Masožravé rostliny
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Příroda, ekologie a žití v souladu s přírodou.
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=c3944104efcc59fa3a5ef080b41d4080Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
*Hanča
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.3.2009
Příspěvky: 4307

PříspěvekZaslal: po srpen 23, 2010 11:56 am    Předmět: Masožravé rostliny Citovat

Máte někdo tady "adélu".. Jak vám roste a dělá radost?Smile

Své první masožravky jsem začala pěstovat minulý rok někdy v březnu. Bylo to pět mucholapek, které jsem dostala od muže, aniž bych si něco pořádně nastudovala. Až teď se tluču do hlavy, protože mucholapka na přežití jeden z nejtěžších druhů..

Kazi, Teta, Libuše, Cyril a Metoděj půl roku krásně prospívali.. Pak začaly první mráčky.. pastičky začaly černat.. udělala jsem nejhorší, co jsem mohla.. přesadila jsem do jiné hlíny. A to byl jejich konec. Začaly uhnívat kořeny a když jsem je v zoufalství nechala přezimovat, tak na jaře už z nich nebylo nic. Stále je mám ale v srdci s poučením, že překrmovat, přesazovat a bůhví co ještě, se nesmí často.

S bojem jsem se vrhla na další pěstování někdy v únoru tohoto roku. V jednom nejmenovaném obchodě měli velký výprodej masožravek a máti mi jednu koupila. Moje první špirlice dostala jméno Rozárie. Krásně se mi rozrostla a za další dva měsíce mi byl svěřen Kryštof - rosnatka. Z jednoho ubohého šlahounku vysíleného květenstvím na mě nyní čučí spousta pastiček a chystá se znovu kvést.

Už jsem si myslela, že to bude můj vrchol. Přecejen mám šílený strach ze zimy, když přišla "rána" dvě další masožravky k narozeninám. Láčkovka Honzík a tučnice Bláža. A k nim nové akvárko. Udělala jsem malé revize a zase se vrhla na studium. Zatím vypadají docela dobře, docela rychle rostou. Ale ta zima...

Do toho letní etapa flory. Šla jsem tam jen tak. No a samozřejmě neodešla s prázdnou. U jedné slečny, která pro mě měla důvěryhodný vzhled jak svůj, tak květin, jsem koupila mucholapku. Byla pokřtěna jménem Pavlínka. Bohužel při převozu sklapla některé pastičky, tak bašta se kvůli vysílení odkládá na dalších 14 dní dozadu.

P.S.:
Ať jsou masožravky atraktivní nebo ne, přecejen to není africká fialka.. Starání se o adély je docela časově náročné, zvlášť láčkovka je na starání docela "drsná" a mucholapka zase na přežití. Nepořizujte je tedy "jen tak", když o nich nic nevíte!

P.S.2:
Věřím, že pro neznalce jsou masožravky, zvlášť mucholapky příšerně vzrušující.. Tím pádem, šup prstíček do pastičky, ať vím, co to udělá... Lidi, prosím vám za všechny pěstitele, nedělejte to! Ty rosliny to dost vysiluje a z takového zavření naprázdno se vzpamatovávají několik měsíců!

_____

Úf, to je dlouhý příspěvek.. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jadesss
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 2.1.2010
Příspěvky: 1280

PříspěvekZaslal: po srpen 23, 2010 12:49 pm    Předmět: Citovat

Tedy "adél" doma máme, že by nám kalendář na jména nestačil Laughing A nejlepší na tom je že doma nemáme ani jednu mouchu nebo mravence Wink Jinak moje libůstka jsou láčkovky (čím větší tím lepší) Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Hanča
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.3.2009
Příspěvky: 4307

PříspěvekZaslal: po srpen 23, 2010 12:55 pm    Předmět: Citovat

Jadesss napsal:
Tedy "adél" doma máme, že by nám kalendář na jména nestačil Laughing A nejlepší na tom je že doma nemáme ani jednu mouchu nebo mravence Wink Jinak moje libůstka jsou láčkovky (čím větší tím lepší) Twisted Evil


jůů.. foto..

jaké druhy máš kromě láčkovek?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kataska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.8.2008
Příspěvky: 2214

PříspěvekZaslal: po srpen 23, 2010 3:51 pm    Předmět: Citovat

Jojo, varování v prvním příspěvku jako bys psala na mě - dostala jsem masožravku jako dítě, samořejmě to po měsíci zabalila. Jako dítě nadšené a absolutně neznalé (nikdo mi nic neřekl, internet k dispozici nebyl) jsem jí lovila mouchy až se milá masožravka přežrala (jak píšeš, vysílila) Sad
Dneska si pořizuju kytky ideálně nenáročné, nemám k nim nijak moc vztah. Ale zase je mi je smutno, když nějaká umře, takže masožravku bych nechtěla.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Hanča
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.3.2009
Příspěvky: 4307

PříspěvekZaslal: po srpen 23, 2010 3:55 pm    Předmět: Citovat

Kataska napsal:
Jojo, varování v prvním příspěvku jako bys psala na mě - dostala jsem masožravku jako dítě, samořejmě to po měsíci zabalila. Jako dítě nadšené a absolutně neznalé (nikdo mi nic neřekl, internet k dispozici nebyl) jsem jí lovila mouchy až se milá masožravka přežrala (jak píšeš, vysílila) Sad
Dneska si pořizuju kytky ideálně nenáročné, nemám k nim nijak moc vztah. Ale zase je mi je smutno, když nějaká umře, takže masožravku bych nechtěla.


já mám ke své hrůze vztah ke všemu.. (naučila jsem se to od muže, taková jsem před tím nebyla).. viz pavouk na okně.. mám arachnofobii.. ale když pavouk zmizel, tak jsem to obrečela.. jmenoval se Pepa.. v 17 letech.. Rolling Eyes Embarassed Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jadesss
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 2.1.2010
Příspěvky: 1280

PříspěvekZaslal: po srpen 23, 2010 7:48 pm    Předmět: Citovat

Hanča napsal:

jůů.. foto..

jaké druhy máš kromě láčkovek?


Šprlice (5 druhů), mucholapky (2 druhy), rosnatky (po mě nechtějte počet druhů bych to nespočítala ale jde do desítek), tučnice (2 druhy ale moc se jim u mě nelíbí), láčkovice, darlingtonie...pak tedy ty láčkovky a chystám se na heliamfory až si slepím další terárko Laughing

Foto hodim jakmile se prohrabu počítačem Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Hanča
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.3.2009
Příspěvky: 4307

PříspěvekZaslal: po srpen 23, 2010 7:52 pm    Předmět: Citovat

Jadesss napsal:
Hanča napsal:

jůů.. foto..

jaké druhy máš kromě láčkovek?


Šprlice (5 druhů), mucholapky (2 druhy), rosnatky (po mě nechtějte počet druhů bych to nespočítala ale jde do desítek), tučnice (2 druhy ale moc se jim u mě nelíbí), láčkovice, darlingtonie...pak tedy ty láčkovky a chystám se na heliamfory až si slepím další terárko Laughing

Foto hodim jakmile se prohrabu počítačem Wink


super super.. můžeš mi prosím popsat, jak zimuješ?Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jadesss
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 2.1.2010
Příspěvky: 1280

PříspěvekZaslal: po srpen 23, 2010 7:58 pm    Předmět: Citovat

Nezimuju a kvetou stejně Laughing akorát ty co mají radši chladneji v zimě hodím na zimu do ložnice kde je tak 17 stupňu a tím to tak nejak končí. A láčkovky v teráriu víc přisvítím. Jinak takové ty "rady z internetu" jsou kolikrát horší než lepší. Kolikrát najdeš jak je to těžký druh na pěstování a jak se bez terária neobejdeš apod. a mně krásně rostou za oknem Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Hanča
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.3.2009
Příspěvky: 4307

PříspěvekZaslal: po srpen 23, 2010 8:02 pm    Předmět: Citovat

no já bych taky nezimovala.. Laughing ale muž jak se do něčeho zapálí.. tak nedá pokoj.. Rolling Eyes

na okně mám v zimě kolem 16..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jadesss
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 2.1.2010
Příspěvky: 1280

PříspěvekZaslal: po srpen 23, 2010 8:04 pm    Předmět: Citovat

To já první rok taky (to ta zapálenost) Very Happy , ale zazimovala špatně a půlka mně jich odešla Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.