Silikony
Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 105, 106, 107  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Péče o dlouhé vlasy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=bf504bf091f178fca3f4ba069a5712f5Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jana
81-160
81-160


Založen: 14.4.2006
Příspěvky: 103

PříspěvekZaslal: ne září 03, 2006 9:16 pm    Předmět: Citovat

Jeste jsem o ni neslysela, ale ted jsem si neco nasla na internetu,tak to prectu a uvidim.Jinak Aha, jak pises o tom, ze nektera vlasova kosmetika vlas obali neprodysnym filmem, rikala mi to kadernice, ze to tak opravdu je. Dokonce pry jim na nektere vlasy nechytala ani trvala, barva, ze se nemohli do vlasu dostat, a to prave delaji nektere sampony a masky.Jenomze jak se ma clovek v tom neprebernem mnozstvi vyznat a koupit tu spravnou znacku?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Aha Admin
ADMIN


Založen: 9.4.2006
Příspěvky: 1798
Bydliště: Zazrcadli

PříspěvekZaslal: ne září 03, 2006 9:33 pm    Předmět: Citovat

Jana napsal:
Jeste jsem o ni neslysela, ale ted jsem si neco nasla na internetu,tak to prectu a uvidim.Jinak Aha, jak pises o tom, ze nektera vlasova kosmetika vlas obali neprodysnym filmem, rikala mi to kadernice, ze to tak opravdu je. Dokonce pry jim na nektere vlasy nechytala ani trvala, barva, ze se nemohli do vlasu dostat, a to prave delaji nektere sampony a masky.Jenomze jak se ma clovek v tom neprebernem mnozstvi vyznat a koupit tu spravnou znacku?




Jednu dobu jsem to taky zkoumal pro tu moju, a zjistil jsem, ze ten "obal" delaji latky, ktere v anglictine konci na -cone, v cestine na -kon (tedy i sili-kon, ktery je hodne v Pantene apod. - proto ty jejich reklamy se zarive lesklymi vlasy, leskne se ten obal, ne vlas sam o sobe). Takze by se to teoreticky dalo zjistit v seznamu latek na obalu samponu. Jenze pak jsem taky zjistil, ze ty -kony ma kazdy druhy sampon, jen nepisou, v jake mire. Ale jako urcite voditko to je.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
babuska
8-20
8-20


Založen: 18.10.2006
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: st listopad 01, 2006 12:54 pm    Předmět: Citovat

Je to teda blbá otázka, ale můžete mi někdo prozradit proč ty -kony (silikony atd) v šamponech vlasům mají škodit? To vadí když je vlas obalenej? Mě se zdá logický, že když ho obalím, tak se nemůže ničit?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Aha Admin
ADMIN


Založen: 9.4.2006
Příspěvky: 1798
Bydliště: Zazrcadli

PříspěvekZaslal: st listopad 01, 2006 1:18 pm    Předmět: Citovat

babuska napsal:
Je to teda blbá otázka, ale můžete mi někdo prozradit proč ty -kony (silikony atd) v šamponech vlasům mají škodit? To vadí když je vlas obalenej? Mě se zdá logický, že když ho obalím, tak se nemůže ničit?


To je castecne pravda, a taky vypada uzasne lesklej (aby ne, kdyz je v umelohmotnym filmu). Zaroven ale nemuze "dychat", ztraci funkci sebe-zavhlcovani se formou vlasoveho mazu. Snad to nerikam moc barbarsky, ale takhle nejak si predstavuju, ze jsou -cony spatne...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Ještěrka
161-320
161-320


Založen: 15.10.2006
Příspěvky: 228

PříspěvekZaslal: pá listopad 03, 2006 7:29 am    Předmět: Citovat

Aha napsal:

To je castecne pravda, a taky vypada uzasne lesklej (aby ne, kdyz je v umelohmotnym filmu). Zaroven ale nemuze "dychat", ztraci funkci sebe-zavhlcovani se formou vlasoveho mazu. Snad to nerikam moc barbarsky, ale takhle nejak si predstavuju, ze jsou -cony spatne...


Víš jak funguje henna? Obalí vlas filmem a díky tomu filmu se vlasy lesknou, ale...slizy a jiné záležitosti obsažené v listech kamejníku barvířského, takřečené henny, se teplem zafixují a vytvoří obal tak, jako ho vytváří ty šampony, díky tomu barví a díky tomu se po henně vlasy lesknou, protože jsou zakuklené. Jen to má to plus, že ten obal je přírodní. A proč se má po barvení hennou mýt šamponem s hennou? No protože tehdy se přírodní film průběžně nahrazuje chemickým, tedy silikonem obsaženým v šamponu. Jestli se vám podaří najít šampon bez silikonu a nebude zrovna doma uvařený, je to zázrak nad zázraky. Nebo by snad někdo kupoval šampon, po kterém by se vlasy neleskly? I Logona a další tohle používají. Je to zkrátka základní složka ve výrobě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kopretina
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.6.2006
Příspěvky: 765
Bydliště: Plze??

PříspěvekZaslal: st listopad 08, 2006 4:15 pm    Předmět: Šampony bez silikonu!!!! :) Citovat

Ještěrka napsal:
Víš jak funguje henna? Obalí vlas filmem a díky tomu filmu se vlasy lesknou, ale...slizy a jiné záležitosti obsažené v listech kamejníku barvířského, takřečené henny, se teplem zafixují a vytvoří obal tak, jako ho vytváří ty šampony, díky tomu barví a díky tomu se po henně vlasy lesknou, protože jsou zakuklené. Jen to má to plus, že ten obal je přírodní. A proč se má po barvení hennou mýt šamponem s hennou? No protože tehdy se přírodní film průběžně nahrazuje chemickým, tedy silikonem obsaženým v šamponu. Jestli se vám podaří najít šampon bez silikonu a nebude zrovna doma uvařený, je to zázrak nad zázraky. Nebo by snad někdo kupoval šampon, po kterém by se vlasy neleskly? I Logona a další tohle používají. Je to zkrátka základní složka ve výrobě.

Hurá hurá hurá..dneska jsem prolezla jak svoji koupelnu, tak jednu drogerii - sekce šampony a vzala jsem to pořádně. Bohužel musím konstatovat,že 99% šamponů obsahuje silikonů a jiných -konů víc než dost. Ale i přes to jsem objevila dvě bílé ovečky (teda ne v té drogerii ale ve své koupelněSmile ) Silikony neobsahují Medový šampon od PROCYONu a taky Phytum active od YVES ROCHER Smile Tak alespoň nějaká dobrá zpráva Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Ještěrka
161-320
161-320


Založen: 15.10.2006
Příspěvky: 228

PříspěvekZaslal: čt listopad 09, 2006 9:34 am    Předmět: Re: Šampony bez silikonu!!!! :) Citovat

Kopretina napsal:

Hurá hurá hurá..dneska jsem prolezla jak svoji koupelnu, tak jednu drogerii - sekce šampony a vzala jsem to pořádně. Bohužel musím konstatovat,že 99% šamponů obsahuje silikonů a jiných -konů víc než dost. Ale i přes to jsem objevila dvě bílé ovečky (teda ne v té drogerii ale ve své koupelněSmile ) Silikony neobsahují Medový šampon od PROCYONu a taky Phytum active od YVES ROCHER Smile Tak alespoň nějaká dobrá zpráva Smile


Zázrak Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Lucifer
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 16.11.2006
Příspěvky: 624

PříspěvekZaslal: út prosinec 26, 2006 5:30 pm    Předmět: Citovat

Kopretinko nevíš, co přesně ty -cony dělají?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kafin
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 16.10.2006
Příspěvky: 1044

PříspěvekZaslal: út prosinec 26, 2006 5:52 pm    Předmět: Citovat

Lucifer napsal:
Kopretinko nevíš, co přesně ty -cony dělají?
Obalej ti vlas silikonem aby vypadal hezčí,zdravější atd.A vlas pod tím silikonem postupně slábne a slábne s každým dalším umytím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Lucifer
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 16.11.2006
Příspěvky: 624

PříspěvekZaslal: út prosinec 26, 2006 6:12 pm    Předmět: Citovat

Kafin napsal:
Obalej ti vlas silikonem aby vypadal hezčí,zdravější atd.A vlas pod tím silikonem postupně slábne a slábne s každým dalším umytím.

Aha... tak to bude asi solidní svinstvo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 105, 106, 107  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.