Jídlo, váha, cvičení a my
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 101, 102, 103  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=72f1d6f3247efae173989839a3a4d82cZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: pá srpen 07, 2015 1:13 pm    Předmět: Citovat

Wensdy - tak ono těma trávicíma enzymama nic nepokazíš, když víš, že Ti obvkle pomáhaj.
A jinak na tý teorii, že by to mohla způsobovat i ta zelenina, může klidně něco bejt. Já jsem taky dlouhý léta dlabala zeleninu ve velkým, pak jsem najednou začala mít dost nadýmání, a vzhledem k tomu, že jsem tehdy jídelníček nijak neměnila, jsem furt netušila čím to je, když přece jím tak zdravě. Trvalo to asi rok a půl, žádný jiný, vážnější problémy se zažíváním nebyly (ale teda ani žádný prudší přibírání na váze), tak jsem se s tím tak nějak smířila a připsala to věku, že už to teda asi lepší nebude. A pak jsem se rozhodla, že kvůli tancování shodím pár kilo a naberu svaly, a zeleninu jsem částečně omezila na úkor bílkovin. A ejhle, po pár dnech/týdnech se to fakt zlepšilo. Jako zeleninu jím pořád hodně, teď už možná zase stejně jako předtím, ale asi si trávicí trakt potřeboval od tý hromady vlákniny alespoň trochu odpočinout nebo co. Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: pá srpen 07, 2015 1:19 pm    Předmět: Citovat

Já to nepopírám Smile

A když vezmu kolem a kolem, že mám reflux, tak to mohlo zpustit fakt cokoliv. Třeba kokrétní poměr konkrétních surovin a už to jede....u mě obecně ty potíže začínaj v žaludku a okolo něj a střeva to pak "odnesou"...

Včera jsem to pořešila lactulosou (projímadlem). Už se to nedalo vydržet a dost se mi teda ulevilo (pardon, ale zase mám plochý břicho no Very Happy )...ale takhle to nejde řešit dlouhodobě...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: pá srpen 07, 2015 4:27 pm    Předmět: Citovat

Nojo, u Tebe je to ještě komplikovaný různejma dalšíma potížema, jak říkáš, může to bejt cokoliv (případně cokoliv v kombinaci s čímkoli). Jinak (útlocitné povahy přeskočí) - já ty potíže tehdy měla spojený spíš s opačným problémem než zácpa, akorát jsem byla věčně nafouklá, takže je dost možný, že je to úplně něco jinýho. A jináč z babských receptů poněkud méně drsného kalibru než lactulosa jsi asi už všechno ozkoušela, co? (myslím vychytávky jako sušený švestky namočený přes noc ve vodě, případně lněný semínka a spol).
I když ono to asi může bejt alespoň zčásti těma šílenejma vedrama, člověk na to v těchhle končinách možná není tak úplně nastavenej...
Každopádně jestli se to potáhne dýl, asi bych zašla k doktorům.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: pá srpen 07, 2015 4:43 pm    Předmět: Citovat

Zkoušela jsem, mléko, zákysy, švestkovou šťávu...ale na mě tyhle věci prostě tak nějak nefunfujou. Ta laktulosa je takova jistota, když už to je fakt potřeba řršit rychle.

U lékařů jsem byla několikrát. minulé léto, předminulé léto, předpředminulé... takže sumasumárum to asi fakt bude vedrem...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nicole
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2008
Příspěvky: 6825

PříspěvekZaslal: pá srpen 07, 2015 9:38 pm    Předmět: Citovat

No já se odmítám vážit, protože bych z toho asi dostala infarkt. Stačí mi, že mi je těsné oblečení a asi dvakrát jsem se změřila. Rolling Eyes
Každopádně mě to štve čím dál víc. Všude řečí, jak je člověku v létě lehko, jak si poskakuje po pláži v minimálním ohozu...a přitom jsem jak lachtan. Tím pádem upachtěnější, nemotornější a méně pružná než běžně. A kvůli tomu to vedro snáším ještě hůř.

Jím vážně lehce, protože z vařeného jídla mi je v parnu šoufl. Takže dneska více méně ovoce, zelenina a bílé jogurty. Denně cvičím. Dneska jsem dala aspoň bezpečné yogové pozice při zemi (aby mě po stojích na hlavě z té země nesbírali). A večer jsem se promasírovala kartáčem v naději, že trochu splaskne. Jo a teď piju jaterní čaj.
Snažím se najít nějaké odůvodnění téhle letní odulosti, případně nějaké rady co s tím. Ale strýček Google zatím nic moc nenašel.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: so srpen 08, 2015 9:16 am    Předmět: Citovat

Tak ony ty nepřirozený vedra dělaj dost, podle mě si tělo drží vodu, seč může. Před pár tejdnama jsem byla u fyzioterapeutky a chválila mě, jak jsem hezky vyrýsovaná - no, tak dneska by mě nepochválila. Sice váha se mi drží a míry víceméně taky, ale taky si připadám taková oteklá s přifouklým břichem.
A vůbec, když už je to cvičící vlákno, tak si musím pokňourat i na tohle téma: až do včerejška cvičila fest, hlavně Zuzku Light, Rutinu a sem tam něco s kettlebellem, v pondělí jsem se dokonce po dvou letech vrátila k Jillian Michaels a pustila se do toho novýho (a pěkně hustýho) programu BodyShred, že si ho jako dám za poloviční čas, teda za měsíc, dokud ho můžu jet v kuse, protože od září mi začínají taneční tréninky a budu to muset zase všemožně kombinovat, aby sem tam měla i nějakej ten beztréninkovej den na regeneraci. Akorát že moudrá matka příroda mi naznačila, že jsem fakt blbá, cvičit tyhle infarktovky, když mám v místnosti přes 30 stupňů a kvůli práci spím kolem čtyř hodin, a eště pak vyrazit za pochůzkama do míst, kde nějaký tydýti nastavili klimatizaci na nějakejch dvacet stupňů (ne-li míń) - takže mě pár dní čeká vynucená pauza asi jenom s jógou (v tomhle počasí bude ovšem bikram, ať chci, nebo nechci), neb se mi rozjel můj oblíbenej zánět nosohltanu zkombinovanej se zánětem průdušek. Aneb není nad to mít v tomhle počasí teplotu přes osmatřicet, mít pocit, že mě někdo od horního patra po průdušky napojil kyselinou, a cpát do sebe se chleba se sádlem a česnekem na střídačku s lipovým čajem. Twisted Evil A do toho finišovat překlad, kterej měl bejt už před dvěma měsícema odevzdanej. Rolling Eyes Twisted Evil
Ale abych jenom nekňučela, tak přidávám počáteční dobrozdání na BodyShed po prvních čtyřech workoutech a musím říct, že je super! Akorát to na něj chce o něco rozumnější počasí. A určitě není pro začátečníky, a asi ani pro mírně pokročilý, teda pro ty, který sice prošli všema úrovněma Ripped in30 nebo 30Day Shred a museli dělat výraznější modifikace. Spíš bych to pro pravověrný Jillianiny fanoušky viděla jako navázání na BodyRevolution (já ji sice soustavně necvičila, spíš jsem po Ripped in 30 budovala fyzičku s HIITama a tak porůznu, ale něco z ní jsem si "střihla" a přijde mi, že začátek BodyShredu je tak na úrovni osmýho levelu). Jako Jillian někde tvrdí, že BodyShred je i pro začátečníky a že jsou tam modifikace, ale popravdě řečeno jsou ty modifikace dost odfláklý, nejsou nijak skvěle vysvětlený, podle mě je to pro opravdickýho začátečníka o zranění a totální ztrátu motivace do cvičení. Ale pro pokročilý fakt super cvičení, který skvěle odsejpá (i když při něm člověk samozřejmě umírá, zvlášť ke konci, ale ten pocit potom... a fyzička asi půjde taky velmi rychle nahoru, pokud teda člověk nevyvádí hověziny jako já. Výborná recenze je tady. http://www.kristinacechova.cz/2015/06/zapisky-z-fitness-deniku-28-dni-s.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sidonie
ADMIN


Založen: 3.1.2008
Příspěvky: 4131

PříspěvekZaslal: so srpen 08, 2015 3:32 pm    Předmět: Citovat

wen - zkus obyčejnou sypanou meltu. Pomáhá mi na zažívání, proti pálení žáhy, na pocit těžkého žaludku po jídle. Dá se pít denně, horká aj studená. Občas musím vypít půl litr, někdy stačí trocha a je mi líp. A přitom je to přírodní záležitost a není to drahé. Wink



Titanie - ty se chceš odpravit, či co? Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: so srpen 08, 2015 3:58 pm    Předmět: Citovat

Sid,nojo, a málem se povedlo - ale nebejt tý exkurze do světa klimošky, tak mi to asi i prošlo... Twisted Evil Ale fakt je, že dneska už bych cvičení nedala, ani kdybych byla zdravá, protože zatímco při posledním cvičení bylo doma "pouhých" třicet a bylo to na hraně (a párkrát jsem si dývko musela stopnout, abych se trochu vydýchala), tak teď se to kumulativně dohřálo na 32 a chvílema i víc, a to už je fakt neúnosný a nedá se v tom pomalu ani sedět, natož se hejbat. Jediný, jak se dá překládat a nespat u toho, je hrát si na miss mokrý tričko.

A melta je fajn, taky občas piju - na potíže jsem ji teda nezkoušela, piju ji pro chuť, ale naši si ji pochvalujou i na zažívání.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: so srpen 08, 2015 4:24 pm    Předmět: Citovat

Sidonie : děkuji. Meltu jsem pila přu kojení. Ala na zažívací potíže mě nenapadla ( přestala jsem ji pit, protože jsem se ji přepila...měla jsem velkou spotřebu. Rok a půl 4-5 velkých hrnků denně)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
shui xian
8-20
8-20


Založen: 23.4.2014
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: st srpen 19, 2015 8:06 pm    Předmět: Citovat

zdravím Smile prosím o radu - zkoušela jsem cvičit podle jillian, je to fajn, ale bydlím teď v paneláku, což je dost omezující. můžete mi doporučit někoho jiného po kom se podívat, nebo třeba konkrétní program od jillian, který není tolik skákací?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 101, 102, 103  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.