Silikony
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 105, 106, 107  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Péče o dlouhé vlasy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=17402bc4369d11b2c42c573e7afe8280Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Ještěrka
161-320
161-320


Založen: 15.10.2006
Příspěvky: 228

PříspěvekZaslal: st prosinec 27, 2006 10:06 pm    Předmět: Citovat

Na co by byla kuřatům antibiotika? Při dnešních normách by to nemohli ani pustit do výroby. Hormonama to nedopujou, jelikož by se na pokutách nedoplatili.
Neodsuzujte ty silikony. Vlasům to něškodí, vlas už je mrtvý, "nedýchá" a silikon ho chrání před mechanickým poškozením. Zas tak šmahem se to nedá odsoudit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Aha Admin
ADMIN


Založen: 9.4.2006
Příspěvky: 1798
Bydliště: Zazrcadli

PříspěvekZaslal: čt prosinec 28, 2006 2:18 am    Předmět: Citovat

Ještěrka napsal:
Na co by byla kuřatům antibiotika? Při dnešních normách by to nemohli ani pustit do výroby. Hormonama to nedopujou, jelikož by se na pokutách nedoplatili.
Neodsuzujte ty silikony. Vlasům to něškodí, vlas už je mrtvý, "nedýchá" a silikon ho chrání před mechanickým poškozením. Zas tak šmahem se to nedá odsoudit.


Ha, dneska nám to ostře psalo Wink Antibiotika se kuřatům skutečně dávají, i proto, že jejich imunitní systém je víceméně nefunkční.

Přípravky s -cony pomohou při krátkodobém používání. Dokonce mohou krátkodobě velice pomoci proti třepení a zadrhávání vlasu, zároveň poskytují určitou ochranu proti horku. Při dlouhodobém a masivním použivání (k němuž se vás modelky z Pantene usilovně snaží dotlačit) se kolem vlasu vytváří relativně tlustá krusta, která, když se nesmyje jiným šampónem, jednak vlas ztěžuje a v důsledku činí vizuálně splihlým a zároveň vytváří větší tlak na vlasový kořínek, druhak způsobuje ztrátu ohebnosti tohoto vskutku mrtvého vlákna - a to lze pak lépe zlomit... což se ve stavu ohebném děje hůře. Zároveň se říká, že silikon mechanicky poškozuje vlasové šupinky. Představte si vlas jako rybku obalenou ochrannými šupinami. Na rozdíl od kapra ale ty šupinky normálně trochu stojí, čímžto způsobují ohebnost (a, pravda,občasné zadrhávání vlasu). Proč je tupírování zločin na vlasy? Protože češete proti směru růstu šupinek a vlas pak vypadá jak kapr těsně před smažením. Nicméně: silikon ty šupinky připlácne k vlasu... a dokud je drží, tak je vše ok, jakmile je "pustí", mohou mít šupinky tendenci k lámavosti.

Zároveň ale platí, že na každý vlas se hodí něco trochu jiného.


Naposledy upravil Aha Admin dne čt prosinec 28, 2006 11:42 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kafin
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 16.10.2006
Příspěvky: 1044

PříspěvekZaslal: čt prosinec 28, 2006 10:20 am    Předmět: Citovat

Nemluvě o tom,že takto otevřený vlas může přijímat všechny ty prospěšné látky,které se jim snažíme šampónem dodat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: čt prosinec 28, 2006 1:41 pm    Předmět: Citovat

Ještěrka napsal:
Na co by byla kuřatům antibiotika? Při dnešních normách by to nemohli ani pustit do výroby. Hormonama to nedopujou, jelikož by se na pokutách nedoplatili.
Neodsuzujte ty silikony. Vlasům to něškodí, vlas už je mrtvý, "nedýchá" a silikon ho chrání před mechanickým poškozením. Zas tak šmahem se to nedá odsoudit.

hm -jí nevím,nejsem odborník. Známé doporučila dětská lékařka, aby její dcera úplně vysadila kuřata z jídelníčku- začala v 8 letech předčasně dospívat (to,co se běžně objevuje u dívek ve 12-14 letech se jí objevilo v 8.roce) s tím, že kuřata mohou být jedním z důvodů-díky hormonům.Když jsem chodila na střední, vím, jaká byla tehdy praxe:-( Ale jak říkám, nejsem odborník,doba se snad změnila k lepšímu a tohle téma asi nepatří na dlouhé vlasy.
A ty silikony-to jsi mě potěšila-mám doma docela zásobu-a pokud si dám masku tak jednou za měsíc, snad to neuškodí a snad i prospěje Laughing Evil or Very Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Aha Admin
ADMIN


Založen: 9.4.2006
Příspěvky: 1798
Bydliště: Zazrcadli

PříspěvekZaslal: čt prosinec 28, 2006 8:01 pm    Předmět: Citovat

Ještěrka napsal:
Aha napsal:


Ha, dneska nám to ostře psalo Wink Antibiotika se kuřatům skutečně dávají, i proto, že jejich imunitní systém je víceméně nefunkční.

Přípravky s -cony pomohou při krátkodobém používání. Dokonce mohou krátkodobě velice pomoci proti třepení a zadrhávání vlasu, zároveň poskytují určitou ochranu proti horku. Při dlouhodobém a masivním použivání (k němuž se vás modelky z Pantene usilovně snaží dotlačit) se kolem vlasu vytváří relativně tlustá krusta, která, když se nesmyje jiným šampónem, jednak vlas ztěžuje a v důsledku činí vizuálně splihlým a zároveň vytváří větší tlak na vlasový kořínek, druhak způsobuje ztrátu ohebnosti tohoto vskutku mrtvého vlákna - a to lze pak lépe zlomit... což se ve stavu ohebném děje hůře. Zároveň se říká, že silikon mechanicky poškozuje vlasové šupinky. Představte si vlas jako rybku obalenou ochrannými šupinami. Na rozdíl od kapra ale ty šupinky normálně trochu stojí, čímžto způsobují ohebnost (a, pravda,občasné zadrhávání vlasu). Proč je tupírování zločin na vlasy? Protože češete proti směru růstu šupinek a vlas pak vypadá jak kapr těsně před smažením. Nicméně: silikon ty šupinky připlácne k vlasu... a dokud je drží, tak je vše ok, jakmile je "pustí", mohou mít šupinky tendenci k lámavosti.

Zároveň ale platí, že na každý vlas se hodí něco trochu jiného.

Takže když se to bude střídat, tak se vcelku nic neděje:) Pokud vím, střídání značek se tu už hodněkrát doporučovalo.


Určitě střídat, nicméně u -conů ještě (prý) platí, že nejdou vymýt úplně každým šampónem... ale to už neporadím, snad jen, že pomohou hodně zvlhčující šampóny, hm.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.11.2006
Příspěvky: 2752

PříspěvekZaslal: čt prosinec 28, 2006 11:39 pm    Předmět: Citovat

Jo a když tam není -cone, ale -none nebo prostě jiné -one, je to taky silikon? Já jsem totiž ještě na žádné lahvičce -cone neobjevila, zatímco jiných -onů je tam habakuk.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Lenna
161-320
161-320


Založen: 24.11.2006
Příspěvky: 197

PříspěvekZaslal: pá prosinec 29, 2006 8:54 am    Předmět: SILIKONY Citovat

Nektere silikony jsou vymyvatelne zcela beze zbytku, jsou to - Trideceth-12, Dimethicone Copolyo, Dimethicone copolyol/HWP, Hydroxypropyl, Polysiloxane, Lauryl methicone copolyol

Dalsi ch se zbavite az po delsim case - Amodimethicone, Behenoxy Dimethicone, Stearoxy Dimethicone

A nektere zustanou okolo vlasu obaleny az do te doby nez je ostrihate (tech se mytim nezbavite) - Cetearyl methicone, Cetyl Dimethicone, Cyclomethicone, Cyclopentasiloxane, Dimethicone, Dimethiconol, Stearyl Dimethicone, Trimethylsilylamodimethicone

Vycet neni uplny, ale to je to, co mam prave po ruce.

Pro smyvani silikonu se v zahranici pouzivaji peelingove sampony, vyrabi napr. got2be, v CR o tom nemam predstavu.

Doufam, ze to alespon trochu pomohlo Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lily
321-600
321-600


Založen: 24.11.2006
Příspěvky: 490

PříspěvekZaslal: pá prosinec 29, 2006 9:36 am    Předmět: Citovat

Lenno - ten výčet je úžasný. Ale moc mě nepotěšil. Zjistila jsem, že v šamponech a kondicionérech, které jsem celý život používala, jsou hlavně ty nevymývací. Převážně Dimethicone. Ale stříhat se nebudu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Day
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 1.9.2006
Příspěvky: 833

PříspěvekZaslal: pá prosinec 29, 2006 3:33 pm    Předmět: Citovat

Lily napsal:
Lenno - ten výčet je úžasný. Ale moc mě nepotěšil. Zjistila jsem, že v šamponech a kondicionérech, které jsem celý život používala, jsou hlavně ty nevymývací. Převážně Dimethicone. Ale stříhat se nebudu.

nevím jestli to chci vědět, ale jaké jsou to šampony? Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lenna
161-320
161-320


Založen: 24.11.2006
Příspěvky: 197

PříspěvekZaslal: pá prosinec 29, 2006 3:35 pm    Předmět: Citovat

Ne, rozhodne nestrihej!! To by byla skoda, nektere vlasy paradoxne silikony snasi dobre, moje tim pripadem ale nejsou, pred dvema lety jsem musela hrivu shodit, trepily se a lamaly po cele delce, od te doby se -conum vyhybam, pouzivam jen jojobovy olej po umyti a ejhle, nenachazim roztrepene konce Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 105, 106, 107  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.