Fotografování a my.....
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 19, 20, 21  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Hyde park aneb Pokec
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=f86537ae2fff30c5591fae7ab91b4b1dZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

môj vzťah k foteniu
Rád fotím všetko čo ma zaujme, ale nerád sa fotím
50%
 50%  [ 14 ]
Nerád fotím, ale rád sa nechám odfotografovať
3%
 3%  [ 1 ]
Nerád fotím a nerád sa fotografujem...
7%
 7%  [ 2 ]
Rád fotím aj sa rád nechám odfotografovať..
39%
 39%  [ 11 ]
Celkem hlasů : 28

Autor Zpráva
Meadow
***moderátorka a Strážkyně tématu***


Založen: 12.11.2008
Příspěvky: 4062

PříspěvekZaslal: út červenec 02, 2013 10:05 am    Předmět: Citovat

danny, znám. (ale díky za tip, cokoli se hodí). Se mnou je ten problém, že takové věci čtu na počítači a tam si to jen přečtu, nejdu to hned vyzkoušet. Jak to hned nevyzkouším, je to blbé, nepřechází to do aktivní znalosti. A ve školním roce není na zkoušení moc čas - když jsem u pc a čtu to, jsem obvykle v práci či doma, kolem není nic zajímavého k focení. A hned vstát a jít něco najít obvykle není v normálním provozu úplně možné. No a odpoledne či večer, když už přejde rutinní denní shon, už na to nevzdechnu. Když jedu na výlet, chci tam a) být s rodinou a až za b) fotit. Což ale znamená používat to, co už umím. Když mám kolem sebe tři děti, nejde čekat na světlo nebo oblézat něco z X úhlů a přemýšlet. Musím mít jasno a vyfotit šup šup. Vůbec si na výletě vzpomenout, že jsem tudlevá četla, že tohle se dá fotit takhle... nedávám. Embarassed
Navíc, třeba na tom G+ čtu právě hodně takových tipů, jak něco udělat, ale mám pocit, že fakt potřebuju nějakou systematickou "výuku". Na kurzy nejsou ani prachy ani čas. Ale mám prázdninový plán. Jsem dostala od angličtinářky knížku v aj o svícení. Prý ji podědila po odstěhovavší se spolubydlící a nevyužije ji. Chystám se na to, že to přečtu. A (hlavně) nejen přečtu, ale taky hned všechno, o čem budu číst, vyzkouším. O prázdninách budou občas děti pryč, tak doufám, že bude trochu čas na takové blbnutí. Už jsem přečetla úvod a vyfotila si jedno srovnání osvětlení (měkké X tvrdé světlo). A je to fakt o něčem jiném, než to jen číst. Nebo to sledovat na výletě - "dneska pěkně sluní, takže máme tvrdé světlo". Vyzkoušela jsem si, že světlo umím doma změkčit. Neskutečná euforie. Wink Very Happy A přitom je to taková maličkost, takový základ. Embarassed Rolling Eyes Nemám iluze, že bych tu knihu dala za ty prázdniny celou - je to pěkná bichle a tolik času zas mít nebudu. Ale každý pokus a každá zkušenost se počítá. Třeba to pak na tom nějakém budoucím výletě "naběhne".
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
danny1691
***moderátor***


Založen: 18.12.2011
Příspěvky: 1634
Bydliště: Ravenholm

PříspěvekZaslal: út červenec 02, 2013 10:16 am    Předmět: Citovat

@SilkyJane Pce mám nedaleko, ale tam není o co stát. Doporučuji výlet do Boskovic. Nádherné městečko, zřícenina, zámek židovské město a hřbitov. I lidi z fotorádce si tam dělají výlety.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Dalarius et Laixi
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 20.7.2010
Příspěvky: 2541

PříspěvekZaslal: po září 09, 2013 5:32 pm    Předmět: Citovat

Měl bych takový dotaz. Nenašla by se nějaká fotografka z Brna? Potřeboval bych nějak…slušně vyfotit. Kvalitní výbava snad ani není potřeba, spíš jen někdo, kdo má cit pro focení lidí, co se do focení musí dokopat, jako já ( Very Happy ), resp. focení lidí obecně. Potřeboval bych udělat nějaké slušené fotky…
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
weronica.highs
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 31.12.2008
Příspěvky: 815

PříspěvekZaslal: st září 11, 2013 8:40 pm    Předmět: Citovat

Ráda bych se zeptala, jestli je tady někdo, kdo rozumí foťákům? Smile Dostala jsem od přítele k narozeninám Olympus SP-820UZ a jsem z něho nadšená! Smile) Jen bych si ráda třeba přečetla názory jiných lidí, jaký je to foťák kvalitou a tak podobně Smile děkuju moc!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
danny1691
***moderátor***


Založen: 18.12.2011
Příspěvky: 1634
Bydliště: Ravenholm

PříspěvekZaslal: st září 11, 2013 9:47 pm    Předmět: Citovat

normální ultrazoom. Ale tady nejde o foťák, ale o to co chceš ty s ním vyvádět. Na takové to domácí focení není co řešit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meadow
***moderátorka a Strážkyně tématu***


Založen: 12.11.2008
Příspěvky: 4062

PříspěvekZaslal: čt září 12, 2013 8:33 am    Předmět: Citovat

Tak když jste tu vytáhli toto vlákno... asi bych měla nareportovat, co jsem nastudovala o prázdninách (viz. můj příspěvek výše). No, něco málo. Neměla jsem iluze, že nastuduju celou knihu, ale stihla jsem o hodně míň, než jsem chtěla a čekala. Ale zas se mi podařilo pohrát si se Zonerem a naučit se o něm něco víc... a už se tolik nebojím RAWu. Takže konec konců si nestěžuju. Nějaký pokrok tu je.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lethality
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 2.2.2013
Příspěvky: 987

PříspěvekZaslal: čt září 12, 2013 9:17 am    Předmět: Citovat

weronica.highs napsal:
Ráda bych se zeptala, jestli je tady někdo, kdo rozumí foťákům? Smile Dostala jsem od přítele k narozeninám Olympus SP-820UZ a jsem z něho nadšená! Smile) Jen bych si ráda třeba přečetla názory jiných lidí, jaký je to foťák kvalitou a tak podobně Smile děkuju moc!


já byla s ultrazoomem spokojená, ale jednalo se o strarší model, tak 10 let zpátky, jak sou na tom nové modely, to nevím, ale ten starý dělal krásné fotky.... nové foťáky od olympusu (i přesto, že měly být s lepší výbavou) ... nevím, sem z nich rozpačitá, připadá mi, že ty čipy už nejsou to, co to bývalo... raději bych ten straší model, který dělal krásné, pěkně barevné, ostré fotky... ale možná je to jen můj subjektivní a hlavně laický pocit....
_________________
Kdyz o nic nehrajes, nemas co ztratit....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hankabar
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 9.3.2008
Příspěvky: 1361

PříspěvekZaslal: čt říjen 17, 2013 9:04 am    Předmět: Citovat

http://www.fotoradce.cz/101-tipu-pro-lepsi-fotografie-clanekid44
Toto je prima brožurka Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sidonie
ADMIN


Založen: 3.1.2008
Příspěvky: 4131

PříspěvekZaslal: st leden 08, 2014 6:01 pm    Předmět: Citovat

Je možnost stáhnout si program Zooner photo Studio 15 zdarma. Viz zde http://www.zive.cz/bleskovky/pouze-dnes-zoner-photo-studio-15-pro-zdarma/sc-4-a-171982/default.aspx
Pozor, nutno dnes stáhnout i nainstalovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Caithlin
***moderátorka***


Založen: 18.5.2009
Příspěvky: 2495

PříspěvekZaslal: st leden 08, 2014 6:28 pm    Předmět: Citovat

Super, už stahuju...sice momentálně není čím fotit, ale nějaký program na úpravy se vždycky hodí Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 19, 20, 21  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.