HIP HOP - hudba, tanec, životní styl...
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Hudba a tanec
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=f2d6dbfef3230d199560fca01db1b5f9Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Kataska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.8.2008
Příspěvky: 2214

PříspěvekZaslal: po září 27, 2010 9:39 am    Předmět: Citovat

Iwin napsal:
asi tak, úplně s Margueritte souhlasím, podle mě hip hop není hudba (mluvit dokáže každej a pár tónů na počítači zvládne i mimino) a ten životní styl (tráva, kurvy, zlato...) a jejich oblíkání mě dokáže i celkem nasrat..jo dobře, jsem zaujatá

Mluvit sice dokáže každej, ale ne každej si nedokáže složit text a "přednést ho"- kdyžtak mě opravte, ale je hip-hop to samé co rap? Jestli ano, tak jsem slyšela pár opravdu dobrých raperů - to byli prostě nadaní básníci, jejichž texty měly myšlenku a náboj.
Se zbytkem souhlasím - oblékání mi přijde poněkud směšné a chování mírně snobské, ale budiž. A taky by mě zajímalo, jestli ty odrostlé dětičky s věčně zapnutým přehrávačem nahlas (nebo mobilem), který tahají pořád sebou a oblažují tím okolí těm textům alespoň rozumí Smile
A pakliže break dance s hip hopem nějak souvisí, tak se mi moc líbí, když to někdo fakt umí.
Jinak je z mé neznalosti asi zřejmé, že hudebně mě to vůbec neoslovuje, maximálně kvalitním textem (což je ovšem dost vzácné).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jenne
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 29.3.2010
Příspěvky: 1939

PříspěvekZaslal: po září 27, 2010 9:55 am    Předmět: Citovat

Musím souhlasit s tím, co už tu zaznělo - že hip-hop není hudba Smile Samozřejmě nepopírám, že existuje několik opravdu talentovaných raperů, kteří to se slovy opravdu umí a jejich texty jsou chytré a chytlavé - nicméně to je všechno, co v tom vidím: dobrý text. Aby byla hudba hudbou, musí mít kromě textu i melodii, kterou tam jaksi postrádám Smile Ale když to člověk vezme jako "básně přednášené za doprovodu beatu", tak je hip-hop fajn věc Smile

Samozřejmě tím mluvím o raperech, kteří mají co říct. Z gangsta rapu se mi zvedá žaludek, pardon.
_________________
Swooping... is... bad.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MichyX
161-320
161-320


Založen: 8.9.2007
Příspěvky: 310

PříspěvekZaslal: po září 27, 2010 10:23 am    Předmět: Citovat

Jenne napsal:
Musím souhlasit s tím, co už tu zaznělo - že hip-hop není hudba Smile Samozřejmě nepopírám, že existuje několik opravdu talentovaných raperů, kteří to se slovy opravdu umí a jejich texty jsou chytré a chytlavé - nicméně to je všechno, co v tom vidím: dobrý text. Aby byla hudba hudbou, musí mít kromě textu i melodii, kterou tam jaksi postrádám Smile Ale když to člověk vezme jako "básně přednášené za doprovodu beatu", tak je hip-hop fajn věc Smile

Samozřejmě tím mluvím o raperech, kteří mají co říct. Z gangsta rapu se mi zvedá žaludek, pardon.

+1
Stejný názor mám i o elektru, není tam zpěv - není to hudba
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
81-160
81-160


Založen: 21.10.2008
Příspěvky: 128

PříspěvekZaslal: po září 27, 2010 10:24 am    Předmět: Citovat

Tak nejenže Hip-Hop nemám ráda, já ho přímo nesnáším. Za ten můj předsudek můžou hlavně gangsta děti kteří pobíhají po našem měste a kteří mi HH dokonale znechutili. Nejvíc mě na tom štve fakt, že nedokážou tolerovat jinou hudbu než HH. Celkově oblíkaní, mentalita subkultury, hlavně hudba, to vše mě odpuzuje a znechucuje.

Tím nikoho nechci urazit. Ať si každý poslouchá hudbu, která se mu líbí. Tohle je jen můj, asi dost omezený názor na HipHop, ale jen tak ho nehodlám měnit. Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
81-160
81-160


Založen: 21.10.2008
Příspěvky: 128

PříspěvekZaslal: po září 27, 2010 10:27 am    Předmět: Citovat

Pardon. 2x omylem napsáno...

Naposledy upravil * dne po září 27, 2010 10:42 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kataska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.8.2008
Příspěvky: 2214

PříspěvekZaslal: po září 27, 2010 10:31 am    Předmět: Citovat

MichyX napsal:

Stejný názor mám i o elektru, není tam zpěv - není to hudba

Takže Vivaldi skládal co?? Laughing Klasika? Jazz? Etnická hudba bez zpěvu?
To všechno není hudba?
Hudba je podle mě vše, co obsahuje tóny, melodii, zpěv je pouze hodnota přidaná, nikoliv nutná pro definici hudby.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MichyX
161-320
161-320


Založen: 8.9.2007
Příspěvky: 310

PříspěvekZaslal: po září 27, 2010 10:53 am    Předmět: Citovat

Není to hudba ale melodie xD ne fakt tu klasiku jsem zapoměl, myslím tím ty nové blbosti jako techno a milion odnoží které se liší.. nijak.. to není hudba, tam totiž ani ta melodie není
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kataska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.8.2008
Příspěvky: 2214

PříspěvekZaslal: po září 27, 2010 10:59 am    Předmět: Citovat

Hej, tak to bych se s tebou hádala, protože já techno a elektroniku a ten milion jejich odnoží hodně můžu (techno má mimochodem s klasikou víc společného, než je ucho laika schopno připustit), ale tohle téma je o něčem jiném...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kláruška07
321-600
321-600


Založen: 31.1.2010
Příspěvky: 370

PříspěvekZaslal: po září 27, 2010 11:29 am    Předmět: Citovat

Kataska napsal:
Iwin napsal:
asi tak, úplně s Margueritte souhlasím, podle mě hip hop není hudba (mluvit dokáže každej a pár tónů na počítači zvládne i mimino) a ten životní styl (tráva, kurvy, zlato...) a jejich oblíkání mě dokáže i celkem nasrat..jo dobře, jsem zaujatá

Mluvit sice dokáže každej, ale ne každej si nedokáže složit text a "přednést ho"- kdyžtak mě opravte, ale je hip-hop to samé co rap? Jestli ano, tak jsem slyšela pár opravdu dobrých raperů - to byli prostě nadaní básníci, jejichž texty měly myšlenku a náboj.
Se zbytkem souhlasím - oblékání mi přijde poněkud směšné a chování mírně snobské, ale budiž. A taky by mě zajímalo, jestli ty odrostlé dětičky s věčně zapnutým přehrávačem nahlas (nebo mobilem), který tahají pořád sebou a oblažují tím okolí těm textům alespoň rozumí Smile
A pakliže break dance s hip hopem nějak souvisí, tak se mi moc líbí, když to někdo fakt umí.
Jinak je z mé neznalosti asi zřejmé, že hudebně mě to vůbec neoslovuje, maximálně kvalitním textem (což je ovšem dost vzácné).


ahojky, děkuju za konečně nějakej rozumnej názor tady... Wink koukám že jsem založila tohle téma s naivní myšlenkou, že sem budou přispívat spíš fanoušci než odpůrci hip hopu...to mi nevyšlo Very Happy
já chápu, že má člověk styl, který prostě vážně nemusí-ten já mám samozřejmě taky, ale nenadávám na něj a necpu to tady Very Happy (Katasko, to samozřejmě není na Tebe!Wink)
takže obecně pro všechny: když HH neposloucháte, nemáte rádi ba dokonce nesnášíte.... ok, to je v pořádku, ale prostě nechápu proč to tady ventilujete že to není hudba, když tomu, jak je vidět, ani nerozumíte... jisté hudební styly taky rozhodně nemusím, ale respektuju lidi, kterým se to líbí, je to prostě jejich názor... Ale rozhodně jim nebudu vtloukat že to neni hudba, když se v tom sama nevyznám.... konec, tahle debata je asi zbytečná, nebudu vás učit jak se chovat Smile
P.S. : Berte to v dobrém!!! Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MichyX
161-320
161-320


Založen: 8.9.2007
Příspěvky: 310

PříspěvekZaslal: po září 27, 2010 12:20 pm    Předmět: Citovat

Mě je jedno kdo co poslouchá, nemám rád tu hudbu, posluchači můžou být různí.. ale nikdo mi nevnutí myšlenku že je hip hop dobrý Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.