Reakce kadeřnic/-níků na žádost o radikální zkrácení
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Dlouhé vlasy a tak dál...
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=94263fbd8589764a744044c9e72daa51Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Kadeřnice/-ník:
Mě začal(a) přesvědčovat, ať tak nečiním a nakonec mě přesvědčil či z jiného důvodů ze stříhání sešlo.
7%
 7%  [ 3 ]
Mě začal(a) přesvědčovat, ať tak nečiním, ale ke stříhání i tak došlo.
21%
 21%  [ 9 ]
Reagoval(a) naprosto neutrálně a přání splnil(a).
36%
 36%  [ 15 ]
S chutí si zastříhal(a).
34%
 34%  [ 14 ]
Celkem hlasů : 41

Autor Zpráva
Woky
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 1.11.2007
Příspěvky: 513

PříspěvekZaslal: ne srpen 29, 2010 10:39 pm    Předmět: Reakce kadeřnic/-níků na žádost o radikální zkrácení Citovat

Před časem mi jedna kamarádka, která se po letech vrací k dlouhým vlasům, leč zdejší stránka jí nezaujala, vyprávěla, jak kdysi nosila vlasy až pod zadek a pak přišla ke kadeřnici s tím, že chce ostříhat na mikádo. Té těch vlasů bylo tak líto, že to ani nechtěla udělat a trvalo poměrně dlouhé přemlouvání, než jí je nakonec ustříhla. Pak jí je aspoň posbírala na památku, byť jí o to nežádala. Mě se přitom úplně vybavil Vízner v Postřižinách. Laughing Ale dost mi to kontrastuje s negativními zážitky od kadeřnic, které má mnoho zdejších členek. Tak mě napadlo se zeptat lidí zde, kteří v minulosti prošli radikálním zkracováním s jakou reakcí se v kadeřnictví setkali.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ivet
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.2.2009
Příspěvky: 780

PříspěvekZaslal: po srpen 30, 2010 12:06 am    Předmět: Re: Reakce kadeřnic/-níků na žádost o radikální zkrácení Citovat

Woky napsal:
Před časem mi jedna kamarádka, která se po letech vrací k dlouhým vlasům, leč zdejší stránka jí nezaujala, vyprávěla, jak kdysi nosila vlasy až pod zadek a pak přišla ke kadeřnici s tím, že chce ostříhat na mikádo. Té těch vlasů bylo tak líto, že to ani nechtěla udělat a trvalo poměrně dlouhé přemlouvání, než jí je nakonec ustříhla. Pak jí je aspoň posbírala na památku, byť jí o to nežádala. Mě se přitom úplně vybavil Vízner v Postřižinách. Laughing Ale dost mi to kontrastuje s negativními zážitky od kadeřnic, které má mnoho zdejších členek. Tak mě napadlo se zeptat lidí zde, kteří v minulosti prošli radikálním zkracováním s jakou reakcí se v kadeřnictví setkali.


Taky mám takovou kadeřnici, nemusím ani zkracovat nijak radikálně, té je líto i konečků, obdivuje dlouhé vlasy a vždy přesvědčuje, jestli to není škoda ustřihnout, když se mi netřepí. Wink Věřím, že kdyby k ní přišla extra vlasatice a chtěla radikálně zkracovat, tak by si dotyčná užila hodně přemlouvání, jako já, když jsem párkrát zkracovala na mikádo. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*MrE
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.4.2008
Příspěvky: 1098

PříspěvekZaslal: po srpen 30, 2010 12:19 am    Předmět: Citovat

Some hairdressers see clients only as someone- with- hair, who they can perform some skill with scissor, comb and hair-dye. Some hairdressers see clients as someone- with- hair- and- a- soul . They care about every hair, as Ivet said. They are sensitive people, but they will do what the client wants.

I wrote on my blog that psychology is more important than having good skills with hands. If a woman [or man] feels that their hairdresser understands them, they will go back to them again and again.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jenne
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 29.3.2010
Příspěvky: 1939

PříspěvekZaslal: po srpen 30, 2010 5:40 am    Předmět: Citovat

MrE napsal:

I wrote on my blog that psychology is more important than having good skills with hands. If a woman [or man] feels that their hairdresser understands them, they will go back to them again and again.


Svatá pravda. Takhle jsem se třikrát za sebou vrátila ke kadeřnici, která stříhá pěkně blbě, jenom proto že jsem si s ní skvěle pokecala. Až po té třetí návštěvě mi konečně došlo, že tahle paní asi nebude to pravé ořechové Laughing
_________________
Swooping... is... bad.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*MrE
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.4.2008
Příspěvky: 1098

PříspěvekZaslal: po srpen 30, 2010 6:02 am    Předmět: Citovat

My favourite hairdresser was an old Indian man. He did not speak while he cut my hair, but he understood what I wanted Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sidonie
ADMIN


Založen: 3.1.2008
Příspěvky: 4131

PříspěvekZaslal: po srpen 30, 2010 6:16 am    Předmět: Citovat

Já byla ostříhaná z vlasů po zadek na vlasy po ramena (už kdysi dávno). Kadeřník se v tom vyloženě vyžíval. Confused Chtěl stříhat ještě víc, ale to jsem mu už nedovolila. A první co mi řekl, když jsem přišla s rozpuštěným hárem, bylo "takto přece nemůžete chodit". Cha! Ale můžu. Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Dudka
41-80
41-80


Založen: 16.5.2010
Příspěvky: 68

PříspěvekZaslal: po srpen 30, 2010 9:39 am    Předmět: Citovat

já sem asi ve dvanácti nechala zkrátit vlasy co byly asi do půli zad, chtěla jsem mikádo, nakonec to bylo že sem je taktak dala do culíku, ale slečna kadeřnice mě vlasy chválila, že jsou zdravé a že je to při tom stříhání hezky slyšet jak ty nůžky klapou nebo něco takového, asi si to stříhání docela užívala
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*MrE
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.4.2008
Příspěvky: 1098

PříspěvekZaslal: po srpen 30, 2010 11:37 am    Předmět: Citovat

Sidonie napsal:
Já byla ostříhaná z vlasů po zadek na vlasy po ramena (už kdysi dávno). Kadeřník se v tom vyloženě vyžíval. Confused Chtěl stříhat ještě víc, ale to jsem mu už nedovolila. A první co mi řekl, když jsem přišla s rozpuštěným hárem, bylo "takto přece nemůžete chodit". Cha! Ale můžu. Cool


If that kadernik saw how long your hair was now, he would die of heart attack Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kikinecka
321-600
321-600


Založen: 14.3.2010
Příspěvky: 571

PříspěvekZaslal: po srpen 30, 2010 11:45 am    Předmět: Citovat

Dávno, dávno asi 10 let zpět, mi začaly vlasy dost padat. Ortel doktorky zněl jasně - ostříhat. Vlasy jsem měla asi do půl zad (možná víc), přišla jsem ke kadeřnici, ta vzala culík a ustřihla ho na kratičký mikádo. V kadeřnictví sedělo několik důchodkyň a ty litovaly, jaká to byla škoda, ale kadeřnice nehla ani brvou a z mikáda mě ostříhala "na kluka" Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Malonek
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 20.5.2009
Příspěvky: 1461

PříspěvekZaslal: po srpen 30, 2010 12:19 pm    Předmět: Citovat

MrE napsal:
Sidonie napsal:
Já byla ostříhaná z vlasů po zadek na vlasy po ramena (už kdysi dávno). Kadeřník se v tom vyloženě vyžíval. Confused Chtěl stříhat ještě víc, ale to jsem mu už nedovolila. A první co mi řekl, když jsem přišla s rozpuštěným hárem, bylo "takto přece nemůžete chodit". Cha! Ale můžu. Cool


If that kadernik saw how long your hair was now, he would die of heart attack Laughing

Dobře mu tak Twisted Evil



Jinak když mě kadeřnice měly stříhat z dělších vlasů, (vždy na přání maminky nebo baičky) tak říkaly jaká je to škoda a jestli si to nechtějí rozmyslet. Nechtěly....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.