HIP HOP - hudba, tanec, životní styl...
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Hudba a tanec
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=e29a331457900cbb05778c070d8b4be1Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Iwin
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.4.2010
Příspěvky: 866

PříspěvekZaslal: po září 27, 2010 11:12 pm    Předmět: Citovat

Taru napsal:

Není zač Smile Přestože se mi rock/metal líbí tak nějak nejvíc ze všech stylů, tak občas musím konstatovat, že si metalisti nevidí na špičku nosu Smile Snaha za každou cenu šokovat a být ten nejbrutálnější z nejbrutálnějších mi přijde dost úsměvná (myslím víceméně kapely, ale setkala jsem se s tím i u fanoušků Smile ). A všimla jsem si, že u metalistů hodně probíhá právě tohle zaryté odmítání všech ostatních stylů (proboha, hlavně si to nikdo neberte osobně Wink). Chápu, že někomu je prostě blízký jen ten metal a takových je spousta a je to úplně v pohodě, ale vyskytnou se tací, co o všem ostatním prohlašují, že je to sra...ka a to aniž by byli ten určitý styl byť jen letmo zaslechli Smile



ohledně těch nejbrutálnějších z nejbrutálnějších metalistů - to je podle mě věc jenom individuální, ne všichni musí blití, krev, střeva, satana... a nevim co ještě. Právě že v metalu je nejvíce možností v různosti stylů např symphonic metal, viking metal, teď jsem objevila něco jako metal s příchutí středověku Very Happy já rozhodně jiný styly neodmítám, třeba zvládám i lehčí taneční, disco nebo techno, pop mi neva, miluju klasickou hudbu, ale jsem prostě metalistka a k metalu se vždycky vracím a je mi nejbližší... jo a o hip hopu prohlašuju pořád že to je sračka, protože u nás ve třídě se žilo jedině hip hopem a nic jinýho se nehrálo, když jsem slyšela jak mleli pořád dokola nějaký kraviny a sprostý slova, tak pardon, ale tomu se jinak než sra*ka říct nedá
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Taru
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 6.1.2009
Příspěvky: 2298

PříspěvekZaslal: po září 27, 2010 11:52 pm    Předmět: Citovat

Iwin napsal:
ohledně těch nejbrutálnějších z nejbrutálnějších metalistů - to je podle mě věc jenom individuální, ne všichni musí blití, krev, střeva, satana... a nevim co ještě. Právě že v metalu je nejvíce možností v různosti stylů např symphonic metal, viking metal, teď jsem objevila něco jako metal s příchutí středověku Very Happy já rozhodně jiný styly neodmítám, třeba zvládám i lehčí taneční, disco nebo techno, pop mi neva, miluju klasickou hudbu, ale jsem prostě metalistka a k metalu se vždycky vracím a je mi nejbližší... jo a o hip hopu prohlašuju pořád že to je sračka, protože u nás ve třídě se žilo jedině hip hopem a nic jinýho se nehrálo, když jsem slyšela jak mleli pořád dokola nějaký kraviny a sprostý slova, tak pardon, ale tomu se jinak než sra*ka říct nedá


To jo, určitě máš pravdu, že je to individuální Smile Však taky píšu, že ne všichni Smile Ta brutálnost se netýká všech odnoží metalu, vzala jsem to nejvýraznější a pro mě nejúsměvnější, co se póz týká Smile Ale myslím, že s různorodostí ti bude oponovat i někdo, kdo se vyzná v Hip-Hopu, protože to tam slyší, stejně tak, jako metalista slyší různorodost v metalu, kterou zase neslyší někdo jiný.
Jinak to, co popisuješ, že se dělo u tebe ve třídě si myslím, že je právě převážně o lidech a o tom, jak se chovají. Ta hudba a to, že oni se k tomu hlásí, za to nemůže. Hip-Hop je sám o sobě určitě kvalitní a plnohodnotný žánr, ale takové "skvosty" jako Kontrafakt (klidně mě opravtě, že oni za to stojí, ale co já jsem měla tu "čest" vyslechnout, tak to bylo jen samá ku...va, pí...a a podobně, takže pro mě opravdu nic moc) a namachrovaní spratci, co jsou jejich fanoušci a myslí si, že jim patří svět, ho prostě táhnou dolů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kláruška07
321-600
321-600


Založen: 31.1.2010
Příspěvky: 370

PříspěvekZaslal: út září 28, 2010 12:21 am    Předmět: Citovat

Taru napsal:


Není zač Smile Přestože se mi rock/metal líbí tak nějak nejvíc ze všech stylů, tak občas musím konstatovat, že si metalisti nevidí na špičku nosu Smile Snaha za každou cenu šokovat a být ten nejbrutálnější z nejbrutálnějších mi přijde dost úsměvná (myslím víceméně kapely, ale setkala jsem se s tím i u fanoušků Smile ). A všimla jsem si, že u metalistů hodně probíhá právě tohle zaryté odmítání všech ostatních stylů (proboha, hlavně si to nikdo neberte osobně Wink). Chápu, že někomu je prostě blízký jen ten metal a takových je spousta a je to úplně v pohodě, ale vyskytnou se tací, co o všem ostatním prohlašují, že je to sra...ka a to aniž by byli ten určitý styl byť jen letmo zaslechli Smile

Eminem mě zaujal (víceméně spíš teď zpětně, když se objevil, bylo mi tak dvanáct/třináct a neřešila jsem to) i tím, že byl zřejmě první bílý raper, co dokázal prorazit. Do té doby byl rap/hip-hop doménou černých raperů, jestli se nepletu. Eminem je mainstream jako prase, ale prostě zaujal Smile Teď jsem si vzpomněla i na Cypress Hill, taky se mi celkem líbí, jen nevím, jestli je to přímo Hip-Hop Smile

Se mnou asi takhle, když se mi něco líbí, neřeším styl a to, že převážně poslouchám a vyznávám "tohle" a "tamto" Smile Kvalitní Hip-Hop si ráda poslechnu, je to takové příjemně houpavé a člověk se začne vlnit do rytmu ani neví jak Wink

Osobně si myslím, že Hip-Hop jako hudba hodně utrpěl tím, jak se chovají jeho určití posluchači a občas i hvězdy. Hudba je dobrá, ale "pověst" jí kazí lidi, toť můj názor Cool

Jinak si myslím, že póza? bohatých namachrovaných týpků se spoustou drahých aut, kilama zlatých šperků a harémem krásných maldých milenek je v drtivé většině jen póza a k vizuální stránce té hudby to patří stejně tak, jako k metalu patří též povětšinou póza Satana vyznávajících drsňáků, co podpalují kostely Wink


Musim říct ze se teď vážně culim blahem a asi ještě chvíli budu Smile neskutečně, ale neskutečně rozumně a pravdivě jsi to napsala! Smile takovej příspěvek, kterej prospěje každýmu kdo si ho přečtě Wink

Právě proto jsem tak reagovala na lidi, kteří si tu notovali že hip hop není hudba, když sami nevědí o čem mluví a jsou neznalí. Taky znám i pár mých kamarádou kterým metal vtloukl do hlavy představu že ostatní styly už podle názvu jsou sra*ka Very Happy a to mě rozčílilo, tak jsem se musela bránit Very Happy

Taky v takových 10 letech jsou byla frajerka protože jsem poslouchala Eminema Very Happy to je takovej prvopočátek docela klasickej Smile Pak jsem zjistila, že Eminem je takovej slabej odvárek Very Happy Ale jinak Cypress Hill jsou fajn, některý písničky žeru! Very Happy

A máš pravdu, s tou pověstí hip hopu.... zamyslela jsem se nad tím a něco na tom vážně bude. Je to tou pitomou dobou, kde si obraz hip hopu vytvořil texty o děvkách, drogách, namachrovanejch týpcích atd. Muzika (melodie) je super, ale text je jen o tom jednom... prostě to tak je a my s tím nic neuděláme... kdo nechce ať neposlouchá Smile mně osobně to nevadí, protože v dnešní době je to s hip hopem zatím neoddělitelně spojené a ta hudba se mi líbí. Když to neni nějakej vážně debilní text, tak mě ta hudba hrozně nabije ať je to jakákoli písnička. Má to náboj, má to jiskru, svym způsobem mě to "rajcuje" (to berte s rezervou! :Dneumim se vyjádřit) Ale jsou i skupiny, kteří dokáží textem vyjádřit moc hezkou myšlenku (např. H16).

A jak jsi psala, tak stejně tak má asi každý hudební styl nějaký svůj falešný obraz....

Ta děkuju za tvůj příspěvek zdravýho rozumu SmileWink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Iwin
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.4.2010
Příspěvky: 866

PříspěvekZaslal: út září 28, 2010 12:50 am    Předmět: Citovat

Taru napsal:
Iwin napsal:
ohledně těch nejbrutálnějších z nejbrutálnějších metalistů - to je podle mě věc jenom individuální, ne všichni musí blití, krev, střeva, satana... a nevim co ještě. Právě že v metalu je nejvíce možností v různosti stylů např symphonic metal, viking metal, teď jsem objevila něco jako metal s příchutí středověku Very Happy já rozhodně jiný styly neodmítám, třeba zvládám i lehčí taneční, disco nebo techno, pop mi neva, miluju klasickou hudbu, ale jsem prostě metalistka a k metalu se vždycky vracím a je mi nejbližší... jo a o hip hopu prohlašuju pořád že to je sračka, protože u nás ve třídě se žilo jedině hip hopem a nic jinýho se nehrálo, když jsem slyšela jak mleli pořád dokola nějaký kraviny a sprostý slova, tak pardon, ale tomu se jinak než sra*ka říct nedá


To jo, určitě máš pravdu, že je to individuální Smile Však taky píšu, že ne všichni Smile Ta brutálnost se netýká všech odnoží metalu, vzala jsem to nejvýraznější a pro mě nejúsměvnější, co se póz týká Smile Ale myslím, že s různorodostí ti bude oponovat i někdo, kdo se vyzná v Hip-Hopu, protože to tam slyší, stejně tak, jako metalista slyší různorodost v metalu, kterou zase neslyší někdo jiný.
Jinak to, co popisuješ, že se dělo u tebe ve třídě si myslím, že je právě převážně o lidech a o tom, jak se chovají. Ta hudba a to, že oni se k tomu hlásí, za to nemůže. Hip-Hop je sám o sobě určitě kvalitní a plnohodnotný žánr, ale takové "skvosty" jako Kontrafakt (klidně mě opravtě, že oni za to stojí, ale co já jsem měla tu "čest" vyslechnout, tak to bylo jen samá ku...va, pí...a a podobně, takže pro mě opravdu nic moc) a namachrovaní spratci, co jsou jejich fanoušci a myslí si, že jim patří svět, ho prostě táhnou dolů.


no asi máš pravdu, protože u nás ve třídě se poslouchalo hlavně ty kontrafakt, nějaký PSH, Pio sqvat(nevim jak se to píše), a rytmus (toho debila bych i já s radostí nakopala do prdele) a já nevím co ještě, sice si nic nepamatuju ale furt o tom mleli...brrr no oni nejradši ty český a slovenský debílky kterým jsem bohužel i já rozumněla a nepamatuju si jedinej text, kde bych nezaslechla kurva, děvka, čurák a pak
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jenne
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 29.3.2010
Příspěvky: 1939

PříspěvekZaslal: út září 28, 2010 6:59 am    Předmět: Citovat

Eminema jsem taky poslouchala, když mi bylo 13, 14 Very Happy

Jinak souhlasím s tím, že většina lidí si hip-hop spojuje s namachrovanýma dětma, co těma svýma peckama pouštěnýma z kvalitního mobilového reproduktoru oblažují všechny spolucestující v MHD Rolling Eyes To je potom jednoduché šmahem říct, že hip-hop je jen prázdnej hnus. Já se snažím si udržet neutrální pohled, ale někdy je to holt těžký Smile

No a když už jsme u těch hopů, co takhle trip-hop? Ten zase můžu já a to dost Smile
_________________
Swooping... is... bad.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ceresnicqa_3
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 13.2.2010
Příspěvky: 1182

PříspěvekZaslal: út září 28, 2010 7:06 am    Předmět: Citovat

Jenne napsal:
No a když už jsme u těch hopů, co takhle trip-hop? Ten zase můžu já a to dost Smile


Co to je? Smile Nepoznam Razz
_________________
Nikdy nebolo tak, aby nemohlo byt este horsie...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jenne
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 29.3.2010
Příspěvky: 1939

PříspěvekZaslal: út září 28, 2010 7:38 am    Předmět: Citovat

ceresnicqa_3 napsal:
Jenne napsal:
No a když už jsme u těch hopů, co takhle trip-hop? Ten zase můžu já a to dost Smile


Co to je? Smile Nepoznam Razz


http://en.wikipedia.org/wiki/Trip_hop Wink Jsou tam i příklady skupin Wink
_________________
Swooping... is... bad.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Taru
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 6.1.2009
Příspěvky: 2298

PříspěvekZaslal: út září 28, 2010 8:29 am    Předmět: Citovat

Jak tu Jenne zmiňovala HH puštěný z mobilního telefonu, aby ho slyšelo co nejvíc okolo se vyskytujících lidí, tak můžu říct, že jsem to zažila i v metalovém podání Very Happy Z telefonu mladíka se linulo chrrrchl bleuuuééé bum bum bác ááá chrrrlll třísk, repráček to evidentně nestíhal, ale ohulené to bylo na plné koule a s druhým podobným na to "tančili" pogo Laughing A to prosím mezi lidmi Very Happy

Naposledy upravil Taru dne so říjen 09, 2010 3:33 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bloodQUEEN
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 13.4.2009
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: so říjen 09, 2010 1:12 pm    Předmět: Citovat

Hip hop mi nič nehovorí, hudobne mi vôbec nesedí. Namachrovaných ľudí ignorujem a je mi jedno, ktorý štýl význávajú. Len s tým rozdielom, že u hip-hoperov mi to príde úsmevné, u metalistov ma to vždy zamrzí pretože metal mám veľmi rada.
Trochu mi vadí, že hip hop sa na mňa tlačí zo všetkých strán a ľudia mi ho vnucujú ale to platí o všetkej hudbe čo teraz "letí". Rolling Eyes
Trip hop je už niečo iné. Milujem Portishead a Massive Attack. Very Happy Mala by som skúsiť aj iné skupiny. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EliB
0-7
0-7


Založen: 21.11.2010
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: ne listopad 21, 2010 3:36 pm    Předmět: Citovat

Margueritte napsal:
Já například Hip-hop neposlouchám. Nesedí mi to... ať je text jaký chce, nepřijde mi to jako hudba. Confused

Co se týče "žviotního stylu" a zvláště pak oblékání, tak mi docela vadí. U chlapců občas nevím jestli maj na sobě o několik čísel větší pyžamo, nebo je to opravdu to "pravý gangsta" oblékání. U holek se bojím, že jim nastydnou ledviny z "bokovek" a vůbec z toho jak na sobě toho někdy moc nemaj. Navíc vždycky ztuhnu, když v televizi začnou divně "kroutit" pozadím, nejlépe někde na ulici a samozřejmě ve skupině okolo nějakého velmi důležitého "gangstera". Cool Znala jsem pár takových "dětí" a bohužel to byli nevychovaní, soběčtí spratci s přehršlí arogance, takže i to mohlo mít vliv na můj pohled na tento styl.

Uff, snad jsem to vylíčila tak, abych tím nikoho neurazila, ale je to můj subjektivní dojem. Hip hop se ode mě musí držet co nejdál. Cool Cool Cool Smile Very Happy Wink Pak budeme oba spokojení.


No já hip hop poslouchám asi od malička (zní to divně..ale je to zapříčiněno mým příbuznýmSmile. A i když hudbu,tanec i to ostatní okolo zbožnuju,nesnáším ty "gangsta" kluky a holky.Nepřijde mi zrovna "cool" když na sebe kluk hodí pytlovitý rifle,vršek od XXXXXXXXXXXXXXXXXL pižama a velkej hrnec s kšiltem na hlavu,jde v tom do levný hospody a druhej den vypráví svým "fellaz" že byl v posteli tamtou a tamtou.Je fakt,že na tyhlůe typy holky asi letí. Asi jsem divná,ale to není můj problémVery Happy.Já teda nosím normální úzký kalhoty,obyčejný dlouhý trička aby mi netáhlo na záda a pohodlný kecky.Na "pařby" nechodím,nechlastám ani nekouřím,mám už rok a půl(v mém věku megaúspěch:D) normálního přítele,tancuju hip hop a ze všeho nejradši ho poslouchám.Toliko k rozdílům mezi hip hop pózerstvím a hip hop lifestylu dle mého názoru;-)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.