přírodou.
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=c03aa22eb81b22669f82c124dc4b0575Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Praktikujete Feng Shui?
Ano
0%
 0%  [ 0 ]
Nevím, co to je
23%
 23%  [ 4 ]
Ne, je to hloupost
11%
 11%  [ 2 ]
Líbí se mi to, ale striktně se tím neřídím
64%
 64%  [ 11 ]
Celkem hlasů : 17

Autor Zpráva
medunka
321-600
321-600


Založen: 31.7.2010
Příspěvky: 367

PříspěvekZaslal: st srpen 11, 2010 2:10 pm    Předmět: Feng shui - "Vítr a voda" Citovat

Feng Shui je staré čínské umění o uspořádání prostoru tak, aby mohla harmonicky plynout životní energie čchi (qi, v Indii prána). Je to v podstatě o tom, že to, jak bydlíme a žijeme, ovlivňuje, jak se nám právě daří.
Je spousta škol Feng Shui, které se od sebe trochu liší, ale základní myšlenky jsou stejné. Nebudu se tady zbytečně zabývat vysvětlováním. Kdo to zná, ví o čem je řeč, kdo je zvědavý, zagooglíSmile
Praktikujete někdo Feng Shui nebo něco podobného? Ovlivňuje to nějakým způsobem váš život? Co se vám na tom líbí/nelíbí? Znáte nějaké dobré knihy, přednášky...na toto téma?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
astrid
***moderátorka***


Založen: 1.8.2010
Příspěvky: 1774

PříspěvekZaslal: čt listopad 11, 2010 9:41 am    Předmět: Citovat

Feng Shui znám z několika knížek, a taky se nenuceně prolíná s principy tai ji, které dělám, takže jsem se k němu dostala docela přirozeně.
Myslím, že je fajn se jím alespoň z části zabývat, nebo o něm mít nějaké povědomí. Dost se mi osvědčilo podle něj leccos upravit doma. Pochvaloval si to i můj přítel, který na nějaké aranžování nebo zútulňování vůbec není, takže to do sebe rozhodně něco má... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jitty
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 16.4.2007
Příspěvky: 2999

PříspěvekZaslal: čt listopad 11, 2010 10:37 am    Předmět: Citovat

já byla loni na přednášce feng shui a vánoce-dagmar světlovská a bylo to docela zajímavé,i když jsem čekala trošku víc to uspořádání a tak,a tam to bylo hodně vázané spíš na dekorace a to,že bude rok tygra-tedy letošek.
jinak doma mám knížku,ale spíš než takovými pravidly se řídím svými pocity a zpětně se třeba i ukáže,že to i odpovídá něčemu takovému.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
medunka
321-600
321-600


Založen: 31.7.2010
Příspěvky: 367

PříspěvekZaslal: čt listopad 11, 2010 2:45 pm    Předmět: Citovat

Já se s feng shui seznámila v Olomouci přes jednu fajn osobu, která se tím zabývá. Když mi vysvětlila, co je to pakua a zasvětila mě do pár vychytávek, co kam dát podle pakui, tak jsem se rozhodla, že to ze srandy zkusím. To, že jsem se brzy po této reorganizaci prostoru dostala na školu, kam jsem se předtím neúspěšně hlásila a že jsem našla přítele, se kterým jsem dodnes, nemůžu přisuzovat feng shui, ale mému novému způsobu myšlení možná ano. Od té doby jsem si o tom i přečetla pár knížek, vymalovala každou místnost v našem domě jinou barvou (do té doby bylo vše bílé) a začala víc kombinovat barvičky. Je pravda, že se od té doby cítím doma příjemněji. Často dělám změny v uspořádání věcí, snažím se mít všude pořádek, hodně větrat. Ale není to takové, že by to řídilo můj život na každém kroku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
astrid
***moderátorka***


Založen: 1.8.2010
Příspěvky: 1774

PříspěvekZaslal: pá listopad 12, 2010 11:11 am    Předmět: Citovat

U mě je to spíš o inspiraci - řídím se hlavně tím, jak to sama cítím a pokud je to navíc ještě v souladu s feng shui, tak fajn. Wink

Obecně mi ale většina těch zásad přijde víc než příhodná a líbí se mi, jak učí člověka vnímat prostor a místo, kde se nachází. Vzhledem k tomu, že moderní člověk podle mě do určité míry už tuhle schopnost ztratil, je prima se orientovat alespoň podle těchto pomůcek... Zkazit se tím nic nemůže.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: pá listopad 12, 2010 12:09 pm    Předmět: Citovat

Už jsem o tom slyšela, měla jsem půjčené nějaké knížky z knihovny, ale nemůžu říct, že bych podle toho něco měnila... Možná se ještě do nějakých knížek podívám...
Bydlím ale s přítelem, který se stěhoval do nového bytu, kde jsme si to udělali celé společně podle sebe a taky až zpětně jsem si všimla, že něco je v souladu s feng shui... Nijak extra víc jsem se tím nezabývla, máte třeba nějaké tipy na dobré knížky?
(jinak poslední dobou trpím paranoiou, že pokud mi nějakou odbornější knížku nedoporučí někdo z oboru nebo někdo, kdo tomu rozumí, tak jim většinou moc nevěřím Embarassed Embarassed Embarassed )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Hanča
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.3.2009
Příspěvky: 4307

PříspěvekZaslal: pá listopad 12, 2010 12:41 pm    Předmět: Citovat

Lalaith napsal:
(jinak poslední dobou trpím paranoiou, že pokud mi nějakou odbornější knížku nedoporučí někdo z oboru nebo někdo, kdo tomu rozumí, tak jim většinou moc nevěřím Embarassed Embarassed Embarassed )


nejen ty.. Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.