Děti - (ďábelští) andělové a jejich (ne)dokonalí rodiče
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 23, 24, 25, 26  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Současnost a její projevy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=a3f43982da4e8fef729981db36161b73Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Zlatushiq
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 23.2.2011
Příspěvky: 2345

PříspěvekZaslal: so leden 09, 2016 1:24 pm    Předmět: Citovat

Hawkey napsal:
Naopak, teď jsou toho plné noviny, vedoucí kaváren houfně ruší dětské koutky a snaží se prorazit myšlenku navrátit kavárny k původnímu účelu, že to není druh nápoje slućitelný s dětmi. Jen jeden provozovatel to dotáhl skutečně do onoho no children allowed, ale tam nevím, jestli platil pokutu, nicméně stížnosti na něj byly a velké. Děti mám dvě, a přiznám se, že dodneška hodně zvažuju, kam jsem ochotná si je vzít s sebou, i když myslím, že jsou celkem dost vychovaní, stejně musím počítat s tím, že je prostě chytne rapl a rozhodnou se neposlouchat. A za ten pocit, že nedokážu ukočirovat vlastní děti, mi žádné posezení nestojí. I s kamarádkami matkami jsem ochotná jít do takových podniků jen, pokud obě necháme děti doma, nakonec, scházím se s dospělou osobou proto, abych s ní probrala dospělá témata a ne pořád kontrolovala, co je přijatelně pro dětské uši. O kojení na veřejnosti ani nemluvím, zvlášť v restauracích to hodně nelibě nesu, ale je to vlastně úplně všude, dá se říct, že už mi přijde zvláštní, když za den nezahlédnu aspoň tři prsa :-/. Nevím, co na to chlapi, ale já se kvůli tomu cítím dost trapně.


A práve o tom hovorím. Ak si aj niekto dovolí myšlienku podniku bez detí uskutočniť, je ťahaný po novinách, televíziách, platí pokuty, vyhrážajú sa mu súdom a naštvané pani matky chodia pred prevádzku skandovat aký je to netolerantný hajzel. U nás takto dopadla reštaurácia Lucy's Vegan Food, to bolo neskutočné čo tí ľudia zo seba dokázali na ich facebook stránku verejne vybliť. Shocked
Konkrétne klasická kaviareň je podľa mňa "baby-unfriendly" práve preto, že tam často nemajú detský kútik, prebaľovací pult, väčšinu nápojov tvorí káva, prípadne víno, na jedenie sú tam akurát tak srajdy prepchaté cukrom (a potom že prečo je děťátko tak hyperaktivní Rolling Eyes) a navyše sa tam dosť často aj fajčí. No ukážte mi dieťa, ktoré sa pôjde dobrovoľne nudiť do kaviarne, kým sa jeho pani máma vykecá s kámoškou, namiesto na preliezky alebo kúpalisko.
V podstate mi nevadia deti ako také - áno, vie to mať zlú náladu, robiť bordel, vrešťať jak paviány, nepoznať hranice osobného priestoru cudzích ľudí... Ale sú to deti, tak to k tomu veku tak nejak automaticky patrí. Spíš ma do nebies vytáčajú práve tie matky, ktoré sa ani nesnažia o nápravu nejakého zlého chovania (tj. pre to decko je to vlastne v poriadku) a ich vlastná zábava je im prednejšia ako potreby prcka.
(Kojace prso nekomentujem, je mi trápne až za ušami za každú ženskú, ktorá takto nemá súdnosť. "Ale veď je to prirodzené!" - áno, aj vyměšování je prirodzené a napriek tomu to nerobím na dlážku uprostred nákupného centra.)


Naposledy upravil Zlatushiq dne so leden 09, 2016 1:38 pm, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: so leden 09, 2016 1:27 pm    Předmět: Citovat

Já bych to viděla asi takhle. http://www.pobavime.cz/wp-content/uploads/nevychovani-rodice.jpg
V kavárnách děti občas potkávám, většinou mám teda kliku, protože mají vychované rodiče, a jsou tudíž v pohodě a nijak neruší...
Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hawkey
321-600
321-600


Založen: 4.5.2014
Příspěvky: 395

PříspěvekZaslal: so leden 09, 2016 2:18 pm    Předmět: Citovat

Zlatusiq, ono to není ani tak o matkách, jako o jednotlivcích. Ty samé agilní matky, co dneska bojují za to, aby mohly s dětmi kamkoliv a každý je musel respektovat, budou, až jejich spratci odrostou, přesně proti tomu, aby v JEJICH podnicích žvatlalo dítě, když je to podnik pro dospělé. To jsou jen lidé, kteří si myslí, že se kvůli nim otáčí svět, a když to tak někdo nechápe, nahlas mu to budou rvát do hlavy. Chyba je ale na straně kavárníků, vyšli jim vstříc, protože čekali větší tržby. Matka s harantama tam je celé odpoledne a srká si to jedno svoje kafe, odradí svojí přítomností ale množství mnohem přínosnějších návštěvníků. Jinak ale ten článek nevyzněl nijak hanlivě, co se provozovatelů kaváren týče, byl na jejich straně, paní z Brna tam své důvody vysvětlila velice pěkně, a nikdo neměl tendenci jí nějak osočovat, myslím, že se blýská na časy, on taky opadá baby boom, takže hrací koutky nakonec zmizí úplně všude Smile.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zlatushiq
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 23.2.2011
Příspěvky: 2345

PříspěvekZaslal: so leden 09, 2016 3:02 pm    Předmět: Citovat

Hawkey napsal:
myslím, že se blýská na časy, on taky opadá baby boom, takže hrací koutky nakonec zmizí úplně všude Smile.

A to si myslím, že taky není úplně dobře. Agilné matky kvôli tomu neprestanú do tých podnikov chodiť, spíš budú chodiť aj naďalej, akurát decká sa tam budú nudiť ešte viac ako predtým (tj. robiť ešte väčší bordel). Chcelo by to nájsť nejakú rovnováhu a tam, kde zlyháva zdravý rozum, zapojiť aj zákon.
Ako hovoríš, je to o jednotlivcoch, veď nikde som sa ani nesnažila paušalizovať. Ideálnym riešením by preto asi bolo vykázať z podnikov práve tých "neprispôsobivých jednotlivcov" než celé skupiny, ale to je riadna utópia, holt to dnešné obľúbené "moje lidský práva". Laughing


Naposledy upravil Zlatushiq dne so leden 09, 2016 3:20 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: so leden 09, 2016 3:18 pm    Předmět: Citovat

Nas..t lidská práva! Twisted Evil
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lenulak
161-320
161-320


Založen: 22.2.2011
Příspěvky: 281

PříspěvekZaslal: so leden 09, 2016 6:59 pm    Předmět: Citovat

Hm, tak myslím po více jak roku se tu taky vyjádřím. Jako matka. Rozmazlené děcka lítající po kavárnách mě taky točí, ještě když matinky ani nehnou brvou. Na druhou stranu najít někdy vyhovující podnik, tedy nekuřácký, vleze se tam kočárek a v ideálním případě je tam nějaký dětský koutek, je téměř nadlidský úkol. Do většího města než u nás vyrazím málokdy a je to pak o nervy. Venku prší, je zima a já potřebuju nakrmit a přebalit děcko. Tak co mám asi dělat. Pokud nejsem v nákupním centru, kde tyhlety koutky jsou, tak jdu do nekuřácké kavárny. Sice tam své dítě nenechám pobíhat jen tak, ale tipla bych si, že někomu určitě vadit budu. Podobné je to s kojením. Docela dlouho potřeboval asi co dvě hodiny. Kojení klidně dvacet minut. Takže než nakojím, přebalím, obleču a vyrazím, uteče docela dost času. Takže nezbývá než dítě pak někde nakrmit. A klidně jsem kojila i v té kavárně. Snažila jsem se, aby na mě teda nikdo neviděl, možná ne vždy se povedlo. Prsa jsou dneska vidět na každém rohu a zřejmě to moc nepohoršuje. Nevidím důvod, proč bych své dítě nenakojila decentně na veřejnosti. Než abych s ním např utíkala přes půl města do auta, kde by nás ovšem kolemjdoucí taky mohl zahlédnout. Shrnuto, ne že bych schválně chodila s vřeštícím děckem po kavárnách a vystavovala se všude možně, ale doma na zadku pořád sedět nebudu. Jen proto, že mám dítě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: ne leden 10, 2016 11:13 am    Předmět: Citovat

Lenulak - ale typ maminek, jako jsi ty, mi v kavárně absolutně nevadí. Podle toho, co líčíš, se tam dítěti celou tu dobu věnuješ, a decentní nakojení je u mně taky v pohodě, mně vadí spíš takové ty případy, když dotyčná všem vyvalí prso přímo pod nos ve stylu podívejte se jaká jsem úžasná matka a jak báječně kojím!
Mně vytáčejí spíš matky, který tam dvě hodinky vysedávají a buď plkají s kamarádkama, nebo prohánějí mobil, a dítěte si v podstatě nevšímají a nechávají ho skákat ostatním po hlavě, případně ho nechávají řvát a ani se ho nepokusí nějak usměrnit nebo uklidnit. Jako chápu, že miminko občas zapláče, ale ve veřejném podniku není ze strany rodiče ta nejlepší strategie to ignorovat.
Ale fakt je, že v poslední době mám docela štěstí, a co jsem byla v restauracích a kavárnách a byly tam děti, tak jsem spíš v úžasu koukala, jak jsou hodné a klidné a jak se jim rodiče věnujou (což spolu úzce souvisí). Až jsem si říkala, jak na stará kolena asi začínám bejt tolerantnější - ale pak jsme v jedné restauraci narazili na rodinku s dětma, kde to bylo staré dobré uječené peklo - takže houby tolerance, prostě těch x dětí a rodičů, se kterýma jsem měla tu čest potkat se předtím i potom, byli slušně vychovaný.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lenulak
161-320
161-320


Založen: 22.2.2011
Příspěvky: 281

PříspěvekZaslal: ne leden 10, 2016 12:05 pm    Předmět: Citovat

Titania - ono to občas vyznívá, že někomu vadí dítě vždy a všude. I takové v okolí mám. A nechápu to. Pokud to teda není případ, že může všechno a všude. Úplně všichni jsme byli malí a většina z nás se dožije i staršího věku. Každé období má něco a chtělo by to občas krapet více tolerance. Navíc, blbce potkáš v každém věku.
A po vlastních zkušenostech už ani např nesoudím vřeštící malé děcko v mhd a matku, co dělá, že to nevidí. Nemůžeme vědět, jak dlouho se ho předtím snažila uklidnit a co mu je. Občas byly chvilky, kdy bych vypadala úplně stejně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nikinka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 25.10.2011
Příspěvky: 2962
Bydliště: Pribram

PříspěvekZaslal: ne leden 10, 2016 12:44 pm    Předmět: Citovat

Taky pomalu ale jistě přispěju k tématu....

Vidím v rodině a okolí obě dvě varianty. A upřímně můžu říct, že to zlobení dětí jak na veřejnosti, tak doma je prostě nevychovaností rodičů. Když sijich nevšímají, tak je logický, že si decka začnou tu pozornost vynucovat... a jak jinak, než vřískáním, vzdorováním a dalšíma praktikama. Bohatě mi to stačí na rodinných návštěvách u jedněch příbuzných, to ani nemusím být někde v kavárně.
Tak naopak se spíš setkávám s rodičema, co se dětem věnují a děti jsou veselý, klidný, jasně že žvatlají a projevují se, ale není to obtěžující. Není to bourání celý kavárny za vřískotu a nezájmu rodičů. Takový děti a rodiče mi absolutně neva, naopak je to spíš takový osvěžující a sama mám hned lepší náladu, že takový lidi existujou a že svět nespěje do zadnice Smile
Jasně, občas se brečící dítě někde vyskytne, přecejen jsou to děti a svoje potřeby jinak vyjádřit neumí, ale většinou je poznat, jestli to mamina ignoruje, anebo je jen bezradná a nenadělá nic.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: ne leden 10, 2016 2:49 pm    Předmět: Citovat

Hawkey napsal:
Zlatusiq, ono to není ani tak o matkách, jako o jednotlivcích. Ty samé agilní matky, co dneska bojují za to, aby mohly s dětmi kamkoliv a každý je musel respektovat, budou, až jejich spratci odrostou, přesně proti tomu, aby v JEJICH podnicích žvatlalo dítě, když je to podnik pro dospělé. To jsou jen lidé, kteří si myslí, že se kvůli nim otáčí svět, a když to tak někdo nechápe, nahlas mu to budou rvát do hlavy. Chyba je ale na straně kavárníků, vyšli jim vstříc, protože čekali větší tržby. Matka s harantama tam je celé odpoledne a srká si to jedno svoje kafe, odradí svojí přítomností ale množství mnohem přínosnějších návštěvníků. Jinak ale ten článek nevyzněl nijak hanlivě, co se provozovatelů kaváren týče, byl na jejich straně, paní z Brna tam své důvody vysvětlila velice pěkně, a nikdo neměl tendenci jí nějak osočovat, myslím, že se blýská na časy, on taky opadá baby boom, takže hrací koutky nakonec zmizí úplně všude Smile.


Já spíš doufám, že hrací koutky, přebalavací pulty atd nezmizí ze všech podniků. To by určitě byl krok zpět.

U nás je jedna taková fajn cukrárna, kde je jak koutek, tak pult na přebalování, navíc v létě mohou děti vyběhnout i ven, na písek a každý, kdo tam jde,počítá s tím,že tam budou pobíhat děti. Myslím, že zrovna v cukrárnách ( kde se nenalévá alkohol) jsou dětské koutky přínosem.

Si totiž pamatuji i dobu ( počátek 80.let) kdy taková těhotná žena nešla ani do kina - protože se to nehodilo. Fakt. Moje teta tehdy čekala mimčo, u nás se otvírala kinokavárna ( což bylo v té době NĚCO) ... a ona se rozmýšlela, zda tam jít nebo ne ..nakonec nešla , protože už byla v myslím v sedmém měsíci těhotenství..a tak se to dle mínění rodinné rady nehodilo Laughing Z dnešního pohledu neuvěřitelné. Very Happy

Ještě se mi vybavila jedna příhoda z restaurace - rodina s asi čtyřletétým dítětem. Rodiče si dali flák masa a hranolky, dítěti objednali cosi zeleninového ,asi rizoto ..protože je to zdravé. Dítě samozřejmě chytlo záchvat, poněvadž ono taky chtělo hranolky... ale rodiče si umanutě trvali na svém a nutili chudáka děcko do zeleniny. Skončilo to tak, že rodiče dost nasraně dojedli, dětské jídlo se odneslo netknuté a rodina nakrknutě odešla .Bylo mi toho malého uplakánka líto... místo pohody v restauraci slzy a vyhrožování vším možným ze strany rodičů.
No nevím..když už tedy vezmu jednou za čas malého potomka do restaurace, tak mu objednám přibližně to samé co sobě a ne že se budu s chutí ládovat hranolkama a dítěti dám něco zdravého...jednou za čas se snad svět nezboří, když dítě spolkne pár hranolek... nebo si dám taky rizoto,abych mu nedělala zbytečné chutě. Rolling Eyes


Naposledy upravil ilona dne ne leden 10, 2016 3:01 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 23, 24, 25, 26  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.