Methionin
Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Regenerace a podpora růstu
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=708510dadc24c017fb7a15c8ae96a7ffZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Bambi
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 8.3.2008
Příspěvky: 780

PříspěvekZaslal: po září 13, 2010 9:17 pm    Předmět: Methionin Citovat

Krásný den Very Happy . Nikde jsem zde nenašla fórum o Methioninu. Jen několik informací v různých tématech.
Chtěla bych se zeptat na pár otázek:
-pomohl vám tento přípravek?
-jak moc? (kvalita vlasů, vliv na vypadávání, růst nových vlasů, ...)
-jak dlouho jste to užívali?


Něco o Methioninu:
Methionin je nejméně zastoupená aminokyselina a jeho nedostatkem klesá nutriční hodnota mnoha rostlinných bílkovin. Methionin je výchozí aminokyselina, která zahajuje biosyntézu cysteinu, kreatinu a karnitinu ("spalovač tuků"), zvyšuje hladinu glutathionu. Napomáhá tak fyziologickému využití tuku. Snižuje hladinu cholesterolu zvýšením tvorby lecithinu v játrech.
Methionin má antioxidační aktivitu, inaktivuje volné radikály. Methionin je přirozená chelatační látka pro těžké kovy a pomáhá detoxikovat organismus od těžkých kovů. Má vliv na vlasové folikuly a chrání před lámavostí vlasů. Redukce nadváhy, ochrana jater a ledvin, zlepšení výživy vlasů, nehtů a pokožky. Podpora regenerace po sportovním výkonu. Zlepšení hustoty a kvality vlasů. Dietní zdroj síry.
Napomáhá:
- detoxikovat organismus od těžkých kovů
- snižovat hladinu cholesterolu v krvi
- chránit játra a ledviny
- redukovat nadváhu
- zlepšovat výživu vlasů, nehtů a pokožky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Aldariel
41-80
41-80


Založen: 12.8.2010
Příspěvky: 61

PříspěvekZaslal: čt září 16, 2010 10:24 am    Předmět: Citovat

Nerada bych byla za nějakého škarohlída, ale jako biolog se musím ozvat. methionin je základní aminokyselina, startující proteosyntézu v buňkách. je pro tuto syntézu esenciální a bez něj prostě nezačne. není tedy důležitý jenom pro vlasy nebo kůži popřípadě játra. bez něj bychom nemohli dýchat, ani se hýbat. to, že je ho v podstatě v organismu málo, je způsobeno tím, že se do značné míry recykluje. pokud má člověk normální stravu, kdy pojídá bílkoviny, ať už živočišné, či rostlinné, nemusí se obávat jeho nedostatku. jakékoli další pojídání methioninu je podle mě naprosto zbytečné, protože jeho nadbytek syntézu proteinů obyčejně neurychlí, to je dáno buněčnou regulací. jeho zvýšená spotřeba se dá pochopit například u těch vrcholových sportovců, jejichž svaly jsou extrémně zatížené a je potřeba jejich rychlá regenerace, popřípadě u dětí, které rychle rostou. ale na vlasy? obávám se, že se jedná pouze o další způsob, jak jednoduše na základě vědeckých poznatků vytáhnout peníze lidem z kapes.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wolfishness
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 12.2.2010
Příspěvky: 2787

PříspěvekZaslal: út říjen 05, 2010 3:20 pm    Předmět: Citovat

Taky jsem četla, že kdo chce mít krásné vlasy, má se cpát methioninem a lecithinem, či jak se to píše. V lékárně jsem se na to ovšem neptala, přišlo mi to zbytečné.
_________________
http://kocicinadeje.cz/

Studies show:
Intelligent girls are more depressed
because they know
what the world is really like
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Iwetka
21-40
21-40


Založen: 28.12.2010
Příspěvky: 23

PříspěvekZaslal: ne únor 06, 2011 12:42 am    Předmět: Citovat

Koupila jsem si Tablety Methioninu v lékárně.Bylo to 50tablet a brala jsem 2x denně.Vlasy mi padaly úplně hrozně moc a už po pár dnech braní Methioninu jsem měla na hřebenu jen pár vlasů.Brala jsem je 25dní pak mi došli.Nebrala jsem je 14dní a vypadávání se zhoršilo.Sice ne o moc ale zhoršilo.Tak jsem si je koupila zase ve velkým balení a je to ok.Asi to chce brát dýl aby to bylo trvalejší...Každopádně mi v lékarně neřekli jestli se to smí užívat dlouhodobě...
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/exercise/wbV4eXX/]

[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Iwetka
21-40
21-40


Založen: 28.12.2010
Příspěvky: 23

PříspěvekZaslal: ne únor 06, 2011 12:44 am    Předmět: Citovat

Jo a prej jakmile přijdete na kožní že vám padaj vlasy tak vám napíšou tohle.Lékrnice mi říkala,že jestli je budu brát,tak ať si na to kožní dojdu,protože když mi to předepíšou tak nic neplatim...
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/exercise/wbV4eXX/]

[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 5571

PříspěvekZaslal: ne únor 06, 2011 11:15 am    Předmět: Citovat

Dlouhodobě se brát nesmí. Doporučuji užívat v délce 3 měsíce max. 2x do roka Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rumjana
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 25.9.2007
Příspěvky: 614

PříspěvekZaslal: ne únor 06, 2011 11:51 am    Předmět: Citovat

Mně methionin pomohl na padání vlasů, myslím, že mi ho tehdy doporučila wensdy Smile Dívala jsem se pak i na různé diskuze a tam se řešilo, jak dlouho brát, nebrat...A že to kdysi bývalo na recept a snad něco proplácela pojišťovna, tak se to doporučovalo brát míň a od doby, co to je volně prodejné, tak už to najednou prý nevadí brát v kuse..ale asi to bude věc názoru, vědomostí a svědomí dotyčného, co doporučí. Taky jsem se ptala farmaceutky a ta říkala, že dlouhodobé braní nevadí, že jinak je methionin třeba v mase...Ale nevím, stejně bych to nebrala delší dobu v kuse...
A to, že je startovací je jediné, co si pamatuju Very Happy
_________________
....zivot je zazrak....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 5571

PříspěvekZaslal: ne únor 06, 2011 11:57 am    Předmět: Citovat

Rumjano, ano je ve stravě. Proto bych to dlouhodobě nebrala. Člověk si tím může pomoct, ale neměl by tím nahrazovat pestrý jídelníček. Navíc mě imunologové nedoporučovali to přehánět, kvůli mým zdravotním potížím. Proto se omezuji jen na dobu, kdy mi vlasy padají opravdu o poznání více.
Můj názor je takový, že nic se nemá přehánět Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Eiddwen
321-600
321-600


Založen: 21.10.2009
Příspěvky: 520

PříspěvekZaslal: po únor 07, 2011 4:13 pm    Předmět: Citovat

Tak ako vravi wensdy, nemal by sa uzivat dlhodobo. Na zahranicnych diskusiach sa zhoduje vacsina na uzivani 2 x do roka a najlepsie len jeden mesiac, pretoze dlhodobe uzivanie by vraj mohlo sposobit velku sarapatu, par doktorov sa vyjadrovalo dokonca o genetickych zmenach retazcov v pripade tehotenstva. Pozitivne ucinky vraj mali pri uzivani jeden mesiac, pak mesiac prestavka a to iste este jeden krat.
Nanestastie ani samotni doktori nevedia ako to vlastne je, jeden kozny ti povie ze dlhodobo sa nesmie, druhy ze sme a pak si vyber Cool ale keby to bolo na dlhodobe uzivanie, predaval by sa bez predpisu hned od ziaciatku, tot moj nazor.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Eiddwen
321-600
321-600


Založen: 21.10.2009
Příspěvky: 520

PříspěvekZaslal: po únor 07, 2011 4:22 pm    Předmět: Citovat

A este som vygooglila toto :

Dlhodobe uzivanie zvysuje homocystein a LDL. vegetariani a vegani by ho nemali brat vobec, pretoze vykyvy s nimi mozu zamavat skaredym sposobom, a ostatni uzivatelia by mali brat ako doplnok vitaminy b6, b12 a kyselinu listovu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.