Fotografování a my.....
Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 19, 20, 21  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Hyde park aneb Pokec
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=18069322b01fcc559f83b2023ed124cfZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

môj vzťah k foteniu
Rád fotím všetko čo ma zaujme, ale nerád sa fotím
50%
 50%  [ 14 ]
Nerád fotím, ale rád sa nechám odfotografovať
3%
 3%  [ 1 ]
Nerád fotím a nerád sa fotografujem...
7%
 7%  [ 2 ]
Rád fotím aj sa rád nechám odfotografovať..
39%
 39%  [ 11 ]
Celkem hlasů : 28

Autor Zpráva
Renča
161-320
161-320


Založen: 19.10.2006
Příspěvky: 176

PříspěvekZaslal: so únor 10, 2007 10:49 am    Předmět: Fotografování a my..... Citovat

V našich galeriích se objevují spousty krásných fotografií...Jak jsme tedy na tom s fotografováním? Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniela
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.11.2006
Příspěvky: 2201

PříspěvekZaslal: so únor 10, 2007 11:25 am    Předmět: Citovat

Já jsem kdysi fotila ještě černobílé fotky, táta mě učil to vyvolávat a zvětšovat doma v koupelně. Tak jsem si nějakou dobu dělala fotky, ale byly čím dál hnusnější, tak jsem toho nechala. Taky mě vyháněla maminka, abych jí tam neleptala novou vanu Wink
Když to srovnám s tím, co je teď, tak to pociťuji jako úplně pravěký zážitek Smile

Teď fotím na digitál - hlavně baráky a pracovní záležitosti. Pořád si říkám, že se někdy musím naučit ten foťák pořádně používat, protože je docela dobrý. Těším se, až si na to někdy budu moci udělat čas.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Renča
161-320
161-320


Založen: 19.10.2006
Příspěvky: 176

PříspěvekZaslal: so únor 10, 2007 11:55 am    Předmět: Citovat

Daniela napsal:
Já jsem kdysi fotila ještě černobílé fotky, táta mě učil to vyvolávat a zvětšovat doma v koupelně. Tak jsem si nějakou dobu dělala fotky, ale byly čím dál hnusnější, tak jsem toho nechala. Taky mě vyháněla maminka, abych jí tam neleptala novou vanu Wink
Když to srovnám s tím, co je teď, tak to pociťuji jako úplně pravěký zážitek Smile

Teď fotím na digitál - hlavně baráky a pracovní záležitosti. Pořád si říkám, že se někdy musím naučit ten foťák pořádně používat, protože je docela dobrý. Těším se, až si na to někdy budu moci udělat čas.


Já jsem měla první foťák ve dvanácti, takový jednoduchý, na film...a ve čtrnácti jsem jej vyměnila za nejjednodušší a nejlevnšjší digitální kompakt...a zjistila jsem, že je to uplně něco jiného, takže... klasiku nikdy více Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniela
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.11.2006
Příspěvky: 2201

PříspěvekZaslal: so únor 10, 2007 1:32 pm    Předmět: Citovat

Ono to má svoje kouzlo, zalezlý ve skříni motat film potmě do vyvolávacího tanku a pak v koupelně chystat ty misky a zvětšovák na prkno přes vanu, pak to exponovat a dát do vývojky, když z toho bílého papíru začne ve svitu červené žárovky vylézat ta fotka - to je prostě vzrůšo! Smile
Dneska už je to opravdu o něčem jiném.
Taky mi vadí, jaké mají digitály zpoždění. Ale obrázky jsou z toho samozřejmě krásné, taky bych už neměnila Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Renča
161-320
161-320


Založen: 19.10.2006
Příspěvky: 176

PříspěvekZaslal: so únor 10, 2007 1:44 pm    Předmět: Citovat

Daniela napsal:
Ono to má svoje kouzlo, zalezlý ve skříni motat film potmě do vyvolávacího tanku a pak v koupelně chystat ty misky a zvětšovák na prkno přes vanu, pak to exponovat a dát do vývojky, když z toho bílého papíru začne ve svitu červené žárovky vylézat ta fotka - to je prostě vzrůšo! Smile
Dneska už je to opravdu o něčem jiném.
Taky mi vadí, jaké mají digitály zpoždění. Ale obrázky jsou z toho samozřejmě krásné, taky bych už neměnila Smile


Jo, to vyvolávání pamatuju , když to dělal táta, taky jsem mu u toho asistovala Smile U digitálu vidíš hned, jaký je snímek...a můžeš na to ihned reagovat...na učení jedinečné
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniela
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.11.2006
Příspěvky: 2201

PříspěvekZaslal: so únor 10, 2007 1:47 pm    Předmět: Citovat

To jo, a člověk toho může napráskat, kolik chce a pak s tím v počítači pracovat - je to skvělý.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kafin
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 16.10.2006
Příspěvky: 1044

PříspěvekZaslal: so únor 10, 2007 2:00 pm    Předmět: Citovat

Je třeba říct,že digitál nikdy nebude mít tak kvalitní fotky jako klasika.Ale věc je to užitečná,jenom ty starší digitály nedokážou být tak rychlý jak bych si přál.Přece jenom když sem fotil kamaráda jak plival oheň tak než se foťák vzpamatoval tak bylo po všem,nemluvě o tom,že se nedokázal vypořádat s takovým světlem,ale to se dalo nastavit.Zato klasika-cvak a je to.A s tím vyvoláváním doma je taky sranda.Pamatuju si,že kamarád si hrál s jednou fotkou třeba celou noc než dostal to co chtěl.Ale to už byly hotový kouzla co z té fotky vytvořil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Renča
161-320
161-320


Založen: 19.10.2006
Příspěvky: 176

PříspěvekZaslal: so únor 10, 2007 2:11 pm    Předmět: Citovat

Kafin napsal:
Je třeba říct,že digitál nikdy nebude mít tak kvalitní fotky jako klasika.Ale věc je to užitečná,jenom ty starší digitály nedokážou být tak rychlý jak bych si přál.Přece jenom když sem fotil kamaráda jak plival oheň tak než se foťák vzpamatoval tak bylo po všem,nemluvě o tom,že se nedokázal vypořádat s takovým světlem,ale to se dalo nastavit.Zato klasika-cvak a je to.A s tím vyvoláváním doma je taky sranda.Pamatuju si,že kamarád si hrál s jednou fotkou třeba celou noc než dostal to co chtěl.Ale to už byly hotový kouzla co z té fotky vytvořil.


U kompaktů (levných) je hrozná stráta času, než se nabije blesk...a to ostření taky trvá dlouho, což mi taky někdy vadí Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Renča
161-320
161-320


Založen: 19.10.2006
Příspěvky: 176

PříspěvekZaslal: so únor 10, 2007 2:17 pm    Předmět: Citovat

Daniela napsal:
To jo, a člověk toho může napráskat, kolik chce a pak s tím v počítači pracovat - je to skvělý.


Výhoda, když chceš zachytit třeba náladu ztmívání se, tak to třeba trefíš až na několikátý snímek, což s klasikou jaksi není možné
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniela
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.11.2006
Příspěvky: 2201

PříspěvekZaslal: so únor 10, 2007 2:24 pm    Předmět: Citovat

Klasika je sice klasika, ale jeden můj kamarád profi fotograf už fotí na digitál úplně všechno. Obojí má asi svoje výhody i nevýhody.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 19, 20, 21  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.