Autoškola - Řidičák
Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 35, 36, 37  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Hyde park aneb Pokec
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=d3351a63285ee14c603be24bc1027a4fZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Kathory
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 23.9.2007
Příspěvky: 2753

PříspěvekZaslal: so říjen 24, 2009 8:18 pm    Předmět: Autoškola - Řidičák Citovat

Tak jsem se nedávno přihlásila do autoškoly a mám za sebou druhou jízdu... Takže jsem se dostala do kolotoče přesně toho, co bytostně nenávidím. Bohužel rodina chtěla jinak. Rolling Eyes No nemám z toho vůbec dobré pocity a mám pocit, že na to nemám a že to bude asi první věc v životě, kterou nezvládnu Embarassed Jako ortodoxní levák je pro mě naprosto vše, co se děje na pravé straně černá díra, neumím se orientovat v prostoru, v rychlosti nepoznám strany a už vůbec neumím rychle zareagovat na situaci. Tudíž mám k řízení dokonalé předpoklady... Laughing Asi po druhé jízdě nemůžu objektivizovat, ale už začínám mít dost mizérii z toho, že zklamu. A zvlášť když vezmu, kolik lidí, co moc rozumu a inteligence nepobrali, to udělali předemnou Rolling Eyes Přitom strach nemám, dopravní situace znám, vše mi jde, jen do chvíle, kdy dojedu na křižovatku, začnou kolem mě jezdit auta, strnu a už nevím, co dál...

Tak co vy a vaše autoškola? Podařilo se, nepodařilo, jezdíte či nejezdíte... Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Allean
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 2.8.2008
Příspěvky: 1472

PříspěvekZaslal: so říjen 24, 2009 8:31 pm    Předmět: Citovat

Kath...plně tě chápu.
Řidičák jsem udělala v dubnu 2008, moc se mi do toho nechtělo, žádný vztah k řízení nemám. Šla jsem do toho jen na domlouvání manžela a proto, že by se mi třeba v budoucnu mohl hodit. Ať už kvůli zaměstnání nebo kvůli čemukoliv jinému. A věc další, stále se to zdražuje.
Jsem taky levačka, uříznout mi pravou ruku tak se asi nic moc nestane.
Strany mám popletené normálně, dělám u zubaře a tam je levá strana pravá, takže taky pěkný.
Řazení španělská vesnice, zvládat přemýšlet, šlapat na pedály, sledovat provoz a kroutit volantem - nemožný.
A nakonec to šlo. Přesně jak píšeš, řekla jsem si, že když vidím ty paka, co to zvládly, musím to udělat taky. A udělala. Napodruhý, ale co.
Což neřeší to, že se mi řídit prostě nechtělo. Jela jsem párkrát a pak se mi stala ta nemilá věc se závorama, viz Výlevka radosti i strasti.
Teď, po víc jak roce jsem to zkusila a celkem dobrý. Uvidím, co bude dál.
Neboj se a věř si, zvládneš to, uvidíš Wink Smile
Ono na tom vcelku nic není, závěrečky uděláš, to se neboj a potom je jen na tobě, jak s tím budeš operovat dál. Jestli to bude možný, neudělej tu samou chybu, co já a nevyhýbej se řízení, je těžké se k tomu po čase pak znovu odhodlat.
Držím ti pěsti Wink Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kathory
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 23.9.2007
Příspěvky: 2753

PříspěvekZaslal: so říjen 24, 2009 8:47 pm    Předmět: Citovat

Jé, Allean děkuji, teď jsem si všimla, že ve Výlevce je teď podobné téma Laughing Máš naprostou pravdu ve všem, hlavně po autoškole řídit. No auto nemám a otec mě ke svému nepustí, takže to bude těžší, ale tak snad to nějak klapne... Mi to přijde úplně nemožné. Dělat vše do kupy a ještě sledovat provoz. No, snad platí i tady, že zvyk je železná košile... A Tobě držím pěsti při řízení Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Allean
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 2.8.2008
Příspěvky: 1472

PříspěvekZaslal: so říjen 24, 2009 8:54 pm    Předmět: Citovat

Kath, je to asi o zvyku, když tohle řeším s nějakým řidičem, nikdo to nechápe. No jo, ono je to pro všechny jednoduchý, když už to umí. Ale zvládat všechny ty věci plus myslet je pro mě složitý Very Happy Aspoň zatím Embarassed Very Happy
To mě manžel k volantu pustí, ale zatím byl problém, že já nechtěla.
Uvidíš, jak to bude u vás, snad taťka změní názor a když pojedete oba spolu, mohl by to překousnout.
Takhle "zabil" kamarádku její táta, když jí auto nepůjčil a s ní jezdil jen dokola kolem baráku, to se nic nenaučila. No a dnes neřídí.
Ale vážně to není tak děsný, uvidíš po pár jízdách, budeš si víc jistá a možná, že tě to začne i bavit Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kathory
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 23.9.2007
Příspěvky: 2753

PříspěvekZaslal: so říjen 24, 2009 9:07 pm    Předmět: Citovat

No... to raději za spolujezdce nějakého predátora, který by mi chtěl každou chvíli utrhnout hlavu a probodat mě klepety, než aby tam seděl taťka Laughing Ale chápu, že se ti chlapi o svá auta bojí Very Happy

Já se na to právě hrozně těšila, ani strach jsem neměla. A pak jsem zjistila, že moje celoživotní vize, že když se na plyn šlápne, tak auto jede, když nešlápne, tak nejede, je jaksi krapet zcestná, je tam nějaká spojka a jakási tyčka vpravo, tak už to začal být krapet problém Laughing Uvidím. Další jízdy mám až v pátek, tak jsem zvědavá, co tam předvedu Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Allean
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 2.8.2008
Příspěvky: 1472

PříspěvekZaslal: so říjen 24, 2009 9:14 pm    Předmět: Citovat

Very Happy Very Happy Very Happy Jako bych slyšela sebe a svoje představy Very Happy
Ale tak tyhle "nadbytečné " Very Happy věci jako tyčka a spojka Very Happy taky nejsou neřešitelné, koupíš si automat a máš po starostech. Pak opravdu jen sešlápneš plyn a jedeš Very Happy To má kámoška, děsně ráda jsem řídila její auto.
Chceme si s manželem pořídit nový auto, ale o automatu nechce ani slyšet Confused No, budu se to muset naučit normálně Very Happy
Já nevěděla, že tvůj taťka to auto takhle prožívá, máš pravdu, dělá to spousta chlapů Rolling Eyes Smile
V pátek držím palce Kath, ať se ti dobře frčííííí Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Aha Admin
ADMIN


Založen: 9.4.2006
Příspěvky: 1798
Bydliště: Zazrcadli

PříspěvekZaslal: so říjen 24, 2009 9:17 pm    Předmět: Citovat

Kač, pššššššš Smile

Máš rozhodně pravdu v tom, že řízení je o koordinaci mnoha věcí najednou. Ale jde to. Já jsem taky levák a víš, jak řídím. Furt se někde ztrácím, ale řízení problém není Smile)

Mít řidičák ti dává neskutečnou svobodu. Je to fakt jak mít křídla. Jen kvůli té kartičce v peněžence se to vyplatí mít.

A řízení samo o sobě je praxe. Přiznávám, že mě to trvalo tak 5 let, než jsem v tom nabyl takovou pohodu, že si teď jezdím na D1 odpočinout a zameditovat, fakt Smile A to tě autoškola nenaučí, tak se tím ani nestresuj Smile

Důležitý je dostat tu kartičku a pak si pomalu ale jistě zařizovat tu a tam praxi.

(přijeď do Zastávky, zajezdíme Very Happy)
_________________
DlouheVlasy.cz!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kathory
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 23.9.2007
Příspěvky: 2753

PříspěvekZaslal: so říjen 24, 2009 9:18 pm    Předmět: Citovat

Díky díky, si budu svištět svých nepřekonatelných třicet Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Allean
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 2.8.2008
Příspěvky: 1472

PříspěvekZaslal: so říjen 24, 2009 9:21 pm    Předmět: Citovat

Aha - mluvíš mi z duše. Právě ta "kartička v peněžence" pro mě byla důležitá. Nehledě na to, že mě neba stále někoho prosit, ať mě odveze tady a támhle. A věc druhá, co když se někomu z mého okolí něco přihodí a bude potřebovat odvézt....
Viz situace teď....manželovi se blíží operace ramene, je to ve vzdálenějším městě a autobusem by to bylo složitý. Musím to prostě zvládnout.
Jo, s tou "meditací" na D1 jsi mě pobavil Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
egle
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 20.5.2007
Příspěvky: 2607

PříspěvekZaslal: so říjen 24, 2009 9:21 pm    Předmět: Citovat

Kathory napsal:
Díky díky, si budu svištět svých nepřekonatelných třicet Laughing Laughing

Kath, v klidu, já s autoškolou jezdila tak "rychle", že mě předjížděli i cyklisti Laughing Laughing
ale řídit jsem se naučila a když musím, tak řídím, ale když nejsem v autě sama, tak jsem nervozní (asi mám strach, že někoho zabiju Wink )
jo a souhlasím s Aha s tím, že je to jenom o praxi... ruce se sesynchronizujou, na provoz si zvykneš.... chce to jenom jezdit a přestat se bát Wink


Naposledy upravil egle dne so říjen 24, 2009 9:22 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 35, 36, 37  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.