Silikony
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 105, 106, 107  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Péče o dlouhé vlasy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=0e977b71aede1fcc90e9c1d7ac25d010Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Harik
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 16.3.2012
Příspěvky: 1270

PříspěvekZaslal: čt duben 16, 2015 12:34 pm    Předmět: Citovat

Annyssek napsal:
Podle mého a mých znalostí chemie to znamená, že se to jednoduše vymyje jen částečně a ten zbytek tam zůstane. Rozpustitelnost ve vodě záleží na tom, kolik je v látce molekul schopných navázat vodu. Dejme tomu, že v cyclomethiconu je jen půlka takových schopných molekul. Ty se rozpustí a ty je vymyješ. Ale ten zbytek tam jednoduše zůstane viset a nevymyje se, stejně jako u nerozpustných silikonů.
Děkuju mockrát za vysvětlení! Nikdy mi to nebylo jasnější. Smile Takže asi radši ne moc často.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Annyssek
161-320
161-320


Založen: 16.10.2009
Příspěvky: 199

PříspěvekZaslal: čt duben 16, 2015 4:50 pm    Předmět: Citovat

Harik napsal:
Annyssek napsal:
Podle mého a mých znalostí chemie to znamená, že se to jednoduše vymyje jen částečně a ten zbytek tam zůstane. Rozpustitelnost ve vodě záleží na tom, kolik je v látce molekul schopných navázat vodu. Dejme tomu, že v cyclomethiconu je jen půlka takových schopných molekul. Ty se rozpustí a ty je vymyješ. Ale ten zbytek tam jednoduše zůstane viset a nevymyje se, stejně jako u nerozpustných silikonů.
Děkuju mockrát za vysvětlení! Nikdy mi to nebylo jasnější. Smile Takže asi radši ne moc často.


Páni, jsem ráda, že jsem mohla pomoct! Ne, rozhodně ne moc často. Pokud teda nejsi jedna z těch mála, kteří se bez silikonů neobejdou. Pak jsou tyhle asi lepší, než ty nerozpustné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
SilkyJane
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 1.1.2010
Příspěvky: 1680

PříspěvekZaslal: pá duben 17, 2015 3:08 pm    Předmět: Citovat

já jsem se poslední 2-3 roky úpěnlivě snažila silikonům vyhýbat a vlasy tragické Rolling Eyes takže momentálně jsem na šamponu a kondicionéru bez silikonů plus to růžové patlátko od Baley

http://bgchocoshop.com/wp-content/uploads/2015/01/Beautiful-long-serum.jpg

používám ho po mytí na konečky a vlasy se líp kroutí a už nelítají... tak jsem zvědavá, jak to bude vypadat po delší době Very Happy[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meadow
***moderátorka a Strážkyně tématu***


Založen: 12.11.2008
Příspěvky: 4062

PříspěvekZaslal: po duben 20, 2015 7:40 am    Předmět: Citovat

Annyssek napsal:
Harik napsal:
Annyssek napsal:
Podle mého a mých znalostí chemie to znamená, že se to jednoduše vymyje jen částečně a ten zbytek tam zůstane. Rozpustitelnost ve vodě záleží na tom, kolik je v látce molekul schopných navázat vodu. Dejme tomu, že v cyclomethiconu je jen půlka takových schopných molekul. Ty se rozpustí a ty je vymyješ. Ale ten zbytek tam jednoduše zůstane viset a nevymyje se, stejně jako u nerozpustných silikonů.
Děkuju mockrát za vysvětlení! Nikdy mi to nebylo jasnější. Smile Takže asi radši ne moc často.


Páni, jsem ráda, že jsem mohla pomoct! Ne, rozhodně ne moc často. Pokud teda nejsi jedna z těch mála, kteří se bez silikonů neobejdou. Pak jsou tyhle asi lepší, než ty nerozpustné.
Děvčata, ale nevymyvatelný vodou znamená imho nevymyvatelný pouze vodou, tj. bez šamponu. Takže částečně vymyvatelný vodou by šamponem jít vymýt měl v pohodě. Je teda fakt, že já už se v oblasti šamponů až tak nepohybuju, ale tak nějak si to pamatuju z minula...
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: po duben 20, 2015 10:23 am    Předmět: Citovat

Meadow napsal:
Děvčata, ale nevymyvatelný vodou znamená imho nevymyvatelný pouze vodou, tj. bez šamponu. Takže částečně vymyvatelný vodou by šamponem jít vymýt měl v pohodě. Je teda fakt, že já už se v oblasti šamponů až tak nepohybuju, ale tak nějak si to pamatuju z minula...


Jj, viz tohle vlákno, str. 104, příspěvek od lethality: Každý silikon by měl jít vymýt sulfátama (SLS a spol.).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Harik
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 16.3.2012
Příspěvky: 1270

PříspěvekZaslal: po duben 20, 2015 1:02 pm    Předmět: Citovat

Portos napsal:
Meadow napsal:
Děvčata, ale nevymyvatelný vodou znamená imho nevymyvatelný pouze vodou, tj. bez šamponu. Takže částečně vymyvatelný vodou by šamponem jít vymýt měl v pohodě. Je teda fakt, že já už se v oblasti šamponů až tak nepohybuju, ale tak nějak si to pamatuju z minula...


Jj, viz tohle vlákno, str. 104, příspěvek od lethality: Každý silikon by měl jít vymýt sulfátama (SLS a spol.).
No právě proto jsem se ptala. Určitě jsou silikony, který nejdou ani šampónem? Vždycky se řadí do skupin podle rozpustnosti ve vodě, přitom je mnohem důležitější kritérium rozpustnost v šampónech. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: po duben 20, 2015 11:38 pm    Předmět: Citovat

Já to pochopil tak, že rozdělování podle rozpustnosti v šamponech by nemělo smysl, protože to by měly být všechny.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: út duben 21, 2015 10:44 am    Předmět: Citovat

Já bych řekla, že u těch echt nerozpustnej může bejt ten problém, že ani ten šampon je nemusí vymejt najednou, takže se postupně, pokud se používají často, nějakej nános může utvořit (zvlášť když se kombinuje víc přípravků se silikonama). Ale něčí vlasy (a pokožka hlavy) zvládají i tohle, je to hrozně individuální. (Já to třeba mám tak, že na vlasy můžu silikon maximálně jednou za půl roku na úplný konečky, jinak jsou prostě hnusný, zatímco moje pleť je vyloženě vyžaduje a je po nich dlouhodobě hezčí než při používání čistě přírodní kosmetiky - takže dokážu docela dobře uvěřit, že někomu fakt vyhovujou i na ty vlasy).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hortenzie
161-320
161-320


Založen: 24.9.2012
Příspěvky: 270

PříspěvekZaslal: út leden 05, 2016 3:52 pm    Předmět: Citovat

Ach jo, tak mi přitel zase pořídil něco se silikony, můžu mu to opakovat hory doly, koukám na svoje vlasy a prostě mám pocit, že jsou sušší a splihlejší. Vážně si nechci zničit vlasy, tolik péče jsem do nich dala a on je jak opožděný -.- Mám tu od dr. organic "oil" na vlasy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hortenzie
161-320
161-320


Založen: 24.9.2012
Příspěvky: 270

PříspěvekZaslal: so září 10, 2016 1:29 pm    Předmět: Citovat

Snažím se přítele přeučit, že nemá používat silikony. Prostě si myslím, že nesvědčí pokožce a ani vlasům. Nemáte nějaký tip na gel, olej do vlasů bez silikonů? Zkusila jsem mu koupit Garnier, ale prostě má po něm divné vlasy naomak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 105, 106, 107  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.