Státní maturity
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 18, 19, 20, 21  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Současnost a její projevy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=053c893667f9d9b76b2eb176aecb58faZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Tia
41-80
41-80


Založen: 4.10.2014
Příspěvky: 51

PříspěvekZaslal: ne květen 17, 2015 11:57 am    Předmět: Citovat

Portos napsal:
Tia: To víš, že jo. Very Happy
A z čeho vlastně maturuješ?

,,kváknu" Laughing To mi připomíná naší francouzštinářku. Zrovna na nás řvala, že ,,francouzsky neumíme ani kváknout" a přitom nás zrovna naučila (a bylo to napsaný za ní na tabuli) spojku ,,quoi que", s trochou nadsázky čtenou jako ,,kvák". Laughing

Maturuju chemie a biologie. Plus teda ještě ústní část češtiny a angličtiny. Doufám, že funguje to, že když člověk myslí na nějakou otázku, kterou chce, tak si ji i vytáhne Very Happy No, uvidíme za 9 dní, jestli se budu radovat, nebo budu brečet. Každopádně mě celkem uklidňuje to, že většina lidí, kteří maturují z toho samého se ještě nezačala učit Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meeesha
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 13.6.2010
Příspěvky: 3763

PříspěvekZaslal: ne květen 17, 2015 12:52 pm    Předmět: Citovat

seelya: Jj, v tom souhlasím, to, co jsi z bible a bájí jmenovala, by měl znát každý i z normálního života. Jen jsem reagovala na to, že bible se přece probírá na každé škole - na našem gymplu fakt ne (nebo teda s naší bývalou vyučující) a nedělám si iluze, že se jí věnují někde na specializované střední škole, kde mají češtiny mnohem míň hodin.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
seelya
***moderátorka***


Založen: 2.7.2011
Příspěvky: 2258

PříspěvekZaslal: ne květen 17, 2015 1:36 pm    Předmět: Citovat

to áno, nečakám, že na SOŠ budú brať podrobne aj viac-menej okrajovú literatúru, len som tým chcela povedať, že pri takto elementárnych veciach sa hláška "ale veď my sme to nepreberali" nedá považovať ospravedlnenie, ledaže by dotyčný študent práve vyliezol z lesa, kde až doteraz šťastne žil nedotknutý civilizáciou Very Happy
_________________
Co víme o lásce? Láska je jako hruška. Hruška je sladká a má určitý tvar. Zkuste přesně definovat tvar hrušky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meeesha
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 13.6.2010
Příspěvky: 3763

PříspěvekZaslal: ne květen 17, 2015 1:46 pm    Předmět: Citovat

Ona hláška "my jsme to neprobírali" je podle mě dost blbá v každém kontextu Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
seelya
***moderátorka***


Založen: 2.7.2011
Příspěvky: 2258

PříspěvekZaslal: ne květen 17, 2015 2:56 pm    Předmět: Citovat

Meeesha napsal:
Ona hláška "my jsme to neprobírali" je podle mě dost blbá v každém kontextu Very Happy

zasa až tak by som to nehrotila... znie to síce blbo, ale fakt nemôžeš čakať od človeka, čo študuje SOŠ a učí sa za kuchára alebo kaderníčku, že bude vedieť počítať logaritmy alebo diskutovať o klasickej filozofii, pretože to nemajú v osnovách, a pochybujem, že sa nájde nejaká väčšia vzorky, ktorá by sa o to zaujímala sama od seba
_________________
Co víme o lásce? Láska je jako hruška. Hruška je sladká a má určitý tvar. Zkuste přesně definovat tvar hrušky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meeesha
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 13.6.2010
Příspěvky: 3763

PříspěvekZaslal: ne květen 17, 2015 3:01 pm    Předmět: Citovat

To jo, jen mi přijde lepší říct, že o tom nic nevím, nebo že o tohle se nezajímám, nebo jsem to zapomněla, ale to už slovíčkařím Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Elysion
321-600
321-600


Založen: 8.1.2014
Příspěvky: 335
Bydliště: Jižní Morava

PříspěvekZaslal: ne květen 17, 2015 3:16 pm    Předmět: Citovat

Já si myslím, že by to opravdu měl vědět každý, ale taky mi na druhou stranu připadá, že spíše než do češtinářského didaktického testu to patří do TSP do kulturního přehledu (kde mimochodem byly letos biblické otázky snad ve všech verzích), to by se tam taky příště mohli zeptat na Kamasutru - prostě tahle starověká literatura se zrovna moc neprobírá, maximálně tak ten Gilgameš, a stejně kdo to věděl, tak rozhodně ne z hodin češtiny... to tam místo toho radši měli dát nějakou otázku třeba ze slohu...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: ne květen 17, 2015 5:36 pm    Předmět: Citovat

Tia napsal:
Doufám, že funguje to, že když člověk myslí na nějakou otázku, kterou chce, tak si ji i vytáhne Very Happy

Tak s tím nepočítej. Z angličtiny jsem hodně chtěl Austrálii, přijdu tam, sednu si a posluchám, že člověk, který je zrovna zkoušený povídá něco o Austrálii...
A vlastně co začalo u matury pak fungovalo celou VŠ - když jsem neuměl jedinou otázku, tak jsem si jí vytáhl; ale co - pokaždý se to ukecalo nejhůř za tři. Na VŠ budeš vzpomínat, jak byla matura v pohodě a jak tě to proboha mohlo stresovat...

Elysion: Přesně. Maturita z češtiny není test všeobecných znalostí. (Přestože by to lidi minimálně na všeobecných SŠ znát měli.)
Btw, co je TSP?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
seelya
***moderátorka***


Založen: 2.7.2011
Příspěvky: 2258

PříspěvekZaslal: ne květen 17, 2015 5:54 pm    Předmět: Citovat

Portos: predpokladám, že testy študijných predpokladov

inak si ale nemyslím, že také otázky na maturitu z jazyka+literatúry nepatria - pre porovnanie, homér má na literatúre zhruba rovnaký priestor ako biblia (nehovorím, že nejak veľký), ale pochybujem, že by maturanti robili taký povyk, keby tam mali doplniť meno napríklad pri takomto úryvku "ukradli sošku pallas ***** (a trúfam si tvrdiť, že by sa našlo zhruba rovnaké množstvo ľudí, čo by to nevedeli)
navyše, kde inde chceš dať tento typ otázok? literatúra je jediný predmet povinný pre všetkých - testy študijných predpokladov, kde by sa to síce dalo zaradiť tiež, nerobí povinne každý jeden maturant
_________________
Co víme o lásce? Láska je jako hruška. Hruška je sladká a má určitý tvar. Zkuste přesně definovat tvar hrušky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: ne květen 17, 2015 9:57 pm    Předmět: Citovat

seelya napsal:
Portos: predpokladám, že testy študijných predpokladov

navyše, kde inde chceš dať tento typ otázok?

Díky, to dává smysl. Smile

Jinak takovou otázku bych do maturity právě vůbec nedával. Mezi maturanty jsou i tací, kteří obecný přehled k životu nepotřebují (např. na učňácích) a svůj obor studují třeba právě proto, že něčeho podobného nejsou ani příliš schopni. A upřímně, radši budu, když mě kadeřnice skvěle ostříhá, než když mi bude vyprávět o Jidáši a Homérovi.
To, že ten přehled nemají ani lidi z gymplu a na VŠ se dostanou i bez toho, že by si ho aspoň trochu doplnili, je jiná věc. Ale když je maturita pro všechny, tak je to těžký.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 18, 19, 20, 21  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.