Povinná literatura?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Umění, film, divadlo, architektura, literatura
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=332913ed43ae748962a049b1a849a329Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Kafin
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 16.10.2006
Příspěvky: 1044

PříspěvekZaslal: so únor 17, 2007 6:08 pm    Předmět: Citovat

Clondyk napsal:
Uff, vločky nejím a tudíž asi přicházím o dost hodnotnou literaturu.... Embarassed Wink
Jsem na tom stejně Very Happy .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: so únor 17, 2007 7:11 pm    Předmět: Citovat

Kafin napsal:
Clondyk napsal:
Uff, vločky nejím a tudíž asi přicházím o dost hodnotnou literaturu.... Embarassed Wink
Jsem na tom stejně Very Happy .


A já kupuji špatné vločky -jsou jen v průhledném igelitovém pytlíku a jediný nápis je Ovesné vločky Laughing Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anonymní
Anonymní





PříspěvekZaslal: so únor 17, 2007 11:07 pm    Předmět: Citovat

Taky nekupuji vločky, ale takový rybí salát, to je také počteníčko! Hotová učebnice chemie! Laughing
Návrat nahoru
kkk
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.7.2006
Příspěvky: 1447

PříspěvekZaslal: so únor 17, 2007 11:12 pm    Předmět: Citovat

Hele, donutili jste mě k tomu tou diskusí o vločkách.
Páč jsem se překouk, tak jsem četl úplněn jiný slovo. Shocked
Tedy já to mám pročtený hlavně na vécé: prací prášky, desinfekce, ty vložky, ale teď si tam raději nosím časáky Very Happy Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kafin
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 16.10.2006
Příspěvky: 1044

PříspěvekZaslal: ne únor 18, 2007 2:58 am    Předmět: Citovat

kkk napsal:
Hele, donutili jste mě k tomu tou diskusí o vločkách.
Páč jsem se překouk, tak jsem četl úplněn jiný slovo. Shocked
Tedy já to mám pročtený hlavně na vécé: prací prášky, desinfekce, ty vložky, ale teď si tam raději nosím časáky Very Happy Very Happy Very Happy
Jo to já taky Wink .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.11.2006
Příspěvky: 2752

PříspěvekZaslal: ne únor 18, 2007 12:13 pm    Předmět: Citovat

To u nás doma na WC leží nějaká stará SCORE od bráchy - a takhle člověk získává přehled a rozhled i v oblastech, které jsou úplně odlišné od jeho hlavních koníčků Wink
Ale to už jsme od povinné četby trochu odbočili, že? Já naprosto souhlasím s tím, že nejdůležitější je osobnost učitele. Asi jako ve všem. My jsme měli učitelku češtiny, která prohlásila, že poezii nečte, sloh ji nebaví...no, vlastně ji na té češtině nebavilo asi nic. To je pak výborná motivace k četbě, že. A vůbec to, že učitelé češtiny jenom odříkávají obsahy knížek je na prd (pardon). Teď na výšce mě literaturu učí člověk, který o ní umí tak úžasně vyprávět, že mám chuť si přečíst úplně každou knihu, kterou probíráme. Bylo by fajn, kdyby středoškolští učitelé měli aspoň zlomek takových schopností.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Nessie
81-160
81-160


Založen: 11.2.2007
Příspěvky: 97

PříspěvekZaslal: ne únor 18, 2007 1:38 pm    Předmět: Citovat

dana napsal:
Teď na výšce mě literaturu učí člověk, který o ní umí tak úžasně vyprávět, že mám chuť si přečíst úplně každou knihu, kterou probíráme. Bylo by fajn, kdyby středoškolští učitelé měli aspoň zlomek takových schopností.


Jsem na teprve na stredni, ale cestinarku mame vybornou. Dokaze skvele vypravet o knihach - a z jejiho vypraveni je citit, ze to opravdu cetla. Navic se nam snazi priblizit i myslenky dila, poukazuje na souvislosti s jinymi pracemi. A take to po nas chce v pisemkach, nekdy nam do ni da nejakou ukazku a chce po nas dolozit znaky urciteho smeru a myslenky. Avsak mam strach, ze si u maturity vytahnu poezii - vetsinou v basnich nenajdu co chtel basnik rici - proste to tam nevidim.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kafin
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 16.10.2006
Příspěvky: 1044

PříspěvekZaslal: ne únor 18, 2007 6:29 pm    Předmět: Citovat

Nessie napsal:
Avsak mam strach, ze si u maturity vytahnu poezii - vetsinou v basnich nenajdu co chtel basnik rici - proste to tam nevidim.
Su na tom stejně Wink .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Lucifer
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 16.11.2006
Příspěvky: 624

PříspěvekZaslal: ne únor 18, 2007 6:54 pm    Předmět: Citovat

Tak to by pro mě problém nebyl. Smile Většinou to objevím a když ne, tak si něco vymyslím - většinou to výjde.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anonymní
Anonymní





PříspěvekZaslal: ne únor 18, 2007 11:18 pm    Předmět: Citovat

Lucifer napsal:
Tak to by pro mě problém nebyl. Smile Většinou to objevím a když ne, tak si něco vymyslím - většinou to výjde.


Vykládat básně není těžké. Osvícený učitel totiž ví, že kombinace slov působí na každého trochu jinak. A proto když zrovna nebudete vykládat elegii jako humorné říkadlo, neměli byste se moc mýlit. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.